Nietrzeźwy kierujący ciągnikiem z dwójką dzieci na pokładzie - wlodawa.NET


Nietrzeźwy kierujący ciągnikiem z dwójką dzieci na pokładzie

68-81662W sobotę ok. godz. 15:00 policjanci włodawskiej drogówki w ramach prowadzonej akcji "Znicz 2015" wyeliminowali z ruchu kolejnego nietrzeźwego kierowcę. Funkcjonariusze podczas patrolowania m. Hanna zatrzymali do kontroli drogowej kierującego ciągnikiem rolniczem marki Ursus. Uwagę policjantów zwrócił tym, że przewoził pojazdem dwoje dzieci w wieku 8 i 10 lat.

Jednak to nie koniec przewinień 39-letniego mieszkańca gm. Hanna. Badanie stanu trzeźwości przeprowadzone przez policjantów wykazało, że mężczyzna ma w swoim organiźmie niemal promil alkoholu. Na dodatek 39-latek nie miał przy sobie wymaganych dokumentów, a jego pojazd nie posiadał aktualnych badań technicznych. Swoje zachowanie tłumaczył tym, że "jechał kupić dzieciom cukierki". Teraz mężczyzna odpowie przed sądem za popełnione wykroczenia i przestępstwo drogowe.

[wp_ad_camp_2][wp_ad_camp_3]

Przypominamy, że każdy uczestnik ruchu drogowy, również kierujący ciągnikiem rolniczym, jest zobowiązany do przestrzegania przepisów ruchu drogowego i dysponowania sprzętem spełniającym określone wymagania techniczne. Ponadto przewożenie osób pojazdami rolniczymi w miejscach do tego nieprzeznaczonych i niedostosowanych oprócz tego, że jest niezgodne z prawem jest bardzo niebezpieczne. Zatem apelujemy, aby dorośli nie narażali swoich pociech przy korzystaniu ze sprzętów rolniczych.

E.T.

(c) http://lubelska.policja.gov.pl [osm_map_v3 map_center="51.721,23.499" zoom="12" width="100%" height="450" ]


👍 👾 👎 👾
↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji:

Podaj dalej, powiadom znajomych....

wlodawa.net w google news - baner- zapraszamy  obserwuj juz dziś

Nowa strażnica OSP i biblioteka

bibloteka-01„Książnica Pana Jana” to nowa nazwa Filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Wytycznie. Nazwa ta została nadana aby uczcić pamięć Jana Kurackiego – pierwszego bibliotekarza w Wytycznie. Budynek został wyremontowany oraz wyposażony w ramach projektu pn.: „Rozbudowa i wyposażenie budynku Biblioteki Publicznej w Urszulinie i fili biblioteki w Wytycznie” w ramach programu Rozwój Infrastruktury Bibliotek „Biblioteka+” finansowanego przez ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego wdrażanego przez Instytut Książki z Krakowa.

W 2013 r. Gmina Urszulin złożyła projekt do Programu Rozwoju Infrastruktury Bibliotek „Biblioteka+” finansowanego przez ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego wdrażanego przez Instytut Książki z Krakowa. Wartość inwestycji to 497 462,61 zł a dofinansowanie jakie udało się uzyskać to 373 096,95 zł. Dzięki dotacji oraz środkom budżetowym Gminy wyremontowano a także wyposażono budynek.

[wp_ad_camp_2][wp_ad_camp_3] Uroczystość otwarcia budynku odbyła się 13 września i rozpoczęła ją msza św. w kościele parafialnym w Wytycznie. Następnie na placu przy bibliotece Wójt gminy – Tomasz Antoniuk przywitał licznie przybyłych gości, mieszkańców gminy oraz wszystkich zebranych. Po przemówieniach odbyło się uroczyste przecięcie wstęgi i poświęcenie obiektu przez proboszcza parafii w Wytycznie.

Krótką historię działalności OSP zaprezentował Pan Marian Kupisz, natomiast Pani Ewa Dybek przypomniała postać i działalność Pana Jana Kurackiego – Patrona biblioteki. Część artystyczna została przygotowana przez dzieci ze SP w Wytyczne, które zaprezentowały tańce ludowe oraz scenkę obrzędową. Zespół ludowy Poleskie Echa z Wytyczna umilił uroczystość wiązanką lokalnych pieśni i przyśpiewek.

Ważnym punktem w części artystycznej były również recytacje wierszy Pani Jadwigi Tomali, Kazimiery Wakuły oraz Róży Fudali. Po części oficjalnej przybyli goście mieli okazję obejrzeć pokazy strażackie a także zwiedzić obiekt. Uroczystość zakończył poczęstunek złożony z potraw regionalnych przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich i Ochotniczą Straż Pożarną w Wytycznie.

(c) urszulin.eu

[osm_map_v3 map_center="51.43,23.254" zoom="14" width="100%" height="450" ]

↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji: 15/03/2021

Podaj dalej, powiadom znajomych....

III Sławatycki Przegląd Chórów i Scholi "Jak Paciorki Różańca"

dsc_0216Dnia 18 października 2015 roku odbył się III Sławatycki Przegląd Chórów i Scholi „Jak Paciorki Różańca”. W niedzielne popołudnie zapełniła się Świątynia ze świeżo złoconymi ołtarzami, słuchaczami i zaproszonymi artystami aby słuchać na żywo pieśni ku czci Matki Bożej Różańcowej. Wszystkich ciągnęła myśl, by zanurzyć się w harmonii głosów dzieci, młodzieży i dorosłych jak tylko można najpiękniej.   Pierwsza wystąpiła schola „Nadbużańskie Słowiki” ze Sławatycz prowadzona przez instruktor GOK Panią Elżbietę Gruszkowską. Zaśpiewali bez tremy: Matko życia, Pasja miłości i Powierz się Matce.

Druga grupa to schola „Uratowani” z Kodnia prowadzona przez panią Barbarę Sacharczuk. Dziewczęta z subtelnym własnym akompaniamentem zaśpiewały: Powierz się Matce, Wierzę w Ciebie Panie, Madonna, Dedemus Cantore.

Po prezentacjach dwóch scholi na stopniach prezbiterium rozpoczęły się występy chórów. Jako pierwszy przywitany został gromkimi oklaskami Chór Kameralny „Konsonans” z Łabuń pow. zamojski. Żeński chór zaprezentował w pełnym skupieniu 3 utwory: Bądź pozdrowione Serce Mego Pana – muz. ks. Michał Marcin Mioduszewski, Ave Maria – muz. Otto Żukowski, Hymn do Matki Boskiej w Ostrej Bramie – wszystkie z opracowania Józefa Przytuły. Chórem z parafii Matki Bożej Szkaplerznej i św. Dominika w Łabuniach dyrygowała Pani Agnieszka Brylewicz absolwentka Wychowania Muzycznego oraz Wydziału Wokalnego Akademii Muzycznej im. Fr. Chopina w Warszawie.

[wp_ad_camp_2][wp_ad_camp_3]

Drugim zespołem były „Zjednoczone Chóry Anielskie” z parafii z Huszcza i Wisznice przygotowane przez Joannę Gromysz i Piotra Kornieckiego. Z wielkim natchnieniem wykonali: Ojca wiecznego cna Oblubienico… muz. Stanisław Głowacki, Ave Maria – muz. W. Zdolińskiego, O Matko miłościwa w oprac. Henryka Mikołaja Góreckiego. Chórem dyrygował Piotr Korniecki.

Kolejnym wykonawcą był Chór „Cantores Honorati” z parafii bł. Honorata Koźmińskiego. W pięknych strojach i porządnie postawionymi młodymi głosami zaśpiewali: Assumpta est Maria – Gregora Archingera, Psalm mój wezbrany – oprac. ks. Zdzisław Bernat, Litania do Bogurodzicy – też oprac. ks. Bernata. Akompaniował Pan Hubert Kucharski, dyrygowała Pani Dominika Szeniawska.

„Beati Cantores” z Milanowa dyrygent Pani Anna Lichawska to kolejna uczta dla słuchaczy. Zaśpiewali: Matko Najświętsza – H. M. Góreckiego, Zdrowaś bądź Maryja – tego samego autora i Totus Tuus – Marco Frisina. Ten chór to rozśpiewani profesjonaliści.  Z parafii rzymskokatolickiej pw. Najświetszego Serca Jezusowego z Włodawy na czele z dyrygentem Pawłem Łobaczem przyjechał 31 osobowy Chór „Fletnia Pana”, który wykonał 3 utwory: Ave Maria – Georg Onslow, Magnificat – oprac. ks. Mariusza Białkowskiego, Zdrowaś Królewno Wyborna – Andrzej Koszewski. Pasjonaci muzyki chóralnej zaprezentowali swe umiejętności na bardzo wysokim poziomie. „Ave” to męski chór parafii rzymskokatolickiej pw. Matki Bożej Różańcowej w Sławatyczach. Jako ostatni uczestnik Przeglądu Chórów „Jak Paciorki Różańca” zaśpiewali: Najświętsza Panno – w oprac. J. Maklakiewicza, Ave Maris Stella – Franciszka Liszta i Aniołów chóry – M. Sawy. Cały koncert to było przybliżenie wyższych przeżyć i wrażeń artystycznych.

Po zakończeniu prezentacji dyrygenci chórów dokonali wyboru Grand Prix. W kategorii chóry Grand Prix zdobył Chór „Fletnia Pana” z Włodawy, natomiast w kategorii scholi zdobyła Schola Młodzieżowa „Uratowani” z Kodnia otrzymując w nagrodę ręcznie zdobione szklane wazony. Wszystkie chóry i schole otrzymały grawertony z podziękowaniem za trud, zaangażowanie i wrażenie artystyczne, które pozostawiły w Sławatyczach. Po występach wszyscy uczestnicy przeglądu udali się do miejscowego Zespołu Szkół na wspólny obiad przygotowany przez niezawodne Panie z miejscowej kuchni i tradycyjne sławatyckie lody ufundowane przez Panią Halinę Chyz.

Organizatorami Przeglądu byli: Proboszcz Parafii p.w. MBR w Sławatyczach, Wójt Gminy Sławatycze, Zespół Szkół i Gminny Ośrodek Kultury w Sławatyczach. Patronat medialny nad festiwalem sprawowały: Katolickie Radio Podlasie, Radiobiper, Biała24, Gościniec Bialski. Organizatorzy składają gorące podziękowania dla wszystkich osób zaangażowanych przy organizacji III Sławatyckiego Przeglądu Chórów i Scholi.

Link do galerii

Text i Foto - Bolesław Szulej (c) Slawatycze.pl [osm_map_v3 map_center="51.758,23.548" zoom="12" width="100%" height="450" ]

↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:

data publikacji: 20/11/2023

Podaj dalej, powiadom znajomych....