Sławatycze: Rrecital Izabeli Jaszczuk - wlodawa.NET


Sławatycze: Rrecital Izabeli Jaszczuk

Sławatycze: Rrecital  Izabeli Jaszczuk W niedzielę 15 kwietnia 2018 roku w Sali Widowiskowej GOK w Sławatyczach miało miejsce niezwykłe wydarzenie artystyczne. Tego dnia Gminny Ośrodek Kultury zorganizował koncert, prawdziwą ucztę dla serc i dusz miłośników muzyki. To miłe popołudnie należało w pełni do znakomitej uzdolnionej młodej wokalistki Izabeli Jaszczuk, która zaprezentowała swoje możliwości wokalne w całej okazałości, oczarowując swoim pięknym lirycznym głosem wszystkich gości. Zachwycała siłą głosu i starannie dobranymi gestami scenicznymi przy interpretacji piosenek.


W programie recitalu Izy widzowie mogli usłyszeć utwory z repertuaru Anny Jantar, Edyty Geppert, Martyny Jakubowicz, Kory Jackowskiej, Beaty Kozidrak jak też Margaret.

W wykonaniach udało się jej wytworzyć odpowiedni klimat podczas tego koncertu, a nie byłoby to możliwe, gdyby nie głęboka pasja do muzyki i radości ze śpiewu, jakie towarzyszą jej od lat.

Sławatycze: Rrecital  Izabeli Jaszczuk

W podziękowaniu za wzruszający koncert i za osiągnięcia w dziedzinie kultury oraz godne reprezentowanie Gminy Sławatycze w konkursach i festiwalach powiatowych, wojewódzkich i ogólnopolskich Wójt Gminy Sławatycze Grzegorz Kiec w asyście Przewodniczącej Rady Gminy Jolanty Buczek i Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury Bolesława Szuleja wręczyli nagrodę i grawerton młodej wokalistce.

Na zakończenie koncertu artystka podziękowała władzom gminy i pracownikom Gminnego Ośrodka Kultury za dotychczasowe wsparcie merytoryczne, zorganizowanie koncertu oraz publiczności za przybycie.

Sławatycze: Rrecital  Izabeli Jaszczuk  

Izabela Jaszczuk to mieszkanka miejscowości Krzywowólka - Kolonia gmina Sławatycze. Jest słuchaczem II roku studiów Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego im. Jana Pawła II w Lublinie.

Od początku swój talent wokalny rozwija pod nadzorem opiekuna artystycznego Elżbiety Gruszkowskiej w Gminnym Ośrodku Kultury w Sławatyczach od roku 2010. Związana jest z grupa wokalno instrumentalną „Nadbużańskie Słowiki” gdzie do tej pory pełni wiodącą rolę wokalistki. Z grupą zdobyła I i II miejsce w latach 2012, 2013 i 2015 miejsce na Powiatowym Festiwalu Pieśni Patriotycznej w Tucznej. W roku 2013 finalistka V edycji Bialskiego Talentu.

  tv.wlodawa.net
masz wideo wyślij nam link:. echo@wlodawa.net/Video: RadioBiper.info

Mimo młodego wieku ma już na swoim koncie wiele znaczących sukcesów wokalnych.

Izabela jako wokalistka dwukrotnie zdobyła III miejsce na Diecezjalnym Festiwalu Pieśni Maryjnej w Leśnej Podlaskiej w maju 2013 i 2015 roku. I miejsce w Bialskim Konkursie Pieśni Patriotycznej w 2014 roku występując w Chórze LO im. Stanisława Staszica w Białej Podlaskiej. W listopadzie 2014 roku zdobyła wyróżnienie na Wojewódzkim Festiwalu Piosenki Polskiej pn. PREZENTACJE w Międzyrzecu Podlaskim. Zdobywczyni prestiżowego wyróżnienia na ogólnopolskim festiwalu „Wygraj Sukces” w maju 2016 roku w Białołęckim Ośrodku Kultury w Warszawie.

Laureatka eliminacji powiatowych i wojewódzkich w Rykach Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Młodzieżowej „Śpiewający Słowik” w roku 2016. Zdobywczyni II nagrody na Festiwalu Poezji Śpiewanej w Terespolu w roku 2017. Czynnie udziela się wraz ze scholą młodzieżową na różnych uroczystościach religijnych w miejscowej parafii poprzez czuwania, koncerty, festiwale i pielgrzymki. Swoją różnorodność repertuarową prezentuje na różnego rodzaju prestiżowych imprezach gminnych, powiatowych, wojewódzkich i ogólnopolskich.

tekst i foto: B. Szulej, Video: RadioBiper.info

/ź/ slawatycze.pl

👍 👾 👎 👾
↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji:

Podaj dalej, powiadom znajomych....

wlodawa.net w google news - baner- zapraszamy  obserwuj juz dziś

Włodawa: X-lecia Centrum Wolontariatu /wideo/

Włodawa: X-lecia Centrum Wolontariatu

Prawie setka gości zjawiła się na gali X-lecia Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu we Włodawie, która miała miejsce w sali włodawskiego kina. Wszyscy obecni gratulowali wolontariuszom zapału i dziękowali za piękne serca.

Włodawa: X-lecia Centrum Wolontariatu

Gala rozpoczęła się od krótkiej historii STW, którą przedstawiła przez Krystyna Kończal. Przy okazji dziękowała tym, którzy pomagali włodawskiemu wolontariatowi. - Z optymizmem patrzymy w następne dziesięciolecie, widząc jak wielu jest mieszkańców Lubelszczyzny, ludzi dobrej woli, ludzi, którzy wierzą, że chcieć to móc, ludzi, którzy doceniają, a nie tylko oceniają, ludzi, którzy niosą dobre słowo, gest, i zapewnienie o zdecydowanej i przychylnej postawie, promującej ideę wolontariatu i działania stowarzyszenia. Jesteśmy zobowiązani i zmotywowani do dalszych działań statutowych na rzecz naszej małej ojczyzny – mówiła prezes Centrum – K. Kończal.

Włodawa: X-lecia Centrum Wolontariatu

Gala zgromadziła samorządowców, przedstawicieli instytucji i stowarzyszeń, przedsiębiorców oraz wszystkich ludzi dobrej woli. – Nie ma piękniejszej idei niż pomagania bliźnim. A to właśnie zupełnie bezinteresownie robi włodawski wolontariat, z którego wszyscy jesteśmy dumni - mówił starosta Andrzej Romańczuk.

Region: Wolontariuszy Roku Lubelszczyzny 2017 /wideo/ -- zobacz już TERAZ

Galę uświetniły występy lokalnych artystek – Alicji Karpiuk, Weroniki Wasilewskiej i Andżeliki Cyran.

Włodawa: X-lecia Centrum Wolontariatu

Centrum podziękowało wielu ludziom i instytucjom, m.in. starostom - A. Romańczukowi, Januszowi Klocowi, Wiesławowi Holaczukowi, burmistrzom- Jerzemu Wrześniowi i Wiesławowi Muszyńskiemu, wójtowi – Tadeuszowi Sawickiemu, stowarzyszeniom instytucjom oraz przedsiębiorcom – Wiesławowi Blicharskiemu, Tadeuszowi Łągwie, Renacie i Mariuszowi Pastrykom, Arturowi Błażejczykowi, Elżbiecie i Aleksandrowi Musze, Krzysztofowi Łojewskiemu, Karolowi Repie, Andrzejowi Bilczukowi, Stanisławowi Marcincowi, Jerzemu Dybkowi, Teresie i Henrykowi Siemiakom, Januszowi Sławińskiemu i Hucie Szkła w Dubecznie.

Włodawa: X-lecia Centrum Wolontariatu

Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu we Włodawie powstało w 2017 r. SCW prowadzi szkolenia dla wolontariuszy i koordynatorów, włącza się w ogólnopolskie akcje pomocowe. Działa nie tylko wolontariat akcyjny, ale również rozwija się szkolny, nauczycielski, hospicyjny. STW współpracuje ściśle z innymi stowarzyszeniami i organizacjami. Wolontariusze wykonują także prace społecznie użyteczne w miejscach swojego zamieszkania, GOK-ach, bibliotekach, świetlicach czy parafiach.

Włodawa: Ponad stu wolontariuszy przeszło ulicami miasta  -- zobacz już TERAZ

Centrum pomaga tworzyć spółdzielnie socjalne, prowadzi również doradztwo prawne, księgowe, pomoc psychologa i porady mediacyjne. Ponadto udostępnia lokal i sprzęt komputerowy. SCW jest członkiem Ogólnopolskiej Sieci Centrów Wolontariatu, Sieci Organizacji Pozarządowych Polski Wschodniej Fundacji OIC Poland i Sieci Punktów Partnera Lokalnego Lubelskiego Ośrodka Samopomocy.

3 grudnia 2017 r. odbyła się Lubelska Gala Wolontariatu 2017, podczas której włodawskie SCW zostało nagrodzone, zaś tytuł Wolontariusza Roku Lubelszczyzny 2017 otrzymały nauczycielki, koordynatorki szkolnych kół wolontariatu: Dorota Kieloch, Agnieszka Pawluk, Agnieszka Czuj, Renata Sidoruk, Aneta Tułacz, Diana Łubkowska, Teresa Szczygielska, Bożena Nilipiuk, Ewelina Komaszewska-Krywicka, Elżbieta Radczuk, Agnieszka Staniak i Katarzyna Marcinek.

/ź/ powiatwlodawski.pl

tv.wlodawa.net
masz wideo wyślij nam link:. echo@wlodawa.net
↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji: 21/10/2017

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Włodawa: Rewizyta młodych Żydów nad Bugiem

Włodawa: Rewizyta młodych Żydów nad Bugiem

(19-26 kwietnia) W ramach wymiany międzynarodowej prowadzonej przez Starostwo Powiatowe we Włodawie młodzież z Włodawy goszczą u siebie przez 7 dni rówieśników z partnerskiego miasta Kiryat Motzkin w Izraelu. To jest rewizyta. Wcześniej – w październiku ub.r. - uczniowie „Modrzewiaka” skorzystali z zaproszenia i byli w Izraelu. Zapamiętali tę wizytę na długo – Od dawna czekałam na swoich kolegów i koleżanki z Kiryat Moztkin. I wreszcie się doczekałam – mówi Agata, jedna z uczestniczek.

Wizyta kilkunastoosobowej delegacji z Izraela to duże wyzwanie dla dyrektora szkoły Eugeniusza Omelczuka i jego kadry nauczycielskiej. – Trzeba przywieźć ich z lotniska, zapewnić standardową ochronę i przede wszystkim zorganizować im tak czas, by pamiętali wizytę w Polsce i Włodawie długo – mówi dyrektor.

Niemal pierwszego dnia młodzi mieszkańcy Kiryat Motzkin spotkali się ze starostą włodawskim – Andrzejem Romańczukiem, który w swoim krótkim wystąpieniu podkreślił znacznie międzyludzkich, miedzyrówieśniczych relacji. – To efekt naszej współpracy z pięknym miastem w Izraelu. Najważniejszą jednak korzyścią z tego partnerstwa jest właśnie nawiązywanie kontaktów pomiędzy młodzieżą. Wierzę, że nawiązane kilka miesięcy temu w Izraelu kontakty, a podczas tej wizyty pogłębione, będą trwałe na lata i owocowały przyjaźniami na całe życie - mówił starosta.

W ciągu pierwszych dni młodzież z Izraela wraz z rówieśnikami z „Modrzewiaka” i opiekunami zwiedzili Poleski Park Narodowy, miejsce po Byłym Hitlerowskim Obozie Zagłady w Sobiborze oraz zabytki Włodawy i okolic.

Delegacja z Izraela z wizytą w ZSZ i IILO -- zobacz już TERAZ

W kolejnych dniach młodzież wspólnie będzie miała okazję uczestniczyć w lekcji języka angielskiego w szkole, wyjazdach w głąb kraju oraz w wielu innych atrakcjach.

/ź/ powiatwlodawski.pl

tv.wlodawa.net
masz wideo wyślij nam link:. echo@wlodawa.net

(19-26 April) As part of the international exchange run by the Poviat Eldership in Włodawa, youth from Włodawa host their peers from the partner city of Kiryat Motzkin in Israel for 7 days. This is a return visit. Earlier - in October last year - the students of "Modrzewiak" used the invitation and were in Israel. They remembered this visit for a long time - I have been waiting for my colleagues from Kiryat Moztkin for a long time. And finally I've come to see - says Agata, one of the participants. During the first days, young people from Israel, together with their peers from "Modrzewiaka" and carers, visited the Poleski National Park, a place after the Former Nazi Death Camp in Sobibór, and monuments of Włodawa and the surrounding area.

 

(19-26 апреля). В рамках международного обмена, проведенного Повятом в Влодаве, молодежь из Влодавы принимает своих сверстников из города-партнера Кирьят-Моцкина в Израиле в течение 7 дней. Это обратный визит. Ранее - в октябре прошлого года - студенты «Моджевяка» использовали приглашение и были в Израиле. Они давно запомнили этот визит - я долго ждал своих коллег из Кирьят-Мозткина. И, наконец, я пришел посмотреть, - говорит Агата, один из участников. В первые дни молодые люди из Израиля вместе со своими сверстниками из «Моджевякаки» и опекунами посетили Национальный парк Полески, место после Бывшего нацистского лагеря смерти в Собиборе и памятники Влодавы и окрестностей.

↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:

data publikacji: 08/09/2016

Podaj dalej, powiadom znajomych....