Dnia 10.02.2018 roku w Świetlicy OSP w Jabłecznej odbyła się zabawa z Mikołajem. Uczestniczyły w dzieci z okolicznych miejscowości: Jabłeczna, Parośla – Pniski, Terebiski, Nowosiółki.
Impreza rozpoczęła się przedstawieniem pt. „ Zaczarowanym pociągiem w świat bajek” w wykonaniu dzieci i młodzieży pod nadzorem Pani Ewy Suwalskiej z miejscowej biblioteki.
Do zabawy i tańca dzieci porwała Pani E. instruktor GOK w Sławatyczach. Rodzice i KGW z Jabłecznej zaprosili dzieci na poczęstunek.
[wp_ad_camp_4]
W trakcie zabaw o konkursów przybył oczekiwany Mikołaj z workami prezentów ufundowanych przez 13 sponsorów. Imprezę choinkową zorganizowały Radna Rady Gminy Pani Danuta Rabczuk, Przewodnicząca KGW w Jabłecznej Pani Grażyna Panasiewicz oraz Pani Ewa Suwalska z Biblioteki w Jabłecznej.
W piątek 9 lutego 2018 r. w Zespole Szkół w Urszulinie rozegrany został już po raz drugi Charytatywny Turniej Tenisa Stołowego. Akcja pod hasłem „Jak równy z równym” jest wydarzeniem z którego środki finansowe są przekazywane na zakup sprzętu sportowego dla szkoły w Urszulinie.
[wp_ad_camp_4]
Po kilkugodzinnych zmaganiach najlepszym zawodnikom wręczono dyplomy i nagrody. Klasyfikacja końcowa turnieju przedstawia się następująco:
Kategoria młodzież: I miejsce – Jakub Panasiuk II miejsce – Jakub Kołodziej III miejsce – Konrad Szypłowski IV miejsce – Filip Grabowicz V miejsce – Mateusz Wiczuk Kategoria dorośli: I miejsce – Jakub Kuśmierz II miejsce – Wojciech Myć III miejsce – Konrad Chlebicki
Turniej zorganizowany został przez Klub Kobiet Aktywnych „Polesie w Spódnicy”, Gminną Bibliotekę Publiczną w Urszulinie, Gminę Urszulin, Zespół Szkół w Urszulinie oraz Klub sportowy „Polesie Urszulin”.
Ferie zimowe to czas odpoczynku od obowiązków szkolnych, spotkań ze znajomymi oraz korzystania z zimowej aury. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom zarówno najmłodszych jak i tych nieco starszych Gminny Ośrodek Kultury wraz z Biblioteką Gminną przygotowały bogatą ofertę wypoczynku w drugim tygodniu ferii zimowych.
W poniedziałek udaliśmy się do Środowiskowego Domu Samopomocy w Sławatyczach, gdzie z uśmiechem powitała nas P. Sylwia Gruszkowska. Po krótkim powitaniu z ciekawością zwiedziliśmy wszystkie pracownie, poznając przy tym podopiecznych. Po chwili udaliśmy się do pracowni rękodzielniczej, gdzie czekała już na nas P. Izabela Litkowska wraz z seniorami.
Dalsza część wizyty przebiegała w rodzinnej atmosferze. Babcie i Dziadkowie przekazywali dzieciom swoje umiejętności artystyczne. Dzieci poznały technikę wyklejania obrazków z precyzyjnie wykonanych kulek z bibuły, podstawy quillingu oraz origami. Miło spędzony czas wypełniły długie rozmowy…
Ugoszczenie ciasteczkami i herbatą obiecaliśmy wrócić przy najbliższej okazji – nie tylko po to, aby dokończyć prace plastyczne ale by podtrzymać zawarte znajomości dokończyć rozpoczęte ciekawe konwersacje.
Następnie zgodnie z powiedzeniem,,cudze chwalicie, swego nie znacie” - udaliśmy się na ucztę duchową do Cerkwi p.w. Opieki Matki Bożej w Sławatyczach. Ks. Michał Wasilczyk – proboszcz parafii prawosławnej przybliżył nam rys historyczny oraz niezwykle dramatyczne wydarzenia związane z przeszłością Cerkwi. Słuchając opowieści Ks. Michała przenieśliśmy się setki lat wstecz, poznaliśmy nieznane nam dotąd fakty historyczne, które uzmysłowiły nam bogatą przeszłość tego miejsca.
Dowiedzieliśmy się wiele o nabożeństwach odbywających się w Cerkwi, zarówno tych niedzielnych oraz sprawowanych z racji świąt, ślubów czy pogrzebów. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali od ks. Michała pamiątkowy magnes przedstawiający Cerkiew.
[wp_ad_camp_4]
Kolejny dzień wymagał od nas niemałego wysiłku fizycznego, ponieważ przy kilkustopniowym mrozie i wietrze udaliśmy się na zimowy spacer wzdłuż rzeki Bug. Przemierzając krętą drogę wiodącą wzdłuż koryta rzeki podziwialiśmy piękno jakże,,dzikiej’’ i niesamowitej przyrody. Odgadywaliśmy także do jakich zwierząt należą liczne tropy pozostawione na śniegu. W pewnym momencie dostrzegliśmy nawet kilka sarenek, które przebiegły przez drogę. Po niemal 8- kilometrowym marszu z ogromnym apetytem zjedliśmy kiełbaski upieczone na ognisku. Ogrzaliśmy się także w bibliotece pijąc gorącą herbatkę, która po wyprawie smakowała wybornie.
W programie zimowiska nie mogło zabraknąć zajęć kulinarnych, tak bardzo wyczekiwanych przez dzieci i młodzież. Tego dnia Sala Widowiskowa GOK- u zamieniła się w pracownię kulinarną. Uczestnicy podzieleni na grupy przygotowali dietetyczną pastę kanapkową, kolorową tortillę z szynką i warzywami oraz aromatyczne i chrupiące pączki serowe. Cennych uwag i porad kulinarnych udzieliły Panie – Urszula Litkowska i Halina Tomaszewska, dzięki którym przygotowane przez nas potrawy nabrały wyrazistego smaku i oryginalnego wyglądu.
Po dniu wypełnionym degustacją potraw przyszedł czas na taniec i zabawę. W czwartek, punktualnie o 14:00 rozpoczął się Karnawałowy Bal Przebierańców dla dzieci, który bardzo energetycznie poprowadził Mariusz Maksymiuk z Radia Biper. Natomiast wieczorem parkiet rozgrzewała tańcem młodzież podczas dyskoteki prowadzonej przez DJ Marka.
Ostatni dzień zimowiska był dniem filmowym. Tego dnia sala GOK-u zamieniła się w salę kinową. Wspólnie obejrzeliśmy polski film pt.,,Last Minute”.
Organizatorzy zimowiska składają serdeczne podziękowania: Urzędowi Gminy Sławatycze za wsparcie merytoryczno – finansowe Środowiskowemu Domu Pomocy w Sławatyczach, na czele z P. Kierownik Haliną Szkodzińską Ks. Michałowi Wasilczykowi – proboszczowi parafii prawosławnej w Sławatyczach Paniom – Urszuli Litkowskiej i Halinie Tomaszewskiej Młodemu wodzirejowi – DJ Markowi
Podczas pięciu dni naszych spotkań z dziećmi w ramach Ferii w Bibliotece 2018 działo się naprawdę dużo. W poniedziałek pokonaliśmy wspólnie plansze Wielkiej Gry Literackiej. Aby dotrzeć do mety dzieci musiały się wykazać znajomością najpopularniejszych książek, które powstały z myślą o nich oraz zagadnień z dziedziny bezpiecznego korzystania z zasobów internetu.
Wysłuchaliśmy też pięknej historii o zmianie i poszukiwaniu swojego miejsca, czyli „Lew w Paryżu” autorstwa Beatrice Alemagny przedstawionej w formie teatrzyku Kamishibai. Dla zachowania równowagi pomiędzy wysiłkiem intelektu i ciała wykorzystaliśmy makulaturę do rozegrania bitwy na śnieżki.
We wtorek rozpoczęliśmy warsztaty z druku na drewnie. Przez ponad godzinę towarzyszył nam szum papieru ściernego oraz wszechobecny klej, który oprócz drewna i papieru posklejał nasze palce. W chwili odpoczynku przeczytaliśmy rozdział książki „Mam prawo!” Grzegorza Kasdepke, w którym autor wyjaśnia prawa i obowiązki dzieci przysługujące im w zakresie korzystania z komputera.
[wp_ad_camp_4]
Podczas środowych zajęć sprawdziliśmy jakie efekty udało się nam osiągnąć w kwestii transferu obrazu na drewno. Powstało całe mnóstwo kolorowych prac, które osuszaliśmy i zabezpieczaliśmy przed zniszczeniem. Jeszcze więcej kolorów przyniosły nam zabawy z chustą, zabawy ruchowe i gra w Tik Tak Bum, w ramach której ćwiczyliśmy tworzenie wyrazów.
Chociaż od Walentynek dzielił nas prawie tydzień, to udało się nam porozmawiać o miłości i buziakach. Ułatwił nam to teatrzyk Kamishibai na podstawie wiersza Agnieszki Frączek pt. „Całusy i buziaczki”. Kreatywność dzieciaków rozbudziła się na dobre podczas warsztatów plastycznych „Zakochane koty”. Efekty będziecie mogli zobaczyć już wkrótce w naszej Galerii Na Piętrze.
Na koniec tak się rozbrykaliśmy, że nie obyło się bez wizyty Dzielnicowych z Komendy Policji Powiatowej we Włodawie. Zdradzimy Wam w sekrecie, że kilka osób zostało zakutych w kajdanki! Dzięki koleżeńskiej postawie, uczestniczących w feriach, Dagmary i Aleksandra Lewczuków oraz ich brata Dawida (który wytrwale nosił pudełko) udało nam się uczcić tradycję Tłustego Czwartku. Wszystkie dzieci poczęstowane zostały słodkimi pączkami.
W piątek od samego rana wyczuwało się wyjątkową atmosferę. Uczestnicy ferii pojawiali się w barwnych i bardzo pomysłowych strojach. Z pełnym zapałem tworzyli też mieniące się maski karnawałowe. A to wszystko w oczekiwaniu na Bal Przebierańców, który z pełnym zaangażowaniem poprowadziła nasza ukochana Pani Bogusia Górska, lokalny koordynator akcji Cała Polska Czyta Dzieciom.
Zajęcia odbyć się mogły dzięki wsparciu Miejskiej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych we Włodawie. Dziękujemy! Dziękujemy również rodzicom, którzy angażowali się we wspólną zabawę. Scenariusze zajęć i warsztaty przygotowały WSPANIAŁE, UROCZE, NIEOCENIONE
Zapraszamy do wzięcia udziału w III już edycji Turnieju w Kozła - naszej regionalnej grze karcianej. Turniej rozpocznie się 20 lutego 2018, natomiast zapisy trwają do 19 lutego 2018 roku
W sobotę na strzelnicy w Hannie odbył się piknik pn. "Ferie rodzinne z LAS-em", podczas którego rywalizowaliśmy w strzelaniu z łuku oraz broni. Wszystkim uczestnikom gratuluje odwagi, ponieważ wbrew pozorom nie jest to takie proste :)
[wp_ad_camp_4]
Już dzisiaj zapraszam na kolejną edycję zawodów, które odbędą się na rozpoczęcie wiosny.
Tymczasem wszystkich pasjonatów biegów przełajowych zachęcam do trenowania, gdyż 3 maja z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości odbędzie się m.in. "Bieg Konstytucji" na różnych dystansach z podziałem na kategorie wiekowe.
I Mistrzostw Gmin Nadbużańskich Halowej Piłki Nożnej
Cel turnieju
popularyzacja halowej piłki nożnej na terenie nadbużańskim
wyłonienie najlepszych zespołów turnieju
Organizatorzy
Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej
Urząd Gminy Sławatycze
BOZPN w Białej Podlaskiej
Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Sławatycze
Zespół Szkół w Sławatyczach
Gminny Ośrodek Kultury w Sławatyczach
3. Termin i miejsce
25.02.2018r. rejestracja drużyn godz. 9.30 w hali sportowej Zespołu Szkół w Sławatyczach; rozpoczęcie rozgrywek godz.10.00
Zgłoszenia drużyn przyjmujemy do 20.02.18r. adres: bszulej1@interia.pl lub tel. 697 522 984, 607 529 451
4. Warunki uczestnictwa
W turnieju mogą brać udział reprezentacje gmin z klubów zrzeszonych w OZPN jak również zespoły amatorskie. Uczestnicy winni mieć ukończone 16 lat.
Reprezentacja może maksymalnie liczyć ( 5 grających + 5 rezerwowych ).
Zmiany hokejowe.
Każdą drużynę obowiązują jednolite stroje sportowe.
[wp_ad_camp_4] 5. Regulamin Turnieju System rozgrywek i czas gry ustalony będzie w zależności od liczby zgłoszonych drużyn. Zawody przeprowadzone będą zgodnie z przepisami PZPN dotyczącymi halowej piłki nożnej. 6. Nagrody
Za trzy pierwsze miejsca zespoły otrzymują puchary i pamiątkowe dyplomy.
organizator zastrzega sobie prawo interpretacji regulaminu
zespoły przyjeżdżają na własny koszt
zespoły, uczestnicy powinni być ubezpieczeni od następstw nieszczęśliwych wypadków
organizator zapewnia napoje i posiłek regeneracyjny
Honorowy Patronat I Mistrzostw Gmin Nadbużańskich Halowej Piłki Nożnej
Wójt Gminy Sławatycze Grzegorz Kiec
Starosta Bialski Mariusz Filipiuk
Prezes Bialskopodlaskiego Związku Piłki Nożnej Witold Wójtowicz
/ź/ slawatycze.pl
Wyniki za GLKS Perła Sławatycze
I mistrzostwa gminn Nadbużańskich:
Wyniki
Grupa A: Skill Stars Terespol 0-0 Kobylany I Kłodzkie Szatany 1-0 Chotyłowiak Skill Stars 3-0 Chotyłowiak Kłodzkie Szatany 1-2 Kobylany I Chotyłowiak 0-0 Kobylany I Skill Stars 6-1 Kłodzkie Szatany 1.Skill Stars Terespol 7pkt 2.Kobylany I 5pkt 3.Kłodzkie Szatany 3pkt 4.Chotyłowiak 1pkt
Grupa B: GLKS PERŁA SŁAWATYCZE I 0-1 Bug Hanna II GLKS PERŁA SŁAWATYCZE I 2-0 Orzeł Żuków Bug Hanna II 1-2 Orzeł Żuków 1.GLKS PERŁA SŁAWATYCZE I -3pkt. Bramki +1 2.Bug Hanna II -3pkt. Bramki 0 3.Orzeł Żuków-3pkt. Bramki -1
Grupa C: Warka Dobratycze 3-2 Bug Hanna I Ozil Mozil 1-1 Warka Dobratycze Bug Hanna I 0-2 Ozil Mozil 1.Ozil Mozil Różanka- 4pkt. Bramki +2 2.Warka Dobratycze-4pkt. Bramki +1 3.Bug Hanna I -0pkt
Grupa D: GLKS PERŁA SŁAWATYCZE II 0-0 Kobylany II GLKS PERŁA SŁAWATYCZE II 2-3 TWN SŁAWATYCZE Kobylany II 0-0 TWN SŁAWATYCZE 1.Tu Wpisz nazwe Sławatycze-4pkt. 2.Kobylany II-2 pkt. 3.GLKS PERŁA SŁAWATYCZE II -1pkt.
Ćwierćfinały: 1A Skill Stras Terespol 1-0 2C Warka Dobratycze 1B GLKS PERŁA SŁAWATYCZE I 0-0 2D Kobylany II. k.1-2 1C Ozil Mozil Różanka 1-1 2A Kobylany I. k.1-2 1D TWN SŁAWATYCZE 1-0 2B Bug Hanna II
Półfinały: Skill Stars Terespol 2-0 Kobylany II Kobylany I 2-1 TWN SŁAWATYCZE Mecz o III miejsce: Kobylany II 1-0 TWN SŁAWATYCZE
FINAŁ: Skill Stars Terespol 1-0 Kobylany I
Kwalifikacja końcowa: 1.Skill Stars Terespol 2.Kobylany I 3.Kobylany II 4.Tu Wpisz Nazwe Sławatycze 5.GLKS PERŁA SŁAWATYCZE I 6.OZIL MOZIL Różanka 7.Warka Dobratycze 8.Bug Hanna II 9.Kłodzkie Szatany 10.Orzeł Żuków 11.GLKS PERŁA SŁAWATYCZE II 12.Chotyłowiak Chotyłów 13.Bug Hanna I
Król strzelców- Mateusz Sawicki(Skill Stars) Najlepszy bramkarz- Karol Najdychor (TWN Sławatycze) Najlepszy zawodnik-Wladimir Jaskiewicz(Kobylany I) Relacja tekstowa pojawi sie wkrótce
W sobotę 3 lutego 2018 roku w sali sportowej Zespołu Szkół w Urszulinie odbył się I Halowy Turniej w piłkę siatkową o Puchar Prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej w Urszulinie. Organizatorem zawodów był Zarząd OSP Urszulin.
Do sportowej rywalizacji przystąpiły trzy drużyny. Grano systemem każdy z każdym, do dwóch wygranych setów. Wszystkie zespoły podeszły do turnieju bardzo ambitnie. Po wyrównanej i zaciętej walce zwyciężyła drużyna nr 2, drugie miejsce zajęła drużyna nr 1 oraz trzecie miejsce trzecia drużyna.
[wp_ad_camp_4]
Turniej piłki siatkowej o Puchar Prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej w Urszulinie jest jedną z form szkolenia, polegającą na rozwoju sprawności fizycznej strażaków, niezbędnej w przygotowaniu do działań ratowniczych.
Celem organizacji turnieju jest w szczególności popularyzacja wśród strażaków kultury fizycznej i sportu w tym piłki siatkowej, mobilizowanie do stałego podnoszenia sprawności fizycznej, wyłonienie najlepszej drużyny w jednostce OSP Urszulin oraz integracja strażaków.
Czy lubisz cookies? 🍪 Ta strona wymaga zgody na tak zwane cookies czyli ciasteczka i właśnie informuje Cię, że tutaj sa zbierane ciasteczka firm trzecich, jeśli nie zgadzasz się na tego typu internetowe praktyki, prosimy opóść tą stronę. We use cookies to ensure you get the best experience on our website. Zobacz więcej