Kulczyn: Ukradł busa kurierowi i wjechał nim do rowu - wlodawa.NET


Kulczyn: Ukradł busa kurierowi i wjechał nim do rowu

Kulczyn - Ukradł busa kurierowi i wjechał nim do rowu Wczoraj zarzuty krótkotrwałego użycia pojazdu usłyszał 18-latek z gm. Hańsk, który chcąc zaimponować kolegom próbował przejechać się busem należącym do firmy kurierskiej. Po chwili wjechał do rowu i uderzył w ogrodzenie. Uszkodzony pojazd porzucił. Zgodnie z kodeksem karnym za krótkotrwałe użycie pojazdu grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komisariatu Policji w Urszulinie ustalili i zatrzymali sprawcę krótkotrwałego użycia pojazdu na szkodę mieszkańca gm. Chełm. Kurier jednej z firm po godz. 19:00 rozwożąc paczki podjechał pod dom w Kulczynie – gdy poszedł dostarczyć przesyłkę zostawił uruchomiony samochód z kluczykami. W tym czasie nieznany sprawca odjechał zostawionym na posesji pojazdem marki Mercedes Sprinter i wjechał nim do rowu uderzając w ogrodzenie sąsiada. Uszkodzony samochód z włączonym silnikiem sprawca pozostawił w miejscu zdarzenia.


W ramach prowadzonego dochodzenia policjanci z Urszulina ustalili osoby mogące mieć związek ze sprawą. Okazało się, że busem odjechał 18-latek z gm. Hańsk, który chciał zaimponować swoim kolegom oraz dać nauczkę kurierowi, który zaświecił światłami na samochód w którym przebywał z kolegami.

Zgodnie z kodeksem karnym za krótkotrwałe użycie pojazdu grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

B.Sz.

/ź/ policja.gov.pl


↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji:

Podaj dalej, powiadom znajomych....

wlodawa.net w google news - baner- zapraszamy  obserwuj juz dziś

Włodawa: 36 rocznicy wprowadzenia stanu wojennego /wideo/

Włodawa - Obchody 39 rocznicy wprowadzenia stanu wojennego W dniu 13 grudnia 2017r. funkcjonariusze Zakładu Karnego we Włodawie upamiętnili wydarzenia związane z wprowadzeniem stanu wojennego.

Wprowadzenie stanu wojennego w Polsce

Stan wojenny w Polsce został wprowadzony w dniu 13 grudnia 1981 r. na mocy uchwały Rady Państwa, podjętej dzień wcześniej. Jako oficjalny powód podjętych decyzji podano pogarszająca się sytuację gospodarczą kraju. Powołano Wojskową Radę Ocalenia Narodowego, władzę w kraju przejęło wojsko. Nauka w szkołach i na uczelniach została zawieszona, wprowadzono cenzurę korespondencji i godzinę milicyjną.

Ośrodek Odosobnienia w Zakładzie Karnym we Włodawie

W nocy z 12 na 13 grudnia 1981r. w Zakładzie Karnym we Włodawie utworzono Ośrodek Odosobnienia dla Internowanych, przeznaczony dla działaczy politycznych. W tym samym dniu do ośrodka we Włodawie przywieziono 68 internowanych z woj. lubelskiego, sukcesywnie dowożąc następne osoby w grudniu 1981r.

Na początku 1982 r. ośrodek internowania w Zakładzie Karnym we Włodawie stał się jedynym ośrodkiem internowania na Lubelszczyźnie, przebywało w nim wówczas 320 internowanych z 5 województw: bialskopodlaskiego, chełmskiego, lubelskiego, siedleckiego i zamojskiego.

Włodawa - Obchody 39 rocznicy wprowadzenia stanu wojennego  

W kolejnych miesiącach liczba internowanych zmieniała się. Pod koniec marca 1982 rozpoczęto likwidację włodawskiego ośrodka, przenosząc internowanych do innych ośrodków. Łącznie przebywało tutaj ponad 360 osób, kilkakrotnie podejmowano akcje protestacyjne. Ciekawostką jest, że 28 marca 1982r. doszło do ucieczki z ośrodka jednego z internowanych.

Lokalne obchody 36 rocznicy wprowadzenia stanu wojennego

Dyrektor Zakładu Karnego we Włodawie ppłk Marek Abramowicz w towarzystwie zastępców, mjr. Artura Ambrozika i kpt. Artura Łyszczyka złożył wieniec pod tablicą poświęconą internowanym w Ośrodku Odosobnienia we Włodawie znajdującą się na murze zakładu karnego. Mjr Krzysztof Jeleński wprowadził pod tablicę asystę honorową, którą wystawiono w celu podkreślenia rangi tego wydarzenia. Zebrani złożyli wieńce i zapalili znicze. Następnie funkcjonariusze uczestniczyli we mszy św. w kościele pw. św Ludwika we Włodawie.

Włodawa - Obchody 39 rocznicy wprowadzenia stanu wojennego

Uczestnictwo przedstawicieli włodawskiej jednostki penitencjarnej w obchodach tych uroczystości było upamiętnieniem zarówno wydarzeń historycznych o znaczeniu ogólnopolskim ale również lokalnych związanych z historią włodawskiego więzienia. Zgodnie z lokalnym programem obchodów uroczystości w sali kinowej Włodawskiego Domu Kultury odbył się koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Pawła Piekarczyka i Leszka Czajkowskiego.

Na koncercie obecni byli osadzeni z Zakładu Karnego we Włodawie wraz z opiekunem grupy por. Agnieszką Krzywanią. Muzyczne przypomnienie wydarzeń grudnia 1981r. było prawdziwą lekcją historii dla każdego, stanowiąc jednocześnie istotny wkład w przebieg procesu resocjalizacji skazanych.

 

tekst i zdjęcia : ppor. Daniel Pręciuk, źródło historyczne - https://powiatwlodawski.pl

/ź/ sw.gov.pl

↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji: 14/09/2020

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Czy transmisje z obrad rajców burmistrz odda prywaciarzom?

W jednym z trzech regionalnych tygodników dowiadujemy się, że na ostatniej sesji rady miasta Włodawy miała miejsce gorąca wymiana zdań, którą poniżej cytujemy.

"Następnie do głosu ponownie doszedł E. Meniów, który tym razem zaatakował przewodniczącego, Tomasza Korzeniewskiego. – Włodawska TV to telewizja samorządowa – mówił. – Komentarze życia publicznego i społecznego w wykonaniu pana przewodniczącego i dyrektora WDK-u są bardzo krytyczne i niesmaczne, w szczególności, gdy dotyczą opozycyjnych radnych. Lepiej niech panowie zajmą się transmitowaniem sesji, to na pewno będzie dużo bardziej interesujące. Natychmiast dostał odpowiedź od T. Korzeniewskiego. – Nasze komentarze to jedynie forma zabawy. Każdy powinien mieć dystans do siebie. Zapewniam, że WłodawskaTV nie jest telewizją samorządową. Stworzyliśmy ją jako pracownicy WDK, a my to robimy społecznie. W naszych planach jest też nagrywanie obrad rady – tłumaczył przewodniczący." - Nowy Tydzień (gd)

W  tym miejscu  pomińmy fakt istnienia włodawskiej tv,  ale  zwrócimy uwagę czytelnika na kwestię transmisji obrad rady miasta. Uważamy że, transmisje z sesji rady miasta powinne być tylko i wyłącznie w gestii Urzędu Miasta, z tego co wiemy w UM jest pracownik do którego obowiązków należy promocja miasta, więc niech ta osoba zajmie się transmisją obrad rady miasta, w ramach obowiązków służbowych.

Przygotowanie takiej transmisji jest sprawą banalnie prostą i nie wymaga wielkiej filozofii ani umiejętności technicznych, gdyby pracownik UM miał trudności z przygotowaniem transmisji służymy pomocą w sprawach technicznych,

Dziwi nas, że w obecnych czasach transmisja sesji rady miasta nie została już dawno zorganizowana. Przypominamy, że Gmina Hańsk prowadzi od dawna transmisje na ŻYWO obrad, może nie najlepsza jakość, problemy techniczne, ale dają rade – brawo WY Hańsk :) Transmisje na żywo jak i w formie archiwalnej można znaleźć na kanale Gminy Hańsk w youtube pod adresem https://www.youtube.com/channel/UCPsAesLNkqrgWLBFb1xl0ww

 
 

Najważniejsze w tym wszystkim jest to, aby transmisja była prowadzona tylko i wyłącznie na ŻYWO. Nie zgadzamy się na to aby, prywatna inicjatywa czy też grupa dziś podająca się za społeczników, a jutro być może osób prowadzących działalność gospodarczą posiadała prawa do materiałów które powinny być publicznie dostępne.

Jest duże ryzyko, że dzisiejsi społecznicy coś tworzą, lecz jutro może ich zabraknąć. Tylko Urząd Miasta jako instytucja jest JEDYNYM gwarantem poprawnego działania transmisji sesji rady miasta, oraz archiwizacji tych posiedzeń.

W tym miejscu zwracamy Państwa uwagę, że należy poruszyć kwestię dotyczącą PRAW AUTORSKICH i darmowej promocji zewnętrznego podmiotu ze środków publicznych Z jakiej to przyczyny prywatna inicjatywa uprawiana „niby wieczorami i po godzinach”, ma posiadać monopol na transmisje, które są w gestii Urzędu Miasta. Czy aby nie ma tu miejsca faworyzowanie podmiotu zewnętrznego kosztem mieszkańców?

Być może jest to platforma budowana celowo pod wybory samorządowe, wspierana „groszem publicznym”, ale nie będąca w pełni obiektywna, co zauważył słusznie radny Erazm Meniow, zapewne czas pokaże.

W tym miejscu, gorąco namawiamy aby transmisje obrad rady miasta były  wyłącznie na żywo i tylko prowadzone przez pracowników UM za pomocą platformy Youtube.

Byliśmy tylko raz na posiedzeniu rady miasta i oto co udało nam się nagrać telefonem.

Więcej o samym przyczynie nagrania tego materiału możecie państwo dowiedzieć się z poniższego linka
^p^


Aktualizacja z dnia 16.12.2o17:

A jednak, można? Można! :) Oto pojawiła się pierwsza jaskółka na włodawskim niebie. W dniu św. Mikołaja, dwa dni po publikacji przez Nowy Tydzień artykułu dotyczącego 44 sesji włodawskiej rady miasta, w portalu społecznościowym na profilu Włodawa Miasto Trzech Kultur zamieszczone zostaje nagranie audio 44 posiedzenie rady miasta. Może jakość nagrania nie powala na kolana, ale najważniejsze że posiedzenie rady miasta stało się publicznie dostępne. Czekamy na kolejne tym razem cykliczne i na Ż Y W O nagrania sesji rady miasta w wykonaniu Urzędu Miasta Włodawa, a nie jak dowiadujemy się z artykułu podmiotu prywatnego.


↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:

data publikacji: 29/04/2016

Podaj dalej, powiadom znajomych....