Włodawa - Jarmark Wielkanocny za nami - wlodawa.NET


Włodawa - Jarmark Wielkanocny za nami

Jarmark WłodawaW dniu 13 marca odbył się "Jarmark Wielkanocny". Na szczęście pogoda dopisała. W ramach tej imprezy zorganizowaliśmy bazar na deptaku, warsztaty robienia palm i zdobienia pisanek, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

W kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego odbył się koncert pieśni wielkopostnych w wykonaniu Natalii Wilk & Tomasz Momot Quartet (Tomasz Momot, Tomasz Piątek, Bartłomiej Raban, Kamil Banach) z udziałem Anny Dąbrowskiej (recytacje). Sporą widownię zgromadziły pokazy kulinarne przygotowywania potraw wielkanocnych w wykonaniu Sylwestra Lisa. O godz. 16.00 została otwarta nowa wystawa czasowa "Wielkanoc na chrześcijańskim Wschodzie".

[wp_ad_camp_2][wp_ad_camp_3]

"Jarmark Wielkanocny" zorganizowaliśmy we współpracy z Gminą Miejską Włodawa, Starostwem Powiatowym we Włodawie, Włodawskim Domem Kultury oraz Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

(c)http://www.muzeumwlodawa.pl


👍 👾 👎 👾
↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji:

Podaj dalej, powiadom znajomych....

wlodawa.net w google news - baner- zapraszamy  obserwuj juz dziś

Włodawa - Porozumienie o współpracy

15 marca 2016 r. zostało podpisane porozumienie o współpracy pomiędzy Zakładem Karnym we Włodawie a Miejską Biblioteką Publiczną we Włodawie.

Uroczystego podpisania dokumentu dokonali ppłk. Ryszard Deczkowski – Dyrektor Zakładu Karnego we Włodawie oraz Pan Jacek Żurawski – Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie.

Przedmiotem porozumienia jest współpraca pomiędzy instytucjami celem zintegrowania społeczności izolowanej ze środowiskiem kultury, sztuki i oświaty, a także propagowanie u osadzonych wartości sprzyjających postawom prospołecznym i zachęcanie ich do włączania się w różne formy działalności kulturalno-oświatowej. W ramach porozumienia strony zobowiązały się do kontynuowania dotychczasowej współpracy.

Zakres działań Biblioteki wynikających z podpisanego dokumentu obejmuje przeprowadzanie warsztatów o charakterze kształtującym świadomość szacunku do kultury narodowej i tradycji; przełamywanie stereotypów i obaw utrudniających prowadzenie procesu rozwijania twórczości własnej osób odbywających kary; pomoc przy organizowaniu wspólnych z Zakładem Karnym we Włodawie wystaw, spotkań, wydarzeń kulturalnych lub innych działań edukacyjnych; dalszą współpracą w zakresie prowadzenia Dyskusyjnego Klubu Książki;

pomoc w udostępnianiu materiałów metodycznych do realizacji niniejszego porozumienia; propagowanie twórczości więziennej osadzonych; udostępnianie lub przekazywanie materiałów bibliotecznych; udzielanie pomocy instrukcyjno-metodycznej i szkoleniowej; współpracę w zakresie działalności edukacyjnej.

Porozumienie ma charakter otwarty i możliwe jest jego poszerzanie w sytuacji pojawienia się nowych możliwości oraz koncepcji programowych.

(c) um.wlodawa.eu

↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji: 13/11/2019

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Zatrzymani podczas nielegalnego połowu ryb

Ryby Kłusownicy WłodawaZa kłusownictwo odpowiedzą dwaj mieszkańcy gminy Hanna, którzy wczoraj na rzece Hanna w m. Holeszów dokonali nielegalnego połowu niemal 7 kg ryb. Policjanci zatrzymali mężczyzn i zabezpieczyli narzędzia, którymi się posługiwali. 26 i 27-latek wczoraj usłyszeli zarzut nielegalnego połowu ryb, za co grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj około południa włodawscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Społecznej Straży Rybackiej przy PZW we Włodawie przyłapali podczas nielegalnego połowu ryb 2 mieszkańców gm. Hanna. 26- i 27-latek nie będąc osobami uprawnionymi przy pomocy podbieraka dokonali połowu 14 sztuk szczupaka o łącznej wadze niemal 7 kg. Policjanci zatrzymali kłusowników, zaś ryby po przeliczeniu i zważeniu wpuścili z powrotem do rzeki.

[wp_ad_camp_2][wp_ad_camp_3]

Mężczyźni wczoraj usłyszeli zarzut nielegalnego połowu ryb. Obydwaj przyznali się do popełnienia przestępstwa i wyrazili chęć dobrowolnego poddania się karze.

Policjanci przypominają, że zgodnie z ustawą o rybactwie śródlądowym połów ryb przy użyciu narzędzi rybackich przez osobę nieuprawnioną jest przestępstwem, za które grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo sąd orzeka przepadek narzędzi połowowych i innych przedmiotów, które służyły do jego popełnienia.

E.T.

(c)http://lubelska.policja.gov.pl/

↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:

data publikacji: 03/06/2016

Podaj dalej, powiadom znajomych....