112: Suchawa obywatelskie ujęcie pijanego kierowcy - wlodawa.NET


112: Suchawa obywatelskie ujęcie pijanego kierowcy

112: Suchawa obywatelskie ujęcie pijanego kierowcy wlodawa na sygnale112
28 lipca 2018  po godz. 16,  36 -latek z Włodawy w rejonie Suchawy zauważył jadącego bardzo niebezpiecznie citroena saxo, który nagle zjechał na przeciwległy pas ruchu i wjechał do rowu. Pojazd przewrócił się na bok. 36-latek natychmiast zatrzymał się by udzielić pomocy kierującemu, pomógł mu wysiąść – wtedy wyczuł od niego wyraźną woń alkoholu.

Mężczyzna bełkotliwie mówił i ledwo stał na nogach. 36-latek zadzwonił na nr alarmowy i pilnował nietrzeźwego mężczyzny. Wezwani na miejsce policjanci ustalili, że 63-latek jechał swoim samochodem w kierunku drogi krajowej nr 82, stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu.


Wstępne badanie wykazało, że mężczyzna jest w stanie nietrzeźwości i ma ponad promil alkoholu w organizmie. 63-latek odmówił kolejnych badań urządzeniem kontrolno – pomiarowym w związku z czym pobrano od niego krew do badań na zawartość alkoholu. Już zatrzymano mu prawo jazdy. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

B.Sz.

/ź/ policja.gov.pl

👍 👾 👎 👾
↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji:

Podaj dalej, powiadom znajomych....

wlodawa.net w google news - baner- zapraszamy  obserwuj juz dziś

Włodawa: Gdzie jest człowiek, tam jest i sztuka

Włodawa: Gdzie jest człowiek, tam jest i sztuka Zakład Karny we Włodawie Więźniowie artyści

Więzienna twórczość osadzonych nabiera coraz większego znaczenia. W ramach twórczości własnej i roli jaką pełni sztuka w procesie resocjalizacji, osadzeni z Zakładu Karnego we Włodawie tworzą dzieła artystyczne, często doceniane również poza murami.  "Gdzie jest człowiek, tam jest i sztuka" Stanisław Ignacy Witkiewicz

Rola sztuki w zakładzie karnym

Sztuka odgrywa ważną rolę w oddziaływaniu na stan emocjonalny człowieka. Pomaga odzyskać równowagę psychiczną i rozładować frustracje. Zmniejsza depresje i lęki, niweluje agresywne zachowania. Jest jednym z elementów resocjalizacji, pomaga zapomnieć o izolacji a osadzenie w zakładzie karnym nie jest dla niej przeszkodą. Zajęcia artystyczne wpływają niezwykle pozytywnie na funkcjonowanie skazanych w trakcie odbywania kary pozbawienia wolności.

Włodawa: Gdzie jest człowiek, tam jest i sztuka Zakład Karny we Włodawie Więźniowie artyści

Wielu osadzonych czynnie angażuje się w kontakcie ze sztuką tworząc różne dzieła artystyczne, bardzo często doceniane również poza murem zakładu karnego. Twórcza resocjalizacja rozwija poczucie estetyki, pobudza aktywność artystyczną i uwrażliwia na piękno.

Pracownia artystyczna w Zakładzie Karnym we Włodawie

W Zakładzie Karnym we Włodawie osadzeni, którzy wykazują umiejętności artystyczne mają m.in. możliwość samorealizacji w pracowni plastycznej, którą opiekuje się por. Agnieszka Krzywania – wychowawca działu penitencjarnego. Aktualnie trzech osadzonych ma możliwość codziennego korzystania z pracowni, gdzie malują, rzeźbią i kleją. Tu powstają prace tworzone metodą dekupażu tj. zdobienia poprzez przyklejenie odpowiedniego wzoru na wcześniej przygotowaną powierzchnię.

Włodawa: Gdzie jest człowiek, tam jest i sztuka Zakład Karny we Włodawie Więźniowie artyści

Stosowana jest również metoda powertexu poprzez utwardzanie tkanin na bazie wody. Znaleźć tu można wytwory z gipsu, dzieła malarskie, papierowe plecionki czy miniaturowe budowle wykonane z drewnianych materiałów. Prace artystów z Zakładu Karnego we Włodawie często były doceniane na ogólnopolskich konkursach organizowanych przez Służbę Więzienną i trafiały również na lokalne wystawy artystyczne.

tekst: ppor. Daniel Pręciuk, pracownia plastyczna „Arteja”
zdjęcia: ppor. Daniel Pręciuk, kpt. Iwona Odynie

/ź/ sw.gov.pl

↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji: 12/06/2021

Podaj dalej, powiadom znajomych....

112: Pechowy skok na główkę

112: Pechowy skok na główkę Włodawa na sygnale
W sobotę 28 lipca 2018 roku po południu dyżurny włodawskiej komendy został powiadomiony o tym, że w miejscowości Okuninka mężczyzna po skoku na główkę doznał urazu kręgosłupa. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, iż poprzedniego dnia para młodych ludzi z woj. mazowieckiego przyjechała na wypoczynek do Okuninki.


Po obiedzie wraz ze znajomymi postanowili się schłodzić w jeziorze - gdy dziewczyny pływały 28-latek wykonał skok na główkę – po chwili skoczył ponownie – po drugim skoku wynurzył się z wody nieruchomy, z twarzą zwróconą do dołu. Jego znajomi początkowo myśleli, że sobie żartuje. Po chwili 27-latka podeszła do mężczyzny i uniosła jego głowę, zaczęła wzywać pomocy - do pomocy przystąpili inni turyści, którzy pomogli wydobyć mężczyznę z wody i udzielali pierwszej pomocy przedmedycznej.

Mężczyzna śmigłowcem został przetransportowany do lubelskiego szpitala, pobrano od niego krew do badań na zawartość alkoholu. Czeka go długotrwałe leczenie rehabilitacja. Jezioro w miejscu, w którym wykonał skok ma niespełna metr głębokości, zaś miejsce to nie jest strzeżone.

Policjanci apelują o rozsądek i rozwagę podczas korzystania z wody. Nie wchodźmy do wody po alkoholu, nie wskakujmy do wody zwłaszcza na główkę, korzystajmy jedynie ze strzeżonych kąpielisk, stosujmy się do zaleceń nadzorujących kąpieliska oraz regulaminów plaż. Dzieci i osoby nie potrafiące pływać powinny przebywać zawsze pod opieką dorosłych potrafiących pływać i posiadać niezbędne elementy mogące pomóc przy nagłym wpadnięciu do wody.

B.Sz

/ź/ policja.gov.pl

↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:

data publikacji: 20/02/2019

Podaj dalej, powiadom znajomych....