Wieczór teatralny w Sławatyczach - wlodawa.NET


Wieczór teatralny w Sławatyczach

Sławatycze, Wieczór Teatralny, Teart, Gmina, Powiat, Region, Kultura

Dnia 20 listopada o godz. 18.00 w sali widowiskowej GOK odbyło się spotkania „Koła Teatralnego Dowolnego Wieku „ z mieszkańcami Gminy Sławatycze, które podsumowało prawie trzymiesięczną działalność warsztatową w ramach projektu „Razem dla kultury w Sławatyczach”.

Finałem działalności było wystawienie dwóch krótkich etiud teatralnych „Przyjaciele” na podstawie wiersza Adama Mickiewicza i inscenizacja bajki J.I. Kraszewskiego „Baba i diabeł”. Przy pełnej sali jako pierwsi zaprezentowali się młodzi artyści, którzy świetnie poradzili sobie z dramaturgią tego utworu; trzeba podkreślić wielkie zaangażowanie rodziców przy dekoracji sali jak tez doboru kostiumów.

Sukcesem – bo świadczyła o tym reakcja publiczności okazała się prezentacja utworu „Baba i diabeł”, - sugestywność postaci, dynamika gry aktorów, wywołała żywy odzew oglądających, a co najważniejsze, że zrozumieli oni ideę, którą chciano przekazać, zachęcającą do myślenia i refleksji.

Mamy nadzieję, że inicjatywa „Koło Teatralne Dowolnego Wieku” z projektu Razem dla kultury w Sławatyczach stanie się zaczynem dla powstania stałej formy jaką może być Teatr Amatorski w Gminie.

Sławatycze, Wieczór Teatralny, Teart, Gmina, Powiat, Region, Kultura

Obszerna galeria zdjęć na stronie Gminy Sławatycze

źródło: www.slawatycze.pl

 

👍 👾 👎 👾
↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji:

Podaj dalej, powiadom znajomych....

wlodawa.net w google news - baner- zapraszamy  obserwuj juz dziś

Przepis na bajkopisanie – spotkanie z Grzegorzem Kasdepke

Biblioteka, Bajkopisarz, Włdoawa, Gmina, Powiat, Spotkanie, Kultura Składniki dobrze zmiksować i podać dzieciom głodnych kolejnych książek oraz poznania ich twórcy. Literata wszechstronnego! Bajkopisarza… autora romansów… kryminałów… a nawet horrorów! Grzegorza Kasdepke.

Przepis na udane spotkanie: – 1 dobry autor – 1 kolorowa biblioteka – kilka (dziesiąt) smakowitych historii – szczypta dystansu – 3 łyżki uśmiechu

Długo wyczekiwane spotkanie odbyło się 15 listopada 2016 roku o godzinie 8:30. Pierwsze dzieci zjawiły się tuż po godzinie 7:00, a niektóre z nich wstały z łóżek już o godzinie 5 rano, aby nie przegapić tej wyjątkowej okazji do zadania pytań Panu Grzegorzowi, który zwykle ukrywa się za kartami swoich książek. Ostatnie oznaki snu skutecznie rozwiały, gawędziarstwo oraz szeroki uśmiech autora. Pan Grzegorz szybko przejął inicjatywę wchodząc w dialog z widownią.

[wp_ad_camp_2][wp_ad_camp_3]

Opowiedział pokrótce jakich tematów dotykają jego historie. Nie zabrakło przy tym wspólnego czytania, żartów oraz lawiny pytań ze strony ciekawskich, na które nasz gość odpowiadał z niezwykłą wytrwałością. Dowiedzieliśmy się np. o tym, że: na podstawie książki “Kacperiada” powstał serial animowany, że nasz gość tworzył dialogi do serialu “Klan” i o tym, że został on pisarzem w wyniku kąpieli w rzece “Śmierdziałce”. Członkowie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki z inicjatywy Joanny Orzeszko, pracującej w Oddziale dla Dzieci sprawili Panu Grzegorzowi mały chrzest bojowy.

Tradycją klubu jest zabawa w kalambury oparta na opowiadaniach zawartych w książkach “Co to znaczy…”, które w prosty i zabawny sposób tłumaczą znaczenie przysłów i związków frazeologicznych. Nasz gość wylosował jedno z haseł i bardzo trafnie zaprezentował zgadującym jak to jest “Grać pierwsze skrzypce”. Na pamiątkę spotkania z naszymi Czytelnikami, wręczyliśmy Panu Grzegorzowi upominki przekazane przez Burmistrza Włodawy, komiksy narysowane przez dzieci oraz elegancką muchę z ręcznie malowanymi postaciami z jego opowiadań.  Za pomoc w przygotowaniu ostatniego upominku serdecznie dziękujemy Karolinie Charko!

Panie Grzegorzu, liczymy, że Włodawa stanie się stałym punktem na mapie Pańskich czytelniczych spotkań!

Biblioteka, Bajkopisarz, Włdoawa, Gmina, Powiat, Spotkanie, Kultura

źródło: www.wlodawa.eu

[mapsmarker marker="1"]
↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji: 14/03/2019

Podaj dalej, powiadom znajomych....

IV Sławatycki Przegląd Chórów i Scholi "Jak Paciorki Różańca"

Chóry, Kultura, Koncert, Sławatycze, Powiat, Region, Konkurs

W dniu 23.10.2016r. w kościele parafialnym spotkały się schole i chóry na IV Przeglądzie „Jak Paciorki Różańca”. O godz. 13.00 uczestników i słuchaczy powitał ks. Proboszcz Mirosław Krupski zapraszając wszystkich do wsłuchania się w prezentowane utwory ku czci Matki Bożej Różańcowej. Jako pierwsza zaprezentowała się schola „Nadbużańskie Słowiki”, którą prowadzi Elżbieta Gruszkowska.

Dziewczęta śpiewają od 2009 roku przy Gminnym Ośrodku Kultury w Sławatyczach. Wykonały dwa utwory: Maryjo czy Ty wiesz i Nasz Bóg. W dalszej części zaprezentowała się schola „Uratowani”, którą prowadzi Barbara Sacharczuk. W repertuarze zaprezentowały: Matko, która nas znasz, Magnificat – Uwielbiam Cię i Maryjo czy już wiesz.

Po prezentacjach w kat. schole, rozpoczęły się występy chórów. Jako pierwszy zaśpiewał chór męski AVE ze Sławatycz wykonując trzy utwory: Różańcowa Pani nieba i ziemi w oprac. Pawła Seligmana, Maryjo my Twe dzieci - Antoniego Chlondowskiego i Stabat Mater Dolorosa - Zoltana Kodaly. Chór istnieje od 2009 roku prowadzi go Ludwik Sławiński. W dalszej kolejności zaprezentował się chór parafialny z Huszczy pod dyrekcją Piotra Kornieckiego. Zaśpiewał: Zdrowaś bądź Maryja – H. M. Góreckiego i Matko Najświętsza tegoż autora. Chociaż istnieje od trzech lat to piękne wykonanie, czystość intonacji i dbałość o szczegóły zachwyciły publiczność.

Na zakończenie zaprezentowali się schola i chór z Łomaz z Parafii Apostołów Piotra i Pawła pod dyrekcją Pawła Tokarskiego; zaśpiewali: Maryjo ja Twe dziecię - A. Chlondowskiego, Zdrowaś Królewno Wyborna – Andrzeja Koszewskiego i Ojcze Kamieni- autor nieznany. Wielopokoleniowa grupa ubrana w jasne peleryny swoim żywiołowym wykonaniem zachwyciła zgromadzoną publiczność. Występy schol i chórów były nagradzane głośnymi oklaskami. Gościnnie poza konkursem przeglądu w repertuarze pieśni maryjnej wystąpiły wokalistki z miejscowego GOK: Elżbieta Gruszkowska, Izabela Jaszczuk, Weronika Michalczuk.

Cały koncert to było przybliżenie wyższych przeżyć i wrażeń artystycznych. Po zakończeniu prezentacji dyrygenci chórów dokonali wyboru Grand Prix. W kategorii chóry Grand Prix zdobył Chór „AVE” ze Sławatycz, natomiast w kategorii scholi zdobyła Schola „Nadbużańskie Słowiki” ze Sławatycz otrzymując w nagrodę ręcznie zdobione szklane wazony. Wszystkie chóry i schole otrzymały kryształowe figurki oraz grawertony z wizerunkiem Matki Bożej Różańcowej z podziękowaniem za trud, zaangażowanie i wrażenie artystyczne, które pozostawiły w Sławatyczach.

[wp_ad_camp_2][wp_ad_camp_3]

Po występach wszyscy uczestnicy przeglądu udali się do miejscowego Zespołu Szkół na wspólny obiad przygotowany przez niezawodne Panie z miejscowej kuchni i tradycyjne sławatyckie lody ufundowane przez Magdalenę i Andrzeja Chyz. Organizatorami i sponsorami Przeglądu byli: Proboszcz Parafii p.w. MBR w Sławatyczach, Wójt Gminy Sławatycze, Zespół Szkół i Gminny Ośrodek Kultury w Sławatyczach.

Chóry, Kultura, Koncert, Sławatycze, Powiat, Region, Konkurs

Obszerna galeria zdjęć na stronie Gminy Sławatycze

Tekst: B. Szulej Foto: K. Spólna

źródło: www.slawatycze.pl

↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:

data publikacji: 04/11/2016

Podaj dalej, powiadom znajomych....