112: Pijany zgubił się 3 km od domu
Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 48-latka, który zgubił drogę do domu. W działaniach uczestniczyli policjanci, strażacy, straż graniczna oraz znajomy zaginionego. Po niespełna 2 godzinach poszukiwań mężczyzna został znaleziony ok. 3 km od domu. Był pod znacznym działaniem alkoholu i miał uraz nogi. Pogotowie ratunkowe zabrało go do szpitala.
Wczoraj po godz.22 na nr alarmowy zadzwonił mężczyzna, który wracając do domu zgubił się w lesie. 48-latek telefonicznie poinformował, że wszedł do lasu, ale nie wie gdzie się znajduje i nie może trafić do domu. Podczas rozmowy uskarżał się na ból nogi, zaś jego mowa wskazywała, że znajduje się pod znacznym działaniem alkoholu.
Poszukiwania 72-letniej grzybiarki -- zobacz już TERAZ
Dyżurny skierował na miejsce policjantów, a do działań włączyli się funkcjonariusze Straży Pożarnej, Straży Granicznej i znajomy zaginionego. Funkcjonariusze używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych przeszukiwali rejon, gdzie mógł znajdować się mężczyzna. W tym czasie dyżurny kontaktował się z nim telefonicznie. 48-latek potwierdzał, że słyszy sygnały ale nie widział nikogo z poszukujących. Po jakimś czasie telefon mężczyzny się rozładował i kontakt się z nim urwał.
Oficer dyżurny zapobiegł tragedii -- zobacz już TERAZ
Po blisko dwugodzinnych poszukiwaniach około. 3 km od domu mężczyzna został odnaleziony. Jako pierwszy wypatrzył go jego znajomy.
Zaginiony 48-latek znajdował się pod wyraźnym działaniem alkoholu. Z uwagi na doznany uraz, pogotowie ratunkowe zabrało do szpitala.
B.Sz.
/ź/ policja.gov.pl
Zobacz również:
Włodawa – Wielkanoc w zakładzie karnym
Włodawa: XXI Festiwal Trzech Kultur – Program /wideo/
Włodawa: Głowa bez pamięci to twierdza bez garnizonu /wideo/
Więcej...
data publikacji: 28/04/2018
Podaj dalej, powiadom znajomych....
Włodawa: Praca dla więźniów
Program „Praca dla Więźniów” to zainicjowany przez wiceministra sprawiedliwości Patryka Jakiego w 2016 r. oraz realizowany przez Służbę Więzienną program wspierania szeroko rozumianej readaptacji społecznej osób przebywających w zakładach karnych i aresztach śledczych, a w szczególności ich aktywizacji zawodowej.
Program powyższy obejmuje trzy filary, które determinują realizowane w jego ramach działania - budowę w zakładach karnych hal produkcyjnych, rozszerzenie zakresu możliwości nieodpłatnej pracy więźniów na rzecz samorządów i ulgi dla przedsiębiorców zatrudniających więźniów.
W ramach filaru zakładającego budowę hal produkcyjnych zaplanowano budowę 40 obiektów w latach 2016-2023. Część z nich została już oddana do użytku, część jest dopiero w planach. Ta realizowana w Zakładzie Karnym we Włodawie jest w trakcie powstawania i jest jedną z największych w Polsce.
Realizacja I filaru programu "Praca dla Więźniów" w Zakładzie Karnym we Włodawie
Do chwili obecnej wykonano główną konstrukcję budynku z poszyciem dachowym oraz ściany części socjalnej, biurowej oraz ściany hali. Wykonano również posadzki i część robót tynkarskich. Rozprowadzono instalację sanitarną.
Dzień Kobiety w zakładzie karnym -- zobacz już TERAZ
Aktualnie trwają prace związane z montażem ogrzewania podłogowego w części socjalnej. Całość inwestycji wyniesie ponad 18 mln zł. Zakończenie budowy planowane jest do końca października 2018 r.
opracował: ppor. Daniel Pręciuk
/ź/ sw.gov.pl
Zobacz również:
Więcej...
data publikacji: 24/05/2016
Podaj dalej, powiadom znajomych....
Włodawa: Na Bugu we Włodawie, oznaczone /wideo/
Komunikat Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej „Na Bugu we Włodawie …” znają wszyscy słuchacze Polskiego Radia. Nie dziwi więc fakt, że miejsce w którym dokonywane są pomiar cieszy się ogromnym zainteresowaniem turystów odwiedzających Włodawę.
– Przez wiele lat potencjał turystyczny tego miejsca pozostawał niewykorzystany, a jego wygląd wręcz odstraszał. Teraz się to jednak zmieniło – mówi burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński.

Pracownicy włodawskiego MPGK uporządkowali teren przy wodowskazie. Obok słupa granicznego ustawili altanę, ławki i stojaki na rowery. Pojawiła się również rzeźba wodnika wykonana przez jednego z włodawskich rzeźbiarzy. Przy ulicy Lubelskiej pojawił się też specjalny znak, który ułatwi turystom dotarcie do wodowskazu. W najbliższym czasie pojawi się również tablica informacyjna, na której będzie można przeczytać historię tego miejsca.

– Dziękuję Panu Januszowi Wolińskiemu ze Stowarzyszenia Twórców Kultury Nadbużańskiej im. Janusza Kalinowskiego we Włodawie, który przekazał nam własnoręcznie wykonaną rzeźbę. Dziękuję również Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Lublinie za zgodę na ustawienie zadaszenia w pasie drogowym. Dzięki dobrej woli wielu osób udało się nam odmienić oblicze tego miejsca, które teraz stanie się kolejną wizytówką naszego miasta – dodaje W. Muszyński.
Piękna wiosenna pogoda i długi majowy weekend sprzyjają spacerom i rowerowym wycieczkom. Warto więc uwzględnić w swoich planach wizytę nad Bugiem by na własne oczy przekonać się jak zmieniła się turystyczna perełka Włodawy.
/ź/ wlodawa.eu
Zobacz również:
Więcej...
Podaj dalej, powiadom znajomych....
Copyright © 2oo0-2o21 nasza.wlodawa.pl vel wlodawa.NET | Sitemap xml | Polityka prywatności
