Próbowali okraść bank - wlodawa.NET


Próbowali okraść bank

Zarzuty w sprawie usiłowania napadu na bank w Tereszpolu oraz krótkotrwałego zaboru dwóch pojazdów na terenie gm. Włodawa, to efekt pracy policjantów z Lublina pod nadzorem prokuratury okręgowej w Lublinie.

Sprawa rozpoczęła się w październiku ubiegłego roku, kiedy we Włodawie doszło do krótkotrwałego użycia pojazdu marki Ford. Jak ustalili policjanci, tego czynu dokonały trzy osoby. Jedna z nich wpadła w ręce mundurowych zaraz po zdarzeniu. Był nim 33-letni Arkadiusz Ż. z Siedlec. Mężczyzna został doprowadzony przed oblicze sądu, który zastosował wobec niego tymczasowy areszt. Już wtedy policjanci posiadali informację, że mężczyzna mógł być zamieszany w usiłowanie napadu na bank w Tereszpolu w czerwcu ubiegłego roku. Sprawą zajęli się kryminalni z KWP w Lublinie pod nadzorem prokuratury okręgowej w Lublinie.

Wkrótce po zdarzeniu związanym z krótkotrwałym użyciem osobowego forda, policjanci ustalili pozostałych sprawców tego czynu. Okazało się, że dwaj mężczyźni podczas ucieczki w Hańsku koło Włodawy dokonali kolejnego zaboru pojazdu. Tym razem był to opel astra. Wśród nich był 45-letni Grzegorz C. z Mińska Mazowieckiego. Mężczyzna wczoraj rano został zatrzymany w miejscu zamieszkania. Drugim ze sprawców zaboru pojazdów był Dariusz S., mieszkaniec Siedlec. Mężczyzna wcześniej został tymczasowo aresztowany za kradzież dwóch ciągników rolniczych marki John Deere, o czym informowaliśmy na początku października ubiegłego roku.

Śledczy idąc dalszym tropem ustalili, że zarówno Arkadiusz Ż. jak i Dariusz S. wspólnie z 49-letnim Wojciechem K. z Siedlec, w czerwcu ubiegłego roku usiłowali dokonać napadu na bank w Tereszpolu w powiecie biłgorajskim. 49-latek został zatrzymany w poniedziałek w Siedlcach.

Cała czwórka wczoraj została doprowadzona do sądu. Arkadiusz Ż., Dariusz S. oraz Grzegorz C. odpowiedzą za krótkotrwałe użycie pojazdu we Włodawie. Dwaj ostatni dodatkowo za to samo przestępstwo dokonane w Hańsku. Za ten czyn grozi kara 8 lat pozbawienia wolności. Z kolei zarzuty usiłowania napadu na bank usłyszy Wojciech K., Dariusz S. oraz Arkadiusz Ż. Za to przestępstwo grozi już kara 10 lat więzienia.

http://www.kwp.lublin.pl/obrazki/Image/Galeria%20Zdjec2/IMG_2904.JPG

źródło:  KPP


👍 👾 👎 👾
↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:

Więcej...


data publikacji:

Podaj dalej, powiadom znajomych....

wlodawa.net w google news - baner- zapraszamy  obserwuj juz dziś

Małgorzata Choma mistrzynią Polski w stylu Low-Kick

Małgorzata Choma z Włodawskiego Międzyszkolnego Klubu Sportowego "Mechanik" została Mistrzynią Polski Low-kick. Tytuł wywalczyła podczas Mistrzostw Polski Low-Kick Seniorów i Juniorów Kleszczow 2012.

W zawodach uczestniczyło 274 zawodników z 70 klubów z całej Polsce, a na ring stawili sie mistrzowie zarówno świata i europy. Low kick to formuła walki w kick-boxingu, w której dozwolone są niskie kopnięcia okrężne w udo lub łydkę i wszystkie kopnięcia powyżej pasa łącznie z głąwą oraz wszystkie techniki bokserskie. Dozwolony jest pełny kontakt a uderzenia zadawać można z pełną siłą. Z Włodawskiego Międzyszkolnego Klubu Sportowego "Mechanik " Włodawa w zawodach brały udział dwie zawodniczki, w kat. 60 kg juniorek Natalia Jańczak, uczennica liceum w popularnym Modrzewskim oraz Małgorzata Choma w kat. 48 kg.

Pierwsza do ringu wyszła Natalia Jańczak która trafiła na doświadczona zawodniczkę Sosnowską Aleksandrę z klubu UKS Wilk Grajewo. Pierwsza runda zaczęła się od nagłego ataku Sosnowskiej, jednak Natalia postawiła opór i po przewadze zawodniczki z Grajewa zaczęła zarysowywać się przewaga Natalii, niestety pod koniec rundy zawodniczce z UKS Wilk wyszło kopnięcie okrężne na przeponę i tym samym mimo wyrównanej walki Natalka nie dała rady wstać. Natomiast wielkim zaskoczeniem i jedną z większych niespodzianek na Mistrzostwach Polski był występ Małgorzaty Chomy z Włodawy która w walce o Mistrzostwo Polski trafiła na Paulinę Sobańską z Oświęcimskiego Klubu Karate - Międzynarodową Mistrzynie Polski K-1, v-ice mistrzynię Polski Low Kick, która trenuje 13 lat karate i to z dużymi sukcesami.

Ze zdziwieniem trenerzy oraz sędziowie patrzyli co się dzieje w ringu, już w 23 sekundzie walki Paulina Sobańska była liczona a 10 sekund po wznowieniu był koniec walki nokaut w pierwszej rundzie!!! Małgorzata Choma. Był to debiut Małgosi w pełno kontaktowej formule walki. Po walce Paulina Sobańska powiedziała, że pierwszy raz w życiu zdarzyło jej się coś takiego i nie może uwierzyć. Jeden z zasłużonych członków zarządu PZKB który w związku zajmuję się młodzieżą Pan Jerzy Radomski wieloletni Pedagog oraz pięściarz stwierdził że widzi tą dziewczynę w Reprezentacji Polski. Mistrzostwa Świata Juniorów WAKO Semi, Light Contact, Kick Light, Full Contact, Low Kick i K-1 odbędą się w Bratyslava-Słowacja.

Trener sekcji kickboxingu Sylwester Protas jest jednak ostrożny w wypowiedziach:

Niewątpliwie jest to największy sukces w historii naszego klubu, jestem bardzo szczęśliwy jednak poczekał bym jeszcze na cokolwiek, nauczony doświadczeniem wiem że różnie bywa z karierami młodych ludzi, miałem już dwóch utalentowanych zawodników i ich kariery zgasły tak szybko jak zaświeciły, co do występu Małgosi i Natalki Gratuluje ale warto powiedzieć że wielu bardzo dobrych zawodników poległo na tych zawodach choćby v-ice mistrz Świata w ciężkiej kategorii.

źródło: KS MECHANIK

↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:

Więcej...


data publikacji: 02/09/2019

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Bogusława Górska w krajowej elicie

Bogusława Górska z Włodawy znalazła się w elitarnym gronie najlepszych koordynatorów i liderów ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. W ten sposób za najlepiej przeprowadzoną kampanię społeczną w roku szkolnym 2010 – 2011, Fundacja ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom, nagrodziła tylko osiem osób. Bogusława Górska jest w tym gronie jedyną reprezentantką województwa lubelskiego.Przedstawiciele fundacji podkreślają też, że jest to jeden z nielicznych liderów akcji w kraju, który inicjuje różne przedsięwzięcia promujące czytanie dzieciom, jako indywidualna osoba, a nie reprezentantka konkretnej instytucji czy placówki. Oprócz włodawianki, wśród tegorocznych laureatów są przedstawiciele m.in.: bibliotek, poradni psychologiczno-pedagogicznych, komend policji, przedszkoli i szkół.

Bogusława Górska zajmuje się promocją czytania dzieciom niemalże od początku akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Za swoją działalność była już nagradzana przez fundację medalami, wyróżnieniami i statuetkami, ale „Superstatuetka” to najwyższe wyróżnienie. To właśnie Bogusława Górska była inicjatorką i jest głównym organizatorem odbywających się we Włodawie cyklicznie m.in. „Nocy z Andersenem” i „Tygodnia czytania”.

W rozmowie z Informacyjną Agencją Samorządową laureatka „Superstatuetki” przyznała, że razem z pracownikami Miejskiej Biblioteki Publicznej przygotowuje tegoroczną edycję „Nocy z Andersenem”, która odbędzie się pod koniec marca. – Imprezę organizujemy po raz siódmy, ale jeszcze nigdy nie odbywała się ona w tak nietypowym miejscu jakim jest włodawski ratusz, a tak będzie w tym roku – mówi Bogusława Górska. Przyznaje, że takie rozwiązanie zaproponował podczas ubiegłorocznej edycji burmistrz Jerzy Wrzesień, który wziął udział w głośnym czytaniu, a w związku z trwającą modernizacją biblioteki zaprosił dzieci do magistratu.

Drugim przedsięwzięciem, którego inicjatorką była Bogusława Górska, jest „Tydzień czytania”, który odbywa się zwykle w czerwcu w różnych instytucjach we Włodawie i całej Polsce.

Od kilku lat laureatka „:Superstatuetki” rozszerza swoją działalność na biblioteki, szkoły i inne placówki poza miastem. – Chociaż w kilku miejscowościach powiatu włodawskiego tego rodzaju przedsięwzięcia organizujemy razem z bibliotekarzami, nauczycielami i rodzicami od niedawna, to nasza wspólna praca już zaczyna przynosić efekty – cieszy się Bogusława Górska. Na liście koordynatorów i liderów akcji, którym przyznano wyróżnienia znalazła się Agnieszka Wróbel z Biblioteki Publicznej gminy Hańsk. To pierwsze takie wyróżnienie dla przedstawicielki placówki z powiatu włodawskiego i jedno z zaledwie pięciu dla przedstawicieli Lubelszczyzny.

Bogusława Górska zdradziła IAS, że ma w planach kolejne akcje, propagujące czytanie. Zamierza… zbierać książki, które potem trafią tam, gdzie rodzice, często z dziećmi, muszą czekać w kolejkach. – Chodzi m.in. o zakłady fryzjerskie czy przychodnie, by podczas oczekiwania rodzice mogli zajmować dzieci właśnie czytaniem – wyjaśnia autorka pomysłu.

Z wyróżnienia dla Bogusławy Górskiej cieszy się burmistrz Włodawy Jerzy Wrzesień, który przypomina, że swoją aktywność oraz zdolności pedagogiczne i organizatorskie laureatka „Superstatuetki” wykorzystuje nie tylko w działalności społecznej, ale również zawodowej. Bogusława Górska jest bowiem zastępcą dyrektora Przedszkola Miejskiego nr 2. – Mamy szczęście, że taka osoba pracuje z naszymi dziećmi – mówi krótko burmistrz Włodawy.

W sumie w tym roku, spośród około 200 zgłoszeń z całego kraju, Fundacja ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom, przyznała 8 superstatuetek, 5 statuetek, 10 medali, 20 wyróżnień specjalnych i 31 wyróżnień.

Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się podczas jubileuszowego, dziesiątego finału kampanii 26 marca w Warszawie.

źródło: UM

↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:

data publikacji: 23/07/2020

Podaj dalej, powiadom znajomych....