Zabawa karnawałowa w Różance


Zabawa karnawałowa w Różance

Karnawał Różanka

Karnawał trwa w najlepsze…Pan Andrzej Lis - Dyrektor DPS " Senior" w Różance dnia 23.02.2017r. na uroczystej dorocznej Zabawie Karnawałowej powitał zroszonych gości: - Zespół "Wrzos" pod opieką Pani Ireny Tetych, działający przy PZERiI we Włodawie; - STKN - Stowarzyszenie Twórców Kultury Nadbużańskiej wraz z Prezes Panią Barbarą Litwiniuk;


- Grupa Poetycka "Nadbużańska Fraza"; - Zespół Śpiewaczy "Kresowianki" pod przewodnictwem Pani Barbary Litwiniuk; - Stowarzyszenie Seniorów " Złota Jesień" wraz z Prezesem Panem Zbigniewem Teodorowiczem. Tradycyjnie już o oprawę muzyczną zadbał zaprzyjaźniony zespół "Luxband".

[wp_ad_camp_5]

Przy skocznych dźwiękach muzyki chętnych do tańca nie brakowało. Miłym akcentem zabawy były występy zaproszonych gości, a słodka niespodzianka i pyszny poczęstunek uświetniły nasz bal. Karnawałowy nastrój przelaliśmy na papier i na długo pozostanie w naszych sercach. Dziękujemy!

Karnawał Różanka

 źródło: http://dps.senior.com.pl/

[mapsmarker marker="53"]

marker="53"]

👍 👾 👎 👾
↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji:

Podaj dalej, powiadom znajomych....

wlodawa.net w google news - baner- zapraszamy  obserwuj juz dziś

Włodawa: Przedszkolaki zwiedzały policyjny "dołek"

Przedszkolaki na dołku Włodawa

Do Komendy Powiatowej Policji we Włodawie przyszli z wizytą mali goście z Przedszkola Miejskiego Nr 2 we Włodawie. Dzieci z dużym zaciekawieniem obserwowały codzienną pracę stróżów prawa i zwiedzały budynek komendy. Najmłodsi mieli też szansę uczestniczyć w pokazie technika kryminalistycznego. Na koniec każde dziecko mogło wejść do radiowozu i poczuć się jak prawdziwy policjant.

Dzisiaj włodawską komendę odwiedziła grupa przedszkolaków z Przedszkola Miejskiego Nr 2 we Włodawie. Wycieczkę rozpoczęto od pokazania najmłodszym stanowiska kierowania, przy okazji czego powtórzono numery alarmowe i zasady rozmawiania przez telefon alarmowy. Następnie dzieci mogły zobaczyć policyjne cele i poznały zasady funkcjonowania lustra fenickiego.

Podczas wycieczki przedszkolaki dowiedziały się także, w którym pokoju pracuje najważniejsza osoba w komendzie, czyli Komendant Powiatowy Policji. Najmłodszym bardzo spodobał się pokaz pracy technika kryminalistycznego, podczas którego każde dziecko dowiedziało się na czym polega jego charakter służby.

Na zakończenie wycieczki dzieci zobaczyły kojce psów służbowych oraz miały szansę zrobić zdjęcie pamiątkowe z pojazdami policyjnymi. Przedszkolaki podziękowały pięknie za możliwość zwiedzenia komendy i wielu z nich zadeklarowało, że w przyszłości też chce zostać policjantem.

Przedszkolaki na dołku Włodawa

E.T.

źródło: www.lubelska.policja.gov.pl

loading...
 
↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji: 19/10/2016

Podaj dalej, powiadom znajomych....

W hołdzie „Żołnierzom Wyklętym” we Włodawie

W hołdzie „Żołnierzom Wyklętym” Włodawa

(1 marca) Obchody pamięci Żołnierzy Wyklętych rozpoczęła msza św. w ich intencji w kościele pw. św. Ludwika, po której miał miejsce okolicznościowy hołd pod pomnikiem żołnierzy oddziału AK-WiN. Tak do kościoła, jak i pod pomnik przybyły liczne delegacje szkół, służb i instytucji. W sposób szczególny prezentowała się klasa mundurowa z popularnego „Modrzewiaka”.

Pod pomnikiem odczytano apel poległych, złożono wiązanki kwiatów i zapalono znicze. Przemówienia wygłosili Andrzej Romańczuk – starosta włodawski, o. Dariusz Cichor – przeor klasztoru oo. paulinów i kpt. Edmund Brożek. Ten ostatni – 91-letni uczestnik antykomunistycznej partyzantki - nie krył wzruszenia, dziękując uczestnikom uroczystości. Było patriotycznie i godnie.

- Ziemia Włodawska ma również takich bohaterów, którzy przelewali krew i umierali, wierząc w swoje ideały i walcząc o Polskę wolną i suwerenną. – mówił starosta A. Romańczuk. - Po zakończeniu II wojnie światowej dziesiątki tysięcy żołnierzy polskich nie złożyło jednak broni i było gotowych kontynuować walkę o wolną i niepodległą Polskę. Tworzyli oni bardzo liczną powojenną konspirację niepodległościową, będącą aż do powstania „Solidarności” najliczniejszą formą zorganizowanego oporu społeczeństwa polskiego wobec narzuconej przemocą władzy komunistycznej.

[wp_ad_camp_5]

Należało do niej łącznie około pół miliona Polaków – to oni tworzyli mit i faktyczny twór, jakim byli Żołnierze Wyklęci. Polska jest winna tym bohaterom oddać hołd, choć walczyli bez szans na wygraną i bez nadziei na istnienie.

Uroczystości przygotowało włodawskie starostwo wraz z kołem Światowego Związku Żołnierzy AK we Włodawie i Stowarzyszeniem Rodzina Katyńska Włodawa.

źródło: www.powiatwlodawski.pl

[mapsmarker marker="1"]

↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:

data publikacji: 22/11/2016

Podaj dalej, powiadom znajomych....