Turniej - Strona 63 z 68 - wlodawa.NET

Jakub Oszust najlepszy w Olimpiadzie Wiedzy o Mediach

olmedia16_03W dniach 18-19 marca br. w gmachu dawnej Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego odbył się finał II edycji Olimpiady Wiedzy o Mediach. Do zawodów przystąpiło 147 uczestników z całego kraju. W efekcie wytrwałej i wytężonej rywalizacji Jakub Oszust uczeń ZSZ Nr 1 i II LO we Włodawie przygotowywany przez nauczyciela ww. szkoły:

Małgorzatę Oleniak, wygrał Olimpiadę deklasując rywali. W ten sposób uzyskał tytuł laureata Olimpiady oraz min. staż w wybranym medium: Radiu RMF FM bądź prasie.

[wp_ad_camp_4]

Pierwszego dnia rywalizacji uczniowie pisali test z zakresu wiedzy o mediach, spotkali się z dziennikarzami: Anną Morawską i Krzysztofem Ziemcem oraz zwiedzili Narodowy Instytut Audiowizualny. Drugiego dnia odbył się quiz, w którym finałowa 12 walczyła o miejsca premiowane nagrodami rzeczowymi i indeksami na wyższe uczelnie.

Media to we współczesnych państwach demokratycznych IV władza. Wszyscy wiedzą o jej znaczeniu i odczuwają wpływ, niewielu jednak zna tajemnice jej działania. Media rządzą prawie wszystkim, w tym także, a może przede wszystkim, naszym życiem.

[wp_ad_camp_2][wp_ad_camp_3]

Olimpiada Wiedzy o Mediach to ogólnopolska inicjatywa uczelni z całego kraju, szansa dla uczniów klas maturalnych, którzy chcą zdobyć jeden z 48 indeksów na kierunku dziennikarskim oraz cenne nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów (m.in. monitory, mobilne routery LTE, zegarki, lornetki). Patronat nad Olimpiadą objęły Minister Edukacji Narodowej oraz Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

(ź)http://www.2lo.wlodawa.pl data publikacji: 31/03/16

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Podsumowanie akcji Góra Grosza

goragroszaUczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Korolówce-Osadzie po raz kolejny uczestniczyli w akcji „Góra Grosza”. Zbiórka monet od wielu lat cieszy się zainteresowaniem niemal wszystkich szkół i przedszkoli w całej Polsce.

Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, rodzin zastępczych oraz dla najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze.

[wp_ad_camp_4]

W tym roku zebraliśmy prawie 3 kg monet, co dało w sumie 190,72 zł. Cała kwota została przekazana do organizatorów akcji.  Samorząd uczniowski wraz z opiekunem składa serdeczne podziękowania za każdy wrzucony grosz.

Emilia Litaszewska (cc)http://www.zsr-korolowka.pl

data publikacji: 22/03/16

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Festiwal Piosenki Przyrodniczej

Szkoła Podstawowa nr 3 im. gen. F. Kleeberga we Włodawie, Poleski Park Narodowy i Młodzieżowy Dom Kultury im. Oskara Kolberga we Włodawie z okazji międzynarodowego Dnia Ziemi zapraszają na Festiwal Piosenki Przyrodniczej.

www plakat festiwal piosenki przyrodniczej WBodawa 2016

 Mogą wziąć w nim udział zespoły (do 20 osób) i soliści, w kategoriach wiekowych: I kategoria 7 – 10 lat II kategoria 11 – 13 lat III kategoria 14 – 16 lat. Przesłuchania uczestników odbędzie się 14 kwietnia 2016 w Młodzieżowym Domu Kultury we Włodawie.

[wp_ad_camp_4]

Do pobrania: Formularz zgłoszeniowy Regulamin

(c) um.wlodawa.eu

  data publikacji: 20/03/16

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Gmina Sławatycze aktywna na III Powiatowym Przeglądzie Tradycji Wielkanocnych

Sławatycze 13 marca w Szkole Podstawowej w Sosnówce odbył się III Powiatowy Przegląd Tradycji Wielkanocnych. Swoją obecnością wśród zaproszonych gości przedsięwzięcie zaszczyciła delegacja władz gminy Sławatycze na czele z Wójtem Gminy Grzegorzem Kiec i Józefą Buczek Przewodniczącą Rady Gminy. Podczas przeglądu odbył się konkurs palm, pisanek i stołu wielkanocnego.

W konkursie na Palmę i Pisankę Wielkanocna Gminę Sławatycze reprezentowała Pani Jadwiga Golińska z Lisznej. Natomiast do konkursu na Stół Wielkanocny ekspozycję wraz z potrawami przygotowały Panie z Koła Aktywnych Kobiet w Jabłecznej zdobywając wyróżnienie przyznane przez komisję konkursową. Imprezę powiatową w repertuarze pieśni wielkopostnych swoim występem uświetnił chór męski AVE z parafii rzymskokatolickiej w Sławatyczach.

[wp_ad_camp_2][wp_ad_camp_3]

Za pomoc w przygotowaniach palm, pisanek, potraw i dekoracji, Wójt Gminy wraz z Panią Przewodniczącą Rady Gminy słowa podziękowania kierują niezawodnym Paniom z Koła Aktywnych Kobiet z Jabłecznej, Pani Jadwidze Golińskiej jak też Gminnemu Ośrodkowi Kultury za sprawną koordynację działań.

Tekst i foto: B. Szulej (c)http://slawatycze.pl

data publikacji: 17/03/16

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Medale "Modrzaków"

Modrzewiak WłodawaBardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie „Modrzaka", zawodnicy SMS Włodawa w rozegranych w naszej hali sportowej Mistrzostwach Województwa Juniorów w tenisie stołowym. W kategorii Juniorów drugie miejsce zajął Arkadiusz Żuk z klasy I LOA a Sylwester Włoszek z klasy I LOB był trzeci.

W grach podwójnych Juniorów zwyciężyli Kamil Staniszewski z klasy I LOA z Kamilem Hamziukiem z PG2 Włodawa, przed swoimi kolegami klubowymi: Arkadiuszem Żukiem i Sylwestrem Włoszkiem. W kategorii gier mieszanych zwyciężyli Karolina Lalak (Arka Ryki) w parze z Arkadiuszem Żukiem klasa I LOA,

[wp_ad_camp_2][wp_ad_camp_3]

a Kamil Hamziuk z Celiną Krzyżanowską (Ogniwo Chełm) i Kamil Staniszewski klasa I LOA z Anną Krzak (Fala Piotrawin) zajęli miejsce trzecie. W kategorii gier podwójnych Juniorek trzecie miejsce zdobyła Weronika Litkowiec klasa I LOD w parze z Anną Krzak (Fala Piotrawin).

Gratulujemy występu naszym uczniom i życzymy dalszych sukcesów!

(c)www.2lo.wlodawa.pl     data publikacji: 17/03/16

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Mistrzostwa Powiatu Włodawskiego w piłce siatkowej dziewcząt.

Dnia 10.02.2016 r. na hali sportowej MOSiR Włodawa odbyły się Mistrzostwa Powiatu Włodawskiego w piłce siatkowej dziewcząt.

W rozgrywkach prowadzonych systemem „każdy z każdym” uzyskano następujące wyniki:

[wp_ad_camp_4]

Publiczne Gimnazjum nr 1 we Włodawie - Gimnazjum w Hannie2 : 0
Gimnazjum w Hannie - Publiczne Gimnazjum nr 2 we Włodawie0 : 2
Publiczne Gimnazjum nr 1 we Włodawie - Publiczne Gimnazjum nr 2 we Włodawie2 : 0

 

Dziewczęta z Publicznego Gimnazjum nr 1 uzyskały awans do zawodów rejonowych, które odbędą się 8 marca w Chełmie. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy. Otwarcia i zamknięcia zawodów dokonał Dyrektor Publicznego Gimnazjum nr 1 Pan Przemysław Tułacz.

Tabela końcowa

Publiczne Gimnazjum nr 1 we Włodawie4 pkt.4 : 0
Publiczne Gimnazjum nr 2 we Włodawie2 pkt.2: 2
Gimnazjum w Hannie0 pkt.0 : 4

 

[wp_ad_camp_2][wp_ad_camp_3]

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Pani Teresie Zaleńskiej-Sak oraz pracownikom składamy serdeczne podziękowanie za pomoc w organizacji Mistrzostw Powiatu Włodawskiego w piłce siatkowej dziewcząt. Ze sportowym pozdrowieniem nauczyciele wychowania fizycznego Publicznego Gimnazjum nr 1 we Włodawie.

Obszerna galeria na stronie szkoły

Arkadiusz Olszewski, Robert Lenart
(c)pg1.wlodawa.pl/

data publikacji: 12/02/16

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

"Modrzak" najlepszy w województwie

Tenis Stołowy WłodawaW dniu 4 lutego 2016r. w Kocudzy odbyła się Wojewódzka Licealiada w Tenisie Stołowym Drużynowym. Turniej rozegrano systemem rosyjskim.  Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 i II Liceum Ogólnokształcącego we Włodawie reprezentowały drużyny dziewcząt i chłopców.

Patrycja Waszczuk, Klaudia Błaszczuk i Weronika Litkowiec po zaciętej rywalizacji pokonały swoje przeciwniczki doprowadzając do walki o najwyższy stopień na podium. Niestety w walce finałowej uległy doświadczonym i zajmującym wysokie miejsca w rankingu w Polsce zawodniczkom z V LO w Lublinie.

Drużyna chłopców w składzie Kamil Staniszewski, Sylwester Włoszek i Arkadiusz Żuk nie dali najmniejszych szans innym zespołom i zdobyli tytuł Mistrza Województwa.

[wp_ad_camp_4]

 Zasługą tego sukcesu jest postawa zawodników i zaangażowanie szkoleniowców  z klubu SMS Włodawa i MOSiR Włodawa. Opiekunem drużyny dziewcząt i chłopców był Mariusz Kuśmirek nauczyciel wychowania fizycznego.

opracował: Mariusz Kuśmirek

źródło: http://www.2lo.wlodawa.pl/

[osm_map_v3 map_center="50.676,22.609" zoom="13" width="100%" height="450" ]

data publikacji: 08/02/16

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Karnawałowo w przedszkolu

27 stycznia w Miejskim Przedszkolu Integracyjnym we Włodawie odbył się Bajkowy Bal Karnawałowy. Na cały dzień przedszkole zmieniło się w magiczne miejsce.

Już od rana, zamiast przedszkolaków, przybywały bajkowi postacie: księżniczki, rycerze, smoki, biedronki i wiele innych niesamowitych gości. Bawiono się przy bajkowych przebojach i najnowszych hitach disco.

[wp_ad_camp_4]

Na zakończenie każdy otrzymał upominek. Zabawa była bardzo udana i na długo pozostanie w pamięci przedszkolaków. Nad całością imprezy czuwały panie: Aneta Adamiuk, Dominika Prokopiuk i Renata Torbicz.

(c) wlodawa.eu

data publikacji: 05/02/16

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Kilka zdań o Nadbużańskim Turnieju w Sławatyczach

Turniej SławatyczeW niedzielę 17 stycznia w hali gimnazjum w Sławatyczach rozegrany został bardzo dobry turniej halowy. Do zawodów przystąpiło 14 drużyn z powiatów: bialskiego, włodawskiego oraz parczewskiego. Poziom drużyn uczestniczących w turnieju był wysoki, pojawiły się ekipy grające od klasy okręgowej do klasy "B" oraz amatorskie drużyny chcące zagrać w turnieju. Patronat nad turniejem pełnił Lubelski Związek Piłki Nożnej z prezesem Zbigniewem Bartnikiem, któremu dziękujemy za osobiste przybycie i wręczenie nagród zwycięskim drużynom.

[wp_ad_camp_1]

W Sławatyczach nie zabrakło też osobistości z Bialskiego związku Piłki Nożnej oraz tradycyjnie władz miejscowej gminy, im również składam serdeczne podziękowania. Rywalizacja toczyła się w czterech grupach z powodu nie dojechania dwóch drużyn, grupa A i B liczyła cztery zespoły natomiast C i D trzy zespołowe zestawienie. Mecze rozegrane zostały w wymiarze 10 minutowym do fazy pucharowej dostały się dwa najlepsze zespoły z grup, utworzyły one cztery pary ćwierćfinałowe i do dalszego etapu przechodził tylko zwycięzca.

Czujne oko nad przebiegiem zawodów pełnił sędzia z Chełmskiego Związku Piłki Nożnej Kacper Czarnota na co dzień biegający po boiskach trzecioligowych wraz z nim turniej prowadziło dwóch sędziów jednym z nich był Ryszard Nilipiuk, bardzo dziękujemy za sprawiedliwe sędziowanie turniej bowiem odbył się bez skarg ze strony uczestniczących w nim drużyn. W grupie A z bardzo dobrej strony pokazały się drużyny Maxa Rossosz oraz KS Dąbrowica, które zdobyły po pięć punktów o tym iż Max znalazł się na pierwszym miejscu przesądziła liczba bramek miedzy innymi dzięki postawie strzeleckiej Damiana Banaszczuka zawodnik Maxa trafił czterokrotnie w turnieju. W Dąbrowicy prym wiodła dwójka Soćko oraz Sidoruk.

Bardzo miłą niespodzianką była postawa zespołu Amatora Krzywowólka niestety mimo że nie ponieśli porażki trzy razy remisowali musieli opuścić turniej po fazie grupowej zajmując trzecią pozycje. Tabele grupy A zamyka zespół z Suchawy, zagrał on poniżej oczekiwań i z jednym oczkiem kończy turniej na czwartej pozycji w grupie A. W grupie drugiej niespodziankę sprawił zespół LKS II z miejscowych Sławatycz który wygrywa grupę z siedmioma oczkami dzięki postawie duetu Dominik Chomiczewski oraz Damian Zagajski obaj po dwa trafienia. Z drugiego miejsca wychodzi Kodeń który pokonał zespół z Białej Podlaskiej oraz Hanny w ostatnim meczu grupowym uległ natomiast gospodarzom a raczej ich rezerwom i mając 6 punktów musiał czekać na pierwszy zespół z grupy D.

[wp_ad_camp_2][wp_ad_camp_3]

Trzecie miejsce w grupie B z 4 punktami zajmuje Biała Podlaska, na ostatnim miejscu z zerowym dorobkiem Bug Hanna. W grupie C z bardzo dobrej strony zaprezentował się zespół z Gęsi dwa szybkie zwycięstwa i pierwsze miejsce miejsce, o wyjście z grupy w ostatnim spotkaniu rywalizował LZS Dobryń i Reszta Świata po trzech bramkach Mieczysława Rybaczuka lepszy zespół z Dobrynia i to on zagrał później w ćwierćfinale. W grupie D zdecydowanie najsilniejszej zagrały LKS Sławatycze pierwszy zespół, Eko Różanka oraz Warka Dobratycze. LKS zremisował z Eko Rózanką w pierwszym meczu tej grupy, później na parkiet wyszedł zespół z Dobratycz i po wyrównanym spotkaniu uległ minimalnie 1-0 Eko, w ostatnim meczu tej grupy Warka musiała uznać wyższość LKS-u, który dzięki wygranej więcej niż jedną bramką wygrywa grupę D. Po zakończeniu fazy grupowej dochodzi do ćwierćfinałów Rossosz zmierzył się z LZS Dobryń faworytem był Max ale zaskoczenie bo to LZS prowadził a Rossosz nie potrafił wstrzelić się w bramkę Dobrynian gdy się im udało na dwie minuty przed końcem kapitalna akcja LZS i to on wchodzi do półfinału.

W półfinale zespół Dobrynia spotkał się z Eko Różanką która po dobrym meczu minutę przed końcem ogrywa rezerwy miejscowego LKS-u. Trzeci ćwierćfinał to niebywałe emocje, które zagwarantowały nam zespoły z Gęsi i Dąbrowicy do wyłonienia zwycięscy potrzebne były rzuty karne te lepiej wykonywał zespół z Dąbrowicy.Ostatni mecz 1/4 finału to gratka dla przybyłych licznie kibiców ich ulubieńcy LKS Sławatycze rywalizowali z Kodniem i po niezłym meczu pewnie 3-1 ograli zespół za miedzy. Półfinałowe zmagania rozpoczyna zwycięstwo Eko Różanki z LZS 2-0 a jedną z bramek strzelił najlepszy zawodnik turnieju kapitan Eko Emil Mikulski.Drugą parę półfinałową utworzyły zespoły KS Dąbrowica oraz gospodarze LKS Sławatycze, po dobrym spotkaniu i akcji bramkowych z obu stron na tablicy widniało 0-0 i gdy wszyscy się szykowali na serie karnych na dwie sekundy przed końcem król strzelców turnieju Michał Sołoduszkiewicz wprowadził w euforie kibiców w hali pokonując dobrze broniącego bramkarza KS Dąbrowica.

[wp_ad_camp_4]

Po przerwie spowodowaną odpoczynkiem dla KS-u rozegrany został mecz o trzecie miejsce w którym LZS Dobryń pokonał KS Dąbrowice dwa do jednego na domiar złego dla KS Dąbrowicy stracili oni bramkę pięć sekund przed końcem. Na koniec mecz finałowy czyli powtórka z grupy i mecz Eko z LKS Sławatycze i znów obie ekipy nie potrafiły strzelić bramki i po najlepszym meczu turnieju potrzebne były rzuty karne. Karne to loteria według innych umiejętność w niedziele lepsi w nich okazali się zawodnicy EKO RÓŻANKI dodam że obie ekipy się myliły w serii rzutów karnych i mimo że bramkarz LKS-u Tomasz Goławski został na koniec najlepszym golkiperem turnieju jego drużyna poległa.

Najlepsze trzy drużyny otrzymały puchary o raz pamiątkowe medale, osobiste nagrody otrzymał najlepszy bramkarz, zawodnik oraz król strzelców nazwiska owych panów zostały podane w relacji. Reszta zespołów otrzymała pamiątkowe dyplomy, z rzeczy organizacyjnych dziękuję osobom przygotowującym obiady dla zawodników i tym którzy pilnowali hali sportowej. Mam nadzieje że wrócimy za rok w jeszcze większej formie tak aby turniej w SŁAWATYCZACH był na poziomie takich turniejów jak w Rzeszowie. Dziękuje i miejmy nadzieje do następnego takiego emocjonującego turnieju.

Klasyfikacja końcowa: 1.Eko Różanka 2.LKS SRG SŁAWATYCZE 3.LZS Dobryń 4.KS Dąbrowica 5.Gęś Kodeń LKS II SŁAWATYCZE Max Rossosz 9. Amator Krzywowólka Biała Podlaska Reszta świata Warka Dobratycze 13.Bug Hanna Agros Suchawa
Najlepszy zawodnik- Emil Mikulski (Eko) Najlepszy bramkarz- Tomasz Goławski(LKS) Krol strzelców- Michał Sołoduszkiewicz (LKS) Finał: Eko-LKS 0:0 k 3:1 O 3 miejsce LZS Dobryń- KS Dąbrowica 2:1 Półfinały Eko-LZS 2:0 LKS-KS Dąbrowica 1:0 (tarzan) Cwiercfinały LZS-Max Rossosz 2:1 Eko-LkS II 1:0 Gęś- KS Dąbrowica 1:1 k 2:3 LKS- Kodeń 3:1( sebek,tarzan,badys) Gratulacje dla Eko Różanki za zajęcie pierwszego miejsca.

(c)www.facebook.com/klubslawatycze

Obszerna fotogaleria na FB

[osm_map_v3 map_center="51.76,23.562" zoom="12" width="100%" height="450" ]

data publikacji: 19/01/16

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy