Wola Uhruska: Debatowali o bezpieczeństwie seniorów - wlodawa.NET


Wola Uhruska: Debatowali o bezpieczeństwie seniorów

Wola Uhruska - Debatowali o bezpieczeństwie seniorów włodawa na sygnale, 112 Włodawa

Wczoraj w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Woli Uhruskiej odbyła się pierwsza w tym roku debata społeczna zorganizowana przez włodawską komendę. Tematem przewodnim spotkania było szeroko pojęte bezpieczeństwo osób starszych, które ujęte zostało w cały cykl spotkań: "Porozmawiajmy o bezpieczeństwie, możesz mieć na nie wpływ".

W debacie uczestniczyli przedstawiciel Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie - asp. szt. Waldemar Dziedzic, a także kierownictwo włodawskiej Policji – mł. insp. Wioletta Pawluk – Komendant Powiatowy Policji we Włodawie oraz asp. szt. Leszek Makarewicz – kierownik Posterunku Policji w Woli Uhruskiej. Spotkanie odbyło się dzięki gościnności Wójta Gminy Wola Uhruska – Pana Jana Łukasika.Wola Uhruska - Debatowali o bezpieczeństwie seniorów włodawa na sygnale, 112 Włodawa

Na debatę licznie przybyli zaproszeni goście: Z-cy Komendantów Placówek Straży Granicznej w Woli Uhruskiej i Zbereżu, Z-ca Dyrektora WORD w Chełmie, Z-ca Dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Różance, Kierownik GOPS w Woli Uhruskiej i Kierownik Dziennego Domu Opieki Medycznej we Włodawie. W spotkaniu uczestniczyli także organizacje zrzeszające seniorów, pracownicy Urzędu Gminy i mieszkańcy.

Debatę rozpoczęła Komendant Powiatowy Policji we Włodawie – mł. insp. Wioletta Pawluk, która omówiła najważniejsze zagadnienia dotyczące stanu bezpieczeństwa powiatu włodawskiego. Następnie wykład przeprowadziła psycholog Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej we Włodawie – Pani Emilia Kwiecień na temat aspektów psychologicznych związanych z bezpieczeństwem osób starszych. Na koniec bezpieczeństwo w ruchu drogowym w kontekście seniorów omówił Z-ca Dyrektora WORD w Chełmie – Pan Tadeusz Łańcucki.

Wola Uhruska - Debatowali o bezpieczeństwie seniorów włodawa na sygnale, 112 Włodawa

Po wykładach wszyscy zebrani gorąco debatowali o różnych aspektach bezpieczeństwa seniorów. Najważniejszymi wnioskami płynącymi z debaty były: kontynuowanie współpracy ze służbami w zakresie bezpieczeństwa osób starszych oraz potrzeba prowadzenia różnych działań profilaktycznych skierowanych do seniorów.

Niewątpliwie takie spotkania są ważnym elementem pracy profilaktycznej Policji, ponieważ dają szansę na bezpośredni kontakt ze społeczeństwem. Pozwalają na wymianę wzajemnych oczekiwań, doświadczeń oraz wskazują nam miejsca szczególnie zagrożone wykroczeniami lub przestępstwami.

/ź/ policja.gov.pl

👍 👾 👎 👾
↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji:

Podaj dalej, powiadom znajomych....

wlodawa.net w google news - baner- zapraszamy  obserwuj juz dziś

Region: Odpowiedzialność zbiorowa za brak segregacji śmieci

Region - Odpowiedzialność zbiorowa za brak segregacji śmieci
Przypominamy, że na terenach gmin Hanna, Hańsk, Podedwórze, Sławatycze, Sosnówka, Stary Brus oraz miasta Włodawa nadal obowiązuje segregacja odpadów komunalnych z podziałem na dwie frakcje. Frakcja sucha to w szczególności: szkło, metale, tworzywa sztuczne, tkaniny i tekstylia, papiery, tektura, zaś frakcja mokra to: organiczne odpady kuchenne, odpady z bytowania drobnych zwierząt domowych, odpady higieniczne, odpady zielone ulegające biodegradacji.

Międzygminny Związek Celowy z siedzibą we Włodawie prowadzi ciągłe akcje informacyjno-edukacyjne na terenie działania związku, szczególnie w lokalnych szkołach. Spotkania miały na celu uświadomienie dzieci i młodzieży, że segregacja rozpoczyna się już w naszych domach i polega na umieszczeniu odpadów komunalnych w odpowiednich pojemnikach (http://mzcwlodawa.pl/gospodarka/segregacja/).

Dzięki takim działaniom, staramy się polepszyć efekt segregacji i usprawnić jej proces. Zachęcamy wszystkich mieszkańców, do selektywnej zbiórki odpadów komunalnych, ponieważ ma ona wpływ na koszty przetwarzania tych odpadów, a w konsekwencji na wysokość miesięcznej opłaty. Wspólnie pragniemy wypracować sprawniejszy, skuteczniejszy i ekonomicznie efektywniejszy sposób gospodarowania odpadami na terenie naszego działania. Stąd podjęta decyzja o odroczeniu do maja 2021 roku, wprowadzanej już w sąsiednich gminach, segregacji czterofrakcyjnej.

tv.wlodawa.net
masz wideo wyślij nam link:. echo@wlodawa.net

O zwiększenie dyscypliny w selektywnej zbiórce apelujemy szczególnie do mieszkańców spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych, które skupiają duże ilości mieszkańców, a decyzję o tym czy odpady będą zbierane selektywnie podejmuje się tam zbiorowo. Pomimo złożonych deklaracji o segregacji, za rzetelność których odpowiadają zarządy wspólnot lub spółdzielni, w kontenerach budynków wielolokalowych często znajdujemy wszystko, od zmieszanych odpadów komunalnych, po typowe odpady przemysłowe i budowlane.

Zachodzi tam pewna trudność w ustaleniu, którzy z mieszkańców budynku wielorodzinnego nie dokonują selekcji odpadów, ale i tak w przypadku gdy pojedynczy mieszkaniec nie przestrzega zadeklarowanej segregacji, wszyscy będą zobowiązani do zapłaty wyższej stawki opłaty naliczanej jak za odpady mieszane. Zachodzi tu niejako odpowiedzialność zbiorowa, jako że mieszkańcy budynków wielolokalowych zbierają swoje odpady do wspólnych, zbiorowych pojemników a przepisy prawa nie zezwalają na ustanowienie dla nich indywidualnych kont do rozliczeń.

Międzygminny Związek Celowy
z siedzibą we Włodawie

/ź/ wlodawa.eu

↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji: 03/11/2016

Podaj dalej, powiadom znajomych....

112: Pożar warsztatu w Żukowie

112 - Pożar warsztatu w Żukowie włodawa na sygnale, 112 Włodawa

Działania trwały ponad 2 godziny i polegały najpierw na ugaszeniu pożaru a następnie dokonaniu niezbędnych prac rozbiórkowych (rozebrano zagrażającą konstrukcję). Straty wstępnie wyceniono na około 50 tys. zł. strażacy uratowali mienie o wartości około 10 tys. zł. Wstępnie ustalono przyczynę pożaru jako awarię piecyka grzewczego na olej opałowy. Spaleniu uległa więźba dachowa oraz wyposażenie warsztatu.

Przypominamy, że nie należy ustawiać palenisk grzewczych w pobliżu miejsc lokalizacji materiałów palnych. Należy stosować tylko sprawdzone i dopuszczone do sprzedaży piece grzewcze. Należy pamiętać, że każde pozostawione bez dozoru palenisko może być powodem powstania niekontrolowanego pożaru. Należy stosować czujniki dymu i czadu w pomieszczeniach gdzie odbywa się spalanie różnych paliw.

Należy terminowo czyścić piece i przewody spalinowe z sadzy i pozostałości smolistych. Należy utrzymywać czystość w pobliżu pieca tak aby niekontrolowane rozszczelnienie pieca np poprzez wybuchowe zapalenie się par i dymów w piecu i otwarcie drzwiczek pieca nie spowodowało zapalenia się w pobliżu pieca materiałów palnych i w dalszej kolejności pożaru całego pomieszczenia.

/ź/ http://strazwlodawa.pl,

/foto/ Jan Lewandowski/OSP Urszulin

 
↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:

data publikacji: 12/11/2020

Podaj dalej, powiadom znajomych....