Turniej - Strona 62 z 68 - wlodawa.NET

Zdobywcy włodawskich Oscarów

Włodawskie Oskary, Włodawa, Oskar, Film 25 maja 2016 roku odbył się III Włodawski Przegląd Filmowej Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej, którego organizatorami byli:

Publiczne Gimnazjum nr 1 im. ks. S. Konarskiego, Starostwo Powiatowe we Włodawie, Młodzieżowy Dom Kultury, Włodawski Dom Kultury oraz Miejska Biblioteka Publiczna. Burmistrz Miasta Włodawy - Pan Wiesław Muszyński - objął przegląd Honorowym Patronatem.

Na przegląd włodawska młodzież zgłosiła 21 różnorodnych gatunkowo i tematycznie filmów, wśród których w kategorii filmów popularnonaukowych znalazły się dwie produkcje uczniów klas matematyczno-fizycznych z II Liceum Ogólnokształcącego, a mianowicie:

[wp_ad_camp_4]

„Karłowaty Władca Podziemi” autorstwa Krzysztofa Buczyńskiego oraz Tomasza Dyśko oraz „Elektryzowanie balonu” – film, którego autorem jest Jakub Oszust. W zewnętrznej fabularnej produkcji w roli aktorów wystąpiło jeszcze trzech uczniów z naszej szkoły: Adam Skrzyński i Karol Chorąży (LO) oraz Mateusz Zybała (TI).

Zaangażowanie, twórczy zapał i umiejętności warsztatowe młodych filmowców doceniono w szczególny sposób, wręczając nagrody – włodawskie Oscary.

Garść zdjęć na stronie http://www.sp2wlodawa.pl/

źródło: http://www.2lo.wlodawa.pl/

 

data publikacji: 09/06/16

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Włodawa: Wędkarski Dzień Dziecka

Wędkarski Dzień Dziecka Włodawa

03 czerwca 2016 roku na zbiorniku Okopiec zostały rozegrane zawody wędkarskie Koła PZW we Włodawie z okazji ”Międzynarodowego Dnia Dziecka” o Puchar Burmistrza Włodawy. W zawodach uczestniczyli reprezentanci Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych zarówno w konkurencji drużynowej jak i indywidualnej.

W konkurencji drużynowej Szkół Podstawowych pierwsze miejsce zajęła II drużyna Szkoły Podstawowej nr 2 we Włodawie, drugie miejsce drużyna Szkoły Podstawowej w Wyrykach, trzecie miejsce drużyna Szkoły Podstawowej nr 3 we Włodawie. W konkurencji indywidualnej szkół Podstawowych pierwsze miejsce zajął Tomasz Świstoń ze Szkoły Podstawowej nr 2 we Włodawie z wynikiem- 2335 pkt, drugie miejsce Kacper Kobus ze Szkoły Podstawowej nr 2 we Włodawie z wynikiem – 1734 pkt, trzecie miejsce Marcin Struk ze Szkoły Podstawowej w Wyrykach z wynikiem - 491 pkt.

[wp_ad_camp_4]

W konkurencji drużynowej Szkół Gimnazjalnych pierwsze miejsce zajęła drużyna z Gimnazjum w Wyrykach, drugie miejsce drużyna Gimnazjum nr 2 we Włodawie, trzecie miejsce drużyna Gimnazjum w Dubecznie. W konkurencji indywidualnej Szkół Gimnazjalnych pierwsze miejsce zajął Tomasz Kobus z Gimnazjum nr 1 we Włodawie z wynikiem 695 pkt, drugie miejsce Hubert Tadyniewicz z Gimnazjum w Wyrykach z wynikiem 514 pkt, trzecie miejsce Adrian Budner z Gimnazjum nr 2 we Włodawie z wynikiem – 452 pkt. Puchar Starosty Włodawskiego za największa rybę zawodów zdobył.

Tomasz Świstoń reprezentant Szkoły Podstawowej nr 2 we Włodawie. Zawodnicy do trzeciego miejsca w konkurencjach indywidualnych otrzymał atrakcyjne nagrody rzeczowe , pozostali zawodnicy otrzymali nagrody pocieszenia. Po zakończonych zawodach uczestnicy zawodów spotkali się przy wspólnym grillu.

źródło: www.wlodawa.eu

 

data publikacji: 06/06/16

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Żelazny Triathlon, hitem Lubelszczyzny

ŻELAZNY TRIATHLON Włodawa Okuninka
 

Już w sobotę, 4 czerwca w Okunince rusza największa triatlonowa impreza roku Lubelszczyzny – Żelazny Triathlon 4.Na dwa tygodnie przed zawodami potwierdziła swój start rekordowa liczba - 110 uczestników, a kolejnych 63 oczekuje, choć limit zawodników wynosi „tylko” 150. Start o godz. 13 w centrum Okuninki. Bez względu na pogodę, choć na ma być ponoć upalna.

[wp_ad_camp_4]

Andrzej Romańczuk – starosta włodawski nie kryje swojego zadowolenia z powodu gigantycznego zainteresowania czwartą już edycją zawodów „Żelazny Triathlon” – zmagań, które polegają na pływaniu, jeździe rowerem i biegu.

Co ciekawe, zawody organizowane wspólnie przez starostwo, ratusz, UG Włodawa i stowarzyszenie Leniwce.pl zgromadziły połowę uczestników spoza Lubelszczyzny. Chętni są z całej Polski – od Gdańska, Bydgoszczy po Wrocław i Warszawę. Nie brakuje także kobiet, choć to mordercza dyscyplina sportu.

[wp_ad_camp_1]

- To bardzo ciekawa i ważna impreza w naszym powiecie - mówi starosta. - Cieszy fakt, że tak wielu chętnych zgłosiło się do tych zawodów. Na pewno będzie to doskonała okazja nie tylko do obejrzenia prawdziwej rywalizacji „ludzi z żelaza”, ale także do wypromowania pięknych walorów naszego powiatu. Jestem przekonany, że ci wszyscy, którzy 4 czerwca przyjadą do Okuninki nie będą zawiedzeni. Nie tylko z powodu sportowych zmagań.

Data i miejsce zawodów: 4.06.2016 r., g. 13.00, Okuninka – Jezioro Białe Dystans - SPRINT pływanie: 0,75 km, rower: 20 km, bieg: 5 km Strona: www.zelaznytriathlon.eu  

źródło: www.powiatwlodawski.pl

data publikacji: 24/05/16

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Laury zwycięstwa dla gimnazjalistów z Publicznego Gimnazjum nr 1 we Włodawie

PG1 WłodawaZ wielką dumą informujemy, że uczniowie z naszego gimnazjum 12 maja 2016 roku odebrali nagrody i dyplomy z rąk Lubelskiego Kuratora Oświaty, Pani Teresy Misiuk. Wśród zwycięzców przedmiotowych konkursów kuratoryjnych znaleźli się: Dominika Kirszner, laureatka w konkursie z języka angielskiego oraz Wojtek Łuczko, laureat w konkursie biologicznym.

Swój spektakularny sukces osiągnęli we współpracy z nauczycielami: języka angielskiego – panią Teresą Głogowską i biologii – panią Ewą Zając. Do grona najlepszych należy również Kacper Korneluk (nauczyciel przygotowujący pani Katarzyna Pruszkowska), który został finalistą konkursu z języka niemieckiego, do tytułu laureata zabrakło mu bardzo niewielu punktów.

[wp_ad_camp_2][wp_ad_camp_3]

Dominiko, Wojtku i Kacprze-dziękujemy!!! Dzięki Waszym sukcesom skutecznie udowadniamy, co to znaczy wysoki poziom nauczania:) Jesteśmy z Was dumni, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

źródło: http://pg1.wlodawa.pl/

data publikacji: 19/05/16

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Biblioteka inspiracją – Finał XVI Festiwalu Twórczości Dziecięcej

Moja magiczna biblioteka WłodawaW piątek, 13 maja 2016 r. we włodawskiej książnicy odbył się Finał XVI Festiwalu Twórczości Dziecięcej „Moja magiczna biblioteka – w 70-lecie Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie” pod Honorowym Patronatem Starosty Włodawskiego Andrzeja Romańczuka i Burmistrza Włodawy Wiesława Muszyńskiego, zorganizowany we współpracy z Starostwem Powiatowym we Włodawie, Urzędem Miejskim we Włodawie, Miejską Komisją Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych we Włodawie, Stowarzyszeniem Bibliotekarzy Polskich Koło przy MBP we Włodawie i w roli sponsora Miejskim Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej Sp. z o. o. we Włodawie.

[wp_ad_camp_2][wp_ad_camp_3]

Wydarzenie odbyło się w ramach obchodów XIII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek „Biblioteka inspiruje”. Szesnasta edycja Festiwalu nawiązywała do 70-lecia działalności naszej biblioteki. Tematyka zachęcała uczestników do poszukiwania innowacyjnych rozwiązań w pracy artystycznej wpływając jednocześnie na rozwój wyobraźni i kształtowanie potrzeb czytelniczych wśród młodych uczestników konkursu, będąc jednocześnie elementem promocji Włodawy i Powiatu Włodawskiego.

Zgromadzonych gości powitał Jacek Żurawski, Dyrektor MBP we Włodawie. Uroczystość poprowadziły: Edyta Pietrzak, Kierownik Działu Regionalnego MBP i Małgorzata Topolska, Bibliotekarz Oddziału dla Dzieci.

Spotkanie rozpoczęło się od przedstawienia „Papierosy to szkodliwce” w wykonaniu grupy teatralnej „Świetliki” ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego we Włodawie pod opieką artystyczną Joanny Szymańskiej, Anety Czerwińskiej i Anny Bajko-Książek.

Część animacyjna zawierała elementy profilaktyczne podejmujące trudny temat przeciwdziałania uzależnieniom przekazane poprzez artystyczną formę wyrazu w formie przystosowanej do zdolności percepcyjnych młodych uczestników spotkania. Dla zainteresowanych profilaktyką uczestników spotkania udostępnione zostały też materiały przekazane przez Miejską Komisję Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych we Włodawie.

[wp_ad_camp_4]

Podsumowania tegorocznej edycji Festiwalu dokonała Edyta Pietrzak, natomiast protokoły z posiedzeń Komisji Konkursowych odczytała Małgorzata Topolska.

Uroczystego wręczenia nagród i dyplomów laureatom dokonali przedstawiciele współorganizatorów, którzy wyrazili podziw dla młodych twórców oraz życzyli im dalszych sukcesów na artystycznej ścieżce: Burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński, Wicestarosta Włodawski Adam Panasiuk i Joanna Pogonowska – Przewodnicząca Miejskiej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych we Włodawie oraz Jacek Żurawski Dyrektor MBP.

Małgorzata Zińczuk, Z-ca dyrektora ds merytorycznych MBP, inicjatorka i pomysłodawczyni konkursu, pogratulowała uczestnikom zdolności artystycznych, wyrażając jednocześnie radość z nieprzemijającej popularności festiwalu, który stanowi dla laureatów możliwość zaprezentowanie swoich prac szerokiemu gronu odbiorców.

Kolejnym punktem programu było zwiedzanie pokonkursowej wystawy w Galerii Na Piętrze, gdzie uczestnicy wydarzenia mogli obejrzeć prace nagrodzone i wyróżnione w bieżącej edycji. Natomiast w Dziale Regionalnym czekał na wszystkich słodki poczęstunek ufundowany przez Starostwo Powiatowe we Włodawie.

[wp_ad_camp_1]

W aktualnej edycji wpłynęło 231 prac (w tym 74 w kategorii literackiej, 2 multimedialnej i 155 w plastycznej) złożonych przez 201 uczestników z 14 placówek kulturalnych i oświatowych powiatu włodawskiego. Komisje konkursowe postanowiły 44 prace nagrodzić (16 w kategorii literackiej w tym cztery I nagrody, pięć II i siedem III; 2 w kategorii multimedialnej i 26 w kategorii plastycznej) a 9 prac plastycznych wyróżnić.

LISTA LAUREATÓW XVI FESTIWALU TWÓRCZOŚCI DZIECIĘCEJ

źrodło: www.wlodawa.eu

data publikacji: 17/05/16

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Znamy zwycięzców powiatowego turnieju BRD

BRD Włodawa Turniej Wczoraj rozstrzygnięty został etap powiatowy Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, który był doskonałą okazją do powtórzenia zasad ruchu drogowego oraz promowania aktywnych form spędzania wolnego czasu.

W klasyfikacji drużynowej szkół podstawowych zwyciężyła – Szkoła Podstawowa Nr 2 we Włodawie, zaś wśród gimnazjum najlepsi byli uczniowie z Publicznego Gimnazjum Nr 1 we Włodawie. W klasyfikacji indywidualnej szkół podstawowych najlepsza była Jagoda Marcioha, zaś wśród gimnazjum zwycięzcą okazał się – Jakub Józefczuk.

[wp_ad_camp_4]

Wczoraj w Szkole Podstawowej Nr 3 we Włodawie odbył się etap powiatowy Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Gospodarzem był dyrektor szkoły – p. Janusz Korneluk. Konkurs został zorganizowany przez Komendę Powiatową we Włodawie we współpracy ze Strażą Miejską, Strażą Pożarną oraz Włodawskim Domem Kultury.

Na turnieju gościł również Komendant Powiatowy Policji we Włodawie – mł. insp. Mariusz Siegieda, Komendant Straży Miejskiej – Sławomir Borkowski, z-ca dyrektora WORD w Chełmie p. Tadeusz Łańcucki oraz burmistrz miasta Włodawa – p. Wiesław Muszyński. Sędzią Głównym turnieju był podobnie jak w latach ubiegłych – p. Jan Niścioruk.

W zmaganiach rywalizowali uczniowie z 8 szkół gimnazjalnych i 7 podstawowych powiatu włodawskiego. Turniej skłądał się z 4 konkurencji. Najpierw odbyła się część teoretyczna – test z ruchu drogowego, a następnie uczestnicy musieli wykazać się umiejętnościami praktycznymi w zakresie: udzielania pierwszej pomocy oraz jazdy rowerem. To właśnie tym środkiem lokomocji młodzież miała za zadanie pokonać tor przeszkód na hali sportowej oraz przestrzegając przepisów przejechać miasteczko ruchu drogowego.

[wp_ad_camp_2][wp_ad_camp_3]

W kategorii drużynowej gimnazjum I miejsce zajęło: Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie, II – Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie zaś III – Zespół Szkół w Wyrykach. W kategorii drużynowej szkół podstawowych I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa Nr 2 we Włodawie, II – Szkoła Podstawowa Nr 3 we Włodawie, natomiast III – Zespół Szkół w Wyrykach. W klasyfikacji indywidualnej szkół podstawowych zwyciężczynią została Jagoda Marcioha – ze Szkoły Podstawowej Nr 3 we Włodawie, a w gimnazjum najlepszy był: Jakub Józefczuk.

Najlepsi uczestnicy turnieju otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe, które zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe we Włodawie, lokalne instytucje samorządowe oraz WORD w Chełmie. Zwycięzcy będą reprezentować powiat włodawski na etapie wojewódzkim Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy za pomoc w organizacji i przeprowadzeniu turnieju.

E.T.

źrodło: www.lubelska.policja.gov.pl

data publikacji: 14/05/16

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Turniej motoryzacyjny rozstrzygniety

Turniej BRD WłodawaWe wtorek w miejscowości Korolówka Osada odbył się etap powiatowy Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych rywalizowali o zakwalifikowanie się do etapu wojewódzkiego.

Po licznych zmaganiach najlepszą okazała się drużyna Zespołu Szkół Zawodowych i II LO we Włodawie. Natomiast w klasyfikacji indywidualnej zwycięzcą został Aleksandrowicz Krystian – uczeń Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Korolówce Osadzie

[wp_ad_camp_4]

We wtorek cztery drużyny ze szkół ponadgimnazjalnych zmagały się w etapie powiatowym Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Udział w konkursie wzięły 2 drużyny z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Korolówce Osadzie oraz 2 z ZSZ nr 1 i IILO we Włodawie.

Rywalizację młodzieży obserwowali: Komendant Powiatowy Policji we Włodawie – mł. insp. Mariusz Siegieda, dyrektor Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Korolówce Osadzie – p. Leszek Młynarczyk, przedstawiciel WORD w Chełmie – p. Zbigniew Radziejczuk oraz Starostwa Powiatowego we Włodawie – p. Dariusz Makarewicz.

Uczniowie wykazali się wiedzą i umiejętnościami w wielu konkurencjach. Do najważniejszych zadań podczas turnieju należało: rozwiązanie testu z bezpieczeństwa w ruchu drogowym, pierwsza pomoc przedmedyczna, jazda samochodem i jego obsługa oraz jazda motorowerem. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwał naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego we Włodawie – st. asp. Sławomir Kapelko, policjanci Ruchu Drogowego, funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej z Włodawy oraz sędzia główny – p. Jan Niścioruk.

[wp_ad_camp_2][wp_ad_camp_3]

Zwycięską drużyną okazała się drużyna Nr 1 ZSZ Nr 1 we Włodawie w składzie: Parczewski Patryk, Puacz Krystian oraz Szybilski Mateusz. To właśnie uczniowie tej szkoły ponadgimnazjalnej będą reprezentować powiat włodawski na szczeblu wojewódzkim. W turnieju wyróżniony został Alesandrowicz Krystian - uczeń Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego, który w klasyfikacji indywidualnej zdobył najwięcej punktów.

Zwycięskie drużyny turnieju i najlepsi zawodnicy otrzymali puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe we Włodawie i lokalne instytucje samorządowe powiatu włodawskiego. Szczególne podziękowania kierujemy do dyrektora Zespołu szkół Centrum Kształcenia Rolniczego za wsparcie logistyczne przedsięwzięcia oraz do p. Jana Niścioruka za wieloletnią współpracę w organizacji i prowadzeniu konkursu.

E.T.

źrodło: www.lubelska.policja.gov.pl

data publikacji: 14/05/16

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Włodawa - Wiosenna recytacja

Przedszkole WłodawaPrzedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 2 we Włodawie uwielbiają słuchać bajeczek z kolorowej biblioteczki, ale także z przyjemnością uczą się wierszyków.

Tradycją przedszkolną są już konkursy recytatorskie, które odbywają się kilka razy w roku.

Tym razem „Wiosenne Recytacje” połączone zostały z eliminacjami do V Międzyprzedszkolnych Prezentacji Recytatorskich i wzięło w nich udział 18 dzieci.

[wp_ad_camp_4]

Jury składające się z nauczycieli i rodziców wytypowało czterech przedstawicieli przedszkola do kolejnego etapu konkursu.

Swoje wiersze zaprezentują: Anna Chudzik, Barbara Chadam, Maja Orzechowska i Hanna Odyniec.

źrodło: www.wlodawa.eu

data publikacji: 10/05/16

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Kolejny sukces gimnazjalistów

Maszyny Wodne PG2 Włodawa Kolejny sukces gimnazjalistów12 marca 2016 roku w Piasecznie odbył się etap regionalny V Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wodnych. W konkursie brały udział drużyny z województwa mazowieckiego, łódzkiego, lubelskiego i podlaskiego. Naszą szkołę reprezentowało 11 osób wchodzących w skład sześciu drużyn ( MaWi, Turbo Siklawa, Senti, Water Wolves, KarJar, Gypsy Scanners).

Startujący mieli za zadanie zbudować turbinę, która podnosiłaby ciężar 5 kg na wysokość 2 metrów. Drużyny rywalizowały w konkurencjach "Moc - podniesienie ciężaru w jak najkrótszym czasie" i "Wydajność - podniesienie odważnika przy zużyciu jak najmniejszej ilości wody".

[wp_ad_camp_4]

Drużyna PG 2 "Gypsy Scanners" w składzie: Miłosz Borkowski, Jakub Łobko i Kacper Pastuszuk zajęła bardzo wysokie siódme miejsce spośród kilkudziesięciu drużyn startujących w turnieju. Ich turbina spełniła wymagania konkursowe i w czasie 14,78 sekundy podniosła ciężar 5 kg zużywając 4,07 kg wody.

Gratulujemy młodym konstruktorom i życzymy dalszych sukcesów.

Obszerna fotogaleria na stronie PG2

(ź)pg2.pl

data publikacji: 11/04/16

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy