I miejsce za aplikację mobilną - wlodawa.NET


I miejsce za aplikację mobilną

2016-02-19Jest nam niezmiernie miło poinformować, że nasza aplikacja mobilna Urszulin, po pracy Polesie otrzymała pierwszą nagrodę w ogólnopolskim konkursie Mobile Trends Awards 2015 w kategorii Miasto/Region z najlepszą aplikacją mobilną.

Mobile Trends Awards to najważniejsze wydarzenie w roku dotyczące technologii mobilnych. Ranga konkursu przyciąga największe firmy, regiony i organizacje w kraju. Do konkursu zostało zgłoszonych kilkaset projektów.

W pierwszym etapie kategorii Miasto/Region z najlepszą aplikacją mobilną nominacje otrzymały: Gmina Urszulin, Miasto Białystok, Miasto Biała Podlaska oraz Powiat Jeleniogórski. Ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród odbyło się na oficjalnej gali 19 lutego w Krakowie, podczas której wójt gminy Pan Tomasz Antoniuk odebrał główną nagrodę.

 


Tomasz Antoniuk Wójt Gminy Urszulin – Jesteśmy bardzo zaszczyceni i szczęśliwi, to dla nas ogromne wyróżnienie. Pragnę serdecznie podziękować wszystkim, którzy włożyli ogromny wkład pracy w realizację aplikacji, pracownikom Poleskiego Parku Narodowego i Urzędu Gminy Urszulin a także firmie 3Step Sp. z o.o., która opracowała aplikację.  Jednocześnie gorące słowa podziękowania kieruję do wszystkich użytkowników, którzy oddali głos na naszą aplikację.

(c) http://www.ug.urszulin.eu/

👍 👾 👎 👾
↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji:

Podaj dalej, powiadom znajomych....

wlodawa.net w google news - baner- zapraszamy  obserwuj juz dziś

Zebrania sprowozdawczo-wyborcze w jednostkach OSP z terenu Gminy Włodawa

HirszczarukW dniach 30.01 – 27.02.2016 r. odbyły się w jednostkach OSP z terenu naszej gminy walne zebrania sprawozdawczo-wyborcze, na których podsumowano działalność jednostek oraz 5 letnią kadencje Zarządów. Na terenie gminy funkcjonuję 6 jednostek OSP (Krasówka, Stawki, Sobibór, Żuków, Orchówek oraz Różanka) z czego 3 jednostki – Żuków, Orchówek i Różanka są włączone do Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego (KRSG).

Najważniejszym punktem zebrań był wybór Zarządów OSP. Zmiany w Zarządzie nastąpiły w Orchówku, w którym z funkcji Prezesa ustąpił Jerzy Horszczaruk a zastąpił go wieloletni Naczelnik Andrzej Bereściuk. W Żukowie nowym Prezesem został były Naczelnik Zbigniew Furmam, zastępując Jacka Czuja. W OSP Stawki na członka honorowego przeszedł ustępujący Prezes Franciszek Baj, a zastąpił go Artur Zalewski. W pozostałych jednostkach Zarządy pozostały bez zmian.

  • Ważniejsze tematy omawiane na zebraniach:
    - zakup operacyjnego samochodu do OSP Sobibór oraz budowa garażu przy remizie
    - zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego oraz budowa Centrum Zarządzania Kryzysowego w OSP Orchówek
    - zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego oraz remont posadzki w boksach garażowych w OSP Różanka
    - w pozostałych jednostkach zakup umundurowania koszarowego, specjalnego, hełmów oraz drobnego sprzętu ppoż.
    - zmiany w szkoleniach podstawowych oraz specjalistycznych strażaków z OSP organizowanych przez PSP

 

Wójt Gminy Włodawa Tadeusz Sawicki wraz z innymi samorządowcami z sąsiednich gmin, po raz drugi poczynają starania, o realizacje transgranicznego projektu między Polską, Ukrainą oraz Białorusią na zakup pojazdów specjalnych, sprzętu ppoż. oraz budowę Centr Zarządzania Kryzysowego. Wart wspomnieć iż, od bieżącego roku OSP w Różance prowadzi oficjalna stronę internetową swojej jednostki: http://www.osprozanka.pl/

(c)http://www.gmina-wlodawa.pl/

↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji: 18/09/2019

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych we Włodawie

1 Marca Wlodawa(1 marca) Obchody pamięci „żołnierzy wyklętych” rozpoczęła msza św. w ich intencji w kościele pw. św. Ludwika, po której miał miejsce okolicznościowy hołd pod pomnikiem żołnierzy oddziału AK-WiN. Tak do kościoła, jak i pod pomnik przybyły liczne delegacje szkół, służb i instytucji. W sposób szczególny prezentowała się klasa mundurowa z popularnego „Modrzewiaka”. Pod pomnikiem odczytano apel poległych, złożono wiązanki kwiatów i zapalono znicze.

Przemówienia wygłosili  Janusz Kloc – wiceprzewodniczący rady powiatu, o. Dariusz Cichor – przeor klasztoru oo. paulinów, mjr Stanisław Pakuła i kpt. Edmund Brożek. Było patriotycznie i godnie.  Uroczystości przygotowało włodawskie starostwo wraz z kołem Światowego Związku Żołnierzy AK we Włodawie i Stowarzyszeniem Rodzina Katyńska Włodawa.

Żołnierze wyklęci, żołnierze niezłomni, polskie powojenne podziemie niepodległościowe i antykomunistyczne – antykomunistyczny, niepodległościowy ruch partyzancki, stawiający opór sowietyzacji Polski i podporządkowaniu jej ZSRR, toczący walkę ze służbami bezpieczeństwa ZSRR i podporządkowanymi im służbami w Polsce. Liczbę członków wszystkich organizacji i grup konspiracyjnych szacuje się na 120-180 tysięcy osób.

W ostatnich dniach wojny na terenie Polski działało 80 tysięcy partyzantów antykomunistycznych. Ostatni członek ruchu oporu – Józef Franczak ps. „Lalek” z oddziału kpt. Zdzisława Brońskiego „Uskoka” – zginął w obławie w Majdanie Kozic Górnych pod Piaskami (woj. lubelskie) osiemnaście lat po wojnie – 21 października 1963 roku.

[wp_ad_camp_2][wp_ad_camp_3]

W praktyce jednak większość organizacji zbrojnych upadła na skutek braku reakcji mocarstw zachodnich na sfałszowanie przez PPR wyborów do sejmu w styczniu 1947 i powyborczej amnestii, po której podziemie liczyło nie więcej niż dwa tysiące osób. W walkach podziemia z władzą zginęło około 15 tys. ludzi, w tym około 7 tys. członków podziemia.

(c)https://powiatwlodawski.pl

↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:

data publikacji: 12/10/2017

Podaj dalej, powiadom znajomych....