W piątek (28.06.2019 r.) w Galerii Na Parterze Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie po raz kolejny zgromadzili się miłośnicy przyrody.
Głównym organizatorem spotkania, podczas którego nastąpiło otwarcie wystawy i projektu fotograficznego "Między nami a drzewami" była Inicjatywa Lokalna „Między drzewami” w osobach: panie Edyta Gałan, Agnieszka Kinach, Joanna Szczepańska i Renata Szymańczuk.
Zobacz również:.
112: Pijany zgubił się 3 km od domu
Czy Włodawa będzie jak Warszawa?
Polska: Czy we Włodawie będzie jak w Stalowej Woli?
O drzewach – ciekawostkach i wierzeniach z nimi związanych oraz zaletach i formach opieki nad nimi – opowiedział komendant Straży Leśnej w Nadleśnictwie Włodawa pan Włodzimierz Czeżyk. Honorowym gościem spotkania była pani Katarzyna Rokita - prezes Federacji Arborystów Polskich. Wystawa „Między nami a drzewami” dostępna jest w Galerii Na Poddaszu Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie oraz w przestrzeni miejskiej.
Edyta Pietrzak Fot. Ewa Krukowska
/ź/ mbpwlodawa.pl/
Zobacz również:
Więcej...
data publikacji:
Podaj dalej, powiadom znajomych....
Włodawa: Bezpieczni w służbie i w pracy 2019
26 i 27 czerwca 2019 roky kuratorzy, pracownicy sądów, Urzędu Pracy oraz Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej we Włodawie uczestniczyli w szkoleniu prowadzonym przez funkcjonariuszy Zakładu Karnego we Włodawie. Spotkania zrealizowane zostały w ramach prowadzonej przez Służbę Więzienną kampanii społecznej "Bezpieczni w Służbie i w Pracy czyli jak pracować z trudnym podopiecznym".
Cel kampanii
W ramach pełnionej służby i prowadzonych oddziaływań penitencjarnych funkcjonariusze Służby Więziennej przez 100 lat istnienia formacji wypracowali skuteczne metody pracy z osobami pozbawionymi wolności. Osoby te odbywając karę, często prezentują postawy aspołeczne, roszczeniowe czy agresywne. Skuteczne metody postępowania z trudnymi osobami są gwarantem bezpieczeństwa funkcjonariusza lub pracownika co jest zjawiskiem szczególnie pożądanym.
Natomiast trudny klient także ma swoje potrzeby, które chce zrealizować... Czasem nie potrafi tego wyrazić w oczekiwany przez pracownika bądź funkcjonariusza sposób lub napotyka przeszkodę. Nasza formacja posiada wypracowane metody działania, sposoby rozmowy i procedury w różnych kryzysowych sytuacjach. W ramach realizowanej kampanii społecznej funkcjonariusze Służby Więziennej dzielą się swoim doświadczeniem z pracownikami instytucji państwowych. Głównym celem tych działań jest wyposażenie pracowników szeroko rozumianej administracji państwowej w podstawową wiedzę i umiejętności aby swoje obowiązki wykonywać przede wszystkim bezpieczniej.
Dzień pierwszy
Szkolenie teoretyczne odbyło się na terenie Zakładu Karnego we Włodawie. Na zajęciach obecni byli kuratorzy, pracownicy sądów, Urzędu Pracy oraz Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej we Włodawie. Kwestię zagadnień prawnych przedstawił ppor. Daniel Pręciuk.
Zobacz również:.
Włodawa: Więzienie dba o wizerunek
112: Nocny kurier przemycanych papierosów ujęty
112: Pies Darko wykrył przemytników
Dzień drugi
Szkolenie obejmujące część praktyczną przeprowadzone zostało przez funkcjonariuszy działu ochrony Zakładu Karnego we Włodawie. Pod opieką por. Krzysztofa Lesiuka funkcjonariusze działu ochrony zaprezentowali techniki obrony przed nagłym atakiem lub nieprzewidzianych zachowaniem trudnego klienta.
Umiejętności samoobrony posiadane przez st. sierż. Rafała Szajewskiego, szer. Marcina Bartosika oraz szer. Krzysztofa Cykiera stanowią dodatkową pozasłużbową pasję, co przełożyło się na wysoki profesjonalizm przekazywanej wiedzy. Funkcjonariusze pokazali jak w prosty sposób przy użyciu rąk można obronić się przez niespodziewaną agresją i atakiem. Podkreślili jednak, że najważniejsze w takiej sytuacji jest opanowanie, wytonowanie agresora i niedopuszczenie do konfrontacji siłowej. Uczestnicy zajęć wyrazili pozytywną akceptację do tego typu szkoleń. Podkreślili, ze są zainteresowani kolejnymi szkoleniami z nastawieniem na samoobronę i pierwszą pomoc przedmedyczną.
tekst i zdjęcia: ppor. Daniel Pręciuk
/ź/ sw.gov.pl
Zobacz również:
Ogólnopolski Festiwal Piosenki Przyrodniczej 2018 – wyniki
Więcej...
data publikacji: 06/03/2012
Podaj dalej, powiadom znajomych....
112: Brutalne potrącenie pieszego w Okunince
Dziś po północy policjanci otrzymali zgłoszenie o potrąceniu mężczyzny w rejonie jednego z lokali rozrywkowych w Okunince. Ze zgłoszenia wynikało, że najprawdopodobniej nietrzeźwy kierowca forda wjechał w stojącego mężczyznę. Siła uderzenia była tak duża, że pieszy przeleciał kilka metrów nad pojazdem. Z obrażeniami ciała 33-latek został przetransportowany do włodawskiego szpitala. Po potrąceniu, kierujący rzucił się do ucieczki.
Po otrzymanym zgłoszeniu, w pościg za sprawcą wypadku ruszyli policjanci. Uciekinier kierował się w stronę pow. chełmskiego. W Sawinie policjanci z KMP w Chełmie zauważyli opisywany pojazd. Podczas próby jego zatrzymania, ten nie reagował na dawane sygnały kontynuując ucieczkę. Dopiero blokada drogi powstrzymała uciekiniera. Mimo to dalej nie chciał trafić w ręce policjantów i zablokował się we wnętrzu pojazdu. Nie reagował na wydawane polecenia, dlatego funkcjonariusze musieli wybić szybę i wyciągnąć go siłą z pojazdu.
Zobacz również:.
Okuninka: Włodawscy więźniowie sprzątali świata
Okuninka: Pięciolatek pod opieką pijanej matki
Okuninka: 11-latek porażony prądem na wesołym miasteczku
B.SZ.
/ź/ policja.gov.pl
Zobacz również:
Więcej...
Podaj dalej, powiadom znajomych....