Z przyjemnością informujemy, iż Gminna Biblioteka Publiczna w Sławatyczach znalazła się wśród 120 zwycięskich bibliotek, które wzięły udział w akcji Kinder Mleczna Kanapka Przerwa na wspólne czytanie.
Do akcji przystąpiło niemal 1000 bibliotek z całej Polski, wśród których GBP w Sławatyczach uplasowała się na 58 miejscu otrzymując 10830 głosów!
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w głosowanie. Dzięki Państwa głosom zdobyliśmy 50 książek dla dzieci o wartości 1250,00zł.
8 i 9 listopada 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 3 odbył się już po raz kolejny Festiwal Pieśni Patriotycznej. Jest to impreza cykliczna organizowana w ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości.
Celem tego przedsięwzięcia jest podtrzymywanie tradycji narodowej, pielęgnowanie polskości oraz rozwijanie świadomości narodowej i kulturalnej wśród dzieci i młodzieży. Najmłodsze pokolenie Polaków chętnie słucha i wykonuje pieśni patriotyczne i żołnierskie z różnych okresów historycznych.
[wp_ad_camp_4]
W tym roku w większości były to piosenki i pieśni z okresu II wojny światowej, ponieważ w październiku obchodziliśmy 20 rocznicę nadania imienia szkole. Od 11 października 1997 roku szkoła nosi imię gen. Franciszka Kleeberga.
Do festiwalu przygotowują się wszyscy uczniowie szkoły pod kierunkiem swoich wychowawców. Uroczystość ma radosny, ale i podniosły charakter. Imprezę kończy wręczenie uczniom dyplomów i słodyczy ufundowanych przez Radę Rodziców.
Klasa 4cKlasa 3eKlasa 5dKlasa 7dmasz wideo wyślij nam link:. echo@wlodawa.net
12 listopada 2017 roku na XVII Powiatowym Festiwalu Pieśni Patriotycznej w Tucznej grupa wokalna „Sławatyckie Perełki” działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury zdobyła II nagrodę w kat. dzieci ze szkół podstawowych.
W repertuarze konkursowym zaprezentowali: „Dziewczyna z granatem”- słowa Bożena Kraczkowska, muzyka: Bartosz Chajdecki; „Dziś idę walczyć, Mamo” słowa: Józef Szczepański, muzyka: Anna Karwan.
źródło: www.slawatycze.pl
XVI Powiatowym Festiwalu Pieśni Patriotycznej w Tucznej rok 2016
Awans Natalii Danaj i trzecie miejsce Kamili Hamziuk
W turnieju wzięło udział 8 zawodników naszego klubu. Najlepiej zaprezentowała się Natalia Danaj zdobywając drugie miejsce, co dało jej awans na II ogólnopolski turniej w Ostródzie.
W chłopcach z dobrej strony pokazał się Kamil Hamziuk, któremu szczęście nie dopisało w pojedynku półfinałowym z Bartkiem Kowalczykiem (2:3).
W meczu o miejsce trzecie zwyciężył z Łukaszem Drzewieckim 3:2. Reszta zawodników wywalczyła następujące miejsca: Juniorki: ?Madga Bytof miejsca 17-24 ?Natalia Gromek miejsca 17-24 Juniorzy: ?Jakub Zguczyński miejsca 11-12 ?Kacper Maciąg miejsca 17-24 ?Radosław Zawadewicz miejsca 17-24 ?Kacper Bieliński miejsca 33-40
III miejsce Arkadiusza Żuka z SMS-Włodawa na Wojewódzkim Turnieju Kwalifikacyjnym Seniorów
Kolejny dzień zmagań naszych zawodników na szczeblu wojewódzkim, tym razem w kategorii seniorów. Na turnieju zagrało 7 zawodników naszego klubu.
Najlepiej zaprezentował się Arek Żuk, który był o krok od awansu na ogólnopolski turniej. Ostatecznie zakończył na 3 miejscu. Reszta zawodników zajęła następujące miejsca:
Seniorki: ?Natalia Danaj miejsca 5-6 ?Patrycja Waszczuk miejsca 7-8 ?Patrycja Danaj miejsce 9 Seniorzy: ?Sylwester Włoszek miejsca 13-16 ?Kamil Hamziuk miejsca 13-16 ?Jakub Zguczyński miejsca 25-32
Ciężki weekend za nami, składamy wielkie gratulacje naszym zawodnikom.
W Młodzieżowym Domu Kultury 27 października odbył się I Wojewódzki Konkurs Artystyczny dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „WYTAŃCZ, WYŚPIEWAJ” objęty honorowym patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty oraz honorowy patronatem Starosty Włodawskiego.
Organizatorem przedsięwzięcia był Specjalny Ośrodek Szkolno –Wychowawczy im. ks Jana Twardowskiego we Włodawie. Tego dnia sala widowiskowa MDK-u zapełniła się tancerzami i solistami z całego województwa lubelskiego. Uczestnicy prezentowali swoje zdolności w kolorowej scenerii baniek mydlanych.
Tematyka prezentacji była bardzo różna. Nie brakowało cygańskich tańców, jak również latynoskich rytmów. Dzieci otrzymały nagrody rzeczowe, puchary, pamiątkowe dyplomy oraz słodycze.
W minioną niedziele naszych trzech zawodników sprawdzało swoje umiejętności na pierwszych mistrzostwach województwa w ping pongu w Lublinie. Zawodnicy SMS zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, triumfatorem zawodów został Kamil Hamziuk, a na najniższym stopniu podium stanął Sylwester Włoszek, który uległ tylko Kamilowi w fazie pucharowej.
Na fazie grupowej turniej zakończył Arek Żuk, któremu średnio szła gra rakietka bez okładzin. Sylwek i Kamil dzięki bardzo dobrej postawie wywalczyli awans na mistrzostwa Polski w Warszawie, które odbędą się w dniach 9 i 10 grudnia.
Najlepsi zawodnicy otrzymali cenne nagrody pieniężne i rzeczowe co było dla nas ogromnym zaskoczeniem ponieważ nie jest to spotykane na wojewódzkich turniejach w naszym województwie. Gratulujemy i życzymy powodzenia w stolicy!
Artur Mocior z Wyryk Połodu został zwycięzcą konkursu fotograficznego „Powiat Włodawski w obiektywie”. Z kolei nagrodę w kategorii „Bezgraniczne Możliwości” otrzymał Zbigniew Dębiec z Włodawy.
Na konkurs zorganizowany przez Starostwo Powiatowe we Włodawie wpłynęły do 17 września 144 fotografie. Komisja w składzie: Marzena Kasztelan, Bartosz Tereszczuk i Grzegorz Czaplak po weryfikacji nadesłanych prac pod względem zgodności z regulaminem konkursu, oceniła 140 fotografii, przyznając następujące nagrody i wyróżnienia:
I miejsce:
Grand Prix – Artur Mocior z Wyryk,
Grand Prix „Bezgraniczne Możliwości” – Zbigniew Dębiec z Włodawy.
Wyróżnienia:
Przemysław Budzyński z Kołacz oraz Wojciech Grabowski ze Świdnika.
Zdaniem G. Czaplaka większość nadesłanych fotografii była bardzo ciekawa. – Oceniając, braliśmy pod uwag kilka kryteriów, m.in. zgodność z regulaminem, a zwłaszcza z tematyką konkursu, kompozycję obrazu fotograficznego, wkład pracy i oryginalność – mówi.
Niektóre fotografie przestane na konkurs zostaną wykorzystane w kalendarzu powiatu na 2018 r. tegoroczny kalendarz cieszył się bardzo dużym uznaniem wśród wielu firm, instytucji i osób prywatnych na Lubelszczyźnie.
W dniu 29.10.2017 r. na krytej pływalni Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji we Włodawie odbyły się Jesienne zawody pływackie organizowane przez Uczniowski Klub Sportowy MOSiR Włodawa.
W zawodach wzięło udział 79 zawodników w 14 kategoriach. Zawody otworzyła i dekorowała zwycięzców medalami i dyplomami Pani Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Teresa Zaleńska – Sak oraz prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego MOSiR Włodawa Andrzej Antoniszewski.
Wyniki:
1 KATEGORIA rocznik 2005 – 2004
- 50m styl grzbietowy
1 Tasak Bartosz czas 0:44,72
2 Demczuk Bartosz czas 0:45,29
3 Wołos Radosław czas 0:45,41
2 KATEGORIA rocznik 2010 i młodsi
- 25m styl dowolny
1 Hańdziuk Kacper czas 0:44,16
2 Olszewski Filip czas 0:47,91
3 Pastryk Aleksander czas 0:58,88
3 KATEGORIA OPEN – 50m DELFIN
Bieg nr 1
1 Gromysz Maciej czas 0:38,84
2 Rudko Jan czas 0:47,16
3 Stańczuk Kuba czas 0:50,25
1 Kaliszuk Aleksandra czas 0:39,72
4 KATEGORIA rocznik 2010 i młodsi
– 25m styl dowolny
1 Jurczuk Julia czas 0:32,72
2 Olszówka Amelia czas 0:35,02
3 Parczewska Ewelina czas 0:44,09
5 KATEGORIA rocznik 2009
– 25 m styl dowolny
1 Jankowska Lena czas 0:31,21
2 Janska Wiktoria czas 0:50,38
6 KATEGORIA rocznik 2008
– 25m styl dowolnym
1 Bornus Aleksander czas 0:18,50
2 Derkacz Bartłomiej czas 0:22,70
3 Demczuk Adam czas 0:22,81
1 Chaciołka Zuzanna czas 0:40,09
2 Borsuk Olga czas 1:00,62
7 KATEGORIA rocznik 2007 – 2006
– 50m styl dowolny
1 Guziak Piotr czas 0:42,00
2 Parczewski Sebastian czas 0:43,38
3 Czugała Patryk czas 0:45,12
8 KATEGORIA rocznik 2007 – 2006
– 50m styl dowolny
1 Kowalska Amelia czas 1:06,47
2 Daniluk Nela czas 1:09,78
9 KATEGORIA rocznik 2007 – 2006
– 50m styl grzbietowy
1 Książek Miłosz czas 1:06,75
1 Kieloch Maja czas 1:03,38
2 Szczerba Justyna czas 1;09,00
10 KATEGORIA rocznik 2007 –2006
– 50m styl klasyczny
1 Jarząbek Paulina czas 0:49,47
2 Leśniak Wiktoria czas 0:54,07
3 Zalewska Martyna czas 055,97
1 Stańczuk Filip czas 1:07,19
2 Zieliński Michał czas 1:24,21
11 KATEGORIA rocznik 2005 – 2004
– 50m styl dowolny
1 Rudko Jan czas 0:36,50
2 Stańczuk Kuba czas 0:37,65
3 Tasak Bartosz czas 0:38,28
12 KATEGORIA rocznik 2005 – 2004
- 50m styl dowolny
1 Wólczyńska Martyna czas 0:39,78
2 Filipek Agata czas 0:40,54
3 Lesiuk Julia czas 1:15,90
13 KATEGORIA rocznik 2005 – 2004
– 50m styl klasyczny
1 Jankowski Piotr czas 0:43,22
2 Kędzierski Patryk czas 0:49,68
3 Grzywaczewski Jakub czas 0:50,03
3 Łukaszewicz Jan czas 0:50,27
14 KATEGORIA rocznik 2005 – 2004
– 50m styl klasyczny
1 Szczerba Emilia czas 0:50,72
2 Filipek Agata czas 0:54,82
3 Kaczmarek Oliwia czas 1:02,58
W meczu lll kolejki rozgrywanej awansem wysoko pokonujemy drugi zespół Lewartu. Komplet punktów w tym meczu zdobyli zawodnicy grający na drugim stole Sylwek Włoszek i Kamil Hamziuk.
Po jednej indywidualnej porażce zanotowali trener Roman Torba i Arek Żuk, tego wieczoru po wyrównanych pojedynkach ulegli dobrze dysponowanemu Mateuszowi Wardzie.
Mecz stał na wysokim poziomie, a liczna publiczność tego wieczoru dopingowała naszych chłopaków. Gratulujemy i życzymy powodzenia naszym zawodnikom już w ten weekend na Grand Prix Polski Seniorów w Gdańsku!
Czy lubisz cookies? 🍪 Ta strona wymaga zgody na tak zwane cookies czyli ciasteczka i właśnie informuje Cię, że tutaj sa zbierane ciasteczka firm trzecich, jeśli nie zgadzasz się na tego typu internetowe praktyki, prosimy opóść tą stronę. We use cookies to ensure you get the best experience on our website. Zobacz więcej