Czytam - Jestem na topie - wlodawa.NET


Czytam - Jestem na topie

czytanie-1W październiku, zgodnie z hasłem Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych – „Biblioteka szkolna rządzi!”, koło biblioteczne przy Publicznym Gimnazjum nr 1 we Włodawie, przygotowało kilka akcji czytelniczych: poważnych i mniej poważnych… A wszystko po to, aby udowodnić, że czytanie to przyjemność.


Akcję zapoczątkowało zorganizowanie wystawki książek „Oni to czytali- ulubione książki z lat szkolnych nauczycieli”, odbyło się również „Wielkie czytanie w bibliotece” – nauczyciele czytali podczas przerw, aby udowodnić, że czytanie jest nie tylko przyjemne, ale także pobudza wyobraźnię i poszerza horyzonty. Na zakończenie MMBS wspólnie stworzyliśmy plakat „Warto mnie przeczytać”, na którym każdy mógł wpisać ulubionego autora i tytuł ulubionej książki.

Akcja udowodniła, że czytanie w naszej szkole jest na topie. I tak trzymać!

(c)http://um.wlodawa.eu

👍 👾 👎 👾
↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji:

Podaj dalej, powiadom znajomych....

wlodawa.net w google news - baner- zapraszamy  obserwuj juz dziś

Powiat włodawski nie zapomina o edukacji

image_gallery(29 października) W Zespole Szkół nr 5 w Lublinie ogłoszono wyniki VI Rankingu „Samorząd przyjazny oświacie i jej pracownikom" organizowanego przez Lubelski Okręg Związku Nauczycielstwa Polskiego. Ranking powstał z myślą o tych samorządach, które dbają o rozwój oświaty. Powiat włodawski otrzymał tytuł "Samorządu przyjaznego oświacie i jej pracownikom". To już kolejne wyróżnienie dla tego samorządu. Oprócz włodawskiego wyróżniono statuetką tylko sześć innych samorządów Lubelszczyzny.

Na ręce Adama Panasiuka - wicestarosty włodawskiego Grzegorz Gruchlik – wiceprezes zarządu głównego ZNP i Adam Sosnowski – prezes okręgu lubelskiego ZNP złożyli serdeczne gratulacje i wyrazy uznania za tak dobry wynik samorządu powiatowego w VI edycji Rankingu ZNP Zarządu Okręgu Lubelskiego.

- Ta nagroda jest dla nas wielkim wyróżnieniem - mówi A. Panasiuk - ale też i zobowiązaniem. Subwencja oświatowa nie wystarcza na finansowanie istniejących u nas szkół i trudno jest nam wygospodarować brakującą kwotę. Ale staramy się, gdyż finansowanie oświaty traktujemy jako inwestowanie w potencjał ludzki. Nasi absolwenci, którzy ruszają w świat, stają się naszymi ambasadorami, dlatego tak ważne dla nas jest ich jak najlepsze przygotowanie. Takie wyróżnienie jest również uznaniem prestiżu naszych szkół, docenieniem ciężkiej pracy dyrekcji i grona pedagogicznego.

Powiat włodawski ma pod swoją pieczą pięć szkół i placówek oświatowych: Zespół Szkół Zawodowych nr 1 i II Liceum Ogólnokształcącego, I Liceum Ogólnokształcące, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna i Młodzieżowy Dom Kultury. Kształci się w nich grubo ponad 1500 uczniów i wychowanków. Po gruntownej modernizacji ich wszystkich w ostatnich latach, wyglądają teraz jak nowe, zyskały również bardzo dużo cennego wyposażenia edukacyjnego i terapeutycznego.

[wp_ad_camp_2][wp_ad_camp_3]

Zmodernizowano infrastrukturę szkolną, sportową i społeczno-edukacyjną powiatu włodawskiego. Wykonano m.in. termomodernizację wszystkich budynków szkolno-oświatowych. Ponadto wyremontowano łazienki z przystosowaniem osobom niepełnosprawnym, wykonano chodniki, place i podjazdy dla osób niepełnosprawnych, zbudowano windy, wymieniono osprzęt przeciwpożarowy i uzupełniono monitoring. Wszystkie placówki wyposażono także w nowoczesne urządzenia (komputery, elektroniczne urządzenia pomocnicze, etc.).

Powiat dba także o właściwą promocję oraz motywację uczniów. Od lat przyznawane są stypendia dwojakiego rodzaju. Pierwsze są przyznawane uczniom za wybitne osiągnięcia sportowe na arenie powiatu, województwa i kraju. Takich stypendiów jest obecnie kilkanaście. Podobnie kilkanaście jest stypendiów naukowych – przyznawanych za doskonałe wyniki w nauce – czyli takie, które wykraczają daleko poza zakres ustanowiony przez program nauczania w danej szkole. W tym roku szkolonym naukę w szkole powiatu rozpoczęła pierwsza grupa obcokrajowców – z Ukrainy. Są bardzo zadowoleni z warunków, jakie mają w szkole – tak pod względem nauczania, jak i zakwaterowania w internacie.

Zgłoszeń w tegorocznej edycji rankingu było aż 152, ale statuetki otrzymało tylko 7 samorządów: miasto Lublin, powiaty: Lublin, Łuków, Puławy i Włodawa oraz gminy: Kłoczew i Sułów.

https://powiatwlodawski.pl

↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji: 05/08/2014

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Rusza pilotażowa ankieta NFZ

logo_ankieta_ost-300x81

Badanie poziomu zadowolenia Pacjentów ze świadczeń opieki zdrowotnej w oparciu o wyniki anonimowej ankiety – to założenie programu monitorowania poziomu satysfakcji Pacjenta, który ruszył  5 listopada w NFZ. Pierwszym etapem jest pilotażowe badanie w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej (POZ). „Narodowy Fundusz Zdrowia chce premiować jakość i dostępność świadczeń, a jednym z narzędzi oceny ma być opinia Pacjentów dotycząca opieki i usług” – podkreśla Prezes Narodowego Funduszu Zdrowia Tadeusz Jędrzejczyk. Jak wyjaśnia, w przyszłości może być to jedno z kryteriów przy określaniu tzw. wskaźnika korygującego, umożliwiającego dodatkowe finansowanie, rodzaj premii dla najlepiej ocenianych podmiotów.

Ankieta skierowana jest wyłącznie do Pacjentów, a udział w niej jest dobrowolny. Zakłada się, że począwszy od 2016 r. ankieta będzie przeprowadzana cyklicznie. Analiza uzyskanych na podstawie ankiet informacji umożliwi opracowanie takich rozwiązań, które usprawnią organizację udzielania świadczeń. Wnioski mogą zostać – w miarę możliwości – przeformułowane na konkretne zalecenia usprawniające funkcjonowanie placówek medycznych.

Pilotaż programu przewiduje przeprowadzenie ankiety skierowanej do Pacjentów, którzy w ciągu ostatnich 12 miesięcy skorzystali ze świadczeń POZ (z wyłączeniem nocnej i świątecznej pomocy lekarskiej). W ramach pilotażu przez trzy tygodnie (od 5 listopada br.) anonimowa ankieta będzie udostępniona pacjentom w formie elektronicznej na stronie internetowej Funduszu, a także w formie papierowej w punktach obsługi pacjentów w siedzibach oddziałów wojewódzkich NFZ oraz ich delegatur.

Ankieta składa się z 22 pytań, a jej wypełnienie zajmuje ok. czterech minut. Pytania zawarte w ankiecie dotyczą głównie kwestii organizacji udzielania świadczeń np.:

  • co jest dla Pani/Pana najważniejsze podczas korzystania ze świadczeń? (uprzejmość i życzliwość osób zatrudnionych w rejestracji, umiejętność przekazywania informacji przez pracowników rejestracji, umiejętność przekazywania informacji przez personel medyczny, warunki lokalowe itp.);
  • czy w sposób zrozumiały udzielano Pani/Panu informacji o stanie zdrowia/ trybie i sposobie leczenia?
  • proszę ocenić dostępność do rejestracji telefonicznej – łatwość dodzwonienia się (w skali od 1 do 5).

Formularz ankiety uwzględnia większość uwag zgłoszonych w trakcie konsultacji z zainteresowanymi środowiskami. Projekt  przekazano do 63 organizacji i instytucji m.in.: uczelni medycznych, środowisk i organizacji skupiających Pacjentów, konsultantów krajowych w dziedzinie medycyny rodzinnej oraz pielęgniarstwa rodzinnego, a także organizacji skupiających lekarzy POZ.

Pilotaż ankiety monitorowania poziomu satysfakcji Pacjenta potrwa do końca listopada br.

Ankieta NFZ link

(c)https://wlodawa.net

↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:

data publikacji: 23/03/2018

Podaj dalej, powiadom znajomych....