Urszulin: Samochód potrącił dziecko - wlodawa.NET


Urszulin: Samochód potrącił dziecko

Urszulin:  Samochód potrącił dziecko

W dniu 27 września 2017 roku o godzinie 13:40 jednostka OSP Urszulin została zadysponowana do wypadku drogowego w miejscowości Andrzejów Osada. Po przybyciu na miejsce okazało się, że doszło do potrącenia przez samochód osobowy 9 latka.


Na miejscu interweniował zespół ratownictwa medycznego, strażacy i policja. Dziecko z obrażeniami ciała zostało przetransportowane przez lotnicze pogotowie ratunkowe do szpitala. Policjanci ustalają dokładne okoliczności zdarzenia. Przez kilka godzin w rejonie wypadku występowały spore utrudnienia w ruchu.

tekst i fot. Stanisław Artymiuk

źródło:osp-urszulin.cba.pl

 
👍 👾 👎 👾
↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji:

Podaj dalej, powiadom znajomych....

wlodawa.net w google news - baner- zapraszamy  obserwuj juz dziś

Urszulin: 78 rocznica bitwy pod Wytycznem

Dziś  3 października br., w Wytycznie przy Kopcu Chwały odbyły się uroczyste obchody 78. rocznicy bitwy pod Wytycznem.

Podczas tej bitwy, na przełomie września i października 1939 r., Zgrupowanie Żołnierzy Korpusu Ochrony Pogranicza, dowodzone przez generała Wilhelma Orlik-Rückemanna, stawiło opór wkraczającym od wschodu oddziałom sowieckim. Bitwa ta była ostatnim akcentem obrony polskich Kresów wschodnich, a zarazem ostatnim starciem regularnego Wojska Polskiego z wojskiem sowieckim.

Uroczystości w Wytycznie, tradycyjnie już rozpoczęła Msza Święta przy Kopcu Chwały. Na miejscu, po odegraniu Hymnu Państwowego zebranych gości przywitał płk SG Jacek Szcząchor – Komendant Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Na uroczystości obecni byli: Jakub Skiba – Sekretarz Stanu MSWiA, gen. bryg. SG Marek Łapiński – Komendant Główny Straży Granicznej a także parlamentarzyści, przedstawiciele władz wojewódzkich, samorządowych, służb mundurowych województwa lubelskiego, służb granicznych Ukrainy i Białorusi, kombatanci a także mieszkańcy okolicznych miejscowości.

Po odczytaniu Apelu Poległych, złożono wieńce na grobach poległych żołnierzy.

Tegoroczne uroczystości w Wytycznie uświetniła Kompania Honorowa Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej a także Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej.

Urszulin: 78 rocznica bitwy pod Wytycznem

Straż Graniczna z chwilą swojego powstania w 1991 roku, obejmując służbę w ochronie granicy państwowej, stała się spadkobiercą tradycji polskich formacji granicznych. Wśród tych formacji, zwłaszcza tu na wschodzie, miejsce szczególne zajmuje KORPUS OCHRONY POGRANICZA powołany w 1924 roku jako stała ochrona granicy wschodniej. W ciągu swojego istnienia KOP, zarówno codzienną służbą jak i postawą we wrześniu 1939 roku, dał dowody wielkiego oddania sprawom RP.

źródło: www.nadbuzanski.strazgraniczna.pl

↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji: 07/10/2024

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Zbereże - Grzybiarka ze Świdnika odnaleziona

Wczoraj około południa do dyżurnego włodawskiej komendy zadzwoniła kobieta, która poinformowała, że zgubiła się w lesie. Policjant prowadząc rozmowę z kobietą uspokajał ją i starał się pozyskać jak najwięcej informacji dotyczących miejsca jej aktualnego przebywania. Dzięki właściwie prowadzonej rozmowie oficer dyżurny ustalił, że kobieta przebywa obecnie w lesie w Zbereżu.

Jednak najcenniejszą informacją, którą mundurowy pozyskał był numer słupka granicznego, przy którym znajdowała się kobieta. To właśnie po przekazaniu tej informacji Straży Leśnej Nadleśnictwa Sobibór kobieta po około 30 minutach została odnaleziona przez Komendanta Straży Leśnej i odwieziona do autokaru, którym przyjechała.

Jak się okazało, 64-letnia mieszkanka Świdnika wybrała się ze swoimi znajomymi na grzyby i w trakcie grzybobrania oddaliła się od swojej grupy tracąc orientację w terenie. Niezwykle pomocnym tutaj narzedziem okazał się telefon komórkowy, dzięki któremu mogła powiadomić włodawską Policję, której dyżurny poinstruował kobietę w jaki sposób ma postępować.

W tym przypadku cała historia zakończyła się szczęśliwie, ale Policja nadal apeluje do wszystkich osób, które wybierają się na grzyby o rozwagę. O tej porze roku, gdy szybko zapada zmrok a temperatura spada – może szybko dojść do wyziębienia organizmu. Radzimy więc zabrać ze sobą naładowany telefon komórkowy, ciepłe okrycie i nieprzemakalną pelerynę.

Przypominamy też, by do lasu, szczególnie w nieznanym nam terenie, nigdy nie wybierać się w pojedynkę. Starajmy się pozostać w kontakcie wzrokowym z osobami, z którymi wybraliśmy się na grzybobranie. Jeśli nie znamy terenu starajmy się nie oddalać od szlaków komunikacyjnych oraz miejsc, gdzie pozostawiliśmy pojazdy.

E.T.

źródło: www.lubelska.policja.gov.pl

↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:

data publikacji: 04/12/2017

Podaj dalej, powiadom znajomych....