Mianowanie na stopień kaprala i pożegnanie ze służbą


Mianowanie na stopień kaprala i pożegnanie ze służbą

Akty mianowania na stopień kaprala Straży Granicznej wręczył 11 funkcjonariuszom, Komendant Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej gen. bryg. SG Wojciech Skowronek.

Akty mianowania na stopień kaprala Straży Granicznej wręczył 11 funkcjonariuszom, Komendant Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej gen. bryg. SG Wojciech Skowronek.

Uroczystość odbyła się w obecności kadry kierowniczej Oddziału oraz w asyście pocztu sztandarowego NOSG.

Nowo mianowani, dotychczas zdobywali wiedzę w ośrodku szkolenia SG w Koszalinie , najpierw w zakresie podstawowym, następnie ukończyli szkolenie podoficerskie. Zdobytą wiedzę funkcjonariusze będą teraz weryfikowali w codziennej służbie w placówkach Straży Granicznej.

[wp_ad_camp_1]

Służbę w Straży Granicznej może pełnić osoba: - o nieposzlakowanej opinii, - która nie była karana za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe, - korzystająca w pełni z praw publicznych, - posiadająca co najmniej średnie wykształcenie, - posiadająca zdolność fizyczną i psychiczną do służby, - gotowa podporządkować się szczególnej dyscyplinie, - dająca rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych, - posiadająca uregulowany stosunek do służby wojskowej (warunek nie dotyczy kobiet oraz absolwentów szkół wyższych), - która podda się procedurze kwalifikacyjnej i zda egzamin w jednym z Ośrodków Szkolenia SG.

źródło: www.nadbuzanski.strazgraniczna.pl

[mapsmarker marker="1"]


👍 👾 👎 👾
↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji:

Podaj dalej, powiadom znajomych....

wlodawa.net w google news - baner- zapraszamy  obserwuj juz dziś

Młodzież zapobiega pożarom

Młodzież urszulińska była uczestnikami eliminacji powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pn. „Młodzież Zapobiega Pożarom”, które odbyły się 28 marca w siedzibie Państwowej Straży Pożarnej we Włodawie. Cyklicznie organizowane eliminacje służą popularyzowaniu wśród młodzieży znajomości zasad postępowania na wypadek pożaru, zagrożeń, organizacji ochrony przeciwpożarowej, historii i tradycji ruchu strażackiego. Komisje konkursu tworzyli: Ryszard Kiryk Członek ZOP ZOSP RP we Włodawie, Artur Kołodziej Sekretarz ZOP ZOSP RP, mł. bryg. Waldemar Makarewicz – KP PSP oraz mł. kpt. Michał Tychoniewicz – KP PSP Włodawa. Konkurs odbył się w trzech grupach wiekowych.

[wp_ad_camp_1]

W eliminacjach wzięli udział uczniowie szkół podstawowych: SP Zaświatycze, SP Dańce, SP Holeszów, SP Różanka, SP Żuków, SP nr 3 Włodawa, SP nr 2 Włodawa, SP Wyryki, Zespól Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Hańsku, ZS Urszulin, ZS Wola Uhruska.

W tej grupie wiekowej największą znajomością wiedzy ratowniczej wykazał Szymon Kałużny z SP w Woli Uhruskiej, który weźmie udział w konkursie zorganizowanym na poziomie wojewódzkim. Z gminy Urszulin w grupie wiekowej szkół podstawowych najlepszy był Krzysztof Artymiuk, zajmując szóste miejsce.

[wp_ad_camp_6]

W drugiej grupie wiekowej uczestniczyli gimnazjaliści z GP w Hannie, ZS w Urszulinie, GP Nr 1 we Włodawie, GP Nr 2 we Włodawie oraz ZS w Wyrykach, GP w Dubecznie oraz ZS w Woli Uhruskiej. Wśród uczniów gimnazjum największą znajomością wiedzy ratowniczej wykazała się uczennica Klaudia Pawlik z Dubeczna, która przeszła do etapu wojewódzkiego. Z gminy Urszulin w tej grupie wiekowej najlepszy był Michał Jung, zajmując piąte miejsce.

Wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych zwyciężył Damian Mielniczuk z I LO we Włodawie, zaś Julia Szadkowska z 8 LO w Lublinie należąca do MDP Urszulin zajęła trzecie miejsce. W eliminacjach wojewódzkich powiat włodawski reprezentować będzie Damian Mielniczuk.

[wp_ad_camp_5]

Po eliminacjach nastąpiło podsumowanie konkursu i uroczyste wręczenie nagród i dyplomów, którego dokonali: Starosta Powiatu Włodawskiego Andrzej Romańczuk, Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Lublinie Andrzej Odyniec, bryg. Paweł Matczuk, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej we Włodawie oraz dh Franciszek Gruszkowski Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego OSP RP.

tekst Iwona Jung

fot. mł. bryg. Waldemar Makarewicz KP PSP Włodawa

źródło zdjęć: http://www.straz.wlodawa.pl/

źródło: http://osp-urszulin.cba.pl

[mapsmarker marker="1"]

↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji: 20/08/2017

Podaj dalej, powiadom znajomych....

112: Oglądali Cyfrę i Polsacik bez abonamentu

112: Oglądali Cyfrę i Polsacik bez abonamentu wlodawa na sygnale

Włodawscy policjanci i funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem cyberprzestępczości z KWP w Lublinie zatrzymali 42-i 43-latka, którzy odpowiedzą za proceder tzw. sharingu. Mężczyźni w ramach prowadzonej firmy internetowej nielegalnie rozsyłali sygnał telewizyjny dwóch płatnych platform cyfrowych.

Funkcjonariusze zabezpieczyli sprzęt elektroniczny pełniący rolę serwerów sharingowych oraz dekodery do odbioru nielegalnego sygnału. Ze wstępnych ustaleń wynika, że w sprawę zamieszanych może być nawet kilkadziesiąt osób, a czerpanie zysków z nielegalnej działalności mogło trwać nawet kilka lat.

Policjanci Wydziału dw. z Cyberprzestępczością KWP w Lublinie wspólnie z włodawskimi funkcjonariuszami realizowali informacje związane z procederem sharingu na terenie Włodawy i okolic. Wspólnie dotarli do firmy internetowej, która oferowała swoim użytkownikom usługę dostarczania pakietów telewizyjnych zawierających kanały płatnych platform cyfrowych bez wymaganej licencji.

 

Zobacz również:

Region: Wypadek w Głębokim /wideo/

Wyryki: Samobójca z gminy Wyryki uratowany

Sławatycze: Kontrola drogowa ujawnia przemyt

W piątek policjanci obu jednostek przeprowadzili przeszukania m.in. w siedzibie firmy zajmującej się dostarczaniem Internetu, a także odbiorców nielegalnego sygnału. Zabezpieczono sprzęt elektroniczny pełniący rolę serwerów sharingowych, dekodery do odbioru nielegalnego sygnału, a także laptopy, routery, druki przelewów, czy potwierdzenia wpłat. Zatrzymani zostali dwaj mieszkańcy Włodawy w wieku 42 i 43 lat, którzy zajmowali się tym nielegalnym procederem.

Wstępne ustalenia policjantów wskazują na to, że w proceder sharingu może być zamieszanych kilkadziesiąt osób, a czerpanie zysków z nielegalnej działalności organizatorów procederu mogło trwać nawet kilka lat.

112: Oglądali Cyfrę i Polsacik bez abonamentu wlodawa na sygnale

Sprawa ma charakter rozwojowy i po przeanalizowaniu zabezpieczonego materiału będzie możliwe precyzyjne określenie liczby osób, którym dostarczano nielegalny sygnał telewizyjny oraz dokładne wyliczenie strat pokrzywdzonych firm.

Zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty. Osobom, które organizowały nielegalny proceder rozsyłania sygnału płatnych kanałów telewizyjnych może grozić teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.

E.T.

/ź/ lubelska.policja.gov.pl

loading...
 

 

 

↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:

data publikacji: 19/02/2020

Podaj dalej, powiadom znajomych....