Włodawa: Miasto eksmituje drzewa z pod Czworoboku na ulicę Reja /wideo/
Robinie Akacjowe które rosły przy czworoboku zostały przesadzone na ulicę Mikołaja Reja. Wczoraj włodawskie internety obiegła informacja, że „Dzisiaj zostały usunięte robinie akacjowe, które według zapewnień burmistrza miały pozostać a teraz nie ma po nich ani śladu. Niestety po raz kolejny obietnice nie zostały dotrzymane. Co będzie z rewitalizacją Czworobok'u…? Tyle było obietnic.” - Między Drzewami-Zielone Notatki
Dziś prezes zarządu MPGK Włodawa Hubert Ratkiewicz w komentarzach informował, że ”Szanowni Państwo MPGK Sp. z o.o. we Włodawie uczestniczyła w procesie przesadzania Robini Akacjowej. A teraz zapraszamy ekologów do ich pielęgnacji na nowym stanowisku. Każda para rąk sie przyda.”
Zobacz również:.
Włodawa: Umowa na remont ulicy Rynek podpisana
Włodawa: Rządowe pieniądze na koncie urzędu miasta /video/
Włodawa: Stowarzyszenie Inicjatywa Lokalna Między Drzewami okiem urzędnika
I później na profilu spółki, że „Pracownicy MPGK Spółka z o.o. we Włodawie przesadzili Robinie Akacjowe! Nasza spółka podejmuje szereg działań związanych z utrzymaniem miejskiej zieleni. O każdej porze roku prowadzimy różne prace w celu utrzymania w jak najlepszej kondycji istniejących terenów zielonych łącznie z nowymi nasadzeniami. Teraz pracownicy Spółki dokonali przesadzenia Robinii Akacjowych zlokalizowanych przy Czworoboku na ulicę Mikołaja Reja.”
Nie ten jest mądry, kto wiele spraw umie, lecz kto złe od dobrego rozeznać rozumie. - Mikołaj Rej
Będziemy temat monitorować, oby przesadzenie drzew nie zakończyło się jak:
Włodawa: Włodawskie dęby niepodległości już w większości uschły

/ź/ fb.me
Oto reakcja radnych miejskich podczas XXXVI sesję Rady Miejskiej we Włodawie na wieść o eksmisji akacji z pod włodawskiego Czworoboku. Wygląda to tak, jakby akcja przenosin drzew zaplanowana była już wcześniej, a radni o całej sprawie dowiadują się po fakcie za pośrednictwem smsów.
Zobacz również:
Więcej...
data publikacji: 30/12/2020
Podaj dalej, powiadom znajomych....
Włodawa: Burmistrz apeluje do włodawskich posiadaczy czworonogów /wideo/

Burmistrz miasta Włodawy Wiesław Muszyński apeluje do mieszkańców miasta o sprzątanie po swych pupilkach. Przypomnijmy w dniu 8 listopada 2019 roku podczas sesji sesji XVII Rady Miasta Włodawy radni uchwalili uchwałę znosząca podatek od czworonogów.
O czym można przeczytać tu - Włodawa: Raj podatkowy dla psów we Włodawie /wideo/
Tak o tej uchwale wówczas mówił sam burmistrz - Wpływy z tytułu tej opłaty systematycznie spadały. Rosły za to koszty związane z jej egzekwowaniem. Dodatkowo opłata nie ma charakteru obligatoryjnego, dlatego zaproponowałem Radzie Miejskiej podjęcie uchwały w sprawie zniesienia tego podatku – mówi burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński.
Radny Mariusz Czuj przewidział dzisiejszy problem i zadał wówczas takie pytanie - Jaki jest pomysł na to aby edukować mieszkańców Włodawy, tych którzy posiadają swoje czworonogi, czy jest jakiś pomysł na to? Bo w tym momencie nie wyobrażam sobie, że będzie hulaj dusza piekła nie ma i coraz więcej będzie nieczystości."
Zobacz również:.
Starosta obiecał wymienić popa i rabina
Włodawa: Burmistrz obiecuje. Nie będzie drzew w donicach /wideo/
Region: Psy służbowe w Nadbużańskim Oddziale Straży Granicznej
Wychodzi na to, że radni z burmistrzem na czele, podjęli decyzję w duchu prawdziwego socjalizmu. Wykreowali problem, który właśnie zaczyna narastać i oni zaczynają z nim dzielnie walczyć. A tym czasem mieszkańcy miasta muszą bardziej uważać na miejskich chodnikach i skwerach - Jak sprawa zostanie rozwiązana? Czas pokaże.
^p^
Zobacz również:
Więcej...
data publikacji: 10/02/2020
Podaj dalej, powiadom znajomych....
Granica: Nowe czujniki sejsmiczne i kamery na polskiej granicy /wideo/
Elektroniczna ochrona granicy zewnętrznej została wzmocniona o kolejne zestawy perymetryczne. Wczoraj formacja zakończyła instalację dziewięciu nowych zestawów. Koszt ich zakupu to 4,8 mln zł. Kupione przez Straż Graniczną zestawy perymetryczne składają się między innymi z czujników sejsmicznych oraz z kamer weryfikujących alarmy. O ile kamery widoczne są dla osób postronnych to lokalizacje czujników sejsmicznych - zakopywanych w ziemi, znają tylko funkcjonariusze Straży Granicznej.
Sygnały alarmowe pochodzące z czujników sejsmicznych oraz obrazy z kamer są przesyłane do odbiorników, które zabierają ze sobą funkcjonariusze SG idąc na patrole, oraz do placówek Straży Granicznej. Zestawy pracują niezależnie - posiadają własne systemy zasilania i transmisji danych, umożliwiające bezprzerwową pracę do 3 lat. Sprzęt charakteryzuje się dużą mobilnością, można go wykorzystywać w każdych warunkach terenowych.
Zobacz również:.
Granica: Bursztynowe głazy pod nagrzewnicą i akumulatorem /wideo/
Granica: Lotnictwo Straży Granicznej odebrało nowy system obserwacyjny /wideo/
Granica: Nowa strzelnica Nadbużańskiej Straży Granicznej /wideo/

Z perymetrii Straż Graniczna korzysta już od kilku lat, jest ona jednym z elementów elektronicznej ochrony granicy. Zakup nowych zestawów został sfinansowany z "Programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa w latach 2017–2020”.
/ź/ strazgraniczna.pl
Zobacz również:
Więcej...
Podaj dalej, powiadom znajomych....
Copyright © 2oo0-2o20 nasza.wlodawa.pl vel wlodawa.NET | Sitemap xml | Polityka prywatności
