Włodawa: Wielkie sprzątanie przedszkolaków
Dnia 24 września 2019 r. dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 1 we Włodawie przystąpiły do wspólnego działania dla dobra środowiska i korzyści ludzi – „Ogólnopolskiej Akcji Sprzątania Świata”.
To już 26 edycja akcji, której ideą jest edukacja na rzecz zrównoważonego rozwoju, poszanowania zasobów naturalnych oraz racjonalnej gospodarki odpadami. To także zachęta do dbania o środowisko. Zanim jednak przedszkolaki wyruszyły robić wielkie porządki na zewnątrz, odbyła się scenka tematyczna pt. „Brudna Ziemia – kto ją posprząta?” pokazująca dzieciom, jaki wpływ mają odpady na życie naszej Planety.
Przedszkolaki miały za zadanie sprawić, aby „Pani Ziemia” stała się czysta i zadbana. W tym celu, powtórzyły kolory pojemników, do których prawidłowo posegregowały odpady, a następnie uzbrojone w worki i ochronne rękawiczki wyruszyły poza teren przedszkola na wielkie sprzątnie.
Zobacz również:.
Region: Czy twój sąsiad płaci za śmieci?
Zdrowie: Paląc śmieci trujesz własne dzieci

Głównym celem tej akcji było ukazanie dzieciom skutków zaśmiecania Ziemi i wyjaśnienie konieczności ochrony środowiska. Mamy nadzieje, że w ten sposób zdobyte doświadczenia zaowocują w przyszłości dobrymi, ekologicznymi nawykami. Koordynatorkami akcji były nauczycielki: Anna Stopa i Natalia Cabaj.
/ź/ wlodawa.eu
Zobacz również:
Więcej...
data publikacji: 03/10/2019
Podaj dalej, powiadom znajomych....
Hanna: Pijany tato z dziećmi zaparkował w przydrożnym rowie
Za kierowanie w stanie nietrzeźwości odpowie 33–letni mieszkaniec gm. Hanna, który wsiadł za kółko pomimo spożytego wcześniej alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany przez patrol włodawskiej drogówki. Jak się okazało miał w organizmie promil alkoholu w organizmie.
W poniedziałkowe popołudnie policjanci ruchu drogowego z włodawskiej komendy podczas patrolu zauważyli kierującego, który rozmawiał przez telefon podczas jazdy. Kierujący pojazdem marki Peugeot podczas zatrzymania wjechał do przydrożnego rowu. W trakcie rozmowy z kierującym funkcjonariusze wyczuli woń alkoholu. Badanie przeprowadzone przez policjantów potwierdziło, że kierowca miał promil alkoholu w organizmie. 33-latkowi policjanci zatrzymali prawo jazdy. W pojeździe przewoził dwójkę swoich dzieci w wieku 4 i 3-lat. Pasażerowie nie odnieśli obrażeń.
Zobacz również:.
Hanna: Interwencja zakończona aresztowaniem matki
112: Grupa funkcjonariuszy podejrzana o wyłudzenie odszkodowań
Kultura: Otwarcie Centrum Religijno-Zabytkowego w Hannie /wideo/
W świetle obowiązujących przepisów za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, 5 tys. zł kary grzywny oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 10 lat. Dodatkowo mężczyzna odpowie za popełnione wykroczenia.
K.Z.P.
/ź/ policja.gov.pl
Zobacz również:
Więcej...
data publikacji: 19/02/2014
Podaj dalej, powiadom znajomych....
Wytyczno: Uroczyste obchody 80 rocznicy bitwy pod Wytycznem /wideo/
W dniu 1 października br., w Wytycznie przy Kopcu Chwały odbyły się uroczyste obchody 80. rocznicy bitwy pod Wytycznem. Podczas tej bitwy, na przełomie września i października 1939 r., Zgrupowanie Żołnierzy Korpusu Ochrony Pogranicza, dowodzone przez generała Wilhelma Orlik-Rückemanna, stawiło opór wkraczającym od wschodu oddziałom sowieckim. Bitwa ta była ostatnim akcentem obrony polskich Kresów wschodnich, a zarazem ostatnim starciem regularnego Wojska Polskiego z wojskiem sowieckim.
Uroczystości rozpoczęły się w na terenie Komendy NOSG W Chełmie, gdzie posadzono „Dąb Pamięci”. Został on poświęcony żołnierzom służb medycznych i weterynaryjnych Korpusu Ochrony Pogranicza poległych na frontach 1939 roku i zamordowanych w obozach katyńskich w 1940 roku.
Idea zaprojektowania i wybudowania tego pomnika wpisała się w 80. Rocznicę wybuchu II wojny światowej. Pomysłodawcą upamiętnienia żołnierzy służb medycznych jest ppłk prof. dr hab. medycyny Józef Knap z Wydziału ds. Lecznictwa Biura Techniki i Zaopatrzenia Komendy Głównej Straży Granicznej. Projektantem pomnika i tablicy jest Marcin Nowak pracownik Biura Prezydialnego Komendy Głównej Straży Granicznej. Pomnik wraz z tablicą został ufundowany przez Straż Graniczną.

Zobacz również:.
Włodawa: 37 rocznica wprowadzenia stanu wojennego /wideo/
Włodawa: Święto Niepodległości 2o18 /wideo/
Sławatycze: gen. Kazimierz Sosnkowski pierwszy żołnierz Piłsudskiego /wideo/
Historia: Nieśmiertelnik, poszukiwana rodzina
Uroczystości w Wytycznie, tradycyjnie już rozpoczęła Msza Święta przy Kopcu Chwały. Na miejscu, po odegraniu Hymnu Państwowego zebranych gości przywitał gen. bryg. SG Jacek Szcząchor – Komendant Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.
Na uroczystości obecni byli: Wicewojewoda Lubelski Robert Gmitruczuk, płk SG Zbigniew Bartnicki Dyrektor Biura Techniki i Zaopatrzenia Komendy Głównej Straży Granicznej a także przedstawiciele władz wojewódzkich, samorządowych, służb mundurowych województwa lubelskiego, kombatanci a także mieszkańcy okolicznych miejscowości. Po odczytaniu Apelu Poległych, złożono wieńce na grobach poległych żołnierzy.
Tegoroczne uroczystości w Wytycznie uświetniła Kompania Honorowa Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej a także Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej.
Straż Graniczna z chwilą swojego powstania w 1991 roku, obejmując służbę w ochronie granicy państwowej, stała się spadkobiercą tradycji polskich formacji granicznych. Wśród tych formacji, zwłaszcza tu na wschodzie, miejsce szczególne zajmuje KORPUS OCHRONY POGRANICZA powołany w 1924 roku jako stała ochrona granicy wschodniej. W ciągu swojego istnienia KOP, zarówno codzienną służbą jak i postawą we wrześniu 1939 roku, dał dowody wielkiego oddania sprawom RP.
/ź/ nadbuzanski.strazgraniczna.pl
Zobacz również:
Więcej...
Podaj dalej, powiadom znajomych....
Copyright © 2oo0-2o21 nasza.wlodawa.pl vel wlodawa.NET | Sitemap xml | Polityka prywatności
