Święto Niepodległości we Włodawie 2015 - wlodawa.NET


Święto Niepodległości we Włodawie 2015

image_galleryMszą św. w intencji Ojczyzny w kościele pw. św. Ludwika we Włodawie rozpoczęły się w środę uroczyści związane z obchodami Dnia Niepodległości. Mszę celebrował o. Dariusz Cichor – przeor klasztoru Paulinów. Następnie delegacje powiatu, miasta i gminy oraz kilkadziesiąt innych złożyły kwiaty i wiązanki pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki.


Z kościoła delegacje, poczty sztandarowe i mieszkańcy przy dżdżystej, choć ciepłej pogodzie, przemaszerowały kilkaset metrów pod pomnik T. Kościuszki. Tam okolicznościowe przemówienie wygłosił Romuald Pryll - przewodniczący Rady Powiatu we Włodawie. Po uroczystym złożeniu wieńców, kwiatów i wiązanek pod pomnikiem T. Kościuszki, w sali włodawskiego kina odbyła się akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Przygotowali ją uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego pod kierunkiem Joanny Uryniuk. Młodzież zaprezentowała rewelacyjne widowisko słowno-muzyczne nawiązujące do wydarzeń z 1918 r. Wcześniej, krótki koncert dała orkiestra.

(c) https://powiatwlodawski.pl

👍 👾 👎 👾
↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji:

Podaj dalej, powiadom znajomych....

wlodawa.net w google news - baner- zapraszamy  obserwuj juz dziś

Zaproszenie na XVII sesję Rady Miejskiej we Włodawie

411x0_um-budynek

Zapraszam Mieszkańców Włodawy w dniu 20 listopada 2015 r. o godz. 9.00 – na posiedzenie XVII sesji Rady Miejskiej we Włodawie. Obrady sesji odbywać się będą w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego we Włodawie, Aleja Józefa Piłsudskiego 41.

     

  Porządek obrad sesji:
  1. Otwarcie obrad sesji.
  2. Przyjęcie protokołu obrad XV i XVI sesji Rady Miejskiej.
  3. Informacja Przewodniczącego o działaniach podejmowanych od ostatniej sesji.
  4. Informacja Burmistrza z realizacji uchwał i o działaniach podejmowanych od ostatniej sesji.
  5. Interpelacje, wnioski i zapytania radnych.
  6. Podjęcie uchwał w sprawie:
6.1.     zmian w budżecie miasta. 6.2.     zmieniająca uchwałę w sprawie określenia wysokości stawek podatku od nieruchomości obowiązujących na terenie miasta Włodawa. 6.3.     wprowadzenia opłaty targowej, określenia zasad ustalania i poboru oraz terminów   płatności i wysokości stawek opłaty targowej, zarządzenia jej poboru w drodze inkasa oraz określenia inkasentów i wysokości wynagrodzenia za inkaso na terenie miasta Włodawa. 6.4.     określenia rocznych stawek podatku od środków transportowych. 6.5.     określenia wzoru formularzy deklaracji i informacji podatkowych w zakresie podatku od nieruchomości. 6.6.     trybu udzielania i rozliczenia dotacji dla niepublicznych przedszkoli i szkół oraz trybu i zakresu kontroli prawidłowości ich pobrania i wykorzystania. 6.7.     zatwierdzenia taryf za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzenia ścieków.

[wp_ad_camp_2][wp_ad_camp_3]

6.8.     konsultacji dotyczących dokumentu pn. „Ocena stanu zdrowia oraz określenie potrzeb zdrowotnych mieszkańców województwa lubelskiego na potrzeby opracowywania programów polityki zdrowotnej realizowanych przez Samorząd Województwa Lubelskiego w latach 2016-2021”. 6.9.     przyjęcia Programu współpracy Gminy Miejskiej Włodawa z organizacjami pozarządowymi na rok 2016. 6.10.   sprzedaży lokali mieszkalnych.
  1. Informacja o stanie realizacji zadań oświatowych w roku szkolnym 2014/2015.
  2. Informacja na temat: „Przygotowanie do zimowego utrzymania dróg i budynków w mieście w sezonie 2015-2016”.
  3. Odpowiedzi na interpelacje, wnioski i zapytania radnych.
  4. Wolne wnioski i informacje.
  5. Zakończenie obrad sesji.

Przewodniczący Rady Miejskiej we Włodawie

(c) http://um.wlodawa.eu

↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji: 18/10/2018

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Zaproszenie na spotkanie „Mosty Czasu”

mostyczasu_plakat_poprawny-zMiejska Biblioteka Publiczna we Włodawie oraz Grupa Mowa Żywa zapraszają na spotkanie „Mosty czasu”. Odbędzie się ono w  środę 25 listopada o godzinie 17:00 w Galerii Na Parterze.  Będzie to okazja do wspólnego poznania historii pogranicza oraz wymiany doświadczeniami w zakresie współpracy w realizacji projektów obejmujących Polskę, Ukrainę oraz Białoruś.

W programie przewidziano otwarcie poprojektowej wystawy „Pojednanie przez trudną pamięć. Tarnopolszczyzna”. Jest to już trzecia edycja projektu w którym młodzi mieszkańcy Polski i Ukrainy gromadzą historie wzajemnej pomocy podczas zbrodni wołyńsko-galicyjskiej. Projekt realizowany jest przez członków Grupy Mowa Żywa we współpracy z Fundacją Teren Otwarty w Lublinie i dzięki programowi Patriotyzm jutra 2015 prowadzonego przez Muzeum Historii Polski w Warszawie.

W ramach wieczorku odbędzie się też projekcja fragmentów filmu „Olmany” (reż. Jagna Knitel). Tytułowe Olmany to wieś na Białorusi. W filmie, tym po swoim świecie oprowadza nas Saganicha, z którą przenosimy się do świata kultu i obrzędu, dziś już zapomnianego w naszej tradycji. Zdjęć i nagrań dokonano w ramach projektu „Głosy Europy. Tradycyjne pieśni Polesia we współczesnej kulturze – polsko-białorusko-ukraińska współpraca artystyczna” realizowanego przez Stowarzyszenie Panorama Kultur. Po seansie reżyserka filmu opowie widzom w jaki sposób powstawała ta produkcja.

Uczestnicy będą mogli wysłuchać też mini koncertu tradycyjnych pieśni Ukraińskich i Białoruskich w wykonaniu Jagny Knitel i Ewy Grochowskiej.
Całości towarzyszyć będzie poplenerowa wystawa udostępniona przez Towarzystwo Popularyzacji Piękna Polesia w ramach inicjatywy „Cztery pory roku”. Projekt realizowany był dzięki finansowaniu przez „Sieć współpracy organizacji pozarządowych pogranicza” (PL-BY-UA 2007 – 2013)”.

↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:

data publikacji: 03/10/2018

Podaj dalej, powiadom znajomych....