Koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego - wlodawa.NET


Koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego

rzawp6-300x209 Takiego koncertu we Włodawie dawno nie było. Sobotni występ Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego przyciągną do sali kina Włodawskiego Domu Kultury komplet publiczności. Orkiestra i soliści bawili włodawską publiczność przez ponad godzinę.

Przeboje piosenki żołnierskiej, oraz szlagiery muzyki rozrywkowej porwały publiczność, która śpiewała razem z artystami. Nic więc dziwnego, że koncert zakończyła owacja na stojąco. Organizatorami koncertu byli: wiceminister edukacji – Tadeusz Sławecki, starosta włodawski – Andrzej Romańczuk i burmistrz Włodawy – Wiesław Muszyński.

[wp_ad_camp_1]

   Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego jest największa instytucja artystyczna w Wojsku Polskim. Swoją działalnością Zespół od ponad 60-ciu lat ukazuje bogactwo kultury narodowej oraz innych państw cudzoziemskich.

Upowszechnia ją w środowisku wojskowym i cywilnym – w kraju oraz poza jego granicami. Przedmiotem działalności Zespołu jest opracowywanie programów artystycznych i organizowanie koncertów m.in. estradowych, plenerowych, kameralnych, symfonicznych, solistycznych i chóralnych. Z Zespołem współpracują uznani artyści – śpiewacy, piosenkarze, tancerze i aktorzy.

[wp_ad_camp_3][wp_ad_camp_3]

Zespół prowadzi działalność promocyjną i wydawniczą oraz upowszechnia twórczość artystyczną kierowaną do wielopokoleniowej widowni. Zespół Wojska Polskiego odwołuje się do wielkiej tradycji narodowo-patriotycznej, która rozwijała się w duchu chrześcijaństwa.

Repertuar muzyki sakralnej stanowią utwory o tematyce religijnej, począwszy od Bogurodzicy po msze i pieśni kościelne. Artyści w mundurach występują także w kościołach biorąc udział w różnotematycznych uroczystościach narodowych i religijnych.

(c)http://um.wlodawa.eu


👍 👾 👎 👾
↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji:

Podaj dalej, powiadom znajomych....

wlodawa.net w google news - baner- zapraszamy  obserwuj juz dziś

Jubileusz „Złotej Jesieni”

image_gallery1(10 października) Włodawski Klub "Złota Jesień" obchodził jubileusz 40-lecia istnienia. Były podziękowania, kwiaty i wyróżnienia, ale przede wszystkim wspólne radosne garnie i śpiewanie. Bo „Złota Jesień”, poza różnymi innymi misjami, to przede wszystkim śpiew. Wśród gości honorowych byli samorządowcy: starosta Andrzej Romańczuk i burmistrz Wiesław Muszyński i kierownik chełmskiej filii lubelskiego urzędu wojewódzkiego – Elżbieta Prus.

Prezes zarządu klubu seniorów "Złota Jesień" - Józef Zdolski, chwaląc władze miejskie i powiatowe, nie omieszkał wspomnieć o setkach ludzi dobrej woli, którzy pomagali i pomagają klubowi w jego działalności statutowej. - Klub Seniora "Złota Jesień" ma już uznaną markę i renomę we włodawskim środowisku ludzi starszych. To zasługuje na szczególne uznanie i szacunek. Jednak „Złota Jesień” pokazuje nam młodszym, że powinniśmy jeszcze lepiej pracować i powinniśmy się uczyć na nich i na ich doświadczeniu. Dzięki klubowi stajemy się i lepsi, i mądrzejsi i pracowitsi.

[wp_ad_camp_1]

W podobnym tonie wypowiadał się burmistrz W. Muszyński, który, gratulując 40. lat, jednocześnie zaprosił zespół „Złotej Jesieni” na swoje 40. urodziny – za trzy lata.

Jubileusz był równocześnie doskonałą okazją do wręczenia wyróżnień i dyplomów. Dyplomy uznania od ministra kultury i dziedzictwa narodowego otrzymali: Rozalia Marciocha, Stanisław Marciocha, Danuta Mojska i Antoni Dudyk. Te same osoby otrzymały także dyplomy uznania za działalność społeczną i kulturalną od marszałka województwa lubelskiego.

Medal Pamiątkowy Województwa Lubelskiego otrzymał Józef Zdolski.

[wp_ad_camp_3][wp_ad_camp_3]

Uroczystość uświetniły występy wielu zaprzyjaźnionych z klubem zespołów ludowych, w tym Zespołu Tańca Ludowego „Polesie” oraz zespołu z Dubeczna. Wielokrotnie na scenie pojawiał się również chór „Złota Jesień” oraz jego męski i wojskowy odpowiednik – chór „Pagon”.

Klub Seniora „Złota Jesień” powstał w lutym 1975 r. po to, aby miło emeryci mogli spędzać ze sobą czas. Pierwsze spotkania już przyciągały tłumy. Pierwszym prezesem był Franciszek Łukaszewicz, następnymi były Felicja Filipowicz i Krystyna Zalewska, a po nich Józef Zdolski, który jest prezesem do dziś. Działalność klubu jest szeroka i wielowątkowa. Z ciekawostek warto dodać, że na 5-lecie działalności klubu gościem honorowym był… Mieczysław Fogg.

(c)http://powiatwlodawski.pl

↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji: 14/12/2020

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Śmiertelne potrącenie pieszego

Policja 19.1015 Policjanci ustalają dokładne okoliczności i przyczyny wczorajszego potrącenia pieszego w m. Kolonia Wytyczno. Wstępne ustalenia wskazują, że kierujący VW sharanem 49-letni mieszkaniec gm. Urszulin, uderzył mężczyznę przechodzącego przez jezdnię bezpośrednio po minięciu się z innym pojazdem.

Pieszy, 59-letni m. Włodawy w wyniku doznanych obrażeń zmarł na miejscu. Policjanci przypominają, że osoby poruszające się po zmroku w terenie niezabudowanym mają obowiązek nosić elementy odblaskowe.

 

[wp_ad_camp_1]

    Wczoraj ok. godz. 19:00 dyżurny włodawskiej komendy otrzymał zgłoszenie o potrąceniu w m. Kolonia Wytyczno. Policjanci, którzy pojechali na miejsce wstępnie ustalili, że kierujący 49-latek z gm. Urszulin, podróżujący samochodem marki VW Sharan, jechał z trójką dzieci w kierunku m. Urszulin.

Po minięciu busa, na prostym odcinku drogi w terenie niezabudowanym potrącił pieszego, który najprawdopodobniej przechodził przez jezdnię. Mężczyzna poruszał się bez elementów odblaskowych. Ustalono, że był to 59-letni mieszkaniec Włodawy, który w wyniku doznanych obrażeń zmarł na miejscu. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierujący sharanem nie znajdował się pod działaniem alkoholu. Podczas trwania czynności na miejscu zdarzenia droga była zablokowana.

Zorganizowano objazdy w m. Urszulin oraz Stary Brus. Teraz policjanci z komisariatu w Urszulinie będą wyjaśniać wszystkie szczegółowe okoliczności i przyczyny tego tragicznego w skutkach wypadku.

[wp_ad_camp_3][wp_ad_camp_3]

 

   Policjanci przypominają, że zgodnie z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego osoby poruszające się poza obszarem zabudowym po zmroku mają obowiązek nosić elementy odblaskowe. Okres jesienno-zimowy to często złe warunki atmosferyczne, wcześnie zapadający zmrok, a co za tym idzie ograniczona widoczność. Poruszając się po ciemku bez elementów odblaskowych jesteśmy widoczni w światłach mijania dopiero z odległości 20-30 metrów. Zatem kierujący praktycznie nie ma szans na reakcję.

[wp_ad_camp_1]

Natomiast jeśli pieszy jest wyposażony w odblaski to jest widoczny już z odległości 150 metrów – czyli pięć razy szybciej. Dlatego tak ważne jest, aby „niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” dla własnego dobra, korzystając z drogi po zmierzchu, mieli na sobie widoczne dla innych uczestników ruchu elementy odblaskowe. Istotne jest prawidłowe noszonie odblasków.

[wp_ad_camp_2][wp_ad_camp_2]

Powinny być one zauważalne dla kierujących nadjeżdżających z obu kierunków i umieszczone w takim miejscu, aby znalazły się w polu działania świateł samochodowych. Pamiętajmy zatem, nośmy odblaski dla ochrony własnego bezpieczeństwa, zdrowia, a często i życia.

(c)http://lubelska.policja.gov.pl

[osm_map_v3 map_center="51.435,23.256" zoom="13" width="100%" height="450" ]

↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:

data publikacji: 21/10/2023

Podaj dalej, powiadom znajomych....