Ślubowanie nowych funkcjonariuszy NOSG


Ślubowanie nowych funkcjonariuszy NOSG

W Komendzie Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej odbyło się uroczyste ślubowanie 18 nowo przyjętych funkcjonariuszy SG. Uroczystość odbyła się w obecności kadry kierowniczej Oddziału oraz w asyście pocztu sztandarowego NOSG.


Rotę ślubowania odczytał Komendant Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej gen. bryg. SG Wojciech Skowronek, zaś błogosławieństwa nowym funkcjonariuszom udzielili: dziekan prawosławny SG ks. kpt. SG Adam Weremijewicz oraz kapelan katolicki NOSG ks. ppłk SG Wiesław Kondraciuk.

Nowo przyjęci funkcjonariusze SG, najbliższy czas spędzą w ośrodku szkoleniowym SG by jesienią powrócić do służby w ochronie granicy państwowej.

źródło: www.nadbuzanski.strazgraniczna.pl

[mapsmarker marker="1"]

marker="1"]

👍 👾 👎 👾
↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji:

Podaj dalej, powiadom znajomych....

wlodawa.net w google news - baner- zapraszamy  obserwuj juz dziś

Zaklinając przemijanie

Wystawa Stanisława Baja Rysunki Włodawa

Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie zaprasza na wernisaż prac Stanisława Baja „Zaklinając przemijanie”, który odbędzie się 17 marca 2017 r.o godz. 17:00 w Galerii Na Parterze MBP we Włodawie. Wystawa prac autorstwa Stanisława Baja „Zaklinając przemijanie” prezentowana w Miejskiej Bibliotece Publicznej we Włodawie to ponad 30 utworów, których motywem przewodnim jest adoracja jaką artysta kierował w stronę swojej matki. O synowskiej miłości i szacunku opowiada on za pośrednictwem rysunków wykonanych węglem i ołówkiem oraz obrazów olejnych. Każdy z nich to interpretacja gestów i mimiki rodzicielki, które towarzyszyły jej pod koniec życia. Mimo że nakreślone dynamiczną kreską są one dla odbiorcy jasne i wymowne.

Wizerunki te nie posiadają kontekstu, ale tylko z pozoru, bowiem zarys postaci wyłaniającej się z białego tła zyskuje osnowę po dokładniejszej obserwacji. Zmęczona twarz, mapa zmarszczek, spracowane dłonie... Pewna skrótowość nie ujmuje niczego w odbiorze prac. Wręcz przeciwnie – wszystkie przedstawione elementy udowadniają, że starość i fizyczna słabość mogą być piękne w przesłaniu, które niosą. Obserwacja rytmu życia wyznaczanego każdodniową ciężką i uczciwą pracą mieszkańców nadbużańskich wsi pozwoliła zbudować artyście fundament, na którym osadził on swoją tożsamość. Największą ich wartością, jest wskazanie na to właśnie źródło będące dla Profesora podstawą twórczości i człowieczeństwa. Stanisław Baj polski malarz współczesny wywodzący się z podlaskiej wsi nadbużańskiej Dołhobrody (ur. 1953 r.); związany z nią emocjonalnie i artystycznie do dziś; ukazujący w swoich obrazach piękno poleskiego krajobrazu i szczerą prostotę jego mieszkańców.

[wp_ad_camp_2][wp_ad_camp_3]

Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Zamościu (1968-1973), następnie Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (1972–1978); pod kierunkiem profesorów: Michała Byliny, Jacka Siennickiego i Ludwika Maciąga. Dyplom z wyróżnieniem uzyskał w pracowni prof. Ludwika Maciąga. Od 1982 roku pracownik dydaktyczny macierzystej uczelni – profesor zwyczajny Wydziału Malarstwa (2002). W latach 2004 do 2012 roku pełnił funkcję prorektora ds. Studenckich i Współpracy z Zagranicą, obecnie członek Senatu ASP kadencji 2016-2020. Równolegle z dydaktyczną pracą na ASP w latach 1996-2001 prowadził seminaria z rysunku i malarstwa w Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie. W pracy artystycznej Stanisław Baj porusza się w obszarach malarstwa, rysunku a także grafiki, zakres tematyczny swojej twórczości koncentrując wokół dwóch najistotniejszych dla siebie tematów – portretu i pejzażu. Portrety, zwłaszcza matki, których znaczna ilość malowana przez wiele lat posiada niezwykłą siłę wyrazu z niemal rzeźbiarską ich formą. Malowane pejzaże Rzeki Bug są coraz bardziej jej malarskim syntetycznym wizerunkiem z metafizyczną tajemniczą aurą.

Związany z tradycją realistycznej formuły obrazowania, w artystycznym, nie pozbawionym emocjonalnego nastroju zapisie, przedstawia wizerunki człowieka oraz ziemi danej ludziom do życia, w prostych motywach szukając najprostszej prawdy. Odrębnym terenem jego działalności artystycznej są obszary działań projektowych, wyznaczone przez takie dzieła jak: I w Polsce epitafium kardynała Stefana Wyszyńskiego w Rywałdzie Królewskim, projekt tablicy upamiętniającej pobyt Jana Pawła II w kościele oo. Kapucynów w Warszawie, projekty witraży przeznaczone do kościoła parafialnego w Dołhobrodach i katedry w Drohiczynie. Jest też autorem obrazu „108 Męczenników” przeznaczonego na beatyfikację podczas wizyty Jana Pawła II w Warszawie w 1999 r. Artysta jest autorem ponad 100 wystaw indywidualnych w kraju i za granicą między innymi w: Niemczech, Grecji, Rosji, Kanadzie; uczestniczył także w ponad stu wystawach zbiorowych.

[wp_ad_camp_5]

W 1988 stypendysta Fundacji im. Jana Pawła II w Rzymie. Jego twórczość uhonorowana została m.in. nagrodą uzyskaną w 1981 roku na II Ogólnopolskim Triennale Portretu współczesnego w Radomiu oraz medalem „Bene merenti” przyznanego przez Papieża Jana Pawła II. „Byłem i jestem w nieustannej nadziei na odnalezienie niepowtarzalnego mocnego wyrazu w malarstwie, odpowiedniego rytmu, formy całości. Mam szczęście spotykać w moim życiu wspaniałych ludzi, wspaniałe ich światy. Oni w jakimś sensie powołują mnie do życia… w sztuce jestem wolny od posłannictwa i jedyną powinnością którą noszę w sobie, to jest mieć zawsze krystalicznie czyste intencje artystyczne, być szczerym i wolnym w malowaniu. To wszystko.„ - Stanisław Baj. Wystawę można oglądać do 14 kwietnia 2017 r. w godzinach pracy biblioteki.

źródło: www.wlodawa.eu

[mapsmarker marker="53"]

marker="53"]

↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji: 28/03/2020

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Gminny Dzień Kobiet w Różance

Różanka Dzień Kobiet

Tradycją stało się wspólne świętowanie Dnia Kobiet przez panie zrzeszone w Kołach Gospodyń Wiejskich gminy Włodawa. Tegoroczne święto obchodzono 5 marca w Różance, gdzie na zaproszenie wójta gminy Włodawa odpowiedziały niemal wszystkie gminne Koła, a także zaprzyjaźnione Koło Gospodyń Miejskich „Zosie Samosie” z Włodawy, panie sołtyski z Różanki i Korolówki oraz pani dyrektor Szkoły Podstawowej im. Róży Zamoyskiej w Różance.

W ramach obchodów zorganizowano dla pań warsztaty artystyczne, prowadzone przez Jolantę Madej z Pracowni Artystycznej Arteja, która instruowała panie podczas wykonywania aniołów techniką powertexu. W efekcie powstały prawdziwe rękodzielnicze dzieła sztuki. Chętne panie mogły również pomalować figury gipsowe przygotowane przez osadzonych w Zakładzie Karnym we Włodawie.

[wp_ad_camp_2][wp_ad_camp_3]

Niespodzianką była wizyta panów: wójta Tadeusza Sawickiego, radnego Andrzeja Lisa i radnego Bogusława Wieliczki, którzy obdarowali każdą z pań kwiatkiem i życzeniami. Dopełnieniem akcentu był okolicznościowy tort, wykonany przez Koło Gospodyń Wiejskich w Różance – gospodyń uroczystości. Panie z Różanieckiego Koła przygotowały również wspaniały poczęstunek.

Różanka Dzień Kobiet

Organizatorami uroczystości byli: Referat Kultury Urzędu Gminy Włodawa, Koło Gospodyń Wiejskich w Różance.

źródło: www.gmina-wlodawa.pl

[mapsmarker marker="53"]

↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:

data publikacji: 14/01/2019

Podaj dalej, powiadom znajomych....