Odpowiedzą za kradzież włamanie - wlodawa.NET


Odpowiedzą za kradzież włamanie

68-84796W miniony weekend włodawscy policjanci ustalili i zatrzymali sprawców kradzieży z włamaniem 17 i 15-latka z Włodawy. Chłopcy w nocy z piątku na sobotę włamali się do podpiwniczenia budynku w budowie i zabrali 4 akumulatory oraz inny sprzęt, który następnego dnia chcieli sprzedać na złomie. Jednak skuteczne działania policjantów doprowadziły do zatrzymania sprawców, którzy za swoje zachowanie niebawem odpowiedzą przed sądem.

W sobotę ok. godz. 12:00 dyżurny włodawskiej komendy otrzymał zgłoszenie od 56-letniego mieszkańca Włodawy, który powiadomił o kradzieży 4 akumulatorów z jego posesji. Policjanci udali się do punktu skupu metali kolorowych gdzie miał oczekiwać zgłaszający. Na miejscu okazało się, że rozpoznał skradzione mienie które przed chwilą zostało nabyte przez właściciela sklepu.


Policjanci w toku wykonywanych czynności ustalili sprawców włamania: 17-letniego i 15-letniego mieszkańca Włodawy. Chłopcy w nocy z piątku na sobotę włamali się do podpiwiniczenia budynku mieszkalnego w budowie. Najpierw wyłamali płytę zabezpieczającą a potem zabrali 4 akumulatory samochodowe, przedłużacz o dług. 30 m oraz wiązkę przewodów z instalacji elektrycznej samochodu. Pokrzywdzony określił straty na ok. 630 zł. W trakcie wykonywanych czynności policjanci zabezpieczyli skradzione akumulatory, które zwrócono właścicielowi.

Chłopcy przyznali się do włamania i kradzieży akumulatorów. 17-latek w sobotę usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, natomiast 15-latek za swoje postępowanie niebawem odpowie przed Sądem Rodzinnym.

E.T. (c)http://lubelska.policja.gov.pl/

👍 👾 👎 👾
↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji:

Podaj dalej, powiadom znajomych....

wlodawa.net w google news - baner- zapraszamy  obserwuj juz dziś

Bez biletu w... Bieszczady z... Biblioteką

13 lutego 2016 roku, w pierwszy dzień ferii zimowych województwa lubelskiego, ponad stu amatorów wypraw górskich i miłośników fotografii przyrodniczej uczestniczyło w wirtualnej wycieczce w Bieszczady ufundowanej przez Miejską Bibliotekę Publiczną we Włodawie. A wszystko to za sprawą Sponsora – Radosława Kuczyńskiego – kreatora autorskiego projektu „Bieszczady – wszystko co kocham”.

Na spotkaniu w Galerii „Na Parterze”, w scenografii hawiarskiej koliby, pan Radosław zaprezentował multimedialny przewodnik fotograficzno-muzyczny po ulubionych szlakach turystycznych i mniej znanych zakątkach najdzikszych gór Polskich. Prezentacji 368 autorskich zdjęć towarzyszyły, za zgodą autorów, piosenki grup muzycznych uczestniczących w ogólnopolskim projekcie zapaleńców gór i wspólnego śpiewo-grania W górach jest wszystko co kocham: „Cisza jak ta”, „Dom o Zielonych Progach”, „Na Bani”, „U Pana Boga za Piecem” i „Pod Wiatr”.

  

Na bieszczadzką gawędę Pana Radka złożyły się cztery opowieści: O domach i ludziach, O powracającym życiu, O ludziach, których nazwano zakapiorami i O tym co dziś jest, a tym co kiedyś było. Towarzyszyły im utwory poetyckie Jerzego Harasymowicza (W górach jest wszystko, co kocham) oraz Magdaleny Apostołowicz (Dla Zosi i Wasyla, My, Gdziekolwiek jesteś) w interpretacji recytatorskiej Anny Korzeniewskiej, Kacpra Kuśmirka i Julii Szmidt, przygotowanych pod opieką merytoryczno-artystyczną dr Iwony Korzeniewskiej. Poetycką wędrówkę po bieszczadzkich połoninach wzbogacił mini-recital Eweliny Czyż (wokal) i Mateusza Kolasy (gitara i wokal). Duet zaprezentował piosenki Starego Dobrego Małżeństwa – Wiem i Jak oraz zespołu folkowo-poetyckiego Cisza jak ta – W naszym siódmym niebie.

[wp_ad_camp_2][wp_ad_camp_3]

Bibliotecznymi koordynatorami autorskiego projektu Radosława Kuczyńskiego „Bieszczady – wszystko co kocham” były: Urszula Panasiuk, specjalista ds. animacji bibliotecznej i Małgorzata Zińczuk, z-ca dyrektora ds. merytorycznych MBP we Włodawie.  Słów kilka od autora projektu: prezentacja multimedialna to owoce moich pasji jakimi są fotografia i wędrówki po Bieszczadach. Zebrane materiały powstawały na przestrzeni kilku lat, kiedy odwiedzałem ten piękny zakątek Polski.

Zafascynowany widokami, historią i ludzkimi losami tej krainy wracałem wielokrotnie dokumentując ją fotografią. Wyselekcjonowane zdjęcia opatrzyłem komentarzami-opowieściami, osobistymi i na podstawie źródeł tekstowych. Całości dopełnia poezja i muzyka artystów, którzy jak ja ukochali góry, miejsce w którym jest bliżej do Boga.

Pasja fotograficzna i fascynacja górami Pana Radka wzbudziły ogromne zainteresowanie wyzwalając wśród uczestników sobotniego spotkania wiele wspomnień z własnych wypraw górskich i innych szlaków turystycznych.  Mamy nadzieję na spotkania kolejne. Chętnych do podzielenia się swoimi pasjami zachęcamy do realizacji podobnych projektów i zaprezentowania ich w naszej książnicy.

Obszerna galeria ze spotkania biblioteki

Małgorzata Zińczuk Fot. Małgorzata Topolska (c)http://www.mbpwlodawa.pl/

↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji: 05/03/2017

Podaj dalej, powiadom znajomych....

„Umiem pływać” – kontynuacja

basen-wlodawaUczniowie z gminy Stary Brus będą nadal korzystać z bezpłatnych zajęć pływania we Włodawie. Podczas sesji w środę 10 lutego radni zabezpieczyli na ten cel pieniądze, które będą pochodzić z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Będzie to kontynuacja rządowego projektu dla klas I – III, w którym szkoła podstawowa z Zespołu Szkół w Starym Brusie brała udział w ubiegłym roku. – Skorzystało z niego około 40 dzieci, które uczyły się pływania od podstaw, albo szlifowały swoje umiejętności.

Uczniowie są zadowoleni, rodzice również chwalą ten pomysł, dlatego rada uznała, że nie powinniśmy rezygnować z udziału w tym projekcie – mówi wójt gminy Stary Brus Paweł Kołtun.

Samorząd wyda na ten cel około 3 tysięcy złotych, które są potrzebne na zorganizowanie dojazdu. Koszty pływalni i wynagrodzenia dla instruktorów pokrywa Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji we Włodawie, który otrzyma środki z projektu „Umiem pływać” Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Gośćmi środowej sesji, w której oprócz radnych wzięli udział sołtysi, byli przedstawiciele Państwowej Inspekcji Pracy, którzy przed rozpoczęciem prac polowych przypominali o podstawowych zasadach bezpiecznej pracy w rolnictwie.

(red: ias24.eu foto: http://mosir.wlodawa.eu/) (c) http://starybrus.pl/

↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:

data publikacji: 18/06/2016

Podaj dalej, powiadom znajomych....