W dniu 12.04.2018 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. ks. Jana Twardowskiego we Włodawie odbyła się konferencja nt. „Niepełnosprawność dziecka – i co dalej? Możliwości terapii i wsparcia”.
Konferencja skierowana była do osób, którym bliski jest problem niepełnosprawności. W spotkaniu wzięli udział: wicestarosta włodawski - Adam Panasiuk, przedstawiciele Urzędu Gminy, nauczyciele, terapeuci, psycholodzy z placówek oświatowych i wychowawczych z powiatu włodawskiego, pracownicy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej we Włodawie, kuratorzy Zespołu Kuratorskiej Służby Sądowej Sądu Rejonowego we Włodawie, pracownicy Ośrodków Pomocy Społecznej i Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie oraz rodzice dzieci niepełnosprawnych.
Wśród prelegentów byli: dr Magdalena Wójcik-adiunkt w Instytucie Pedagogiki UMCS, mgr Magdalena Bondarczuk z Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna we Włodawie, mgr Anna Borkowska – Łuć z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej we Włodawie, mgr Paulina Bień-Sadlak-dietetyk oraz Agnieszka Michalska, Ewelina Lisiecka, Katarzyna Skoczelas, Kinga Piecyk i Beata Bytof – terapeuci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. ks. Jana Twardowskiego we Włodawie.
Celem konferencji było przede wszystkim wskazanie sposobów i możliwości wspomagania rozwoju dziecka z zaburzeniami rozwojowymi. Uczestnicy konferencji uzyskali wskazówki dotyczące opieki, terapii i edukacji dziecka z niepełnosprawnością oraz zapoznali się z zakresem gwarantowanych przez państwo świadczeń, ulg i uprawnień przysługujących niepełnosprawnym dzieciom i ich rodzinom.
Konferencja zakończyła się sukcesem, a duże zainteresowanie uczestników proponowaną tematyką i zaangażowanie w dyskusje potwierdzają potrzebę kontynuacji takich przedsięwzięć w przyszłości.
/ź/ sosw.powiatwlodawski.pl/
Zobacz również:
112: Pobłogosławiła 1200 zł na deptaku we Włodawie
Włodawa na sygnale: Sąsiad przyszedł po pieniądze do sąsiadki i zaatakował ją siekierą