koncert - Strona 73 z 79 - wlodawa.NET

Spotkanie opłatkowe w Publicznym Gimnazjum nr 1

„Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy, dzień zwykły dzień, w którym gasną wszystkie spory, dzień, zwykły dzień, w którym radość wita wszystkich, dzień, zwykły dzień, który każdy zna już od kołyski”. Te słowa, 22 grudnia, zabrzmiały w murach Publicznego Gimnazjum Nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego. Tego dnia cała społeczność szkolna zebrała się na spotkaniu opłatkowym, aby wspólnie śpiewać kolędy, dzielić się opłatkiem, składać sobie najpiękniejsze życzenia….

Szkolne uroczystości bożonarodzeniowe należą już do tradycji szkoły. Takie formy jak jasełka, klasowe spotkania opłatkowe oraz wigilie pracowników szkoły odbywały się co roku, ale po raz pierwszy podjęto decyzję aby spędzić ten dzień razem, jak w rodzinie, bo przecież, jak wszyscy zgodnie twierdzą – tworzymy jedną szkolna rodzinę. Dlatego zgromadzili się wszyscy: uczniowie, dyrekcja, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, rodzice. Na uroczystość przybyli także zaproszeni goście: Burmistrz Włodawy – pan Wiesław Muszyński, kierownik Wydziału Oświaty UM– pani Agata Zakrzewska oraz proboszcz parafii św. Ludwika – o. Dariusz Cichor.

[wp_ad_camp_1]

Atmosfera była wspaniała, min dlatego, że każdy włożył jakąś cząstkę siebie w przygotowanie tego niezwykłego dnia: dekoracje, kartki z przepięknymi życzeniami, potrawy wigilijne… Ale najwspanialszym świadectwem podtrzymywania polskiej tradycji było wspólne śpiewanie kolęd, a piękne wykonanie a capella jest tego najlepszym dowodem.

http://um.wlodawa.eu/

data publikacji: 23/12/15

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Przedszkolaki z wizytą u Franka

czterolatki włodawaDnia 18 grudnia odwiedziły naszą bibliotekę cztero i pięciolatki z IV grupy Przedszkola Miejskiego nr 1 we Włodawie wraz z opiekunami paniami Agnieszką Matczuk i Joanną Bondarczuk. Przedszkole Miejskie nr 1 we Włodawie, 18.12.15 r.  Dzieci zapoznały się z ofertą Oddziału dla Dzieci, a następnie wysłuchały bajki Marii Kownackiej „Stary zielony miś”, aby porozmawiać o przygodach tytułowego bohatera i przyjaźni.

Później maluchy wykonały własnoręcznie kolorowe misie. Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci sfotografowały się z „Frankiem” zielonym misiem.  Miś „Franek” otrzymał z rąk przedszkolaków ręcznie wykonany koszyczek, za który w imieniu Franka serdecznie dziękujemy. Zapraszamy wszystkie dzieci do naszej biblioteki :)

Małgorzata Topolska http://www.mbpwlodawa.pl/

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

data publikacji: 23/12/15

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Co się dzieje we Włodawie?

www01Dziś w skrócie odpowiada na to postawione  pytanie Jacek Wawryszuk, ale jutro można będzie  dowiedzieć się więcej co tak naprawdę dzieje się  we Włodawie.

Premiera już jutro 23 grudnia 2015 r., godz. 18:00  Galeria Na Parterze Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie ul. Przechodnia 13  ZAPRASZAMY! - i czekamy na wasze wrażania związane z projekcją jak i samym filmem.

 

[wp_ad_camp_1]

[embedyt]https://www.youtube.com/watch?v=2LOcCfKe3sg&width=600&height=250[/embedyt]

  [osm_map_v3 map_center="51.546,23.551" zoom="18" width="100%" height="450" marker_latlon="51.54658,23.551" marker_name="mic_blue_pinother_02.png"] data publikacji: 22/12/15

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

I stała się światłość

(19 grudnia) O godzinie 16.00 w sali kina WDK we Włodawie już po raz trzynasty miało miejsce Widowisko Bożonarodzeniowe „I stała się światłość” w wykonaniu wychowanków Młodzieżowego Domu Kultury im. Oskara Kolberga. Impreza od lat cieszy się dużym zainteresowaniem włodawian.

Tym razem zmieniono jednak nieco formułę, dlatego też widowisko zostało przeniesione do sali kina, aby można je było obejrzeć wielokrotnie. Na scenie pojawili się wychowankowie MDK prezentujący swoje umiejętności wokalne, instrumentalne i teatralne już od czwartku (17 grudnia). Pierwsze przedstawienia dla szkół i przedszkoli miało miejsce w czwartek i w piątek, zaś wszyscy mieszkańcy mogli je podziwiać w sobotę o godz. 16.00. Jako że to okres Bożego Narodzenia, kolędy i piosenki związane ze świętami były motywem przewodnim muzycznej oprawy widowiska.

[wp_ad_camp_2][wp_ad_camp_3]

Podczas sobotniego widowiska życzenia składali – ks. dziekan Stanisław Dadas i starosta Andrzej Romańczuk. Starosta życzył wszystkim mieszkańcom powiatu zdrowych, pogodnych pełnych spełnionych nadziei świat Bożego Narodzenia oraz samych sukcesów rodzinnych i zawodowych w 2016 roku.

(c)https://powiatwlodawski.pl

Obszerna fotorelacja ze spotkania na stronach WDKu
data publikacji: 21/12/15

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Włodawa: Pojednanie po włodawsku

Pojednanie po włodawsku(20 grudnia) Setki mieszkańców miasta i okolic wzięło udział w spotkaniu opłatkowym w sali wielofunkcyjnej przy parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego we Włodawie. To już było ósme spotkanie. Były życzenia, ale i dary dla najbiedniejszych. Gospodarzami byli: ks. dziekan Stanisław Dadas, Andrzej Romańczuk – starosta włodawski, Wiesław Muszyński - burmistrz Włodawy i Tadeusz Sawicki – wójt gminy Włodawa.

Parafia pw. NSJ we Włodawie oraz włodarze powiatu, miasta i gminy zaprosili po raz kolejny z rzędu wszystkich mieszkańców na spotkanie opłatkowe, które rozpoczęło się o godz. 16.00. Włodawski opłatek to przede wszystkim - wspólne śpiewanie kolęd, jasełka, i symboliczna kolacja, na której św. Mikołaj obdarowuje słodyczami najmłodszych. Stoły jak zawsze uginały się pod ofiarnością darczyńców. Niedzielne spotkanie to przede wszystkim występy dzieci. Najpierw publiczność zachwyciły jasełka w wykonaniu kilkudziesięciu dzieci z różnych szkół Półgodzinne widowisko nagrodzono gromkimi oklaskami.

Następnie kolęd zaśpiewali wychowankowie włodawskich przedszkoli oraz szkół podstawowych, w tym nowo powstałej szkoły muzycznej. Wydarzeniem szczególnym było wspólne odśpiewanie kolędy „Dzisiaj w Betlejem” przez starostę, burmistrza i wójta. Włodarze, zdaniem niektórych, nieco gubili tonację, ale i tak było uroczo. W programie opłatka nie zabrakło także życzeń proboszcza, starosty, burmistrza i wójta. Oczywiście najmłodszym św. Mikołaj słodyczy nie żałował. Boże Narodzenie - to jest wyjątkowy czas; czas, kiedy Bóg się rodzi zsyłając na nas swoją radość – mówili gospodarze powiatu, miasta, gminy i parafii.

[wp_ad_camp_4]

Starosta życzył podczas świąt wszystkim mieszkańcom powiatu włodawskiego spokoju, radości i wytchnienia od trudów dnia codziennego, zaś w nowym roku samych szczęśliwych chwil. Około tysiąca mieszkańców łamało się opłatkiem, życząc sobie radosnych świąt, dobroczynnego Nowego Roku, pomyślności w domu i w pracy oraz spełnienia marzeń.  Nowy piękny zwyczaj stał się zatem we Włodawie wspaniałą tradycją.

(c)https://powiatwlodawski.pl

data publikacji: 21/12/15

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Włodawscy artyści u żłóbka

We wtorkowy wieczór 15 grudnia w Galerii Na Parterze Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie odbyło się spotkanie „Włodawscy artyści u żłóbka” z Grupą Poetycką „Nadbużańska Fraza” i Zespołem Śpiewaczym „Kresowianki” ze Stowarzyszenia Twórców Kultury Nadbużańskiej im Janusza Kalinowskiego we Włodawie. Przybyłych gości powitał Jacek Żurawski, dyrektor MBP we Włodawie, a spotkanie poprowadziła Edyta Pietrzak, kierownik Działu Regionalnego MBP Włodawa.

Jest w moim kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny, przy wzejściu pierwszej gwiazdki wieczornej na niebie, ludzie gniazda wspólnego łamią chleb biblijny, najtkliwsze przekazując uczucia w tym chlebie. C.K. Norwid

Boże Narodzenie to najbardziej rodzinne ze świąt. Poprzedzone długim oczekiwaniem wraz ze swoim nadejściem przynosi radość i ciepło w sercach. Wiążą się z nim liczne tradycje i obyczaje niektóre już zapomniane, ale też takie, które są kultywowane przez mieszkańców naszej małej Ojczyzny. Zwyczajem starym, przekazywanym przez pokolenia, jest wyczekiwanie. Spokojne liczenie dni w oczekiwaniu na chwilę, kiedy wschodząca gwiazda pozwoli zgromadzonej rodzinie podzielić się opłatkiem i rozpocząć wigilię świąt. I kolęd śpiewanie, i pod obrusem siano, i ta radość ze spotkania.

[wp_ad_camp_3][wp_ad_camp_2]

Bożonarodzeniowe tradycje przedstawili członkowie Grupy Poetyckiej „Nadbużańska Fraza” w wierszach: Czesława Michańska „Włodawscy poeci u żłóbka”, Władysława Wójcik „Patrz, Gwiazdka Betlejemska”, Zofia Iwaniuk „Opłatek”, Teresa Ciodyk „Zimowy wieczór”, Eugeniusz Daniluk „Święta Bożego Narodzenia”, Halina Piekarska „Boże Narodzenie”, Czesława Demczuk „Zapłoną święta” i Edyta Lodwich „W cichą, jasną noc”.  Kresowianki pod kierownictwem artystycznym Barbary Litwiniuk, prezesa STKN, wykonały kolędy: „Przylecieli te śliczne anieli”, „O siano, siano”, „Śpij dziecino” i „Bóg się rodzi”.

W drugiej części spotkania nastąpiła prezentacja najnowszej publikacji STKN „Zeszytu poetyckiego 2015”, wydanego z okazji 10-lecia istnienia Stowarzyszenia. W skład komitetu redakcyjnego weszły: Czesława Michańska (kierownik projektu) oraz Edyta Pietrzak (jednocześnie autor wstępu). Tomik został wydany w nakładzie 200 egzemplarzy i sfinansowany w większości przez Stowarzyszenie, chociaż przy pewnym wkładzie własnym publikowanych poetów. W tomiku zamieszczono utwory 19 autorów. Wśród nich są członkowie Grupy Poetyckiej „Nadbużańska Fraza” będącej integralną częścią STKN. Ponadto zamieszczono utwory nieżyjących już członków Stowarzyszenia.

[wp_ad_camp_1]

O oprawę graficzną tomiku zadbała Katarzyna Ignaciuk przekazując na potrzeby publikacji swoje prace. Ponadto na ostatniej stronie okładki znajduje się zdjęcie siedziby Stowarzyszenia udostępnione przez autora fotografii Mariusza Komorowskiego. "Zeszyt poetycki 2015" jest dostępny w zbiorach Działu Regionalnego MBP Włodawa.

Jeszcze raz dziękujemy za przybycie i czas poświęcony liryczno-muzycznej podróży przez serca i tradycje.  

Edyta Pietrzak Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii Fot. Urszula Panasiuk (c) http://www.mbpwlodawa.pl/

data publikacji: 18/12/15

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Koncert kolęd w WDK

Włodawski Dom Kultury zaprasza na koncert w wykonaniu zespołu  "Zdanie po zdaniu". Koncert odbędzie się 21 grudnia 2015 o godz. 19.00 - sala kina. Wstęp wolny    

(c)http://wdk.wlodawa.pl

[wp_ad_camp_4]

Więcej...

data publikacji: 17/12/15

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Wspólne kolędowanie w Hannie

1305725980307051_a

Wójt Gminy Hanna Grażyna Kowalik pragnie poinformować i serdecznie zaprosić na Wspólne Kolędowanie Przy Szopce Bożonarodzeniowej w centrum Hanny, wszystkich tych, którzy chcą poczuć prawdziwą atmosferę zbliżających się Świąt.

W niedzielę 20 grudnia o godzinie 17: 00 podzielimy się opłatkiem, skosztujemy tradycyjnych potraw wigilijnych przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich z gminy Hanna, zaśpiewamy najpiękniejsze polskie kolędy a na najmłodszych będą czekały liczne niespodzianki.

Serdecznie zapraszam i zachęcam do uczestnictwa w tradycyjnym już przedświątecznym spotkaniu w Hannie – Grażyna Kowalik.

(c)http://www.gminahanna.pl

[wp_ad_camp_4]

data publikacji: 16/12/15

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

I stała się światłość - koncert

swieta

 W sobotę, 19 grudnia o godzinie 16.00 w sali kina WDK we Włodawie już po raz trzynasty będzie miało miejsce Widowisko Bożonarodzeniowe „I stała się światłość” w wykonaniu wychowanków Młodzieżowego Domu Kultury im. Oskara Kolberga.

Impreza od lat cieszy się dużym zainteresowaniem włodawian. Tym razem zmieniono jednak nieco formułę, dlatego też widowisko zostało przeniesione do sali kina, aby można je było obejrzeć wielokrotnie. Na scenie pojawią się wychowankowie MDK prezentujący swoje umiejętności wokalne, instrumentalne i teatralne.

[wp_ad_camp_4]

Pierwsze trzy przedstawienia dla szkół i przedszkoli w czwartek (17.12), następne trzy w piątek (18.12), zaś dla wszystkich mieszkańców w sobotę o godz. 16.00. Jako że to okres Bożego Narodzenia, kolędy i piosenki związane ze świętami będą motywem przewodnim muzycznej oprawy widowiska.

(c)https://powiatwlodawski.pl

Więcej...

data publikacji: 16/12/15

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy