Biblioteczne harce - wlodawa.NET


Biblioteczne harce

Biblioteczne harce we WłodawieDnia 4 lutego do naszej biblioteki przybyli mali goście grupa pięcio i sześcio latków, kl. 0 „b” ze Szkoły Podstawowej nr 2 we Włodawie, której opiekunem jest pani Renata Kostrzewska. Kl. 0 b SP 2 Włodawa, 04.02.16 r. Wizytę w bibliotece rozpoczęliśmy od zwiedzania wystawy w „Galerii Na Poddaszu”, gdzie eksponowana jest poplenerowa wystawa, którą udostępniło nam Towarzystwo Popularyzacji Piękna Polesia w Kołaczach.

Później zwiedziliśmy poszczególne agendy, gdzie pracownicy naszej biblioteki skrupulatnie odpowiadali na zadawane pytania. Pierwszą była Czytelnia dla Dorosłych, gdzie pani Beata Wulczyńska opowiedziała dzieciom do jakich celów służy to miejsce. Oprócz prasy kolorowej, ich uwagę przykuły tablety, które również są udostępniane. Następnie powędrowaliśmy do Wypożyczalni dla Dorosłych, tam mogliśmy przyjrzeć się pracy pani Oli Puś, oferującej swym czytelnikom poszczególne książki. Przechodząc między regałami staraliśmy się im nie przeszkadzać w ich wyborze. Dzieciom najbardziej podobały się te „najgrubsze książki”, co napawa mnie optymizmem.... :).


W „Galerii na Parterze”, obejrzeliśmy wystawę ”Pisanie Ikon – WŁODAWA 2015”, gdzie mówiliśmy czym charakteryzują się ikony i gdzie je można zobaczyć w naszym mieście.

Następnie przeszliśmy na piętro gdzie obejrzeliśmy wystawę „Akwarela Rozwesela” jest to po warsztatowa wystawa malarstwa akwarelowego. Tutaj właśnie pani Renata rozpoznała kilka prac swych uczniów. Później przeszliśmy do Oddziału dla Dzieci, gdzie można podziwiać wystawę „Dziecięce portrety na kartach pocztowych”, są to reprodukcje obrazów autorstwa pani Danuty Muszyńskiej-Zamorskiej, których motywem przewodnim są właśnie dzieci. Bibliotekarz Oddziału dziecięcego zaprezentował dzieciom książeczki, które mogli sobie poczytać i pooglądać. Następnie pani Renata przeczytała dzieciom bajkę Wandy Chotomskiej „O kolczastym jeżu, kicającym zajączku, czarnej wronie, dobrym kocie i białym śniegu”, którą dzieci wysłuchały w skupieniu.

[wp_ad_camp_2][wp_ad_camp_3]

Później wspólnie bawiliśmy się „chmurką”. Co prawda nie udało nam się zwiedzić wszystkich agend w bibliotece, sądzę że nadrobimy to w przyszłości. Serdecznie do tego zachęcam dzieci i dziękuję za wspólnie spędzony czas.

Małgorzata Topolska
(c)www.mbpwlodawa.pl/

 

👍 👾 👎 👾
↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji:

Podaj dalej, powiadom znajomych....

wlodawa.net w google news - baner- zapraszamy  obserwuj juz dziś

112: Ukradł wózek, aby zawieźć zakupy

112: Ukradł wózek, aby zawieźć zakupy  Włodawa na sygnaleWczoraj zarzut kradzieży usłyszał 59-latek z Włodawy, który ostatniego weekendu ukradł stelaż wózka dziecięcego. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego czynu i tłumaczył swoje zachowanie tym, że potrzebował wózka aby zawieźć zakupy do domu. Policjanci ujawnili, że 59-latek ma na swoim koncie inne kradzieże. Teraz mieszkaniec Włodawy będzie tłumaczył się ze swojego zachowania przed sądem.

Wczoraj zarzut kradzieży usłyszał 59-letni mieszkaniec Włodawy, który ukradł stelaż wózka dziecięcego z jednego z włodawskich bloków mieszkalnych. W sobotę do włodawskiej komendy zgłosił się, 19-letni mieszkaniec Włodawy, który powiadomił nas o kradzieży stelaża wózka dziecięcego. Policjanci w toku wykonywanych czynności ustalili, że przestępstwa mógł dokonać 59-letni mieszkaniec Włodawy.

Funkcjonariusze udali się więc do miejsca zamieszkania mężczyzny aby to sprawdzić. Mimo, że podejrzanego w domu nie było to okazało się, że przypuszczenia policjantów potwierdziły się. Bowiem skradziony stelaż wózka znajdował się w miejscu zamieszkania meżczyzny jak i sanki dziecięce, które w ostatnim czasie zginęły innej mieszkance Włodawy. Skradzione mienie zostało odzyskane i przekazane właścicielom.

Sprawca natomiast wczoraj usłyszał zarzut kradzieży. Do zarzucanego czynu przyznał się. Swoje zachowanie tłumaczył tym, że potrzebował zarówno wózka jak i sanek do przewiezienia zakupów. Podczas przesłuchania wyraził chęć dobrowolnego poddania się karze. Za przestępstwo kradzieży zgodnie z kodeksem karnym grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

E.T.

(c)http://lubelska.policja.gov.pl/

↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji: 02/12/2020

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Dzień z Teatrem OKO w ZSCKR w Korolówce – Osadzie

Dzięki uprzejmości dyrektora GOK w Rudzie Hucie i jednocześnie kierownika Teatru OKO p. Marcina Woszczewskiego oraz determinacji jego szkolnego kolegi i przyjaciela, p. Adama Orenczuka, niemożliwe stało się możliwe… Dnia 2 lutego 2016 r. Internat ZSCKR gościł znakomitego reżysera i twórcę teatralnego wraz z młodymi aktorami Pauliną Iwaniszczuk i Marcinem Nawrockim.

Niezwykle cennym doświadczeniem dla SKT „Korale” były profesjonalnie przeprowadzone przez ekipę OKO warsztaty teatralne (m.in. ćwiczenie umiejętności koncentracji uwagi na zadaniu aktorskim, usprawnienie spostrzegawczości, zdolności improwizowania). Obejrzenie próby widowiska obrzędowego pt. „Jarmark nadbużański” zaowocowało udzieleniem wielu fachowych rad i wskazówek dotyczących technik gry aktorskiej, zachowań scenicznych, budowy przestrzeni scenicznej. Oczywiście, mieszkańcy internatu z niecierpliwością oczekiwali na występ Teatru OKO i zapowiedziane dwa monodramy: „Ciacho” i „Fraktal”.

Zaskakujące „Ciacho” w wykonaniu Marcina Nawrota wywołało niemałe poruszenie na widowni. Oto aktor, rówieśnik, w sposób lekki, groteskowy obnaża głęboko ukryte kompleksy bez kompleksów… Chyba najbardziej widzom zaimponowała odwaga chłopaka, który zawstydzał swoją bezpośredniością i ekspresywnością. Niełatwo mówi się własnej cielesności, płciowości i problemach dojrzewania.

Z kolei „Fraktal”, w perfekcyjnym wykonaniu Pauliny Iwaniszczuk, buduje przestrzeń wewnętrzną, która nieustannie się rozsypuje. Indywidualizm, a może egoizm, a nawet pycha bohaterki wynosi ją ponad innych i sprawia, że czuje się lepsza, ale przez to samotna… Trzeba więc z pokorą przyjąć cierpienie, zło i dobro, aby być razem i zasmakować pełni człowieczeństwa (dwie połówki jabłka). Romantyczne rozterki…

[wp_ad_camp_2][wp_ad_camp_3]

Klasyczna już dla Teatru OKO jest minimalizacja przestrzeni i liczby aktorów, ale maksymalne wykorzystanie rekwizytów – symboli, gra świateł, muzyka, taniec – to środki wyrazu, które wywołują oczekiwaną reakcję widzów i pozostawiają niezatarte wrażenie. Szkolny zespół „Korale” i mieszkańcy internatu serdecznie dziękują p. Marcinowi Woszczewskiemu. Paulinie Iwaniszczuk i Marcinowi Nawrotowi z Teatru OKO za bezinteresowną życzliwość i mają nadzieją na kolejne spotkanie.

Obszerna galeria na stronie szkoły

Ewa Krzywania

(c)http://www.zsr-korolowka.pl/

 

↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:

data publikacji: 30/01/2017

Podaj dalej, powiadom znajomych....