Urszulin: Przebudowa drogi w Zawadówce - wlodawa.NET


Urszulin: Przebudowa drogi w Zawadówce

Urszulin: Przebudowa drogi w ZawadówceDobiegają końca prace budowlane związane z przebudową drogi gminnej w Zawadówce. Wykonano prace przygotowawcze i podbudowę drogi, rozkładana jest nawierzchnia asfaltowa, a do końca czerwca wykonane zostaną prace na poboczach oraz oznakowanie drogi.

Przebudowa współfinansowana jest z budżetu Unii Europejskiej w ramach działania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich”, operacja typu Budowa lub modernizacja dróg lokalnych objętych PROW na lata 2014-2020, z którego Gmina Urszulin uzyskała 63,63% dofinansowania kosztów co stanowi kwotę 680 252,00 zł.

Urszulin: Przebudowa drogi w Zawadówce

Tomasz Antoniuk Wójt Gminy Urszulin – inwestycje drogowe są bardzo ważne. To ten typ inwestycji który, pozwala nie tylko poprawić komfort podróżowania ale tez napędzają rozwój całych miejscowości.


Jesteśmy w chwili obecnej na końcowym etapie prac na drogach w Zawadówce, Dębowcu i Przymiarkach. Łącznie w ramach PROW na lata 2014-2020 wykonamy ponad 5,5 km dróg asfaltowych. Ale to nie koniec.

Urszulin: Przebudowa drogi w Zawadówce

W tym roku wykonaliśmy jeszcze I etap prac na ul. Modrzewiowej i Nowej w Urszulinie oraz przy osiedlu mieszkaniowym na ul. Chełmskiej. Przygotowujemy też inwestycję na kolejne drogi m. in.: Babsk, Dębowiec- Kozubata, Grabniak – Uściwierz, Wytyczno.

/ź/ ug.urszulin.eu

Zobacz również: 

Urszulin: Wypadek w Zabrodziu

Urszulin: Procesja Bożego Ciała

112: GTA po włodawsku

👍 👾 👎 👾
↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji:

Podaj dalej, powiadom znajomych....

wlodawa.net w google news - baner- zapraszamy  obserwuj juz dziś

Sport: Powstaje nowa siedziba Włodawianki

Sport: Powstaje nowa siedziba WłodawiankiRuszyła budowa nowego budynku rekreacyjnego na stadionie miejskim. Budynek będzie miał powierzchnię ponad 200 m². W jego wnętrzu znajdować się będą min. pomieszczenia siłowni-fitnes, szatnie wraz z zapleczem sanitarnym, pomieszczenie biurowe, oraz magazyn techniczny.

Sport: Powstaje nowa siedziba Włodawianki

W ramach inwestycji zakupione zostanie również niezbędne wyposażenie min. zestawy hantli i obciążeń, rowery stacjonarne, orbitrek, wioślarz, atlas czterostanowiskowy, stepper i maty do ćwiczeń fitness.

Sport: Powstaje nowa siedziba Włodawianki

Miasto pozyskało na ten cel dofinansowanie w wysokości ponad 320 000 zł. Środki pochodzą z LGD „Poleska Dolina Bugu” oś 4 lider Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

/ź/ fb/wlodawa.city/

Zobacz również: 

Historia klubu sportowego Włodawianka

Sport: I kto da 500+ na Włodawiankę?

Włodawianki powołane do kadry narodowej

Sport: Powstaje nowa siedziba Włodawianki wrzesień 2018

Sport: Powstaje nowa siedziba Włodawianki wrzesień 2018

↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji: 26/10/2017

Podaj dalej, powiadom znajomych....

112: #ŻółtaNaklejkaPLK czyli łatwiejsza lokalizacja przejazdu /wideo/

112: #ŻółtaNaklejkaPLK czyli łatwiejsza lokalizacja przejazdu wlodawa na sygnale

Od czerwca 14 tys. przejazdów kolejowo-drogowych ma już indywidualny numer oraz telefony alarmowe umieszczone na żółtych naklejkach. W przypadku awarii auta na przejeździe, zgłoszenie na nr 112 pozwoli precyzyjnie określić miejsce zdarzenia, a kolejarze szybko wstrzymają ruch pociągów. Akcję znakowania skrzyżowań kolejowo-drogowych PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przeprowadziły w maju.


PKP Polskie Linie Kolejowe S.A od 26 kwietnia do 31 maja oznakowały blisko 14 tysięcy przejazdów kolejowo-drogowych. Na każdym są minimum dwie żółte naklejki z indywidualnym numerem identyfikacyjnym przejazdu i telefonami alarmowymi. Specjalne łącze, między operatorami numeru 112 a służbami PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. odpowiedzialnymi za ruch pociągów, zapewni szybkie reakcje na zagrożenia – wstrzymanie ruchu pociągów.

- Dodatkowe informacje – na żółtych naklejkach – umieszczone przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. na przejazdach kolejowo-drogowych ułatwiają i przyśpieszają działania dla bezpieczeństwa kierowców oraz pasażerów pociągów. To kolejna inicjatywa, która ogranicza zagrożenia wynikające z niewłaściwego zachowania kierowców lub zdarzeń losowych – powiedział Ireneusz Merchel, prezes zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

Włodawa: Transport rozkład jazdy Busów

Od czerwca w pociągach, na dworcach, portalach społecznościowych i stronach partnerów kampanii Bezpieczny Przejazd – „Szlaban na ryzyko!” są umieszczane filmy oraz infografiki przypominające o tym, gdzie na przejeździe jest żółta naklejka PLK, a także w jaki sposób i w jakich sytuacjach korzystać z numerów na niej podanych.

Powiat: Problem wykluczenia komunikacyjnego

Odblaskowe naklejki są na wewnętrznej stronie krzyży Św. Andrzeja – jeśli jest to przejście dla pieszych (kat. E), przejazd zabezpieczony znakami (kat. D) lub znakami i sygnalizacją świetlną (kat. C). Wielkość naklejki 40 cm x 11 cm. Na przejazdach z rogatkami (kat. B i kat. A) naklejki są na napędach rogatkowych (słupkach, do których przymocowane jest ramię rogatki). Wielkość naklejki 5 cm x 20 cm.

112: #ŻółtaNaklejkaPLK czyli łatwiejsza lokalizacja przejazdu wlodawa na sygnale

Na żółtej naklejce umieszczonej na przejeździe są trzy podstawowe dane: indywidualny numer identyfikacyjny przejazdu kolejowo-drogowego, numer alarmowy 112, numery „awaryjne”.

Już są oczekiwane nowe połączenia z Włodawą 

Indywidualny numer identyfikacyjny przejazdu kolejowo-drogowego przypisany jest do konkretnego przejazdu (to nr linii kolejowej i jej kilometr). Dzięki niemu podczas interwencji operator numeru 112 szybko zlokalizuje przejazd na sieci kolejowej i w terenie. W kilka minut wstrzymany będzie ruch pociągów i zminimalizowana możliwość zdarzenia.

Numer alarmowy 112 służy do zgłaszania wypadków lub awarii samochodu na przejeździe.

Numery podane „w razie awarii” to numery do informowania dyspozytora kolei na terenie konkretnego zakładu linii kolejowych o usterce urządzeń, uszkodzeniu oznakowania na przejeździe kolejowo-drogowym, jeśli nie ma bezpośredniego zagrożenia życia.

Proces zgłaszania zdarzenia na przejeździe

W przypadku awarii lub zdarzenia na przejeździe i po połączeniu z numerem 112, kierowca podaje indywidualny numer identyfikacyjny z żółtej naklejki. Operator numeru 112 powiadamia - specjalnie stworzonym łączem – służby PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. Wydane zostaje polecenie wstrzymania ruchu pociągów.

112: #ŻółtaNaklejkaPLK czyli łatwiejsza lokalizacja przejazdu wlodawa na sygnale

Realizację projektu wspierała merytorycznie Państwowa Komisja Badania Wypadków Kolejowych. Aby nowy system mógł sprawnie działać, PLK przeszkoliła około 10 tysięcy pracowników: dyżurnych ruchu, dyspozytorów i koordynatorów systemów bezpieczeństwa. Inicjatywa PLK wymagała także ścisłej współpracy z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji, w tym z 17 Centrami Powiadamiania Ratunkowego w całej Polsce. Operatorzy numeru alarmowego 112 wspólnie z kolejarzami testowali i dopracowali procedurę przyjmowania zgłoszeń i przekazywania ich do realizacji. Współpraca z Głównym Urzędem Geodezji i Kartografii zapewniła umieszczenie lokalizacji przejazdów na mapach wykorzystywanych przez operatorów nr 112.

PLK dla bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. prowadzą największy w historii program inwestycyjny, który dzięki wymianie, remontom i budowie nowych torów, montażu nowoczesnych urządzeń sterowania ruchem, bezpośrednio wpływa na wzrost poziomu bezpieczeństwa. Poza tym Polskie Linie Kolejowe prowadzą działania w 4 obszarach: działania pracownicze, np. szkolenia, wykorzystanie symulatora dyżurnych ruchu, szkolenia dróżników; działania techniczne, np. zastosowanie nowoczesnych urządzeń łączności, zakup pojazdów diagnostycznych; działania organizacyjne, takie jak audyty, kontrole, organizacja ruchu podczas inwestycji, kontrole w zakresie bezpieczeństwa ruchu pociągów w miejscach inwestycji oraz działania inwestycyjne, np. modernizacja torów, rozjazdów i przejazdów, nowe systemy ERTMS/ETCS.

tv.wlodawa.net
masz ciekawe wideo prześlij nam link: echo@wlodawa.net

PLK od 2005 r. prowadzą kampanię Bezpieczny Przejazd - „Szlaban na ryzyko!”. To tysiące apeli o bezpieczeństwo, edukacja, nauka, szkolenia, seminaria, analiza wypadków samochodów z pociągiem. Adresatami tych działań są kierowcy, instruktorzy nauki jazdy i piesi - osoby w różnym wieku: dzieci, młodzież i dorośli. Więcej informacji na http://www.bezpieczny-przejazd.pl/o-kampanii/zoltanaklejkaplk/

Przykładowe oznakowanie jednego z przejazdów. Uwaga dane, poza nr 112, właściwe tylko dla danego przejazdu.

/ź/ policja.gov.pl

Zobacz również: 

112: Powiatowy finał konkursu Jestem Bezpieczny

Ruda Huta: Koń na torach

Powiat: Problem wykluczenia komunikacyjnego

 

 

↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:

data publikacji: 11/03/2018

Podaj dalej, powiadom znajomych....