25 maja 2016 roku odbył się III Włodawski Przegląd Filmowej Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej, którego organizatorami byli:
Publiczne Gimnazjum nr 1 im. ks. S. Konarskiego, Starostwo Powiatowe we Włodawie, Młodzieżowy Dom Kultury, Włodawski Dom Kultury oraz Miejska Biblioteka Publiczna. Burmistrz Miasta Włodawy - Pan Wiesław Muszyński - objął przegląd Honorowym Patronatem.
Na przegląd włodawska młodzież zgłosiła 21 różnorodnych gatunkowo i tematycznie filmów, wśród których w kategorii filmów popularnonaukowych znalazły się dwie produkcje uczniów klas matematyczno-fizycznych z II Liceum Ogólnokształcącego, a mianowicie:
[wp_ad_camp_4]
„Karłowaty Władca Podziemi” autorstwa Krzysztofa Buczyńskiego oraz Tomasza Dyśko oraz „Elektryzowanie balonu” – film, którego autorem jest Jakub Oszust. W zewnętrznej fabularnej produkcji w roli aktorów wystąpiło jeszcze trzech uczniów z naszej szkoły: Adam Skrzyński i Karol Chorąży (LO) oraz Mateusz Zybała (TI).
Zaangażowanie, twórczy zapał i umiejętności warsztatowe młodych filmowców doceniono w szczególny sposób, wręczając nagrody – włodawskie Oscary.
03 czerwca 2016 roku na zbiorniku Okopiec zostały rozegrane zawody wędkarskie Koła PZW we Włodawie z okazji ”Międzynarodowego Dnia Dziecka” o Puchar Burmistrza Włodawy. W zawodach uczestniczyli reprezentanci Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych zarówno w konkurencji drużynowej jak i indywidualnej.
W konkurencji drużynowej Szkół Podstawowych pierwsze miejsce zajęła II drużyna Szkoły Podstawowej nr 2 we Włodawie, drugie miejsce drużyna Szkoły Podstawowej w Wyrykach, trzecie miejsce drużyna Szkoły Podstawowej nr 3 we Włodawie. W konkurencji indywidualnej szkół Podstawowych pierwsze miejsce zajął Tomasz Świstoń ze Szkoły Podstawowej nr 2 we Włodawie z wynikiem- 2335 pkt, drugie miejsce Kacper Kobus ze Szkoły Podstawowej nr 2 we Włodawie z wynikiem – 1734 pkt, trzecie miejsce Marcin Struk ze Szkoły Podstawowej w Wyrykach z wynikiem - 491 pkt.
[wp_ad_camp_4]
W konkurencji drużynowej Szkół Gimnazjalnych pierwsze miejsce zajęła drużyna z Gimnazjum w Wyrykach, drugie miejsce drużyna Gimnazjum nr 2 we Włodawie, trzecie miejsce drużyna Gimnazjum w Dubecznie. W konkurencji indywidualnej Szkół Gimnazjalnych pierwsze miejsce zajął Tomasz Kobus z Gimnazjum nr 1 we Włodawie z wynikiem 695 pkt, drugie miejsce Hubert Tadyniewicz z Gimnazjum w Wyrykach z wynikiem 514 pkt, trzecie miejsce Adrian Budner z Gimnazjum nr 2 we Włodawie z wynikiem – 452 pkt. Puchar Starosty Włodawskiego za największa rybę zawodów zdobył.
Tomasz Świstoń reprezentant Szkoły Podstawowej nr 2 we Włodawie. Zawodnicy do trzeciego miejsca w konkurencjach indywidualnych otrzymał atrakcyjne nagrody rzeczowe , pozostali zawodnicy otrzymali nagrody pocieszenia. Po zakończonych zawodach uczestnicy zawodów spotkali się przy wspólnym grillu.
Już w sobotę, 4 czerwca w Okunince rusza największa triatlonowa impreza roku Lubelszczyzny – Żelazny Triathlon 4.Na dwa tygodnie przed zawodami potwierdziła swój start rekordowa liczba - 110 uczestników, a kolejnych 63 oczekuje, choć limit zawodników wynosi „tylko” 150. Start o godz. 13 w centrum Okuninki. Bez względu na pogodę, choć na ma być ponoć upalna.
[wp_ad_camp_4]
Andrzej Romańczuk – starosta włodawski nie kryje swojego zadowolenia z powodu gigantycznego zainteresowania czwartą już edycją zawodów „Żelazny Triathlon” – zmagań, które polegają na pływaniu, jeździe rowerem i biegu.
Co ciekawe, zawody organizowane wspólnie przez starostwo, ratusz, UG Włodawa i stowarzyszenie Leniwce.pl zgromadziły połowę uczestników spoza Lubelszczyzny. Chętni są z całej Polski – od Gdańska, Bydgoszczy po Wrocław i Warszawę. Nie brakuje także kobiet, choć to mordercza dyscyplina sportu.
[wp_ad_camp_1]
- To bardzo ciekawa i ważna impreza w naszym powiecie - mówi starosta. - Cieszy fakt, że tak wielu chętnych zgłosiło się do tych zawodów. Na pewno będzie to doskonała okazja nie tylko do obejrzenia prawdziwej rywalizacji „ludzi z żelaza”, ale także do wypromowania pięknych walorów naszego powiatu. Jestem przekonany, że ci wszyscy, którzy 4 czerwca przyjadą do Okuninki nie będą zawiedzeni. Nie tylko z powodu sportowych zmagań.
Data i miejsce zawodów:
4.06.2016 r., g. 13.00, Okuninka – Jezioro Białe
Dystans - SPRINT pływanie: 0,75 km, rower: 20 km, bieg: 5 km
Strona: www.zelaznytriathlon.eu
Z wielką dumą informujemy, że uczniowie z naszego gimnazjum 12 maja 2016 roku odebrali nagrody i dyplomy z rąk Lubelskiego Kuratora Oświaty, Pani Teresy Misiuk. Wśród zwycięzców przedmiotowych konkursów kuratoryjnych znaleźli się: Dominika Kirszner, laureatka w konkursie z języka angielskiego oraz Wojtek Łuczko, laureat w konkursie biologicznym.
Swój spektakularny sukces osiągnęli we współpracy z nauczycielami: języka angielskiego – panią Teresą Głogowską i biologii – panią Ewą Zając. Do grona najlepszych należy również Kacper Korneluk (nauczyciel przygotowujący pani Katarzyna Pruszkowska), który został finalistą konkursu z języka niemieckiego, do tytułu laureata zabrakło mu bardzo niewielu punktów.
[wp_ad_camp_2][wp_ad_camp_3]
Dominiko, Wojtku i Kacprze-dziękujemy!!! Dzięki Waszym sukcesom skutecznie udowadniamy, co to znaczy wysoki poziom nauczania:) Jesteśmy z Was dumni, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
W piątek, 13 maja 2016 r. we włodawskiej książnicy odbył się Finał XVI Festiwalu Twórczości Dziecięcej „Moja magiczna biblioteka – w 70-lecie Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie” pod Honorowym Patronatem Starosty Włodawskiego Andrzeja Romańczuka i Burmistrza Włodawy Wiesława Muszyńskiego, zorganizowany we współpracy z Starostwem Powiatowym we Włodawie, Urzędem Miejskim we Włodawie, Miejską Komisją Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych we Włodawie, Stowarzyszeniem Bibliotekarzy Polskich Koło przy MBP we Włodawie i w roli sponsora Miejskim Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej Sp. z o. o. we Włodawie.
[wp_ad_camp_2][wp_ad_camp_3]
Wydarzenie odbyło się w ramach obchodów XIII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek „Biblioteka inspiruje”. Szesnasta edycja Festiwalu nawiązywała do 70-lecia działalności naszej biblioteki. Tematyka zachęcała uczestników do poszukiwania innowacyjnych rozwiązań w pracy artystycznej wpływając jednocześnie na rozwój wyobraźni i kształtowanie potrzeb czytelniczych wśród młodych uczestników konkursu, będąc jednocześnie elementem promocji Włodawy i Powiatu Włodawskiego.
Zgromadzonych gości powitał Jacek Żurawski, Dyrektor MBP we Włodawie. Uroczystość poprowadziły: Edyta Pietrzak, Kierownik Działu Regionalnego MBP i Małgorzata Topolska, Bibliotekarz Oddziału dla Dzieci.
Spotkanie rozpoczęło się od przedstawienia „Papierosy to szkodliwce” w wykonaniu grupy teatralnej „Świetliki” ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego we Włodawie pod opieką artystyczną Joanny Szymańskiej, Anety Czerwińskiej i Anny Bajko-Książek.
Część animacyjna zawierała elementy profilaktyczne podejmujące trudny temat przeciwdziałania uzależnieniom przekazane poprzez artystyczną formę wyrazu w formie przystosowanej do zdolności percepcyjnych młodych uczestników spotkania. Dla zainteresowanych profilaktyką uczestników spotkania udostępnione zostały też materiały przekazane przez Miejską Komisję Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych we Włodawie.
[wp_ad_camp_4]
Podsumowania tegorocznej edycji Festiwalu dokonała Edyta Pietrzak, natomiast protokoły z posiedzeń Komisji Konkursowych odczytała Małgorzata Topolska.
Uroczystego wręczenia nagród i dyplomów laureatom dokonali przedstawiciele współorganizatorów, którzy wyrazili podziw dla młodych twórców oraz życzyli im dalszych sukcesów na artystycznej ścieżce: Burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński, Wicestarosta Włodawski Adam Panasiuk i Joanna Pogonowska – Przewodnicząca Miejskiej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych we Włodawie oraz Jacek Żurawski Dyrektor MBP.
Małgorzata Zińczuk, Z-ca dyrektora ds merytorycznych MBP, inicjatorka i pomysłodawczyni konkursu, pogratulowała uczestnikom zdolności artystycznych, wyrażając jednocześnie radość z nieprzemijającej popularności festiwalu, który stanowi dla laureatów możliwość zaprezentowanie swoich prac szerokiemu gronu odbiorców.
Kolejnym punktem programu było zwiedzanie pokonkursowej wystawy w Galerii Na Piętrze, gdzie uczestnicy wydarzenia mogli obejrzeć prace nagrodzone i wyróżnione w bieżącej edycji.
Natomiast w Dziale Regionalnym czekał na wszystkich słodki poczęstunek ufundowany przez Starostwo Powiatowe we Włodawie.
[wp_ad_camp_1]
W aktualnej edycji wpłynęło 231 prac (w tym 74 w kategorii literackiej, 2 multimedialnej i 155 w plastycznej) złożonych przez 201 uczestników z 14 placówek kulturalnych i oświatowych powiatu włodawskiego. Komisje konkursowe postanowiły 44 prace nagrodzić (16 w kategorii literackiej w tym cztery I nagrody, pięć II i siedem III; 2 w kategorii multimedialnej i 26 w kategorii plastycznej) a 9 prac plastycznych wyróżnić.
Wczoraj rozstrzygnięty został etap powiatowy Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, który był doskonałą okazją do powtórzenia zasad ruchu drogowego oraz promowania aktywnych form spędzania wolnego czasu.
W klasyfikacji drużynowej szkół podstawowych zwyciężyła – Szkoła Podstawowa Nr 2 we Włodawie, zaś wśród gimnazjum najlepsi byli uczniowie z Publicznego Gimnazjum Nr 1 we Włodawie. W klasyfikacji indywidualnej szkół podstawowych najlepsza była Jagoda Marcioha, zaś wśród gimnazjum zwycięzcą okazał się – Jakub Józefczuk.
[wp_ad_camp_4]
Wczoraj w Szkole Podstawowej Nr 3 we Włodawie odbył się etap powiatowy Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Gospodarzem był dyrektor szkoły – p. Janusz Korneluk. Konkurs został zorganizowany przez Komendę Powiatową we Włodawie we współpracy ze Strażą Miejską, Strażą Pożarną oraz Włodawskim Domem Kultury.
Na turnieju gościł również Komendant Powiatowy Policji we Włodawie – mł. insp. Mariusz Siegieda, Komendant Straży Miejskiej – Sławomir Borkowski, z-ca dyrektora WORD w Chełmie p. Tadeusz Łańcucki oraz burmistrz miasta Włodawa – p. Wiesław Muszyński. Sędzią Głównym turnieju był podobnie jak w latach ubiegłych – p. Jan Niścioruk.
W zmaganiach rywalizowali uczniowie z 8 szkół gimnazjalnych i 7 podstawowych powiatu włodawskiego. Turniej skłądał się z 4 konkurencji. Najpierw odbyła się część teoretyczna – test z ruchu drogowego, a następnie uczestnicy musieli wykazać się umiejętnościami praktycznymi w zakresie: udzielania pierwszej pomocy oraz jazdy rowerem. To właśnie tym środkiem lokomocji młodzież miała za zadanie pokonać tor przeszkód na hali sportowej oraz przestrzegając przepisów przejechać miasteczko ruchu drogowego.
[wp_ad_camp_2][wp_ad_camp_3]
W kategorii drużynowej gimnazjum I miejsce zajęło: Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie, II – Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie zaś III – Zespół Szkół w Wyrykach. W kategorii drużynowej szkół podstawowych I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa Nr 2 we Włodawie, II – Szkoła Podstawowa Nr 3 we Włodawie, natomiast III – Zespół Szkół w Wyrykach. W klasyfikacji indywidualnej szkół podstawowych zwyciężczynią została Jagoda Marcioha – ze Szkoły Podstawowej Nr 3 we Włodawie, a w gimnazjum najlepszy był: Jakub Józefczuk.
Najlepsi uczestnicy turnieju otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe, które zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe we Włodawie, lokalne instytucje samorządowe oraz WORD w Chełmie. Zwycięzcy będą reprezentować powiat włodawski na etapie wojewódzkim Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.
Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy za pomoc w organizacji i przeprowadzeniu turnieju.
We wtorek w miejscowości Korolówka Osada odbył się etap powiatowy Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych rywalizowali o zakwalifikowanie się do etapu wojewódzkiego.
Po licznych zmaganiach najlepszą okazała się drużyna Zespołu Szkół Zawodowych i II LO we Włodawie. Natomiast w klasyfikacji indywidualnej zwycięzcą został Aleksandrowicz Krystian – uczeń Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Korolówce Osadzie
[wp_ad_camp_4]
We wtorek cztery drużyny ze szkół ponadgimnazjalnych zmagały się w etapie powiatowym Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Udział w konkursie wzięły 2 drużyny z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Korolówce Osadzie oraz 2 z ZSZ nr 1 i IILO we Włodawie.
Rywalizację młodzieży obserwowali: Komendant Powiatowy Policji we Włodawie – mł. insp. Mariusz Siegieda, dyrektor Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Korolówce Osadzie – p. Leszek Młynarczyk, przedstawiciel WORD w Chełmie – p. Zbigniew Radziejczuk oraz Starostwa Powiatowego we Włodawie – p. Dariusz Makarewicz.
Uczniowie wykazali się wiedzą i umiejętnościami w wielu konkurencjach. Do najważniejszych zadań podczas turnieju należało: rozwiązanie testu z bezpieczeństwa w ruchu drogowym, pierwsza pomoc przedmedyczna, jazda samochodem i jego obsługa oraz jazda motorowerem. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwał naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego we Włodawie – st. asp. Sławomir Kapelko, policjanci Ruchu Drogowego, funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej z Włodawy oraz sędzia główny – p. Jan Niścioruk.
[wp_ad_camp_2][wp_ad_camp_3]
Zwycięską drużyną okazała się drużyna Nr 1 ZSZ Nr 1 we Włodawie w składzie: Parczewski Patryk, Puacz Krystian oraz Szybilski Mateusz. To właśnie uczniowie tej szkoły ponadgimnazjalnej będą reprezentować powiat włodawski na szczeblu wojewódzkim. W turnieju wyróżniony został Alesandrowicz Krystian - uczeń Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego, który w klasyfikacji indywidualnej zdobył najwięcej punktów.
Zwycięskie drużyny turnieju i najlepsi zawodnicy otrzymali puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe we Włodawie i lokalne instytucje samorządowe powiatu włodawskiego. Szczególne podziękowania kierujemy do dyrektora Zespołu szkół Centrum Kształcenia Rolniczego za wsparcie logistyczne przedsięwzięcia oraz do p. Jana Niścioruka za wieloletnią współpracę w organizacji i prowadzeniu konkursu.
Przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 2 we Włodawie uwielbiają słuchać bajeczek z kolorowej biblioteczki, ale także z przyjemnością uczą się wierszyków.
Tradycją przedszkolną są już konkursy recytatorskie, które odbywają się kilka razy w roku.
Tym razem „Wiosenne Recytacje” połączone zostały z eliminacjami do V Międzyprzedszkolnych Prezentacji Recytatorskich i wzięło w nich udział 18 dzieci.
[wp_ad_camp_4]
Jury składające się z nauczycieli i rodziców wytypowało czterech przedstawicieli przedszkola do kolejnego etapu konkursu.
Swoje wiersze zaprezentują: Anna Chudzik, Barbara Chadam, Maja Orzechowska i Hanna Odyniec.
12 marca 2016 roku w Piasecznie odbył się etap regionalny V Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wodnych. W konkursie brały udział drużyny z województwa mazowieckiego, łódzkiego, lubelskiego i podlaskiego. Naszą szkołę reprezentowało 11 osób wchodzących w skład sześciu drużyn ( MaWi, Turbo Siklawa, Senti, Water Wolves, KarJar, Gypsy Scanners).
Startujący mieli za zadanie zbudować turbinę, która podnosiłaby ciężar 5 kg na wysokość 2 metrów. Drużyny rywalizowały w konkurencjach "Moc - podniesienie ciężaru w jak najkrótszym czasie" i "Wydajność - podniesienie odważnika przy zużyciu jak najmniejszej ilości wody".
[wp_ad_camp_4]
Drużyna PG 2 "Gypsy Scanners" w składzie: Miłosz Borkowski, Jakub Łobko i Kacper Pastuszuk zajęła bardzo wysokie siódme miejsce spośród kilkudziesięciu drużyn startujących w turnieju. Ich turbina spełniła wymagania konkursowe i w czasie 14,78 sekundy podniosła ciężar 5 kg zużywając 4,07 kg wody.
Gratulujemy młodym konstruktorom i życzymy dalszych sukcesów.
Czy lubisz cookies? 🍪 Ta strona wymaga zgody na tak zwane cookies czyli ciasteczka i właśnie informuje Cię, że tutaj sa zbierane ciasteczka firm trzecich, jeśli nie zgadzasz się na tego typu internetowe praktyki, prosimy opóść tą stronę. We use cookies to ensure you get the best experience on our website. Zobacz więcej