W dniu 10 czerwca 2017 roku w Stawkach odbyły się powiatowe zawody sportowo-pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych rozegrane według międzynarodowego regulaminu CTIF.
Rywalizowało 10 drużyn, w tym 4 dziewczęce. Zawody zakończyły się sukcesem chłopców z Urszulina, którzy w swojej kategorii zajęli I miejsce. Zmagania młodych strażaków sędziowali funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej we Włodawie.
Zawody w Stawkach zorganizowali: Oddział Powiatowy Związku OSP RP we Włodawie, Komenda Powiatowa PSP we Włodawie, Starostwo Powiatowe we Włodawie, Wójtowie Gmin.
Kolejność zajętych miejsc:
W kategorii dziewcząt:
Stawki
Hańsk
Wola Uhruska
Urszulin W kategorii chłopców:
Urszulin I
Hańsk
Stary Brus
Stawki
Zahajki
Urszulin II
Gratulujemy osiągniętych wyników i życzymy dalszych sukcesów.
Rozpoczęło się głosowanie nad projektami zgłoszonymi do pierwszego w historii Włodawy budżetu obywatelskiego. O tym który z nich zostanie zrealizowany zdecydują mieszkańcy.
– Pierwszy w historii miasta budżet obywatelski cieszył się dużym zainteresowaniem. Wpłynęło osiem wniosków. Niestety komisja musiała większość z nich odrzucić ponieważ nie spełniały kryteriów. W przyszłym roku postaramy się zwiększyć kwotę przeznaczoną na budżet obywatelski, tak aby więcej zgłaszanych przez mieszkańców projektów miało szansę na realizację. – zapewnia burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński.
[wp_ad_camp_4]
Pierwszy projekt, który ma szansę na realizację już w tym roku dotyczy zagospodarowania terenu wokół zbiornika Okopiec. Miałaby tam powstać siłownia na świeżym powietrzu, plac zabaw dla dzieci i ławeczki. Zdaniem wnioskodawców dzięki temu powstałoby miejsce umożliwiające aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu.
Drugi projekt zakłada modernizację północnej trybuny na stadionie miejskim we Włodawie. W jego ramach zaplanowano rozbiórkę starych, drewnianych ławek, wykonanie betonowej podstawy pod siedziska a następnie montaż plastikowych krzesełek.
Głosowanie potrwa do 30 czerwca. Udział w głosowaniu mogą wziąć mieszkańcy Włodawy. Karty do głosowania i urny wystawione są w Publicznym Gimnazjum nr 1, Włodawskim Domu Kultury, Miejskiej Bibliotece Publicznej, Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji, Miejskim Przedszkolu nr 1, Miejskim Przedszkolu Integracyjnym, szkołach podstawowych nr 2 i 3 oraz w sekretariacie włodawskiego ratusza. Głosować można również internetowo TUTAJ. Wyniki głosowania poznamy 5 lipca.
W dniu 21.05 2017 roku w Dubecznie Gmina Hańsk Odbyły się międzygminne zawody sportowo-pożarnicze grup „A” i „C” oraz Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych wg regulaminu CTiF.
Zajęte miejsca w poszczególnych grupach:
Grupa „A” Męskie Drużyny Pożarnicze: I miejsce Hańsk, II Osowa, III Urszulin, IV Wola Uhruska, V Wereszczyn, VI Wytyczno, VII Nowe Załucze, VIII Andrzejów, IX Piaski, X Uhrusk.
[wp_ad_camp_4]
Grupa „C” Kobiece Drużyny Pożarnicze: I Hańsk, II Urszulin, III Wytyczno.
MDP dziewczęta: I Hańsk, II Urszulin, III Wola Uhruska
MDP chłopcy: I Hańsk, II Urszulin I, III Urszulin II, IV Wola Uhruska
Zawody były jednocześnie eliminacją do Powiatowych zawodów sportowo – pożarniczych, które odbędą się w miesiącu czerwcu br.
13 maja w Lublinie nad Zalewem Zemborzyckim odbył się etap okręgowy XXV Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża.
W zawodach uczestniczyła także drużyna reprezentująca naszą szkołę. Dziewczęta uplasowały się na bardzo dobrym piątym miejscu. Podczas rywalizacji udzielały poszkodowanym pierwszej pomocy na pięciu stacjach urazowych oraz rozwiązywały test sprawdzający wiadomości z zakresu pierwszej pomocy i historii Ruchu Czerwonokrzyskiego.
Nasza drużyna wystąpiła w składzie: Kaja Bobak – kapitan, Klaudia Tomczak, Magdalena Husarek, Agata Mazurek oraz Julia Koszut. Opiekę nad nimi sprawowali Katarzyna Cenkała i Grzegorz Kryjak.
Wczoraj w Szkole Podstawowej Nr 3 we Włodawie odbył się etap powiatowy Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Gospodarzem był dyrektor szkoły – p. Janusz Korneluk. Konkurs został zorganizowany przez Komendę Powiatową Policji we Włodawie we współpracy ze Strażą Miejską, Strażą Pożarną oraz WORD w Chełmie. Na turnieju gościli również Komendant Powiatowy Policji we Włodawie – podinsp. Wioletta Pawluk i z-ca dyrektora WORD w Chełmie p. Tadeusz Łańcucki.
W zmaganiach rywalizowali uczniowie z 3 szkół gimnazjalnych i 6 podstawowych powiatu włodawskiego. Turniej składał się z 4 konkurencji. Najpierw odbyła się część teoretyczna – test z ruchu drogowego, a następnie uczestnicy musieli wykazać się umiejętnościami praktycznymi w zakresie: udzielania pierwszej pomocy oraz jazdy rowerem. To właśnie tym środkiem lokomocji młodzież miała za zadanie pokonać tor przeszkód na hali sportowej oraz przestrzegając przepisów przejechać miasteczko ruchu drogowego.
W kategorii drużynowej gimnazjum I miejsce zajęło: Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie, II – Zespół Szkół w Wyrykach zaś III – Zespół Szkół w Woli Uhruskiej. W kategorii drużynowej szkół podstawowych I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa Nr 3 we Włodawie, II – Szkoła Podstawowa Nr 2 we Włodawie, natomiast III – Szkoła Podstawowa w Kaplonosach. W klasyfikacji indywidualnej szkół podstawowych zwycięzcą został Kamil Tokarski – ze Szkoły Podstawowej Nr 3 we Włodawie, a w gimnazjum najlepszy był: Wiktor Misiura.
Najlepsi uczestnicy turnieju otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe, które zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe we Włodawie, lokalne instytucje samorządowe oraz WORD w Chełmie. Zwycięzcy będą reprezentować powiat włodawski na etapie wojewódzkim Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.
Szczególne podziękowania za wsparcie logistyczne przedsięwzięcia kierujemy do dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 3 we Włodawie – p. Janusza Korneluka oraz do p. Jana Niścioruka – wieloletniego sędziego turnieju za pomoc w organizacji i prowadzenie konkursu.
Kolejny raz policjanci lubelskiego garnizonu rywalizowali o Puchar Komendanta Powiatowego Policji we Włodawie. W zmaganiach 14 drużyn bezkonkurencyjna okazała się ekipa z KMP Lublin, której uczestnik został również najlepszym zawodnikiem zawodów. Natomiast największą rybę złowił zawodnik z KMP Zamość.
Już po raz ósmy odbyły się Drużynowe Zawody Wędkarskie Policjantów Garnizonu Lubelskiego o Puchar Komendanta Powiatowego Policji we Włodawie. Organizatorami zawodów był Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów woj. lubelskiego i Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów we Włodawie. Imprezę uroczyście otworzył: Z-ca Komendanta Powiatowego Policji we Włodawie – nadkom. Tomasz Patra.
Zawody odbyły się w dwóch konkurencjach – łowienie gruntowe na jez. Glinki i łowienie spiningowe na jez. Białym. W zawodach wystartowali reprezentanci 14 drużyn z garnizonu lubelskiego.
W dwudniowych zmaganiach bezkonkurencyjni drużynowo okazali się funkcjonariusze KMP Lublin. Najlepszym zawodnikiem został – Artur Popławski z KMP Lublin, a największą rybę złowił Jarosław Stawicki z KMP Zamość. II miejsce zajęli funkcjonariusze Komendy Powiatowej w Świdniku, a III miejsce zajęła drużyna z KMP w Chełmie. Podczas zawodów nie zabrakło też humorystycznych akcentów, ponieważ wyróżniony został największy pechowiec zawodów, któremu, między innymi w ferworze walki, złamała się wędka.
Uczestnicy zawodów z rąk przewodniczącego – asp.szt. Artura Garbacza i przedstawicieli Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj. lubelskiego oraz przewodniczącego Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów we Włodawie – sierż. szt. Sebastiana Czausa otrzymali puchary, dyplomy i atrakcyjne nagrody, zaś każdy z zawodników drobne upominki ufundowane przez lokalne samorządy i przedsiębiorców, którzy przyłączyli się do przedsięwzięcia.
W dniach 5-7 maja 2017 r. w miejscowości Rydzyna koło Leszna odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów, Kadetów Młodszych i Starszych w Kickboxingu Light Contact i Point Fighting oraz Mistrzostwa Polski Seniorów Point Fighting. Włodawska sekcja kickboxingu „Skorpion” działająca przy MKS „Mechanik” Włodawa nie zwalnia tępa, po Polish Fighter kids w Szczecinie zawodnicy wystąpili w Mistrzostwach Polski. Dominika Jagiełłowicz potwierdziła że jest czołową kickboxerką w Polsce.
Po wyczerpującym turnieju Mistrzostw Polski full-contact w Piotrkowie Trybunalskim i zdobyciu tytułu wicemistrzyni Polski tym razem stanęła na najwyższym stopniu podium i zdobyła Mistrzostwo Polski juniorek w kat 60 kg. Dominika w pierwszej walce spotkała się ze starą znajomą, którą pokonała już w Piotrkowie Trybunalskim, Julią Blatkiewicz (UKS Dragon Gorzów Wielkopolski), którą po trzech rundach pokonała zdecydowanie na punkty.
W drugiej walce na Jagiełłowicz czekała Katarzyna Iwanowska(KKT Bałtyk Koszalin), którą zastopowała w pierwszej rundzie. W finale Dominika Jagiełłowicz spotkała się z zawodniczką trenera Kadry Narodowej, Julią Zając (KS Beniaminek 03 Starogard Gdański) i zwyciężyła wyraźnie na punkty, zbierając gromkie brawa i zdobywając swój trzeci tytuł w karierze. Dominika zdobywając Mistrzostwo Polski otworzyła sobie drogę do Reprezentacji i startu w Mistrzostwach Europy Kadetów i Juniorów WAKO w Skopje w Macedonii.
Wicemistrzostwo Polski zdobyła Monika Konieczna zawodniczka niepokonana przez trzy lata, Monika Konieczna wygrała wszystko w Polsce wśród kadetów, dwa tytuły Mistrzyni Polski w różnych kategoriach, Puchar Polski, Polish Fighter Kids, tym razem też zaprezentowała sie świetnie wygrywając trzy walki i dochądząc do finału w nowej dla niej kategorii 55kg, mimo że nie była w pełni dysponowana. Monika Konieczna w finale spotkała się z Anną Piętką (Ragnarok Białystok), która też miała ciężką przeprawę do finału. Monika po ciężkim boju przegrała na punkty, gdzie zadecydowało kilka ciosów.
– To nie jest takie proste, cieszę się z sukcesu Dominiki i to jest ważne, dziewczyny się uzupełniają, boli jednak jak człowiek czymś żyje …to już dwadzieścia lat moich zmagań i dwanaście klubu, trzy lata z Moniką byliśmy niepokonani, ale myślę że taka porażka zmobilizuje ją i mnie jako trenera do cięższej pracy, to dopiero kadetka. Jeden ze sponsorów powiedział, że marzenia się spełniają, jeszcze w full-contact nie startowała. Cel, rewanż i sięgnięcie po Mistrzostwo Świata – mówi trener Sylwester Protas.
Zawody były punktowane w systemie sportu młodzieżowego, oprócz Dominiki Jagiełłowicz i Moniki Koniecznej, które już są w Kadrze Narodowej, punkty zdobyła Aleksandra Sokołowska w kategorii kadetek starszych 46 kg, która rodzice dowożą na treningi z miejscowości Zaliszcze, zajmując szóste miejsce w silnie obsadzonej kategorii.
Blisko medalu w pointfighting była Amelia Olszewska, którą znowu rodzice dowożą z Hańska- kadetka młodsza, przegrywając zaledwie dwoma punktami walkę o medal. Na wyróżnienie zasługuje też Bartosz Linkiewicz, który startował w kategorii kadetów młodszych do 32 kilo, przegrywając swój pojedynek minimalnie na punkty. Niestety dziesięcioletnia Anna Schweisser odpadła w eliminacjach.
Udział w zawodach był możliwy dzięki wsparciu Urzędu Miejskiego we Włodawie, Starostwa Powiatowego oraz firmy Handbud.
10 maja 2017 r. na stadionie sportowym w Sławatyczach odbyły się XIV Biegi Uliczne „Rzeka Bug Granicą Unii Europejskiej”. Uroczystego otwarcia dokonał Wiceprzewodniczący Rady Gminy Radosław Trzeciak, który w swoim wystąpieniu do młodych sportowców nawiązał do rocznicy wejścia Polski do Unii Europejskiej i historii poprzednich edycji biegów.
[wp_ad_camp_4]
Rozegrano 16 biegów w sześciu kategoriach wiekowych dziewcząt i chłopców w których udział wzięło 230 zawodników. Organizatorem zawodów był Gminny Ośrodek Kultury i Zespół Szkół w Sławatyczach przy finansowym wsparciu Powiatu Bialskiego i Gminy Sławatycze. Czołowe miejsca w poszczególnych biegach zajęli:
dziewczęta 2011 i mł. bieg na 250m Bieg Przedszkolaka – Maja Zagajska, Joanna Dawidowska, Sandra Sławecka;
chłopcy 2011 i mł. bieg na 250m Bieg Przedszkolaka - Gabriel Łuciuk, Paweł Trzeciak, Adam Wasilewski;
dziewczęta 2008-/09/10 bieg na 500m – Justyna Sacharczuk, Julia Chyb, Zuzanna Paszek;
chłopcy 2008- /09/10 bieg na 500m – Dominik Osic, Ksawery Osik, Piotr Woszkiel;
dziewczęta 2006-2007 bieg na 500m Martyna Sozoniuk, Maria Dejneka, Diana Hałaszuk;
chłopcy 2006-2007 bieg na 700m –Michał Woszkiel, Wojciech Klimiuk, Jakub Chyb;
dziewczęta 2005 bieg na 700m –Patrycja Przybysławska, Martyna Alberska, Patrycja Gawłowska;
chłopcy 2005 bieg na 1000 m – Adrian Suwalski, Michał Zagajski, Łukasz Zawistowski
dziewczęta 2004 bieg na 1000 m – Aleksandra Lipka, Wioleta Lipka, Julia Panasiewicz;
chłopcy 2004 bieg na 1000 m – Adam Czech, Patryk Suwalski, Igor Prokopiuk;
dziewczęta 2003 bieg 1000m – Klaudia Boguszewska, Michalina Tracz;
chłopcy 2003 bieg na 1500m – Kamil Matejuk, Jakub Martychowiec, Michał Wołosiuk;
dziewczęta 2001-2002 bieg na 1500m- Agnieszka Moszkowska, Klaudia Sibińska, Julia Rabczuk;
chłopcy 2001-2002 bieg na 1500m – Mateusz Zagajski, Dawid Zagajski, Dominik Hasiuk;
open kobiet bieg na 1500m – Klaudia Boguszewska, Aleksandra Lipka,Wioleta Lipka;
open mężczyzn bieg na 2000 m – Damian Zagajski, Dominik Chomiczewski, Jakub Beń.
Zawodnicy, którzy zajęli miejsca I-III otrzymali medale i dyplomy, natomiast za miejsca IV-VI pamiątkowe dyplomy. Nagrody i wyróżnienia wręczali Wiceprzewodniczący Rady Gminy Radosław Trzeciak i sędzia główny biegów Bogdan Bandzerewicz – nauczyciel wychowania fizycznego miejscowego Zespołu Szkół. Spikerkę zawodów prowadził Bolesław Szulej– dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury. Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom biegów za sportową rywalizację upamiętniającą ważne wydarzenie historyczne.
Telewizja Polska rozpoczęła prace nad materiałem dotyczącym realizacji kampanii edukacyjno – promocyjnej na temat szkół resortowych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Twórcy programu odwiedzili na początek ścianę wschodnią Polski. ZSCKR w Korolówce-Osadzie odwiedzili już pierwszego dnia nagrań do programu. Zebrany materiał ma posłużyć do stworzenia cyklicznej audycji pt. „Rolnik szuka szkoły” skierowanej głównie do przyszłych uczniów szkół rolniczych. Emisję zaplanowano od 13 maja na TVP3.
19 kwietnia 2017 r. ekipa telewizyjna nagrywała materiał w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Korolówce – Osadzie. Przewodnikiem po szkole była Karolina Patejuk, uczennica klasy pierwszej technikum kształcącego w zawodzie technik agrobiznesu.
Szkołę nazywa rodzinną (jako trzecia z rodzeństwa tutaj uczęszcza), zna ją i świetnie się w niej czuje. Karolina zaprezentowała kształcone zawody, pracownie, m.in. pracownię żywienia i usług gastronomicznych, pracownię obsługi konsumenta (w niej to uczennice, nakrywając do stołu, popisują się m.in. sztuką składania serwet – sekret p. Diany Łubkowskiej).
Warsztaty to oczko w głowie mechanizatorów i kierownika praktycznej nauki zawodu p. Krzysztofa Horszczaruka. Dla wielu uczniów pochodzących ze wsi jazda ciągnikiem czy nawet samochodem po polnych drogach nie jest nowością, ale świadome pogrzebanie we wnętrznościach kolosów to już jest coś. Sprawna obsługa urządzeń np. służących do sprawdzania rozpylaczy w opryskiwaczach, diagnostyka samochodów osobowych z wykorzystaniem diagnoskopu firmy BOSCH - to umiejętności, które nabywają podczas zajęć praktycznych. Wprawdzie wyjazd ciągnikiem przyszłych mechanizatorów rolnictwa na poletko szkolne i przygotowanie pola do sadzenia ziemniaków wydaje się być majówką, ale faktem jest, że trzeba wiele godzin poćwiczyć, aby równo te ziemniaki zasadzić.
Rozwijanie różnorodnych zainteresowań w tej szkole jest równie ważne jak nauka zawodu – stwierdziła Karolina. Świadczą o tym liczne obiekty i urządzenia sportowe. Nowocześnie urządzona siłownia, sala fitness, stół bilardowy są ciągle oblegane. Pasje artystyczne można spełniać w szkolnym zespole teatralnym „Korale”, warsztatach ludowo – artystycznych. Inni mogą się odnaleźć w wolontariacie, sekcji samoobrony itd.
[wp_ad_camp_4]
Ekipa zauważa, że na korytarzach szkolnych można spotkać wiele sympatyzujących par. Tak w naturalny sposób kojarzą się przyszłe związki i małżeństwa. Wiele z nich poważnie wiąże swoją przyszłość z życiem i pracą na wsi. Nie jest też tajemnicą, że niejeden chłopak i niejedna dziewczyna wybrał/ła tę szkołę, aby znaleźć sobie żonę czy męża.
Jesteśmy dumni z naszych dokonań, zgodnie potwierdzają dyrektor szkoły Leszek Młynarczyk i kierownik internatu Magdalena Ostrowicka, ale najbardziej cieszą nas sukcesy uczniów i wychowanków, ich zadowolenie i dobre zdanie o szkole.
Czy lubisz cookies? 🍪 Ta strona wymaga zgody na tak zwane cookies czyli ciasteczka i właśnie informuje Cię, że tutaj sa zbierane ciasteczka firm trzecich, jeśli nie zgadzasz się na tego typu internetowe praktyki, prosimy opóść tą stronę. We use cookies to ensure you get the best experience on our website. Zobacz więcej