„Festiwal Kolęd i Szczodrywek nad Bugiem” jest od wielu lat sztandarową imprezą organizowaną przez Starostwo Powiatowe we Włodawie i Włodawski Dom Kultury. Ukazuje on specyficzny, pograniczny repertuar pieśni oraz obyczajów.
Głównym celem festiwalu jest pielęgnowanie wielokulturowości Polesia z jego specyficznym językiem, obyczajami i obrzędowością związanymi z obchodami świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku. Uczestnicy wykonują jedną kolędę w języku polskim, a drugą w ukraińskim lub białoruskim. Impreza ma zasięg międzynarodowy.
[wp_ad_camp_1]
Udział w tegorocznej XV edycji festiwalu zapowiedziało 45 zespołów, z których 9 przybędzie z Ukrainy, 4 z Białorusi, a pozostałe z całego województwa lubelskiego. Patronat honorowy nad tegorocznym festiwalem objął Sławomir Sosnowski - Marszałek Województwa Lubelskiego. Serdecznie zapraszamy 23 stycznia 2016 r., o godz. 10.00 do Włodawskiego Domu Kultury, przy al. J. Piłsudskiego 10 we Włodawie.
29 grudnia w Sławatyczach zorganizowano wybory „Brodacza Roku 2015”. Konkurs odbył się w plenerze w centrum Sławatycz. Sławatycze to jedno z niewielu miejsc w kraju, gdzie tradycja zakończenia starego roku jest kultywowana. Konkurs poprzedziły występy artystyczne grupy Perełki z miejscowego GOK. Publiczność zgromadzona oprócz pięknych wykonań kolęd i pastorałek podziwiała prezentacje BRODACZY.
Do prezentacji w konkursie przystąpiło 15 brodaczy. Każdy z nich z numerem indentyfikacyjnym prezentował swój misternie przyozdobiony strój (kapelusz, maskę i okrycie) nie tylko publiczności, ale przede wszystkim komisji oceniającej, aby pozostawić po sobie jak najlepsze wrażenie artystyczne. Komisja oceniająca w składzie: Grzegorz Kiec - Wójt Gminy, Zyta Kosińska – Kierownik Działu Instrukcyjno – Metodycznego Miejskiej Biblioteki Publicznej w Białej Podlaskiej, Anna Chwedoruk – Instruktor Działu Instrukcyjno – Metodycznego MBP w Białej Podlaskiej, Krzysztof Kowalski - brodacz z lat 80 i 90-tych, Sławomir Iwaniuk - nauczyciel sztuki w Zespole Szkół w Sławatyczach wnikliwie przypatrywała się poszczególnym elementom stroju.
Po dość długiej naradzie komisja postanowiła nagrodzić następujących brodaczy:
I miejsce i tytuł Brodacza Roku 2015 zdobył Arnold Sołoduszkiewicz z Nr14 II nagrodę zdobył Damian Zagajski z Nr13 III miejsce przypadło dla Dawida Spólnego z Nr4
Przyznano również trzy wyróżnienia dla
Tomasza Buraczyńskiego Nr3 Kacpra Kuszneruka Nr10 Dominika Hasiuka Nr6
Nagrody wręczył Wójt Gminy Grzegorz Kiec. Wszyscy uczestnicy konkursu dodatkowo otrzymali upominki z uroczystości heraldycznych. Publiczność mogła posłuchać recitalu kolęd i pastorałek w wykonaniu rodzimej wokalistki Elżbiety Gruszkowskiej; nabyć pamiątki i gadżety promujące gminę Sławatycze, posmakować sławatyckiego bigosu przygotowanego przez Panie z miejscowego Zespołu Szkół. Organizatorami konkursu byli Gminny Ośrodek Kultury, Gminna Biblioteka Publiczna i Zespół Szkół w Sławatyczach. Honorowy Patronat nad imprezą sprawowali Wójt Gminy Grzegorz Kiec, Przewodnicząca Rady Gminy Józefa Buczek. S
[wp_ad_camp_4]
prawnie i rzeczowo imprezę poprowadził przyjazny Sławatyczom Ryszard Nilipiuk z Włodawy. Patronat medialny i prasowy sprawowały: Agencja Reuters, Biała24, Radio Biper, Podlasie24, TVP i RL Lublin, Podlasie Się Dzieje, Portal BiałaPodlaska24.info, Dziennik Wschodni, Słowo Podlasia, Gościniec Bialski. Swoją obecnością zaszczycili miłośnicy sławatyckiej tradycji, reżyserzy, etnografowie, redaktorzy i fotoreporterzy z różnych wydawnictw z Warszawy, Lublina, Białegostoku. Niech ta piękna etykieta etniczności Sławatycz nigdy nie przeminie, jak najszybciej zostanie wpisana do ogólnopolskiego rejestru niematerialnego dziedzictwa kulturowego i oby nadal jak najwięcej barwnych postaci mężczyzn ożywało pod koniec „starego roku”.
29 grudnia w Sławatyczach zorganizowano wybory „Brodacza Roku 2015”. Konkurs odbył się w plenerze w centrum Sławatycz. Sławatycze to jedno z niewielu miejsc w kraju, gdzie tradycja zakończenia starego roku jest kultywowana. Konkurs poprzedziły występy artystyczne grupy Perełki z miejscowego GOK. Publiczność zgromadzona oprócz pięknych wykonań kolęd i pastorałek podziwiała prezentacje BRODACZY. Do prezentacji w konkursie przystąpiło 15 brodaczy. Każdy z nich z numerem indentyfikacyjnym prezentował swój misternie przyozdobiony strój (kapelusz, maskę i okrycie) nie tylko publiczności, ale przede wszystkim komisji oceniającej, aby pozostawić po sobie jak najlepsze wrażenie artystyczne.
Komisja oceniająca w składzie: Grzegorz Kiec - Wójt Gminy, Zyta Kosińska – Kierownik Działu Instrukcyjno – Metodycznego Miejskiej Biblioteki Publicznej w Białej Podlaskiej, Anna Chwedoruk – Instruktor Działu Instrukcyjno – Metodycznego MBP w Białej Podlaskiej, Krzysztof Kowalski - brodacz z lat 80 i 90-tych, Sławomir Iwaniuk - nauczyciel sztuki w Zespole Szkół w Sławatyczach wnikliwie przypatrywała się poszczególnym elementom stroju. Po dość długiej naradzie komisja postanowiła nagrodzić następujących brodaczy: I miejsce i tytuł Brodacza Roku 2015 zdobył Arnold Sołoduszkiewicz z Nr14, II nagrodę zdobył Damian Zagajski z Nr13, III miejsce przypadło dla Dawida Spólnego z Nr4. Przyznano również trzy wyróżnienia dla Tomasza Buraczyńskiego Nr3, Kacpra Kuszneruka Nr10, Dominika Hasiuka Nr6. Nagrody wręczył Wójt Gminy Grzegorz Kiec. Wszyscy uczestnicy konkursu dodatkowo otrzymali upominki z uroczystości heraldycznych.
Publiczność mogła posłuchać recitalu kolęd i pastorałek w wykonaniu rodzimej wokalistki Elżbiety Gruszkowskiej; nabyć pamiątki i gadżety promujące gminę Sławatycze, posmakować sławatyckiego bigosu przygotowanego przez Panie z miejscowego Zespołu Szkół. Organizatorami konkursu byli Gminny Ośrodek Kultury, Gminna Biblioteka Publiczna i Zespół Szkół w Sławatyczach. Honorowy Patronat nad imprezą sprawowali Wójt Gminy Grzegorz Kiec, Przewodnicząca Rady Gminy Józefa Buczek. Sprawnie i rzeczowo imprezę poprowadził przyjazny Sławatyczom Ryszard Nilipiuk z Włodawy.
Patronat medialny i prasowy sprawowały: Agencja Reuters, Biała24, Radio Biper, Podlasie24, TVP i RL Lublin, Podlasie Się Dzieje, Portal BiałaPodlaska24.info, Dziennik Wschodni, Słowo Podlasia, Gościniec Bialski. Swoją obecnością zaszczycili miłośnicy sławatyckiej tradycji, reżyserzy, etnografowie, redaktorzy i fotoreporterzy z różnych wydawnictw z Warszawy, Lublina, Białegostoku. Niech ta piękna etykieta etniczności Sławatycz nigdy nie przeminie, jak najszybciej zostanie wpisana do ogólnopolskiego rejestru niematerialnego dziedzictwa kulturowego i oby nadal jak najwięcej barwnych postaci mężczyzn ożywało pod koniec „starego roku”.
Tekst: B. Szulej Fot. R. Szczur http://slawatycze.pl/
Gminny Ośrodek Kultury w Sławatyczach ogłasza konkurs sławatyckiej tradycji regionalnej pożegnania starego roku jednej z nielicznych w kraju „ Na Najładniejsze Przebranie” (Okrycie, Maskę i Kapelusz Brodacza).
Prezentacje i wybory BRODACZA roku 2015 odbędą się w Centrum Sławatycz lub w Sali Widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Sławatyczach 29 grudnia 2014 r. godz. 15.00. W przerwie prezentacji odbędą się występy zespołów i solistów w repertuarze kolęd i pastorałek.
Organizatorzy zapewniają trzy nagrody pieniężne dla trzech Najładniejszych stroi BRODACZY oraz 2 wyróżnienia
[wp_ad_camp_4]
Tradycję zakończenia starego roku BRODACZE prezentują tylko w pełnym obowiązującym przebraniu. Zakaz prezentacji bez kapelusza i maski. W konkursie mogą wziąć udział wszyscy chętni bez względu na wiek. Uczestnicy konkursu „Brodacze„ proszeni są o osobisty kontakt z organizatorami konkursu w Gminnym Ośrodku Kultury celem omówienia szczegółów prezentacji do dnia 28.12.2015 roku.
Radosław Szczur
(c)http://slawatycze.pl/
tv.wlodawa.netmasz wideo wyślij nam link:. echo@wlodawa.net
W czwartkowe przedpołudnie we Włodawie na dobre zagościł przedświąteczny nastrój. Dzieci i młodzież z włodawskich szkół i przedszkoli wzięły udział w konkursie na najładniej ubrana choinkę zorganizowanym przez Urząd Miejski we Włodawie.
Świąteczne drzewka na deptaku zostały przystrojone wykonanymi przez uczestników ozdobami. Dekoracjom towarzyszyła oprawa muzyczna, o którą zadbali uczniowie Szkoły Muzycznej we Włodawie. Komisja konkursowa w składzie: Wiesław Muszyński, Joanna Pogonowska i Agnieszka Kuryłowicz, bacznym okiem śledziła postęp prac by móc wybrać najpiękniejsza choinkę.
[wp_ad_camp_4]
Pierwsze miejsce w kategorii przedszkoli zajęło Przedszkole Miejskie nr 2 we Włodawie.
W kategorii szkół triumfowała Szkoła Podstawowa nr 3. Dziękujemy pracownikom Włodawskiego Domu Kultury i Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji za pomoc w organizacji konkursu.
7 Listopada 2015r. W zespole Szkół w Sławatyczach odbył się I Turniej Siatkarski o Puchar Komendanta Placówki Straży Granicznej w Sławatyczach z okazji Święta Niepodległości.
Do zawodów stawiło się 11 drużyn (10 reprezentacji placówek Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie tj. PSG Biała Podlaska, PSG Terespol, PSG Sławatycze, PSG Dołhobrody, PSG Włodawa, PSG Wola Uhruska, PSG Dorohusk, PSG Kryłów, PSG Chłopiatyn, PSG Lubycza Królewska oraz zespół siatkarski „BELFER” z Włodawy).
Oficjalnego Otwarcia zawodów dokonali Komendant PSG Sławatycze ppłk SG Artur Rapa, Przewodniczący TOZ NSZZ FSG Piotr Marczuk, Wójt Gminy Sławatycze Grzegorz Kiec oraz Dyrektor Zespołu Szkół w Sławatyczach Dorota Gryciuk.
[wp_ad_camp_4]
Następnie zostało przeprowadzone losowanie drużyn, które zostały przydzielone do dwóch grup eliminacyjnych. Grupa A:
• PSG Sławatycze
• PSG Lubycza Królewska
• PSG Wola Uhruska
• PSG Biała Podlaska
• PSG Kryłów Grupa B:
• PSG Dołhobrody
• PSG Chłopiatyn
• BELFER Włodawa
• PSG Włodawa
• PSG Terespol
• PSG Dorohusk Awans z Grypy A wywalczyły reprezentacje placówek ze Sławatycz oraz z Lubyczy Królewskiej, natomiast z grupy B PSG Chłopiatyn i PSG Dorohusk. Półfinały:
PSG Sławatycze – PSG Chłopiatyn 2:1
PSG Lubycza Królewska – PSG Dorohusk 0:2
W meczu o trzecie miejsce PSG Chłopiatyn nie dał szans drużynie z Lubyczy Królewskiej pewnie wygrywając 2:0. W finale spotkały się zespoły ze Sławatycz oraz z Dorohuska. Pierwszy set w pięknym stylu oraz po ciężkim boju trafił na konto Placówki ze Sławatycz, lecz niestety kolejne dwa sety słusznie należały do reprezentacji PSG z Dorohuska. Ok godz. 18.00 nastąpiło rozdanie nagród. Pierwsze 5 drużyn otrzymało puchary oraz dyplomy, natomiast pozostała część zespołów otrzymała pamiątkowe dyplomy z podziękowaniem za udział w turnieju.
Klasyfikacja Końcowa:
1 Miejsce – PSG Dorohusk
2 Miejsce – PSG Sławatycze
3 Miejsce – PSG Chłopiatyn
4 Miejsce – PSG Lubycza królewska
5 Miejsce – BELFER Włodawa
[wp_ad_camp_2][wp_ad_camp_3]
Indywidualne Nagrody:
Zawodnik Fair Play – Mateusz Zubiak -
Najlepiej Zagrywający Zawodnik – Karolina Brus (PSG Sławatycze)
Najlepiej Przyjmujący Zawodnik – Łukasz Będziejewski
Najlepiej Atakujący Zawodnik – Tomasz Wojnar (PSG Chłopiatyn)
MVP – Arkadiusz Suchocki Wręczenia pucharów, dyplomów oraz statuetek dokonali:
• Komendant Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej gen. bryg. SG Wojciech Skowronek
• Komendant Placówki Straży Granicznej w Sławatyczach ppłk SG Artur Rapa
• Przewodniczący TOZ NSZZ FSG Piotr Marczuk
• Wójt Gminy Sławatycze – Grzegorz Kiec.
W podziękowaniu za okazaną pomoc przy organizacji turnieju Pan Piotr Marczuk złożył na ręce Pani Dyrektor Zespołu Szkół w Sławatyczach pamiątkowy grawerton dla Dyrekcji oraz całego Zespołu Szkół w Sławatyczach. Obszerna fotogaleria
Już po raz trzeci w jesienno-zimowym kalendarzu wydarzeń kulturalnych Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie Galeria „Na Parterze” gości ogólnopolską pokonkursową wystawę Pisanie Ikon, tym razem WŁODAWA`2015. W systemie wystawienniczym prezentowane są 22 prace 16 osadzonych z jednostek penitencjarnych całego kraju nadesłane w ramach III edycji Ogólnopolskiego Konkursu Pisania Ikon organizowanego przez Zakład Karny we Włodawie.
Ikonom towarzyszą wiersze autorstwa Sergiusza Rabinina – lubelskiego uczonego, badacza przyrody i myśliciela. Na monitorach E-Galerii obejrzeć można zdjęcia z poprzednich edycji konkursowych oraz elektroniczną wersję okolicznościowego folderu wydanego w roku bieżącym.
Uzupełnieniem wystawy są wyeksponowane w gablotach wystawienniczych kartki pocztowe przedstawiające Cerkwie Prawosławne oraz mini-ikony ze zbiorów prywatnych Olgi Puś, pracownika włodawskiej książnicy. 23 października 2015 r. uroczysty wernisaż pokonkursowy zgromadził ponad 80 gości; przedstawicieli władz samorządowych, służb mundurowych, duchowieństwa prawosławnego i rzymsko-katolickiego, dyrektorów instytucji i prezesów stowarzyszeń oraz przedsiębiorców współpracujących z Zakładem Karnym we Włodawie.
[wp_ad_camp_4]
Uroczystego otwarcia wystawy dokonali gospodarz obiektu Jacek Żurawski – dyrektor Biblioteki oraz gospodarz wydarzenia – ppłk Zbigniew Wysokiński – dyrektor Zakładu Karnego we Włodawie. Słowem wstępnym wydarzenie opatrzyli Jego Ekscelencja Abel – Arcybiskup Lubelski i Chełmski oraz ppłk Jacek Głuch – Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Lublinie gratulując organizatorom cennej i oryginalnej inicjatywy oraz wzorcowej współpracy z lokalnym środowiskiem. Do gratulacji dołączyli Wicestarosta Włodawski – Adam Panasiuk i Burmistrz Włodawy – Wiesław Muszyński. Wyrazy uznania od Dyrektora Generalnego Służby Więziennej – gen. Jacka Kitlińskiego przekazała na ręce dyrektora ZK we Włodawie mjr Agnieszka Bochniewicz – specjalista Biura Penitencjarnego Centralnego Zarządu Służby Więziennej w Warszawie.
Genezę i przebieg kolejnych edycji konkursu przybliżyła projekcja filmu zrealizowanego przez skazanych Zakładu Karnego we Włodawie wg scenariusza i pod kierunkiem mł. chor. Elżbiety Rabczewskiej – wychowawcy d/s kulturalno-oświatowych oraz przekazana zaproszonym gościom bogato ilustrowana okolicznościowa broszura-folder „Ogólnopolski Konkurs Pisania Ikon Włodawa”; z przedmową dyrektora Zakładu Karnego we Włodawie ppłk Zbigniewa Wysokińskiego, słowem wstępnym Arcybiskupa Lubelskiego i Chełmskiego Abla oraz artykułem „IKONA przestrzeń modlitwy” autorstwa ks. Jerzego Ignaciuka – kapelana prawosławnego.
Ze słowem nawiązującym do tematyki konkursu i eksponowanej wystawy zwrócił się do gości w wykładzie „Geneza ikonostasu” ks. Jarosław Szczur – kapelan prawosławny służby więziennej w Opolu Lubelskim. Całość dopełnił koncert pieśni cerkiewnych Kameralnego Chóru „Sacrum” pod dyrygenturą Angeliki Iwaniuk.
Wernisaż był okazją do podsumowania na forum publicznym tegorocznej edycji konkursu, która trwała ponad pół roku; od 14 kwietnia do 30 września. Uczestnicy spotkania zapoznani zostali z werdyktem Komisji Konkursowej, w której uczestniczyli: Jolanta Madej – absolwentka Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie, Mirosław Trochanowski – absolwent Policealnego Studium Ikonograficznego w Bielsku Podlaskim oraz ks. Jerzy Ignaciuk – kapelan prawosławny więziennictwa we Włodawie. Spośród 22 prac nadesłanych z 13 jednostek penitencjarnych Laureatkami III Ogólnopolskiego Konkursu „Pisanie Ikon – Włodawa 2015” zostały:
św. Efrem Syryjczyk z Zakładu Karnego we Włodawie – I miejsce, św. Mikołaj z Aresztu Śledczego w Kielcach – II miejsce, Hodegetria z Zakładu Karnego w Rzeszowie – III miejsce, Święta Rodzina z Zakładu Karnego w Białej Podlaskiej – wyróżnienie, Matka Boża Iwierska z Zakładu Karnego we Włodawie – wyróżnienie.
Organizatorami Ogólnopolskiego Konkursu Pisania Ikon są Dyrektor Zakładu Karnego we Włodawie – ppłk Zbigniew Wysokiński oraz Kapelan Więziennictwa Prawosławnego – ks. Jerzy Ignaciuk. Honorowy Patronat nad konkursowym projektem sprawuje Prawosławny Arcybiskup Lubelski i Chełmski Jego Ekscelencja Abel oraz Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Lublinie ppłk Włodzimierz Jacek Głuch. Rolę koordynatora organizacyjno-merytorycznego powierzono mł. chor. Elżbiecie Rabczewskiej – wychowawcy d/s kulturalno-oświatowych w ZK we Włodawie. Partnerem lokalnym przedsięwzięcia jest Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie.
Zamykając III edycję konkursową Dyrektor Zakładu Karnego we Włodawie ppłk Zbigniew Wysokiński gorąco podziękował za liczne uczestnictwo w spotkaniu wernisażowym. Szczególne słowa podziękowania skierował do osób i instytucji skutecznie wpierających proces resocjalizacji osadzonych we włodawskiej jednostce penitencjarnej. Pamiątkowe statuetki „Za dotychczasową współpracę” przekazał na ręce Jego Ekscelencji Prawosławnego Arcybiskupa Lubelskiego i Chełmskiego Abla oraz Dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie Jacka Żurawskiego. Odlewy Aniołów wykonane przez osadzonych we włodawskim Zakładzie Karnym wraz bukietami kwiatów otrzymały panie: mjr Agnieszka Bochniewicz – specjalista Biura Penitencjarnego CZSW w Warszawie i dyrygentka chóru „Sacrum” Angelika Iwaniuk. Bukiet kwiatów z Podziękowaniem-
Dyplomem wręczony został malarce-terapeutce Jolancie Madej. „Upominkiem specjalnym” – jedną z nagrodzonych ikon w poprzedniej edycji – uhonorowany zostanie, po powrocie do Warszawy „posłańca specjalnego” w osobie mjr Agnieszki Bochniewicz, Dyrektor Generalny Służby Więziennej – gen. Jacek Kitliński. Pokonkursowa ekspozycja Pisanie Ikon – Włodawa 2015 prezentowana będzie w Galerii „Na Parterze” Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie do końca 2015 r. w godzinach 9:30 – 17:00.
Jeden duet, sześciu solistów i dziesięć zespołów wzięło udział w tegorocznej edycji Przeglądu Piosenki Żołnierskiej, który odbył się 24 października w sali widowiskowej Włodawskiego Domu Kultury.
Uczestnicy mogli zaprezentować swoje umiejętności wokalne w trzech utworach. Jury oceniało występy w trzech kategoriach: duety, zespoły i soliści.
Lista laureatów wygląda następująco:
DUETY: miejsce I – Jadwiga i Ryszard Granicowie z Włodawy
ZESPOŁY: miejsce I – Zespół Śpiewaczy Kulczynianki z Kulczyna miejsce II – Zespół Męski z Dubeczna miejsce III – Zespół Śpiewaczy Wesołe Sąsiadki z Kołacz
[wp_ad_camp_4]
SOLIŚCI: miejsce I – Andrzej Sobolewski z Sawina miejsce II – Jadwiga Granica w Włodawy miejsce III – Teresa Ciodyk z Włodawy
Ponad to jury przyznało wyróżnienia: Patrycji Maik z Włodawy oraz Zespołowi Męskiemu Pagon z Włodawy. Zwycięzcy otrzymali z rąk burmistrza – Wiesława Muszyńskiego oraz wicestarosty – Adama Panasiuka dyplomy oraz nagrody. Głównym organizatorem przeglądu był Związek Weteranów i Rezerwistów Wojska Polskiego – Oddział Powiatowy we Włodawie. Głównym celem przedsięwzięcia jest upowszechnianie i kultywowanie demokratycznych tradycji Wojska Polskiego.
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 im. gen. Franciszka Kleeberga we Włodawie chętnie śpiewają zagraniczne piosenki. W tegorocznym Konkursie Piosenki Obcojęzycznej, który odbył się we wtorek 3 marca, wystąpiło 220 solistów i zespołów wokalnych. Po raz pierwszy najlepsi wykonawcy otrzymali specjalne statuetki.Uczniowie włodawskiej „trójki” śpiewali po jednym utworze w językach angielskim, niemieckim lub rosyjskim, a ich występy były oceniane w dwóch kategoriach wiekowych.
Wśród młodszych wokalistów z klas I – III pierwszą nagrodę wyśpiewała Małgorzata Krukowska z IIIa, drugie miejsce zajęła Wiktoria Mackiewicz z Ib, która jako jedyna wykonała piosenkę po rosyjsku, a trzecie jej klasowa koleżanka Nela Daniluk. Za występy grupowe statuetkę otrzymała klasa IIIc, a kolejne nagrody trafiły do pierwszej grupy z IIc i klasy Iid.
[wp_ad_camp_4]
Jury przyznało w tej kategorii także dwa wyróżnienia dla IIIb i Ib. — Spośród uczniów z klas IV – VI najlepiej, zdaniem jurorów, zaprezentowała się Patrycja Maik z Vc. Drugie miejsce zajęła Julia Markiewicz z VIc, a trzecie ex aequo Julia Gonerska z IVa i Sylwia Winiarczyk z Vd. W kategorii zespołów najlepsze oceny jury zebrała klasa Vc, a kolejne trofea zdobyły – trio Ala Borowska, Ada Markiewicz i Ala Chudzik z Vib oraz grupa pierwsza z Wyróżnienia jurorzy przyznali pierwszym grupom z klas IVa i Va.
[wp_ad_camp_3][wp_ad_camp_3]
Tegoroczne prezentacje oceniały nauczycielki Renata Ślązak, Marta Kobielas i Małgorzata Grzywaczewska. Statuetki, nagrody rzeczowe i dyplomy, ufundowane przez Radę Rodziców, zostaną wręczone podczas koncertu laureatów, którego termin jeszcze nie jest ustalony.
115 zawodników z 7 klubów rywalizowało w miniony weekend we Włodawie w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego Młodzików i Juniorów w Zapasach o Puchar Dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.Reprezentanci gospodarzy z Miejskiego Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Zapasy” Włodawa stanęli na podium 15 razy, a w klasyfikacji drużynowej zajęli trzecie miejsce. Najlepiej wśród młodzików spisał się Wiktor Franczak, który zwyciężył w kategorii wagowej 35 kilogramów.
[wp_ad_camp_1]
Drugi w tej kategorii był Szymon Dados, a na trzecich pozycjach zawody ukończyli: Mikołaj Krzysiak w kategorii 29 kilogramów, Krystian Bielecki w kategorii 32 kilogramów, Szymon Skibiński w kategorii 53 kilogramów, Jakub Chorąży w kategorii 59 kilogramów, Mikołaj Stupnicki w kategorii 66 kilogramów, Bartłomiej Jaworski w kategorii 73 kilogramów i Daria Olesiejko w kategorii 73 kilogramów. W grupie juniorskiej na pierwszym stopniu podium stanęli Konrad Rusiński w kategorii 58 kilogramów i Adam Gaj, który walczył w kategorii 69 kilogramów.
[wp_ad_camp_4]
Drugie miejsce w tej kategorii zajął Dawid Błaszkiewicz, a kolejny srebrny medal wywalczył Rafał Litwiniuk w kategorii 85 kilogramów. Z brązowymi krążkami zawody ukończyli Paweł Sadowski w kategorii 50 kilogramów i Kamil Zając w kategorii 85 kilogramów. — Z powodu choroby w turnieju nie wystąpił trzykrotny Mistrz Polski młodzików Ernest Dorosz, a kontuzja wykluczyła z rywalizacji mistrza kraju kadetów Łukasza Rusińskiego. Drużynowo mistrzostwa wygrał LUKS „Suples” Kraśnik, drugi był LMKS Krasnystaw, a trzecie miejsce ex aequo zajęły „Iskra” Spiczyn i MLUKS „Zapasy” Włodawa.
[wp_ad_camp_3][wp_ad_camp_3]
Ponadto w zawodach, które odbyły się w hali włodawskiego MOSiR-u, wzięli udział młodzi zapaśnicy z Lublina, Łęcznej i Zamościa. Kolejną zapaśniczą imprezą we Włodawie będą zawody Pucharu Polski Kadetów, które będą jednocześnie eliminacją centralną do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Zapasach w Stylu Wolnym. Jeden z najliczniej obsadzonych turniejów w Polsce odbędzie się pod koniec marca, a udział w rywalizacji zapowiedziało 250 zawodników z całego kraju.
Czy lubisz cookies? 🍪 Ta strona wymaga zgody na tak zwane cookies czyli ciasteczka i właśnie informuje Cię, że tutaj sa zbierane ciasteczka firm trzecich, jeśli nie zgadzasz się na tego typu internetowe praktyki, prosimy opóść tą stronę. We use cookies to ensure you get the best experience on our website. Zobacz więcej