W Holeszewie spłonął dom, wewnątrz były zwłoki


W Holeszewie spłonął dom, wewnątrz były zwłoki

Włodawscy policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny pożaru, do którego doszło dzisiaj nad ranem w jednej z miejscowości w gminie Hanna. Podczas akcji gaśniczej strażacy znaleźli zwłoki, należące najprawdopodobniej do 67-letniego mężczyzny samotnie tam mieszkającego.

Do zdarzenia doszło dzisiaj nad ranem w jednej z miejscowości w gm. Hanna. Policjanci po otrzymaniu informacji o pożarze budynku mieszkalnego udali się na miejsce gdzie trwała akcja gaśnicza prowadzona przez strażaków.

[wp_ad_camp_2][wp_ad_camp_3]

Policjanci ustalili, że podczas wykonywania czynności przez strażaków zostały ujawnione zwłoki należące najprawdopodobniej do 67-letniego mężczyzny samotnie tam mieszkającego. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów i strażaków prawdopodobną przyczyną pożaru była nieszczelność przewodu kominowego.

Na miejscu pracowali policjanci pod nadzorem prokuratora, którego decyzją ciało mężczyzny zostało zabezpieczone celem wykonania sekcji zwłok. Dokładne przyczyny i okoliczności pożaru będą teraz szczegółowo wyjaśniane.

E.T.

[mapsmarker marker="53"]


👍 👾 👎 👾
↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji:

Podaj dalej, powiadom znajomych....

wlodawa.net w google news - baner- zapraszamy  obserwuj juz dziś

Włodawska mapa zagrożeń - już działa

Włodawa  policyjna mapa zagrozen 34-letni mieszkaniec gm. Włodawa na najbliższe trzy miesiące pożegnał się z prawem jazdy. Mężczyzna pędził swoim audi z prędkością 104 km/h w terenie zabudowanym. Przekroczył on dozwoloną prędkość w punkcie naniesionym na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. To kolejny przykład skuteczności innowacyjnego narzędzia stworzonego ku poprawie bezpieczeństwa mieszkańców.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to narzędzie stworzone dla społeczeństwa do przekazywania Policji informacji o różnego rodzaju zagrożeniach. Każde takie zgłoszenie jest przez mundurowych sprawdzane i weryfikowane. Takim punktem oznaczonym jako "potwierdzone" jest między innymi ul. Różaniecka w m. Suszno, jako miejsce gdzie dochodzi do przekraczania prędkości przez kierujących. Podczas weryfikacji zgłoszonego zagrożenia policjanci ujawnili ponad 10 wykroczeń właśnie związanych z przekraczaniem dozwolonej prędkości, stąd częstsze kontrole prędkości właśnie w tym miejscu.

[wp_ad_camp_2][wp_ad_camp_3]

Kolejnym przykładem skuteczności narzędzia KMZB stworzonego ku poprawie bezpieczeństwa mieszkańców jest wczorajsze zatrzymanie prawa jazdy 34-latkowi z gm. Włodawa. Policjanci obserwując wskazane miejsce o godz. 09:45 zatrzymali do kontroli kierującego, który pędził swoim pojazdem marki Audi A4 z prędkością 104 km/h w terenie zabudowanym właśnie w m. Suszno. W związku z tym, że kierujący przekroczył dozwoloną prędkość aż o 54 km/h, policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.

Włodawa  policyjna mapa zagrozen

Korzystając z KMZB należy jednak pamiętać, że zgłoszenia tam umieszczane nie zastępują potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112 i 997.

E.T.

źródło: www.lubelska.policja.gov.pl

Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa

[mapsmarker marker="53"]

marker="53"]

↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji: 24/12/2014

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Dina przechodzi na emeryturę

Straż Graniczna pożegnała Dinę

Po 10 latach służby na zasłużoną emeryturę odeszła DINA – pies służbowy z Placówki Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Sławatyczach. Swoją „emeryturę” spędzi ona tak jak to zazwyczaj ma miejsce w domu swego opiekuna, z którym razem służyła w ochronie granicy państwowej.

Ten „czworonożny funkcjonariusz” do służby został przyjęty i wyszkolony w zakresie wyszukiwania narkotyków w 2007r. DINA wielokrotnie udowadniała swoją skuteczność i przydatność w służbie, ujawniając podczas prowadzonych kontroli nielegalne substancje narkotyczne. Uczestniczyła również w wielu działaniach profilaktyki antynarkotykowej prowadzonych w placówkach edukacyjnych oraz często promowała pozytywny wizerunek Straży Granicznej w różnego rodzaju akcjach charytatywnych i pokazach tresury psów służbowych.

Przez ostatnie 10 lat DINIE w codziennej służbie towarzyszył chor. szt. SG Piotr Matczuk i to z nim DINA spędzi swoją spokojną starość.

Przewodnicy psów służbowych w Straży Granicznej posiadają szczególne predyspozycje do współpracy ze zwierzętami, które również muszą spełnić szereg wymagań przed przyjęciem do SG. Ich służba rozpoczyna się od wspólnego szkolenia z zakresu kynologii służbowej w Ośrodku Szkoleniowym SG, trwającym od 4 do 6 miesięcy.

[wp_ad_camp_2][wp_ad_camp_3]

Podczas takiego szkolenia, człowiek oraz pies, wspólnie zdobywają wiedzę oraz umiejętności, które będą wykorzystywane w późniejszej służbie. Dodatkowo w czasie kursu, po skończonych zajęciach, przewodnik psa opiekuje się i dba o swojego czworonoga. Po skończonym szkoleniu, przychodzi czas wspólnej służby w ochronie granicy państwowej. Praca w takim duecie jest niezwykle wymagająca, ale także daje bardzo dużo satysfakcji z osiąganych wyników.

Straż Graniczna pożegnała Dinę

Obecnie w Nadbużańskim Oddziale SG służbę pełni 51 psów o specjalnościach: patrolowo – obronne, tropiące oraz psy specjalne do wyszukiwania materiałów wybuchowych, narkotyków oraz papierosów

źródło: www.nadbuzanski.strazgraniczna.pl

 [osm_map_v3 map_center="51.753,23.544" zoom="12" width="100%" height="450" ]

↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:

data publikacji: 12/05/2017

Podaj dalej, powiadom znajomych....