Projekt doposażenia straży (19 lutego) Kilkuosobowa delegacja samorządców oraz strażaków z Szacka na Ukrainie przyjechała do Włodawy, aby omówić szczegóły projektu unijnego doposażenia w sprzęt straży pożarnych po obu stronach Bugu.
(19 lutego) Kilkuosobowa delegacja samorządców oraz strażaków z Szacka na Ukrainie przyjechała do Włodawy, aby omówić szczegóły projektu unijnego doposażenia w sprzęt straży pożarnych po obu stronach Bugu. To już drugie podejście do tego projektu. Przed trzema laty w ostatniej chwili wycofali się z niego Białorusini i trzeba było z niego zrezygnować. A chodzi o bagatela kilka mln euro.
Ukraińska delegacja na czele z przewodniczącym rady rejonu szackiego i merem Szacka odwiedziła powiat włodawski, ale przede wszystkim zapoznała się z funkcjonowaniem, pracą i wyposażeniem strażaków. Najpierw odwiedzili strażaków we Włodawie, potem w Różance i na koniec w Urszulinie. Wszędzie byli nieco zazdrośni o jakość sprzętu pożarniczego.
Idea transgranicznego projektu unowocześnienia sprzętu ochrony przeciwpożarowej, jaka powstała kilka lat temu, jest wyjątkowo cenna dla naszego powiatu - mówi Adam Panasiuk, wicestarosta włodawski. - W poprzednim okresie programowania z przyczyn niezależnych od polskiej strony nie doczekała się realizacji, dlatego uważam, że teraz jest ostatnia szansa, by taki projekt zrealizować.
[wp_ad_camp_2][wp_ad_camp_3]
Ze względu na dużą liczbę partnerów taki projekt wymaga wielu uzgodnień. Ponadto my, jako strona w partnerstwie, która posiada znacznie lepiej wyposażone jednostki PSP i OSP, czujemy się zobowiązani, by partnerom z Ukrainy i Białorusi pomóc w przygotowaniu pełnej specyfikacji zakupu pojazdów strażackich z odpowiednim ich wyposażeniem.
Liderem projektu jest gmina Włodawa. Jeśli przystąpi do niego rejon brzeski z Białorusi, to kwota dofinansowania opiewać może nawet na 3 mln euro. Za te pieniądze zakupiony zostanie m.in. sprzęt pożarniczy wysokiej klasy, pojazdy lekkie i specjalne, łódź motorowa, wyposażenie magazynów przeciwpowodziowych, kupno mebli i komputerów dla osp i centrów zarządzania kryzysowego.
(c)https://powiatwlodawski.pl
Zobacz również:
Zapaśnicze zmagania młodzików i juniorów
Sport: I miejsce drużyna SP2 Włodawa w Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży
Więcej...
data publikacji:
Podaj dalej, powiadom znajomych....
Majka Jeżowska w Urszulinie
„Wszystkie dzieci nasze są”, „A ja wolę moją mamę” i inne utwory z repertuaru Majki Jeżowskiej 9 lutego br. można było usłyszeć podczas festiwalu twórczości pn. „Rytm i melodia”, który odbył się w „Hotelu Drob”. Organizatorem koncertu i festiwalu było Stowarzyszenie „Wereszczyński Gościniec”, współorganizatorem Zespół Szkół w Urszulinie, a całe wydarzenie zostało objęte patronatem Gminy Urszulin.
Podczas zorganizowanego festiwalu twórczości Majki Jeżowskiej udział wzięli uczniowie ze Szkół Podstawowych Gminy Urszulin, wykonując znane utwory artystki. Pierwsze miejsce zajęła Wiktoria Kędzierska z klasy z IV „B” w piosence „Wszystkie dzieci nasze są” (wychowawca Pan Mariusz Kloc).
[wp_ad_camp_1]
Drugie miejsce zajęła Natalia Łoś w piosence „Laleczka z saskiej porcelany” (wychowawca Pani Janina Chibowska) Trzecie miejsce zajęła klasa I „A” w piosence ” Ufo-buffo”( wychowawca Pani Iwona Lewandowska) Po zakończeniu festiwalu obył się mini koncert Majki Jeżowskiej , który wykonała bezpłatnie. Artystka żegnając się z publicznością zaprosiła wszystkich na swój festiwal w Radomiu.
Obszerna galeria ze spotkania(c)http://www.ug.urszulin.eu
[osm_map_v3 map_center="51.401,23.193" zoom="12" width="100%" height="450" ]
Zobacz również:
Więcej...
data publikacji: 04/05/2019
Podaj dalej, powiadom znajomych....
Realizacja projektu ,,Studio filmowe na Szkolnej”
W Publicznym Gimnazjum nr 1 od października 2015 r. realizujemy projekt ,,Studio filmowe na Szkolnej” współfinansowany w ramach Konkursu grantowego ,,Tu mieszkam, tu zmieniam” – druga edycja przez Fundację Banku Zachodniego we współpracy z Bankiem Zachodnim WBK S.A.
W PG 1 powstało studio filmowe, w którym można kręcić materiał filmowy. Beneficjenci projektu tworzą dwie ekipy filmowe. Jedna z ekip preferuje pracę w studio, druga – zbiera obecnie materiał filmowy na terenie całej szkoły. Młodzież nakręci i wyprodukuje dwie wypowiedzi filmowe.
Zaprezentuje je włodawskiej publiczności w maju 2016 r. na III Włodawskim Przeglądzie Filmowej Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej. Zajęcia z praktycznej edukacji filmowej prowadzą p. Jadwiga Tokarczuk-Wójciga i p. Ewa Stefaniak.
O środki finansowe na realizację działań – zakup karniszy, materiału zaciemniającego, przenośnych pamięci, programów do montażu materiału filmowego i poczęstunku na zajęciach postarało się Stowarzyszenie Inicjatywa Polesia, mające swą siedzibę w PG 1. Gimnazjum użycza natomiast na cele projektowe kamery, oświetlenia studyjnego oraz pomieszczenia przeznaczonego na studio filmowe.
(c)http://um.wlodawa.eu/
Zobacz również:
Więcej...
Podaj dalej, powiadom znajomych....