Włodawa: Pasowanie na przedszkolaka w przedszkolu integracyjnym - wlodawa.NET


Włodawa: Pasowanie na przedszkolaka w przedszkolu integracyjnym

Włodawa: Pasowanie na przedszkolaka w przedszkolu integracyjnym 2019 Wydarzenia z miasta Wlodawa oraz powiatu gminy oraz okolic Polesia Zachodniego na SygnaleDzieci z Grupy Żabki z Miejskiego Przedszkola Integracyjnego we Włodawie uroczyście ślubowały, że będą grzecznymi i dzielnymi przedszkolakami.

Włodawa: Pasowanie na przedszkolaka w przedszkolu integracyjnym 2019 Wydarzenia z miasta Wlodawa oraz powiatu gminy oraz okolic Polesia Zachodniego na Sygnale

Dyrektor Jolanta Karpiuk za pomocą czarodziejskiego ołówka pasowała maluchy na przedszkolaka. W tej uroczystej i ważnej chwili nie zabrakło części artystycznej w wykonaniu dzieci oraz poczęstunku w postaci tortu i zielonych potraw. 

 

Zobacz również:.

Włodawa: Narodowe Święto Niepodległości w MPI 2018

Hańsk: W bibliotece dzień postaci z bajek

Włodawa: Wakacje w przedszkolu integracyjnym

 


Włodawa: Pasowanie na przedszkolaka w przedszkolu integracyjnym 2019 Wydarzenia z miasta Wlodawa oraz powiatu gminy oraz okolic Polesia Zachodniego na Sygnale

Serdeczne podziękowania kierujemy do Rodziców za przygotowanie poczęstunku i upominków dla dzieci. Uroczystość przygotowały nauczycielki Jolanta Dragan i Edyta Lewaj.

/ź/ wlodawa.eu

👍 👾 👎 👾
↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji:

Podaj dalej, powiadom znajomych....

wlodawa.net w google news - baner- zapraszamy  obserwuj juz dziś

Włodawa: Kolejne kursy zawodowe więźniów w ramach projektu POWER

Włodawa: Kolejne kursy zawodowe więźniów w ramach projektu POWER  Wydarzenia z miasta Wlodawa oraz powiatu gminy oraz okolic Polesia Zachodniego na SygnaleProjekt „Podniesienie kwalifikacji zawodowych więźniów w celu ich powrotu na rynek pracy po zakończeniu odbywania kary pozbawienia wolności” realizowany jest przez Służbę Więzienną w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.

Korzyści z udziału w projekcie POWER

POWER to europejski Program Operacyjny Wiedza, Edukacja, Rozwój. Głównym celem realizowanego przez Służbę Więzienną projektu jest wzrost aktywności zawodowej i społecznej osadzonych oraz zwiększenie ich zdolności do zatrudnienia. Nabycie przez skazanych nowych umiejętności zawodowych przyczyni się do wzrostu ich szans na wyjście z obszaru szczególnie zagrożonego wykluczeniem społecznym i spowoduje płynne oraz aktywne odnalezienie się na rynku pracy po opuszczeniu jednostki penitencjarnej. Włodawa: Kolejne kursy zawodowe więźniów w ramach projektu POWER  Wydarzenia z miasta Wlodawa oraz powiatu gminy oraz okolic Polesia Zachodniego na SygnaleWielu osadzonych zakończyło edukację na poziomie podstawowym czy gimnazjalnym i nie posiada wyuczonego zawodu. Udział w projekcie i zdobycie zawodu dają dużo większe możliwości osadzonym w celu właściwego i dobrze przygotowanego powrotu do społeczeństwa. Nabyte umiejętności pozwolą pewniej poruszać się na rynku pracy po opuszczeniu zakładu karnego. Wielu skazanych już w trakcie odbywania kary pozbawienia wolności podejmuje pracę w wyniku ukończenia kursu zawodowego w ramach projektu.

Ostatnie w tym roku edycje kursów zawodowych z projektu POWER

W Zakładzie Karnym we Włodawie realizacja projektu POWER opiera się przede wszystkim na organizowaniu kursów zawodowych dla osób odbywających karę pozbawienia wolności. W 2019 r. włodawska jednostka zrealizowała następujące kursy zawodowe dla osadzonych: „Nowoczesne wykończenie wnętrz”, „Pomoc kuchenna”, „Stolarz meblowy”, „Glazurnik”. W październiku 2019 r. w Zakładzie Karnym we Włodawie zrealizowany został kurs „Stolarz meblowy” wraz z cyklem zajęć aktywizacyjnych.

 

Zobacz również:.

Włodawa: Praca dla 250 więźniów

Turystyka: Poleska Dolina Bugu opieszale wyjaśnia wyjazd do Chorwacji

Włodawa: Umowa na rozbudowa zakładu karnego we Włodawie podpisana


Włodawa: Kolejne kursy zawodowe więźniów w ramach projektu POWER  Wydarzenia z miasta Wlodawa oraz powiatu gminy oraz okolic Polesia Zachodniego na SygnaleW trakcie trwania kursu uczestnicy nabywali umiejętności w zakresie: prac stolarskich czy stosowania przepisów BHP przy wykonywaniu prac stolarskich. Zapoznali się również z zasadami udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. 27 listopada 2019 r. zakończyły się zajęcia kursu „Spawacz MAG (135)”. Spawanie metodą MAG 135 to spawanie elektrodą w osłonie gazów aktywnych. W zajęciach uczestniczyło 12 osadzonych, którzy zdobywali teoretyczną oraz praktyczną wiedzę w zakresie spawalnictwa, zasad BHP oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. W Zakładzie Karnym we Włodawie w 2019 r. zorganizowano 9 kursów zawodowych.

tekst i zdjęcia: por. Daniel Pręciuk

/ź/ sw.gov.pl

↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji: 19/02/2019

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Włodawa: O mediacji w zakładzie karnym we Włodawie

Włodawa: O mediacji w zakładzie karnym we Włodawie Wydarzenia z miasta Wlodawa oraz powiatu gminy oraz okolic Polesia Zachodniego na Sygnale

28 listopada 2019 r. na terenie Zakładu Karnego we Włodawie odbyło się spotkanie osadzonych z dr. Grzegorzem Skrobotowiczem z Katedry Prawa Karnego Wykonawczego KUL dotyczące mediacji. Mediacja to sposób rozwiązywania sporów pomiędzy ludźmi, w którym ważną rolę odgrywa osoba pośrednicząca czyli tzw. mediator. Rolą mediatora jest bycie osobą bezstronną i neutralną zarówno w stosunku do obu stron jak i do samego przedmiotu sporu.

 

Zobacz również:.

Włodawa: Mediacja szansą dla samego siebie i innych

Jakub Oszust najlepszy w Olimpiadzie Wiedzy o Mediach

Kołacze: Potańcówka Poleska w Kołaczach 2019


Mediacja jest szansą na szybkie i polubowne dojście do wspólnie akceptowalnego porozumienia. Zawarcie ugody poprzez mediację można stosować w wielu dziedzinach prawa cywilnego m.in. w sprawach dotyczących spadku, podziału majątku alimentacji, prawa pracy, spraw rodzinnych czy gospodarczych. Mediację stosować można również w postępowaniu karnym.

Włodawa: O mediacji w zakładzie karnym we Włodawie Wydarzenia z miasta Wlodawa oraz powiatu gminy oraz okolic Polesia Zachodniego na SygnaleOsadzeni mieli możliwość wysłuchania wykładu i włączenia się w dyskusję na temat zagadnień związanych z mediacją i tematyką konstruktywnego załatwiania konfliktów. Spotkanie z dr. Grzegorzem Skrobotowiczem na terenie jednostki koordynowała kpt. Agnieszka Popko, starszy wychowawca działu penitencjarnego.

opracował por. Daniel Pręciuk

/ź/ sw.gov.pl

↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:

data publikacji: 23/07/2020

Podaj dalej, powiadom znajomych....