koncert - Strona 74 z 79 - wlodawa.NET

Przedświąteczna niedziela z muzeum

image_gallery(13 grudnia) Muzeum Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego zorganizowało imprezę kulturalną „Święta z Muzeum we Włodawie”. Z powodu kapryśnej, deszczowej aury wszystkie wydarzenia odbywały się w Małej Synagodze.

Był m.in. jarmark bożonarodzeniowy, plastyczne warsztaty świąteczne dla dzieci i młodzieży, w tym warsztaty i pokazy wytwarzania gipsowych aniołków przez osadzonych z zakładu karnego, prezentacja wystawy „Świątecznych kartek czar”, a także malowanie aniołków przez znanych i lubianych z przeznaczeniem na aukcję charytatywną. Aniołki malowali m.in.: ks. Stanisław Dadas, ks. Jerzy Ignatiuk, starosta włodawski Andrzej Romańczuk, przewodniczący Rady Powiatu Romuald Pryll, radny powiatu włodawskiego Edward Łągwa oraz liczni dyrektorzy i kierownicy palcówek i jednostek miasta, gminy i powiatu.

Podczas imprezy w muzeum nie zabrakło także kolęd w wykonaniu włodawskich dzieci i młodzieży, m.in. z Powiatowego Ośrodka Wsparcia, przedszkola „Mała Akademia” oraz ze szkół podstawowych nr 2 i 3, a także z nowo powstałej szkoły muzycznej. Całą imprezę zakończył koncert „Świątecznie” w wykonaniu Beaty Bednarz.

[wp_ad_camp_4]

- Jak się chce to naprawdę można bardzo wiele - mówi A. Romańczuk. – Świąteczny jarmark w muzeum pokazuje, że taka impreza jest potrzebna. Wielkie podziękowania i ukłony za pomysł i trud włożony w realizację tej imprezy należy się pani dyrektor muzeum oraz wszystkim pracownikom i przyjaciołom tej instytucji.

(c)powiatwlodawski.pl

data publikacji: 15/12/15

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Wspomnienie o Ryszardzie Riedlu

dsc_0067 5 grudnia w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury  w Sławatyczach  odbył się  cykliczny  kameralny wieczór wspomnień, poświęcony nieżyjącym artystom polskiej estrady.      W  tym roku uczciliśmy pamięć Ryszarda Riedla  lidera zespołu Dżem.      Ryszard Riedel (†38 l.) był największą postacią w historii polskiego bluesa. Charyzmatyczny wokalista zespołu Dżem nie miał łatwego życia. Przedwcześnie zmarł 30 lipca 1994 r. z powodu wieloletniego uzależnienia od narkotyków. W 21 rocznicę śmierci przypomnieliśmy sylwetkę legendy muzyki.

Wśród  zgromadzonej publiczności przybyli miejscowi fani Riedla i miłośnicy motocykli Harley - Davidson. Miłym akcentem była obecność  fanów Ryśka  spoza terenu naszej gminy. Wieczór wspomnień rozpoczął się  wprowadzeniem  w klimat imprezy przez dyrektora GOK  Bolesława Szuleja.  Przy kawie publiczność  wysłuchała krótkiej biografii artysty zaprezentowanej przez Magdalenę  Mazaniuk,  po  której rozpoczął się koncert jego najbardziej popularnych  piosenek.

[wp_ad_camp_4]

Można było usłyszeć między innymi ponadczasowe utwory takie jak: „Paw”, „Whisky”, „Harley”, „W życiu piękne są tylko chwile”, „Skazany na bluesa”, „Czerwony jak cegła”, „Sen o Viktorii” w wykonaniu miejscowych wokalistów Janusza Pruniewicza, Izabeli Jaszczuk, Elżbiety Gruszkowskiej oraz  grupy wokalnej „Nadbużańskie Słowiki” z miejscowego GOK.

Miłym  akcentem wieczoru wspomnień pełnego  ciepłej  atmosfery a także   chwytającej za serca muzyki było  wspólne wykonanie przez wokalistów wraz z publicznością utworu „Wehikuł czasu”  oraz finałowego utworu „Whisky” wykonanego przez uczestników koncertu wraz z Wójtem Gminy Sławatycze Grzegorzem Kiec, który uświetnił swoją obecnością oraz wspólnym śpiewaniem sobotnią imprezę. Na zakończenie powiedział, że….Ryszard Riedel stał się prawdziwą legendą polskiego bluesa. Muzykę Dżemu znają zarówno starsi, jak i młodzi Polacy. Pozostanie ona popularna ze względu na swoją uniwersalność, w której każdy może odnaleźć w niej część siebie.

Muzyk nigdy nie miał zacięcia do nauki – swoją edukację zakończył w 1971 roku na 7 klasie szkoły podstawowej. Od najmłodszych lat wykazywał zdolności artystyczne – lubił śpiewać i rysować. Inspiracją dla nastoletniego Ryśka była subkultura hippisowska, dzięki której wykreował swój pogląd na świat. Do młodzieżowego zespołu Dżem dołączył 17-latek w 1973 roku. Sprzeciw wobec trybu życia, jaki prowadził muzyk, wykazywał jego zasadniczy ojciec, co było źródłem wielu konfliktów między nimi.

[wp_ad_camp_2][wp_ad_camp_3]

W listopadzie 1977 roku młody Riedel poślubił poznaną jeszcze w szkolę podstawowej Małgorzatę Pol. 2 marca 1978 roku po raz pierwszy zostaje ojcem – na świat przychodzi jego pierworodny syn Sebastian (dziś wokalista rockowego zespołu Cree), a 12 marca 1980 roku córka Karolina. W 1980 roku Dżem debiutuje na festiwalu w Jarocinie, a Rysiek zaczyna sięgać po narkotyki. W 1981 roku grupa wydała singiel zawierający utwory „Paw" i „Whisky". Zainteresowanie zespołem gwałtownie wzrosło, a muzycy dostawali zaproszenia na wszystkie festiwale rockowe w kraju. Teksty Ryśka zdobyły ogromne uznanie wśród młodzieży wychowanej w siermiężnych latach 80.

Niesiony na fali popularności kolejnych swoich utworów coraz bardziej oddaje się zgubnemu nałogowi. Zaczyna sprawiać problemy kolegom z zespołu, prowadził życie outsidera, zdarzało mu się nawet nie przychodzić na własne koncerty. W 1985 roku po raz pierwszy trafia do ośrodka odwykowego. Druga połowa lat 80. to okres, w którym powstają największe przeboje grupy takie jak „Czerwony jak cegła" i „Wehikuł czasu". Rysiek Riedel staje się ikoną muzyki bluesowej. Wokalista Dżemu zyskał fanów dzięki niesamowitemu wizerunkowi scenicznemu, a także utworom idealnie odzwierciedlającym niepokoje i marzenia młodzieży.

[wp_ad_camp_1]

 W latach 90. znacznie podupadł na zdrowiu. Nasiliły się również jego konflikty z pozostałymi członkami zespołu, na próbach bywał gościem i był trudny we współpracy. Ostatni koncert z Dżemem zagrał w marcu 1994 roku. Nie mógł już poradzić sobie bez brania – muzycy zawiesili go nawet w prawach członka zespołu, a następnie ulokowali w ośrodku odwykowym. W lipcu trafił do chorzowskiego szpitala, gdzie 30 lipca 1994 roku zmarł z powodu ciężkiej niewydolności serca. Został pochowany na cmentarzu na tyskim Wartogłowcu. W maju 2007 roku zmarła jego żona, Małgorzata. Spoczywają we wspólnej mogile.

Rysiek Riedel stał się prawdziwą legendą polskiego bluesa. Do jego grobu przybywają „pielgrzymki" fanów z całej Polski. Muzyką Dżemu znają zarówno starsi, jak i młodzi Polacy. Pozostanie popularna ze względu na swoją uniwersalność – każdy może odnaleźć w niej część siebie.

TEKST i FOT. Bolesław Szulej
http://slawatycze.pl/ Obszerna galeria ze spotkania
data publikacji: 15/12/15

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Mikołajkowe czytanie w Przedszkolu Miejskim nr 1

mikołaj-mp2Już po raz drugi w Przedszkolu Miejskim Nr 1 odbyło się Mikołajkowe czytanie w ramach ogólnopolskiej akcji Cała Polska Czyta Dzieciom. W oczekiwaniu na niezwykłego Gościa dzieci wysłuchały opowiadania Prezent dla Świętego Mikołaja z pięknie ilustrowanej książki Opowiadania pod choinkę.

Było to aktywne i bardzo ekspresywne czytanie, ponieważ dzieci dopowiadały słowa i gesty, odpowiadały na pytania. Z chwilą zamknięcia książki dzieci wypatrywały Gościa – szukając go w różnych miejscach. Jak się okazało św. Mikołaj hasał po naszym placu zabaw! Radosnymi okrzykami dzieci zaprosiły go do przedszkola.

[wp_ad_camp_4]

Miły Gość zasiadł wygodnie w fotelu, opowiedział o swoich przygodach, a następnie wysłuchał piosenek przygotowanych przez poszczególne grupy. Na koniec wspólnego świętowania zrobiliśmy rodzinne zdjęcie i św. Mikołaj odwiedzał poszczególne grupy w ich sali. Oczywiście św. Mikołaj przyniósł wszystkim dzieciom i pracownikom prezenty i to niecodzienne …owocowe paczki, pyszne! Ciekawe co będzie za rok?! Już czekamy.Koordynatorem imprezy była nauczycielka Dorota Torbicz.

(c)http://um.wlodawa.eu data publikacji: 08/12/15

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Dzień Wolontariusza

Już po raz ósmy włodawianie Świętowali Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Tym razem uroczysta gala odbyła się w sali widowiskowej Włodawskiego Domu Kultury. W ten piątkowy wieczór świętowali wszyscy ci, którzy angażują się w działalność na rzecz drugiego człowieka. Początek gali uświetnili swoim występem młodzi ludzie z Grupy Nadaktywnej działającej Miejskiej Bibliotece Publicznej we Włodawie. W przedstawieniu teatralnym pt.”Obcy w moim mieście” ukazali problemy dwóch odmiennych kultur, a nawet cywilizacji :)

Po pierwszej części artystycznej przedstawiciele lokalnych władz wręczyli na ręce Krystyna Kończal – Prezes STOWARZYSZENIA CENTRUM WOLONTARIATU WE WŁODAWIE listy okolicznościowe. Był to czas gratulacji i podziękowań. Chwilę później na scenie pojawili się wolontariusze i darczyńcy wspierający stowarzyszenie zarówno materialnie jak i duchowo. Wszyscy otrzymali z rąk Pani Prezes czerwone serca ze szkła w podziękowaniu za wsparcie i owocną współpracę.

[wp_ad_camp_2][wp_ad_camp_3]

Tego wieczoru na scenie zaprezentowały się również młode i utalentowane wokalistki: Julia Filipowicz, Gabrysia Szkodzińska oraz Paulina Jankowska. Dalsza część uroczystości przeniosła się do sali Sezam, gdzie przy poczęstunku i dźwiękach fortepianu goście mieli okazję obejrzeć wystawę plastyczną zatytułowaną „Pomagam bo lubię”. Dziękujemy za wspaniałą atmosferę!

Oto pełna galeria ze spotkania, które odbyło się w piątkowy wieczór we Włodawskim Domu Kultury.  Pozdrawiamy serdecznie wszystkich wolontariuszy!

(c)http://wdk.wlodawa.pl Obszerna fotogaleria

data publikacji: 08/12/15

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Biedronkowa wizyta i misiowe opowieści z klasami pierwszymi

img_0249W poprzednim tygodniu odwiedziły naszą bibliotekę trzy grupy dzieci. „Biedroneczki” z Przedszkola Integracyjnego oraz uczniowie klas I „c” i I „a” ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Gen. F. Kleeberga we Włodawie.  Przedszkole Integracyjne, Biedroneczki, 02.12.15 r. „Biedroneczki” z Przedszkola Integracyjnego, pod opieką pań Dominiki Prokopiuk, Anety Adamczuk, Janiny Kadeli, zawitały w progach naszej biblioteki 2 grudnia. Była to pierwsza wizyta dzieci we włodawskiej książnicy.

Wspólnie zwiedziliśmy prezentowane w bibliotece wystawy i ekspozycje: Pisanie Ikon-Włodawa 2015 w Galerii Na Parterze oraz w Galerii Na Piętrze wystawę „Akwarela Rozwesela”. Dzieci zapoznały się z ofertą oddziałów, którą zaprezentowali bibliotekarze poszczególnych agend: Czytelnia dla Dorosłych, Wypożyczalnia dla Dorosłych, Czytelnia Internetowa, Dział Regionalny oraz Oddział dla Dzieci. W Oddziale dla Dzieci przedszkolaki obejrzały wybrane przez bibliotekarza książki dla najmłodszych.

Uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 3 we Włodawie złożyli nam wizytę kolejno: I „c”pod opieką pani Ewy Skowronek w czwartek 3 grudnia Kl. I a SP 3 Włodawa, 03.12.15 r. oraz I „a” pod opieką pani Teresy Głogowskiej w piątek 4 grudnia. Kl. I c SP 3 Włodawa, 04.12.15 r.

[wp_ad_camp_4]

Dzieci odwiedziły Oddział dla Dzieci, gdzie wysłuchały bajki Marii Kownackiej„Stary zielony miś”, aby następnie porozmawiać o losach tytułowego bohatera, przyjaźni i przywiązaniu. Później uczniowie wykonali własnoręcznie malowanki, które przedstawiały piękne misie. Na zakończenie zajęć wszystkie dzieci sfotografowały się z zielonym misiem. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci do naszej biblioteki :).

Małgorzata Topolska (c)http://www.mbpwlodawa.pl

Obszerna fotogaleria

data publikacji: 08/12/15

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Oni też mają talent

70-DSC_0964-790x735Ponad 70-ciu uczestników prezentowało się na scenie widowiskowej Włodawskiego Domu Kultury w przeróżnych aranżacjach artystycznych podczas drugiej edycji konkursu JA TEŻ MAM TALENT. Było rockowo, kolorowo i wesoło.

Wszystko wskazuje na to, że przedsięwzięcie będzie miało charakter cykliczny bo zainteresowanie jest olbrzymie. Na scenie pojawili się również artyści z SOSW w Zamościu i Lublinie. Występy oceniało jury w składzie: Joanna Pogonowska, Ewa Zaniuk, Urszula Rudko i Piotr Misiura. Ze względu na wyrównany poziom wyłonienie zwycięzców było bardzo trudne.

Pierwsze miejsce zajął zespół „Świetliki” ze SOSW we Włodawie, za wykonanie pantomimy „Słowik”. Drugie miejsce zajęła Agata Popławska ze SOSW w Lublinie, za wykonanie „a capella” piosenki pt. „Powrócisz tu”. Na podium stanął również zespół „Maxi Dance” ze SOSW w Zamościu, który zaprezentował taniec z pomponami.

Głównym celem konkursu jest propagowanie umiejętności i zdolności osób niepełnosprawnych oraz integracja w środowisku lokalnym. Uczestnicy konkursu mają okazję zaprezentować swoje umiejętności z zakresu różnych dziedzin artystycznych i sportowych. Dzięki temu mogą rozwijać pewność siebie, pokonać nieśmiałość i zwiększyć poczucie własnej wartości.

[wp_ad_camp_4]

Organizatorami konkursu są Stowarzyszenie Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych i Poszkodowanych oraz Urząd Miejski we Włodawie.

(c)http://wdk.wlodawa.pl/

Obszerna fotogaleria

data publikacji: 08/12/15

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Mosty Czasu

DSC_0017-300x199W środę 25 listopada o godzinie 17:00 przez Galerię Na Parterze w Miejskiej Bibliotece Publicznej we Włodawie poniosły się dwa mocne głosy w pieśni opowiadającej o młodej mężatce, która musi poradzić sobie z własną tęsknotą za rodzinnym domem. Śpiew Jagny Knittel i Ewy Grochowskiej ustawionych po dwóch stronach granicy dzielącej tego dnia naszą galerię zaskoczył zgromadzonych gości. Zdezorientowani ludzie starali się zlokalizować śpiewaczki. Tak właśnie rozpoczęliśmy spotkanie „Mosty Czasu” realizowane w ramach konkursu „Kierunek Wschód”.

Inicjując ten mały happening chcieliśmy sprowokować lokalne instytucje do włączenia się w realizację wydarzenia, w którym na granicznej linii Bugu spotkać będą się mogły różne narodowości we wspólnym koncercie pieśni pogranicza. O tej idei opowiedziała Aleksandra Zińczuk – założycielka Grupy Mowa Żywa współorganizującej spotkanie i koordynatorka projektu „Pojednanie przez trudną pamięć”, którego prezentacja stanowiła jeden z punktów programu. „Pojednanie przez trudną pamięć” to inicjatywa oparta na gromadzeniu relacji opowiadających o wzajemnej pomocy różnych grup narodowościowych w okresie II wojny światowej.

[wp_ad_camp_4]

Projekt zrealizowany został przez członków Grupy Mowa Żywa we współpracy z Fundacją Teren Otwarty w Lublinie i dzięki programowi Patriotyzm Jutra 2015 prowadzonego przez Muzeum Historii Polski w Warszawie. Tym razem pokazaliśmy Włodawiakom rezultaty trzeciej edycji tego przedsięwzięcia obejmujące teren Tarnopolszczyzny. W ciągu minionych miesięcy młodzi Polacy i Ukraińcy wysłuchali i opracowali szereg historii, które dały podstawę do stworzenia wędrownej wystawy składającej się z fotografii świadków i ich przesłania dla kolejnych pokoleń, z roll upów opowiadających o wydarzeniach z okolic miejscowości Łopatyn, oraz z prezentowanych na telewizorach montaży multimedialnych zawierających głosy odnalezionych osób. Przy naszej „granicy” stanęły również dwie drewniane skrzynki, w których ukryte były pamiątkowe karty z apelem do gości spotkania.

W ramach wieczorku odbyła się też projekcja fragmentów filmu „Olmany”. Reżyserka wprowadziła naszych gości w prezentowany nastrój tak bliskiego, a jednocześnie nieznanego świata obrzędu kultywowanego przez główną bohaterkę filmu, opowiadając o kontekście jego powstania. Tytułowe Olmany to wieś na Białorusi. W filmie tym po swoim świecie oprowadza nas Saganicha, która oprowadza nas po zapomnianej już tradycji. Film wzbudził sporo emocji, w związku z czym w kuluarach już, jego autorka została zasypana pytaniami. Zdjęć i nagrań do produkcji dokonano w ramach projektu „Głosy Europy. Tradycyjne pieśni Polesia we współczesnej kulturze – polsko-białorusko-ukraińska współpraca artystyczna” realizowanego przez Stowarzyszenie Panorama Kultur.

[embedyt] http://www.youtube.com/watch?v=guc0IMi92nY&width=600&height=350[/embedyt]

Kontynuacją tematu był mini koncert tradycyjnych pieśni z regionu Polesia w wykonaniu Jagny Knittel i Ewy Grochowskiej. Śpiewaczki jak zwykle stanęły na wysokości zadania. Zaprezentowane pieśni opatrzone komentarzem dotykały takich tematów jak samotna starość, czy tęsknota za rodziną. Te trudne tematy przełamane zostały lżejszymi tekstami, jak chociażby ten, który usłyszeć możecie w naszym krótkim teledysku. Pierwszą część spotkania, zakończyło wręczenie podziękowań dla wszystkich osób zaangażowanych w realizację spotkania.

Pamiątkowe dyplomy dla naszych partnerów i wolontariuszy wręczył Dyrektor MBP Jacek Żurawski. Następnie udaliśmy się do naszej Galerii Na Poddaszu, gdzie eksponowana jest poplenerowa wystawa „Cztery Pory Roku”. Prezentowane są trzy z czterech elementów zrealizowane dzięki finansowaniu przez „Sieć współpracy organizacji pozarządowych pogranicza” (PL-BY-UA 2007 – 2013)”. Wiosna – warsztaty rzeźbiarskie prowadzone przez artystów ludowych. Uczestnicy poznali różne techniki rzeźby oraz wykonywali własne prace. W arkana sztuki rzeźbiarskiej reprezentacje z Polski i Ukrainy wprowadziła lokalna rzeźbiarka i poetka Władysława Wójcik. Lato – warsztaty malarskie, tematem wiodącym pleneru była przyroda Polesia.

[wp_ad_camp_3][wp_ad_camp_2]

 

Uczestnicy poznali dokonania artystów polskiego i ukraińskiego Polesia. Zajęcia prowadziły Renata Mozołowska i Agnieszka Kuryłowicz. Jesień – warsztaty fotograficzne, uczestnicy mieli okazję doskonalić swoje dotychczasowe umiejętności, a także nauczyć się obrabiania fotografii do celów dokumentacyjnych, edukacyjnych i promocyjnych. Wykonane prace zostały udostępnione nam przez Towarzystwo Popularyzacji Piękna Polesia w Kołaczach a o samym projekcie opowiedziała nam jego Prezes Halina Trzcińska. I tak dotarliśmy do ostatniego punktu programu, czyli poczęstunku kresowego przygotowanego przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Orchówku.

Na stołach zagościły: bliny, pasty – śledziowa i jajeczna, kompot z jabłek podany w szklaneczkach ozdobionych cukrową crustą. Dla miłośników czegoś „konkretniejszego” przygotowaliśmy chlebek na zakwasie i smalczyk. Dyskusje przy poczęstunku zaowocowały kolejnymi pomysłami i deklaracjami w zakresie współpracy w realizacji projektów obejmujących Polskę, Ukrainę oraz Białoruś, które postaramy się konsekwentnie realizować. Wielu gości zaczęło dzielić się z innymi historią pogranicza im znaną. Po raz kolejny okazało się, że to co nam najbliższe budzi największe zainteresowanie i przyciąga lokalnych patriotów.

W spotkaniu uczestniczyło blisko 100 osób. Wśród nich znaleźli się przedstawiciele duchowieństwa, reprezentacja władz, służb mundurowych i lokalnych instytucji. Jak zwykle dopisali też miłośnicy historii i regionaliści.

(c) http://um.wlodawa.eu

data publikacji: 04/12/15

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Włodawa - Jesienne wierszobranie

dsc_0244Wiersze Jana Brzechwy rozbrzmiały w Gminnej Bibliotece Publicznej w Sławatyczach w dniu 25.11.2015r. Do konkursu recytatorskiego ph.,,Jesienne wierszobranie” przystąpiły dzieci z Przedszkola Samorządowego 4 i 5- latki oraz uczniowie kl. Ia i Ib z Zespołu Szkółw Sławatyczach (łącznie 31 osób). Wierszy wysłuchała i oceny dokonała komisja w składzie: Zyta Kosińska – Kierownik Działu Instrukcyjno – Metodycznego Miejskiej Biblioteki Publicznej w Białej Podlaskiej Anna Chwedoruk – Instruktor Działu Instrukcyjno – Metodycznego MBP w Białej Podlaskiej Bolesław Szulej – Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Sławatyczach.

[wp_ad_camp_4]

Komisja nagrodziła następujące osoby: w kategorii 4i 5- latków: I miejsce – Maja Zagajska II miejsce – Kacper Świątkowski III miejsce – Magdalena Rudzka Wyróżnienia otrzymali: Michał Komarowski, Jan Kwietniewski i Weronika Troć w kategorii kl. Ia: I miejsce – Paulina Stupak II miejsce – Sara Ślązak III miejsce – Oliwia Koziej w kategorii kl. Ib: I miejsce – Oskar Onieszczuk II miejsce – Ksawery Osik III miejsce – Kinga Gromysz  

[wp_ad_camp_2][wp_ad_camp_3]

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz kolorowanki związane z naszym miastem powiatowym przekazane przez Panie z MBP. Natomiast laureaci odebrali nagrody książkowe oraz dyplomy. Podziękowania za przygotowanie dzieci do konkursu otrzymały Panie: Marianna Czajkowska, Elżbieta Knap, Marzena Korzeniewska, Irena Pruniewicz, Halina Zawistowska. Prezentacje wierszy przybliżyły dzieciom twórczość Jana Brzechwy, a dorosłym przypomniały czasy ich dzieciństwa. Organizatorzy już zapowiadają kolejną, tym razem wiosenną edycję konkursu.

Organizatorzy: Przedszkole Samorządowe, Gminna Biblioteka Publiczna, Gminny Ośrodek Kultury w Sławatyczach. Patronat: Miejska Biblioteka Publiczna w Białej Podlaskiej

Małgorzata Walczuk (c)http://slawatycze.pl

Galeria zdjeci ze spotkania data publikacji: 03/12/15

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Przedświąteczne zajęcia w szkole muzycznej

plakat-A3Rozpoczyna się okres przygotowań do Bożego Narodzenia. Młodzi muzycy rozwijający swoje talenty we włodawskiej Szkole Muzycznej postanowili umilić nam czas przedświątecznej gorączki.

 

Aby wprowadzić mieszkańców Włodawy w bożonarodzeniowy klimat przygotowali specjalny program, w trakcie którego zaprezentują piosenki świąteczne i kolędy. Na scenie towarzyszyć im będą Natalia Wilk, Łukasz Zdolski, Tomasz Momot i Marek Drejewicz.

[wp_ad_camp_4]

Występy muzyków będzie można podziwiać w trakcie Przedświątecznych Zajęć Otwartych. Odbędą się one w środę 9 grudnia w Sali „Sezam” Włodawskiego Domu Kultury o godzinie 17.00 W imieniu muzyków – tych młodszych i starszych – serdecznie zapraszamy.

http://um.wlodawa.eu

 

data publikacji: 01/12/15

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy