IV Sławatycki Przegląd Chórów i Scholi "Jak Paciorki Różańca" - wlodawa.NET


IV Sławatycki Przegląd Chórów i Scholi "Jak Paciorki Różańca"

Chóry, Kultura, Koncert, Sławatycze, Powiat, Region, Konkurs

W dniu 23.10.2016r. w kościele parafialnym spotkały się schole i chóry na IV Przeglądzie „Jak Paciorki Różańca”. O godz. 13.00 uczestników i słuchaczy powitał ks. Proboszcz Mirosław Krupski zapraszając wszystkich do wsłuchania się w prezentowane utwory ku czci Matki Bożej Różańcowej. Jako pierwsza zaprezentowała się schola „Nadbużańskie Słowiki”, którą prowadzi Elżbieta Gruszkowska.

Dziewczęta śpiewają od 2009 roku przy Gminnym Ośrodku Kultury w Sławatyczach. Wykonały dwa utwory: Maryjo czy Ty wiesz i Nasz Bóg. W dalszej części zaprezentowała się schola „Uratowani”, którą prowadzi Barbara Sacharczuk. W repertuarze zaprezentowały: Matko, która nas znasz, Magnificat – Uwielbiam Cię i Maryjo czy już wiesz.

Po prezentacjach w kat. schole, rozpoczęły się występy chórów. Jako pierwszy zaśpiewał chór męski AVE ze Sławatycz wykonując trzy utwory: Różańcowa Pani nieba i ziemi w oprac. Pawła Seligmana, Maryjo my Twe dzieci - Antoniego Chlondowskiego i Stabat Mater Dolorosa - Zoltana Kodaly. Chór istnieje od 2009 roku prowadzi go Ludwik Sławiński. W dalszej kolejności zaprezentował się chór parafialny z Huszczy pod dyrekcją Piotra Kornieckiego. Zaśpiewał: Zdrowaś bądź Maryja – H. M. Góreckiego i Matko Najświętsza tegoż autora. Chociaż istnieje od trzech lat to piękne wykonanie, czystość intonacji i dbałość o szczegóły zachwyciły publiczność.


Na zakończenie zaprezentowali się schola i chór z Łomaz z Parafii Apostołów Piotra i Pawła pod dyrekcją Pawła Tokarskiego; zaśpiewali: Maryjo ja Twe dziecię - A. Chlondowskiego, Zdrowaś Królewno Wyborna – Andrzeja Koszewskiego i Ojcze Kamieni- autor nieznany. Wielopokoleniowa grupa ubrana w jasne peleryny swoim żywiołowym wykonaniem zachwyciła zgromadzoną publiczność. Występy schol i chórów były nagradzane głośnymi oklaskami. Gościnnie poza konkursem przeglądu w repertuarze pieśni maryjnej wystąpiły wokalistki z miejscowego GOK: Elżbieta Gruszkowska, Izabela Jaszczuk, Weronika Michalczuk.

Cały koncert to było przybliżenie wyższych przeżyć i wrażeń artystycznych. Po zakończeniu prezentacji dyrygenci chórów dokonali wyboru Grand Prix. W kategorii chóry Grand Prix zdobył Chór „AVE” ze Sławatycz, natomiast w kategorii scholi zdobyła Schola „Nadbużańskie Słowiki” ze Sławatycz otrzymując w nagrodę ręcznie zdobione szklane wazony. Wszystkie chóry i schole otrzymały kryształowe figurki oraz grawertony z wizerunkiem Matki Bożej Różańcowej z podziękowaniem za trud, zaangażowanie i wrażenie artystyczne, które pozostawiły w Sławatyczach.

[wp_ad_camp_2][wp_ad_camp_3]

Po występach wszyscy uczestnicy przeglądu udali się do miejscowego Zespołu Szkół na wspólny obiad przygotowany przez niezawodne Panie z miejscowej kuchni i tradycyjne sławatyckie lody ufundowane przez Magdalenę i Andrzeja Chyz. Organizatorami i sponsorami Przeglądu byli: Proboszcz Parafii p.w. MBR w Sławatyczach, Wójt Gminy Sławatycze, Zespół Szkół i Gminny Ośrodek Kultury w Sławatyczach.

Chóry, Kultura, Koncert, Sławatycze, Powiat, Region, Konkurs

Obszerna galeria zdjęć na stronie Gminy Sławatycze

Tekst: B. Szulej Foto: K. Spólna

źródło: www.slawatycze.pl

👍 👾 👎 👾
↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji:

Podaj dalej, powiadom znajomych....

wlodawa.net w google news - baner- zapraszamy  obserwuj juz dziś

Wieczór teatralny w Sławatyczach

Sławatycze, Wieczór Teatralny, Teart, Gmina, Powiat, Region, Kultura

Dnia 20 listopada o godz. 18.00 w sali widowiskowej GOK odbyło się spotkania „Koła Teatralnego Dowolnego Wieku „ z mieszkańcami Gminy Sławatycze, które podsumowało prawie trzymiesięczną działalność warsztatową w ramach projektu „Razem dla kultury w Sławatyczach”.

Finałem działalności było wystawienie dwóch krótkich etiud teatralnych „Przyjaciele” na podstawie wiersza Adama Mickiewicza i inscenizacja bajki J.I. Kraszewskiego „Baba i diabeł”. Przy pełnej sali jako pierwsi zaprezentowali się młodzi artyści, którzy świetnie poradzili sobie z dramaturgią tego utworu; trzeba podkreślić wielkie zaangażowanie rodziców przy dekoracji sali jak tez doboru kostiumów.

Sukcesem – bo świadczyła o tym reakcja publiczności okazała się prezentacja utworu „Baba i diabeł”, - sugestywność postaci, dynamika gry aktorów, wywołała żywy odzew oglądających, a co najważniejsze, że zrozumieli oni ideę, którą chciano przekazać, zachęcającą do myślenia i refleksji.

Mamy nadzieję, że inicjatywa „Koło Teatralne Dowolnego Wieku” z projektu Razem dla kultury w Sławatyczach stanie się zaczynem dla powstania stałej formy jaką może być Teatr Amatorski w Gminie.

Sławatycze, Wieczór Teatralny, Teart, Gmina, Powiat, Region, Kultura

Obszerna galeria zdjęć na stronie Gminy Sławatycze

źródło: www.slawatycze.pl

 

↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji: 03/09/2019

Podaj dalej, powiadom znajomych....

"Modrzak" najlepszy w województwie

Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 i II Liceum Ogólnokształcące we Włodawie,  Tenis Stołowy, SMS, Włodawa, Turniej, Sport, Szkoła, Powiat

W dniu 24 listopada 2016r. w Hrubieszowie odbyła się Wojewódzka Licealiada w Tenisie Stołowym Indywidualnym. Turniej rozegrano systemem rosyjskim. Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 i II Liceum Ogólnokształcące we Włodawie reprezentowała silna ekipa 4 dziewcząt i 3 chłopców. Reprezentacja zaliczyła świetny występ w ogólnej rywalizacji.

W kategorii dziewcząt wygrała Natalia Danaj, która nie dała szans swoim przeciwniczkom. Dobrym występem popisała się również Klaudia Błaszczuk zajmując 5 miejsce, z kolei Natalia Gromek uplasowała się na miejscu 9-12, Weronika Litkowiec zajęła dalsze miejsce.

[wp_ad_camp_2][wp_ad_camp_3]

W kategorii chłopców zwyciężył Arkadiusz Żuk, niepokonany do końca turnieju, jego koledzy z drużyny zajęli kolejno miejsca: Sylwester Włoszek 7-8 i Kamil Hamziuk 9-12. Zasługą tego sukcesu była postawa zawodników i zaangażowanie szkoleniowców z klubu SMS Włodawa i MOSiR Włodawa. Opiekunem drużyny dziewcząt i chłopców był Mariusz Kuśmirek nauczyciel wychowania fizycznego.

źródło: http://www.2lo.wlodawa.pl/

[mapsmarker marker="1"]

↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:

data publikacji: 30/05/2018

Podaj dalej, powiadom znajomych....