koncert - Strona 53 z 79 - wlodawa.NET

Urszulin - Pluszowy Miś moim przyjacielem

25 listopada swoje święto obchodziła najmilsza maskotka, przyjaciel i niezastąpiona przytulanka dzieci- Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Trudno więc, wyobrazić sobie dzisiejszy świat bez Pluszowego Misia. Z tej też okazji Przedszkole w Zespole Szkół w Urszulinie oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Urszulinie postanowiła uczcić ten dzień w wyjątkowy sposób i zaprosiła dzieci (3latki – 6latki) do udziału w gminnym konkursie plastycznym pt. "Pluszowy Miś – Moim przyjacielem”.

Warunkiem udziału było wykonanie portretu misia dowolna techniką. Na konkurs ogółem wpłynęło 56 prac. Komisja miała wielkie trudności w wybraniu najlepszych, ponieważ pomysłowość i kreatywność dzieci pokazała jak ambitnie podeszli do zadania.

Uroczystość rozdania nagród uświetnił występ wokalno-muzyczny w wykonaniu uczniów Pani Natalii Wilk (instruktor śpiewu) i Pana Tomasza Momota (instruktor gry na pianinie). Każde dziecko uczestniczące w konkursie zostało obdarowane upominkiem. Wręczenie dyplomów i nagród nastąpiło 27 listopada br. w Gminnej Bibliotece Publicznej.

Po wnikliwej obserwacji i analizie prac plastycznych dzieci, Komisja przyznała nagrody oraz wyróżnienia w poszczególnych kategoriach, określonych w regulaminie Konkursu następującym osobom:

I grupa 3-latki:

I miejsce – Bartłomiej Wiczuk

II miejsce – Marcel Szadkowski

III miejsce – Kajetan Mikusek

Wyróżnienia: Łucja Kępa; Laura Namielska; Natalia Cygan

II grupa 4-latki:

I miejsce – Faustyna Olszewska

II miejsce – Hanna Kulczycka

III miejsce – Julia Choma

Wyróżnienia: Mateusz Wojciechowski; Sandra Żuk; Maja Dzierzbicka

III grupa 5-latki:

I miejsce – Hanna Szwaj

II miejsce – Zuzanna Kopiwoda

III miejsce – Emilia Siepsiak

Wyróżnienia: Amelia Moskwa; Kacper Szczepanik; Lena Mazur

IV grupa 6-latki:

I miejsce – Filip Mazurek

II miejsce – Dominika Romaniuk

III miejsce- Oliwier Redzik

Wyróżnienia: Gabriela Adamczuk; Marta Siepsiak; Kacper Wałecki

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy. Prace konkursowe można oglądać na wystawie w bibliotece. Zapraszamy do obejrzenia pełnej galerii zdjęć z konkursu na Facebook biblioteki

/ź/ ug.urszulin.eu

data publikacji: 06/12/17

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Włodawa - Światowy Dzień Pluszowego Misia

Włodawa - Światowy Dzień Pluszowego Misia Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie. Pluszowe misie opanowały Przedszkole w SOSW we Włodawie. „Przybyły” ze swoimi małymi właścicielami, aby bawić się, świętować i uczyć.

W dniu 27 listopada 2017 r. przedszkolaki z grup I, II, III i IV uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem – Misiem. Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże, białe brązowe, zielone itd. A każdy był piękny i wyjątkowy.

Włodawa - Światowy Dzień Pluszowego Misia

Uroczysty dzień rozpoczął się od układania przyniesionych pluszaków w „Krainie Pluszowego Misia”.

Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię święta, bawiły się przy piosenkach: „Dwa malutkie misie”, ‘Jadą, jadą misie”.

Dla dzieci w tym dniu w przedszkolu przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe i plastyczne, konkursy, quizy, zgadywanki, śpiewanie piosenek, misiowe tańce oraz degustacja misiowych pierniczków.

Włodawa - Światowy Dzień Pluszowego Misia

Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość zabawy z pluszakiem.

 

/ź/ sosw.powiatwlodawski.pl

data publikacji: 04/12/17

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Hańsk: W bibliotece dzień postaci z bajek

Hańsk - W bibliotece dzień postaci z bajek
W dniu 30 listopada w Hańsku odbyła się impreza czytelnicza z okazji „Dnia postaci z bajek". Dzieci z przedszkola oraz z klas I-III miejscowej szkoły wzięły udział w konkursie na bajkowe przebranie zorganizowanym przez Bibliotekę Publiczną oraz Gminny Ośrodek Kultury w Hańsku.

[wp_ad_camp_4]

Konkurs polegał na zaprojektowaniu, wykonaniu i zaprezentowaniu stroju wybranej postaci. Była to kolejna akcja promująca czytelnictwo wśród najmłodszych czytelników w Bibliotece Publicznej w Hańsku i okazja do wspólnej zabawy, w którą włączyły się nie tylko dzieci, ale również nauczyciele oraz rodzice.

Hańsk - W bibliotece dzień postaci z bajek

Na scenie zaprezentowało się wielu bohaterów z różnych bajek: Wróżki, Księżniczki, Koty w butach, Piraci, Smoki, Pocahontas a nawet Dracula. Wyróżnione dzieci otrzymały nagrodę książkową ze specjalną bajkową pieczątką.

Dzieci wzięły również udział w zabawach integracyjnych oraz wysłuchały głośnego czytania książki „Uśmiech dla żabki". Impreza odbyła się w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom", której liderem na terenie gminy Hańsk jest bibliotekarka Agnieszka Wróbel.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

/ź/ mbpwlodawa.pl

data publikacji: 04/12/17

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Sławatycze - Kolejny sukces w Przeglądzie Poezji Śpiewanej

Sławatycze - Kolejny sukces w Przeglądzie Poezji Śpiewanej

26 listopada 2017 roku kolejny raz Sławatycka wokalistka znalazła się wśród laureatów Powiatowego Festiwalu Poezji w Terespolu. II nagrodę XIX Powiatowego Przeglądu Poezji Śpiewanej w kat piosenka odtwórcza zdobyła Izabela Jaszczuk reprezentująca GOK Sławatycze.

Iza wykonała dwa utwory „Czy pamiętasz jak to było” sł. B. Olewicz, muz. A. Rybiński z płyty " Edyty Geppert i „Kolęda Warszawska” tekst nieznany ukazał się na łamach podziemnego czasopisma w grudniu 1939 roku, kompozytor utworu Zbigniew Preisner wykonanie oryginalne Sława Przybylska.

Dla przypomnienia: w roku 2012 III nagrodę zdobyła Martyna Gruszkowska, w 2013 roku I nagrodę wygrała – Natalia Marczuk, w roku 2014 roku II nagroda i I w roku 2016 przypadła dla Weroniki Michalczuk.

Galeria foto ze strony internetowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Terespolu

 

źródło: www.slawatycze.pl

data publikacji: 03/12/17

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Sławatycze: Wspomnienie o nieżyjących piosenkarzach

Sławatycze - Wspomnienie o nieżyjących piosenkarzach
W sobotę 25 listopada 2017 roku w Sali Widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Sławatyczach odbyła się cykliczna impreza muzyczna pn.”Szanujmy Wspomnienia” poświęcona pamięci nieżyjących piosenkarzy i autorów polskiej sceny muzycznej.

W tym roku wieczór wspomnień poświęcony był twórczości Zbigniewa Wodeckiego.

Zgromadzona publiczność wysłuchała biografii artysty zaprezentowanej przez Weronikę Michalczuk jak też mogła przypomnieć sobie znane przeboje z repertuaru Zbigniewa Wodeckiego. Impreza miała charakter kameralny przy kawie i słodyczach; przybyły przeważnie całe rodziny. Gdy na scenę wyszli pierwsi wykonawcy prowadząca imprezę zapoznała z życiorysem piosenkarza, w trakcie prezentacji wystąpili: „Sławatyckie Perełki” prowadzone przez Elżbietę Gruszkowską instruktor miejscowego GOK-u, zespół wokalno instrumentalny z GOKiS w Hannie prowadzone przez Elżbietę Ruta instruktora muzyki z Hanny.

Wykonawcy przybliżyli zebranym ponadczasowe utwory takie jak: "Z Tobą chcę oglądać świat", "Pszczółka Maja", "Zacznij od Bacha", "Oczarowanie" czy "Chałupy welcome to", „Dziewczyna z konwaliami”, „Kochaj mnie”. Nie zawiedli zgromadzonej publiczności również miejscowi wokaliści znani nie tylko w Sławatyczach; Janusz Pruniewicz, Elżbieta Gruszkowska, którzy wykonali największe przeboje nieżyjącego artysty.

Sławatycze - Wspomnienie o nieżyjących piosenkarzach

Ze wspomnień Andrzeja Piasecznego i Jacka Cygana o Zbigniewie Wodeckim

…"Był po prostu dobrym, mądrym, radosnym człowiekiem" - Wiem, że wielu z państwa, wielu z nas kręci się łezka w oku, ale tak naprawdę, kiedy słyszeliśmy przed chwilą głos Zbyszka, ciągle jeszcze taki wesoły, żywy, to wszyscy uśmiechamy się na jego pamięć - mówił Andrzej "Piasek" Piaseczny w rozmowie z TVN24. - To był wyjątkowy człowiek i ktoś, kto absolutnie pozostanie w naszych sercach i pamięci - dodał. Piosenkarz podkreślił, że Wodecki ciągle pozostaje i nigdy nie odszedł. - Pozostaniesz w naszych sercach, będziesz grał i na skrzypcach, i na trąbce, będziesz śpiewał jak najpiękniej, tak jak to robiłeś do tej pory - powiedział Piaseczny.

[wp_ad_camp_4]

Piosenkarz stwierdził, że "Zacznij od Bacha" było "przedszkolem muzycznym". - Bachem był sam Zbyszek. Później, kiedy słuchałem jego piosenek z tamtych lat, przypomnianych wraz zespołem Mitch&Mitch, to cały czas jakby muzycznie uśmiechałem się do siebie wewnętrznie. Lata później miałem okazję współpracować ze Zbyszkiem i ze świętej pamięci Krzysiem Kolbergerem przy inscenizacji "Królewny Śnieżki" - wtedy byłem Królewiczem, ale Zbyszek napisał przepiękną muzykę do tego spektaklu - i pamiętam kiedy Zbyszek, chyba nie na premierze, chyba na którymś z wykonań, podszedł do mnie - wtedy jeszcze nie bardzo umiałem śpiewać, muszę to powiedzieć uczciwie - pokiwał głową i powiedział: no dobrze.

Po wielu latach spotkaliśmy się przy okazji śpiewania kolęd dla którejś ze stacji telewizyjnych i odwdzięczyłem się, mówiąc: Zbyszku, ty genialnie śpiewasz. Popatrzył na mnie i powiedział: ty wreszcie też - wspominał Piaseczny. (http://www.tvn24.pl)

Sławatycze - Wspomnienie o nieżyjących piosenkarzach

"Artysta kompletny" - Był to artysta niezwykły, wspaniały kompozytor. Człowiek, który na scenie wskrzeszał, tworzył świat muzyki przez wielkie "M". To wszystko wiemy. Najważniejsze w takich momentach są osobiste wspomnienia. - stwierdził w rozmowie z TVN24 Jacek Cygan, autor tekstów piosenek.

- Gdzieś sześć tygodni temu w Krakowie Zbyszek dał mi utwór, swoją kompozycję do napisania tekstu, dość trudną. Pisałem to przez kilka tygodni, jeszcze się zdzwanialiśmy przed jego operacją. W nocy chciałem to przepisać. Mówię: nie, zrobię to rano. Rano włączyłem komputer i było napisane, że Zbigniew Wodecki miał udar. Dla mnie jest to taki niezwykły moment, że to się tak połączyło, że jak gdyby ta droga się tak przerwała tak nagle - wyznał Cygan. (http://www.tvn24.pl)

źródło: www.slawatycze.pl

data publikacji: 01/12/17

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Różanka - 21 listopada Dzień Pracownika Socjalnego

Różanka - 21 listopada Dzień Pracownika Socjalnego w Domu pomocy Społecznej Uroczystość rozpoczęła się od podziękowań - za niełatwą i bardzo odpowiedzialną pracę, a także za wyrozumiałość i wielkie serce w realizowaniu działań na rzecz osób potrzebujących pomocy i wsparcia.

Jako pierwszy z życzeniami pospieszył Andrzej Romańczuk - starosta włodawski - przypomniał, że pracownik pomocy społecznej to nie tylko zawód. To również, a może przede wszystkim, niebywała wrażliwość, życzliwość, chęć niesienia pomocy oraz wielka odpowiedzialność za podejmowane decyzje i los konkretnego człowieka.

Różanka - 21 listopada Dzień Pracownika Socjalnego w Domu pomocy Społecznej

Dzień Pracownika Socjalnego jest formą wyróżnienia pracowników służb społecznych oraz dostrzeżenia roli i znaczenia ich pracy. Starosta podziękował wszystkim obecnym za dobrą organizację i wysokie standardy pracy, a także wyróżnił Andrzeja Lisa - dyrektora Domu Pomocy Społecznej "Senior" w Różance.

Różanka - 21 listopada Dzień Pracownika Socjalnego w Domu pomocy Społecznej

Wszystkim pracownikom socjalnym życzył wytrwałości w szlachetnej i ofiarnej służbie na rzecz najbardziej potrzebujących, satysfakcji z pracy, a także pomyślności w życiu osobistym.

źródło: dps.senior.com.pl

Więcej zdjęci na fb:// data publikacji: 30/11/17

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Włodawa - MDK XXI Jesienny Konkurs Recytatorski

Włodawa - MDK XXI Jesienny Konkurs Recytatorski

Na konkurs wpłynęło 46 zgłoszeń ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu włodawskiego.

Jury w składzie:

1. Pani Beata Wulczyńska – bibliotekarz i Kierownik Działu Udostępniania Zbiorów i Informacji w Miejskiej Bibliotece Publicznej we Włodawie, przewodnicząca jury,

2. Pan Leszek Popik – Kierownik Wydziału Edukacji i Polityki Społecznej Starostwa Powiatowego we Włodawie, członek jury

3. Pan Sebastian Jakimiuk – nauczyciel tańca i teatru w Młodzieżowym Domu Kultury we Włodawie, absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu, kierunek reżyseria teatru dzieci i młodzieży, członek jury,

oceniało recytatorów zgodnie z regulaminem biorąc pod uwagę wybór i dobór tekstu, dostosowanie tekstu do możliwości wykonawczych i interpretacyjnych recytatora, interpretację utworu, kulturę słowa i ogólny wyraz artystyczny – w poszczególnych kategoriach wiekowych uczniów.

Włodawa - MDK XXI Jesienny Konkurs Recytatorski

Po wysłuchaniu 43 recytatorów jury postanowiło wytypować do Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego następujących uczniów:

w kategorii uczniów szkół podstawowych

Igor Kowalik
 Anna Leszczyńska
 Nikola Wałecka

w kategorii uczniów gimnazjalnych
 
i ponadgimnazjalnych

Martyna Oleniak
 Karolina Zając

Jury przyznało wyróżnienia następującym recytatorom
 
w poszczególnych kategoriach wiekowych, w kategorii 
uczniów szkół podstawowych:

Cyprian Mróz
 Maciej Wachulski
 Krzysztof Szostakiewicz
 Gabriela Gołdyn
 Szymon Sztroman
 Katarzyna Naumiuk
 Aleksandra Grabowska
 Natalia Brożek
 Gabriela Prill
 Anna Krycka
 Dagmara Misztalska
 Amelia Kowalska

w kategorii uczniów szkół gimnazjalnych
 
i ponadgimnazjalnych:

Natalia Pochwatka
 Alexandra Knap
 Wiktoria Sołtan
 Sebastian Wrzos
 Karolina Kupisz
 Kinga Żyszkowska
 Maria Pieszakowska
 Katarzyna Denisiuk
 

źródło: www.mdk.wlodawa.pl

data publikacji: 29/11/17

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Włodawa - A to Polska właśnie... barwna i radosna!

Włodawa - A to Polska właśnie... barwna i radosna!

Uroczyste podsumowanie konkursu plastycznego dla dzieci do lat 15 i osób niepełnosprawnych bez ograniczeń wiekowych „A to Polska właśnie" miało miejsce w poniedziałek, 27 listopada w Miejskiej Bibliotece Publicznej we Włodawie.

Piosenką „Niepodległa, niepokorna" przywitał nas zespół „Sławatyckie Perełki" działający pod kierunkiem pani Elżbiety Gruszkowskiej przy Gminnym Ośrodku Kultury w Sławatyczach, śpiewnie rozpoczynając dzisiejsze wydarzenie. Następnie dyrektor MBP Włodawa, Jacek Żurawski oficjalnie przywitał przybyłych gości.

Wkrótce potem przewodniczący komisji konkursowej, pan Szczepan Ignaczyński odczytał protokół z obrad jury. Do włodawskiej książnicy wpłynęło 265 prac plastycznych z kilkudziesięciu miast całej Polski.

Włodawa - A to Polska właśnie... barwna i radosna! Laureaci otrzymali upominki i dyplomy z rąk Małgorzaty Zińczuk, zastępcy dyrektora do spraw merytorycznych MBP Włodawa oraz Justyny Gajos, prezes Stowarzyszenia „Lepsze jutro". Natomiast autorzy nagrodzonych i wyróżnionych w konkursie prac, którzy nie mogli osobiście być z nami w dniu dzisiejszym, otrzymają nagrody tradycyjną drogą pocztową.

Pełni emocji i pozytywnych wrażeń po uhonorowaniu zwycięzców ponownie wysłuchaliśmy programu artystycznego przygotowanego przez „Sławatyckie Perełki". Wystąpienie tematycznie nawiązywało do dzisiejszego wydarzenia i całego projektu „A to Polska właśnie. Kampania edukacyjna z udziałem niepełnosprawnych dzieci i młodzieży." Prezentację inicjatywy i komentarz przedstawiła koordynator, pani Jolanta Kołtun w kolejnej części spotkania.,

Włodawa - A to Polska właśnie... barwna i radosna! Realizacja programu wymagała pracy wielu osób. Podziękowania za zaangażowanie wręczyły prezes Stowarzyszenia „Lepsze jutro" Justyna Gajos, koordynator projektu Jolanta Kołtun, oraz zastępca dyrektora do spraw merytorycznych Małgorzata Zińczuk.

Słodki poczęstunek i pyszny tort dopełniły wydarzenia. Posileni udaliśmy się na zwiedzanie ekspozycji prac nagrodzonych i wyróżnionych prezentowanej w Galerii „Na Piętrze". Partnerzy projektu „A to Polska właśnie. Kampania edukacyjna z udziałem niepełnosprawnych dzieci i młodzieży": - Miejska Biblioteczna Publiczna we Włodawie -Gmina Miejska Włodawa

Joanna Orzeszko

Fot. E. Pietrzak

źródło: http://www.mbpwlodawa.pl

data publikacji: 29/11/17

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Włodawa - Jest zgodna na rewitalizacja Włodawy

Włodawa - Jest zgodna na rewitalizacja Włodawy

(20 listopada) Komplet 17 radnych na sesji nadzwyczajnej podjął jednogłośnie uchwałę Rady Powiatu we Włodawie w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie przez Powiat Włodawski umowy o partnerstwie z Gminą Miejską Włodawa w celu przygotowania i wspólnej realizacji projektu pn.: „Rewitalizacja Włodawy” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014- 2020, Oś priorytetowa 13 Infrastruktura społeczna.

W efekcie podjętej uchwały zostanie podpisana umowa partnerska, która umożliwi wspólne aplikowanie i realizację przez Powiat Włodawski i Gminę Miejską Włodawa projektu pod nazwą „Rewitalizacja Włodawy”. Wniosek zostanie złożony w odpowiedzi na Konkurs nr RPLU.13.03.00-IZ.00-06-001/17 w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014- 2020.

Partnerstwo umożliwi realizację czterech projektów wpisanych do Programu Rewitalizacji Włodawy na lata 2017– 2023: Nadanie nowych funkcjonalności społecznych, gospodarczych i rekreacyjnych obszarowi Rynku starego miasta we Włodawie, Miejskie Centrum Monitoringu, Remont parku przy ul. Kościuszki we Włodawie oraz Utworzenie Powiatowego Centrum Usług Społecznych. Wszystkie projekty są zlokalizowane w podobszarach rewitalizacji i odpowiadają na zdiagnozowane w Programie problemy społeczno-gospodarcze, a także wywierają pozytywny wpływ na osiągnięcie spójności przestrzennej obszaru.

[wp_ad_camp_4]

Ich realizacja, ze względu na skalę oddziaływania, umożliwi kompleksowe podejście do rozwiązywania problemów na obszarach rewitalizacji, nadając nowe lub przywracając funkcje terenom i obiektom wymagającym pilnej interwencji i kluczowym ze względu na funkcjonowanie miasta. Realizacja projektu będącego przedmiotem partnerstwa, bezpośrednio wpłynie na realizacje celów i wskaźników zapisanych w Programie, a zatem jego skuteczność.

źródło: www.powiatwlodawski.pl

data publikacji: 20/11/17

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy