Turniej - Strona 57 z 68 - wlodawa.NET

Zawodnicy SMS Włodawa najlepsi w województwie

Bardzo dobrze zaprezentowały się drużyny SMS Włodawa w rozegranych w dniu 21.10.2017 r. w Łucce Mistrzostwach Województwa w Drużynowym Turnieju Uczniowskim.

Drużyna chłopców starszych (5-6 klasa) zwyciężyła we wszystkich pojedynkach i uzyskała awans na finały ogólnopolskie, które rozegrane zostaną w Warszawie w dniach 02-03.12.2017 r.  Drużyna dziewczynek starszych w swoim debiucie w naszym klubie zajęła piąte miejsce.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w finałach ogólnopolskich!

Drużyny wystąpiły w składach: Chłopcy - Bartosz Zawadewicz, Szymon Grzywna i Szymon Zguczyński Dziewczęta - Magdalena Bytof i Martyna Łoś

źródło: sms-wlodawa.pl/

data publikacji: 26/10/17

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Włodawa - Ja też potrafię

 

Podopieczni Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego we Włodawie to goście zawsze mile widziani w bibliotecznych progach. W środowe przedpołudnie (25.10.17 r.) grupa rozśpiewanych i roztańczonych dzieciaków opanowała naszą instytucję dzieląc się swoimi talentami.

Pretekstem do spotkania był wernisaż prac wykonanych podczas pleneru artystycznego w Okunince realizowanego w ramach projektu „Młodzi LUBią Kulturę: Lubelska sieć edukacji kulturalnej". W warsztatach wzięło udział 25 wychowanków SOSW. Celem pleneru było rozwijanie umiejętności i talentów artystycznych, budzenie kreatywności oraz rehabilitacja przez sztukę.

 

Wyjazd, choć krótki, okazał się baaardzo owocny. W jego wyniku nasza Galeria Na Poddaszu zapełniła się pracami makrofotograficznymi, rysunkami, malowanymi poduchami, zabawkami i bawełnianymi torbami. Na półkach stanęły prace z powertexu i gliny.

Wychowankowie i opiekunowie powitali swoich gości prezentacją talentów innych, niż te manualne. Zespół Taneczny „Iskierki" rozbujał publiczność tańcząc do cygańskich melodii. Formacja „G-dur" zaprezentowała własne interpretacje znanych muzycznych przebojów, a Grupa Teatralna „Iskierki" rozbawiła do łez spektaklem „Czerwony Kapturek".

 

Najmłodsi goście wernisażu opuścili bibliotekę z kolorowymi buziami, dzięki Paniom z SOSW, które niestrudzenie wymyślały kolejne fantazyjne wzory, oraz z balonami splatanymi przez Panie z Koła Gospodyń Miejskich „Zosie Samosie".   Wystawę zwiedzać można w Galerii Na Poddaszu w godzinach pracy biblioteki.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

 

Urszula Panasiuk

źródło: mbpwlodawa.pl

data publikacji: 26/10/17

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

III Seniorska Jesienna Ballada

 

Już po raz trzeci seniorzy z różnych miast Polski spotkali się we Włodawie. Okazją do spotkania była III Seniorska Jesienna Ballada zorganizowana w dniu 14 października przez Oddział Rejonowy Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów we Włodawie.

Otwarcia imprezy wspólnie dokonali: Przewodnicząca Zarządu Oddziału Rejonowego PZERiI we Włodawie Maria Daniluk, Wicemarszałek Województwa Lubelskiego Krzysztof Grabczuk oraz Burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński.

Na scenie Włodawskiego Domu Kultury zaprezentowało się 13 zespołów i 2 solistów, między innymi z Międzyrzeca Podlaskiego, Mircza, Warszawy, Kutna, Chmielowa, Zamościa, Krasnegostawu, Chełma, Urszulina i Białopola.

Nie zabrakło też zespołu Wrzos przy Oddziale Rejonowym PZERiI we Włodawie oraz Złota Jesień, działającego przy Włodawskim Domu Kultury. Poziom artystyczny imprezy był wysoki, co publiczność nagradzała brawami po każdym występie. Wszyscy uczestnicy przeglądu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Impreza odbywała się pod honorowym patronatem Sławomira Sosnowskiego Marszałka Województwa Lubelskiego, Andrzeja Romańczuka Starosty Włodawskiego oraz Wiesława Muszyńskiego Burmistrza Włodawy. Partnerami byli: Włodawski Dom Kultury, Urząd Miejski we Włodawie, Starostwo Powiatowe we Włodawie, Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego, Miejska Biblioteka Publiczna oraz Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej we Włodawie. Słodki poczęstunek dla uczestników zapewniła Firma Produkcyjno-Handlowa Teresa i Henryk Siemiak.

źródło: www.wlodawa.eu

  data publikacji: 17/10/17

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Sławatycze: V Przegląd Chórów

Gmina Sławatycze, Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej, Parafia Rzymskokatolicka w Sławatyczach oraz Gminny Ośrodek Kultury w Sławatyczach serdecznie zapraszają na V przegląd chórów "Jak Paciorki Różańca", który odbędzie się 22 października 2017 r. o godz. 12.30 w Kościele pw. Matki Bożej Różańcowej w Sławatyczach.

źródło: www.slawatycze.pl

data publikacji: 12/10/17

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Włodawa - Każdy przedszkolak powie: ruch i zabawa to zdrowie

Włodawa - Każdy przedszkolak powie: ruch i zabawa to zdrowie

W poniedziałek 25.09 Przedszkole Miejskie nr 2 we Włodawie zorganizowało V Międzyprzedszkolną Spartakiadę o Puchar Przechodni Burmistrza Włodawy pod hasłem: „Każdy przedszkolak powie: ruch i zabawa to zdrowie”. Drużyny zaprezentowały się przed jury, w skład którego wchodzili: Burmistrz Włodawy Pan Wiesław Muszyński, emerytowana nauczycielka wychowania przedszkolnego Pani Ewa Rusińska oraz trener klubu „EKO Różanka – Pankration” Pan Marcin Poźniak.

Włodawa - Każdy przedszkolak powie: ruch i zabawa to zdrowie

Po uroczystym ślubowaniu dzieci przystąpiły do rywalizacji o Puchar i medale. 6 drużyn przedszkolaków zmagało się w konkurencjach: „Skoki w workach”, „Kelnerzy”, „Sztafeta pisana”, „Wyścig na kocykach”, „Hokejowe zmagania”, „Wyścig brygad murarskich”. Najwięcej punktów uzyskała drużyna Przedszkola Miejskiego nr 2, na II miejscu znalazła się drużyna z Miejskiego Przedszkola Integracyjnego, III miejsce przypadło zawodnikom ze Szkoły Podstawowej nr 2.

Włodawa - Każdy przedszkolak powie: ruch i zabawa to zdrowie

Po sportowych emocjach Pan Marcin Poźniak przygotował dzieciom prezentację technik MMA oraz pokazową walkę. Zmagania przedszkolaków należały do bardzo wyrównanych, wszyscy otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy. Za organizację Spartakiady odpowiadały Panie Marzena Sugier i Monika Kisiel.

źródło: www.wlodawa.eu

data publikacji: 29/09/17

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

20 lat Agrosu Suchawa

15 sierpnia w malowniczej scenerii stadionu Ludowego Klubu Sportowego Agros Suchawa z widokiem na lasy i poczuciem wiatru na twarzy odbył się festyn związany z obchodami dwudziestolecia istnienia klubu. Organizatorzy spisali się wybornie, było wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych, różne gry, zabawy, smaczne przekąski, rywalizacja, nawet mecz inaugurujący sezon piłkarski z drużyną z Chełma, a wszystko w miłej, wręcz rodzinnej atmosferze.

Zaczęło się w 1997 roku, a 20 lat minęło jak jeden dzień....

Pomysłodawcy i założyciele klubu sportowego, jako młodzi chłopcy marzyli, by być gwiazdami futbolu i robić to, co lubią najbardziej – "grać w nogę". Dzisiaj są gwiazdami i liderami w swojej miejscowości - w Suchawie, bo konsekwentnie doprowadzili do rozwijania swoich pasji i zainteresowań, a przez to - do promowania wartości sportu i aktywnego stylu życia.

Zacznijmy jednak od początku .....

Wszystko rozpoczęło się od inicjatywy Roberta Wójcika, Pawła Roszczyka i Piotra Golonki. Młodzi chłopcy, rozmiłowani w piłce nożnej, zapragnęli utworzyć Klub Sportowy - Agros. Nazwa wzięła się od skojarzenia z wsią i dobrze prosperującego wówczas w Suchawie zakładu rolnego zajmującego się uprawą zbóż. Żółto – niebieskie barwy herbu z lisem w tle miały symbolizować aktywność, szybkość, zwinność i dążenie do sukcesu.

Jak podają w rozmowie mieszkańcy Suchawy - pan Kapica i pani Celińska – "Agencja Nieruchomości Rolnych przekazała grunty wspólnocie mieszkaniowej, a ta, dzięki staraniom młodych i własnym przekonaniom, że w blokowisku po dawnym PGR młodzi muszą mieć swoje miejsce przeznaczyła je na boisko. W miejscu stadionu wcześniej były nieużytki, w celu poszerzenia boiska wykorzystano tereny ogródków działkowych, z którymi żal było rozstać się użytkownikom, bo ziemia tam była urodzajna".

Pierwsze lata działalności klubu to dostosowanie obiektu piłkarskiego do wymogów licencyjnych Polskiego Związku Piłki Nożnej. Po tym okresie powstaje pełnowymiarowe, ogrodzone boisko piłkarskie wraz z zapleczem technicznym tj. zadaszonymi ławkami dla zawodników i 100 miejscami siedzącymi dla kibiców. W 2010 roku dzięki środkom finansowym uzyskanym przez samorząd po sprzedaniu budynku dawnej szkoły i dotacji z funduszy unijnych w Suchawie wybudowano nowoczesną świetlicę wiejską będącą również zapleczem dla zawodników Klubu Sportowego Agros i ich gości.

[wp_ad_camp_4]

Pierwszym trenerem Agros Suchawa był Andrzej Sawczuk. Następnie, w latach 2003-2007 roku klub trenował Wiesław Czelej, pochodzący z Wyryk a mieszkający we Włodawie wielki fan futbolu – doprowadził klub do awansu do ligi okręgowej CHOZPN . Po nim tj. w latach 2007-2014 roku funkcję trenerów pełnili Paweł Soroka,Piotr Sadlak, Krzysztof Flis oraz Andrzej Sadlak. Od roku 2014 do chwili obecnej drużynę prowadzi Robert Wójcik – dawniej zawodnik, teraz – trener.

W okresie swej działalności zespół seniorów wielokrotnie występował w rozgrywkach chełmskiej klasy A oraz ligi okręgowej. Największy sukces to siódme miejsce w "okręgówce" w sezonie 2009/2010 oraz półfinał Pucharu Polski na szczeblu okręgu chełmskiego w 2005 roku. Obecnie piłkarze Agrosu są czołowym zespołem chełmskiej klasy A z szansami na powrót do ligi okręgowej.

Dziś Ludowy Klub Sportowy Agros Suchawa to stabilna organizacja pozarządowa, posiadająca status stowarzyszenia, wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego. Prezesem Zarządu jest Robert Wójcik, Wiceprezesem - Piotr Golonka, Sekretarzem - Artur Lis. W dwudziestoletniej historii klubu największy udział w sukcesach, oprócz wszystkich zawodników mieli aktywni działacze: Andrzej Bylina i Paweł Roszczyk i wciąż aktywni Robert Wójcik i Artur Lis (pełniący funkcję działacza, sponsora i piłkarza). Szczególnie ważną postacią jest zawodnik – Rajmund Tomaszewski, który gra w klubie od początku jego istnienia.

Agros Suchawa w ciągu dwudziestu lat istnienia ugruntował swoją pozycję w piłkarskim świecie lubelszczyzny, jest rozpoznawalny i ceniony, uważany za "godnego przeciwnika". 20 lat temu nikt nie przypuszczał, że klub przetrwa tak długo na sportowej arenie. Z całą pewnością to zasługa jego założycieli, ludzi współtworzących klub, ale także piłkarzy, grona przyjaciół, sympatyków i kibiców.

Całej społeczności Suchawy za tę aktywność, spontaniczność a przede wszystkim pasję gorąco dziękujemy. Życzymy samych sukcesów i satysfakcji z robienia tego - co dobre, a szczególnie doceniamy wielką zdolność zjednania i integracji miejscowej społeczności.

Trwajcie! Przez kolejnych 20 lat i dłużej......

Zespół Redakcyjny

źródło: http://www.wyryki.com.pl

 
data publikacji: 20/09/17

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Włodawiacy na dożynkach w Mełgwi

W minioną niedzielę, 27 sierpnia 2017 roku, Zespół Tańca Ludowego "Włodawiacy" oraz zespół wokalny "Cisza" z Młodzieżowego Domu Kultury we Włodawie wzięły udział w uroczystościach z okazji 700 - lecia Mełgwi i Dożynek Gmino - Parafialnych.

Uroczystości rozpoczęła Msza Święta, a następnie nastąpił przemarsz korowodu dożynkowego na plac przy Amfiteatrze. Nasze zespoły zaprezentowały się w części artystycznej, którą poprzedziły przemówienia władz gminy i zaproszonych goœci. Zespół Tańca Ludowego "Włodawiacy" powitał okolicznych mieszkańców uroczystym polonezem, a następnie zaprezentował tańce opoczyńskie, łowickie, warmińskie, podlaskie i żywieckie.

Między prezentacjami tanecznymi swój repertuar przedstawił zespół wokalny "Cisza" . Oprócz ciepłego przyjęcia i oklasków, dzieci i młodzież miały okazję do spróbowania lokalnych produktów i uczestniczenia w licznych zabawach i konkursach. Organizatorom, państwu Małgorzacie i Markowi Michałczukom oraz Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Mełgwi serdecznie dziękujemy za zaproszenie!

Anna Mróz

http://www.mdk.wlodawa.pl, http://www.gokmelgiew.pl

data publikacji: 13/09/17

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Włodawa: Dwójka ma nowe boisko

Włodawa: Dwójka ma nowe boisko

Już od września uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 we Włodawie będą mogli cieszyć się z nowego boiska. Stary, popękany asfalt zastąpił kompleks boisk z czterotorową bieżnia i torem do skoku w dal. Stare asfaltowe boisko przy SP 2 w końcu przestało straszyć.

Projekt, który włodawski ratusz zgłosił do rządowego programu „Rozwój kultury fizycznej” uzyskał dofinansowanie w wysokości 518 500 zł. Prace remontowe ruszyły jeszcze w ubiegłym roku tak by już we wrześniu boisko mogło zostać oddane do użytku.

[wp_ad_camp_4]

– Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 długo musieli czekać na boisko z prawdziwego zdarzenia. Jak tylko objąłem funkcję burmistrza postanowiłem, że wykorzystamy każdą okazję aby w miejsce boiska z popękanym asfaltem powstał nowy obiekt sportowy. Nasze starania się opłaciły i już od początku nowego roku szkolnego uczniowie będą mogli bezpiecznie ćwiczyć. – mówi burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński.

Włodawa: Dwójka ma nowe boisko

W ramach zakończonego właśnie projektu powstał kompleks boisk na którym można grać w piłkę ręczną, nożną, siatkówkę, koszykówkę i tenisa ziemnego. Powstała również czterotorowa bieżnia o długości 60 metrów i tor do skoku w dal. Cały teren został ogrodzony i oświetlony.

źródło: www.wlodawa.eu

Zobacz również:

Włodawa: Remont boisk na finiszu

„Dwójka” będzie miała nowe boisko

Wyryki: Szkoła pełna sportowych sukcesów

 

data publikacji: 20/08/17

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Włodawa - Wygrał projekt Okopiec

Włodawa - Wygrał projekt Okopiec Zakończyło się głosowanie nad projektami zgłoszonymi do pierwszego w historii Włodawy budżetu obywatelskiego. [wp_ad_camp_4] Decyzją mieszkańców Włodawy zrealizowany zostanie projekt zakładający zagospodarowanie terenów wokół zbiornika Okopiec.  Powstanie tam siłownia na świeżym powietrzu i plac zabaw dla dzieci. Ustawione zostaną również dodatkowe ławeczki. Protokół z posiedzenia zespołu liczącego głosy dostępny jest tutaj.

źródło: www.wlodawa.eu

data publikacji: 07/07/17

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy