Turniej - Strona 64 z 68 - wlodawa.NET

Szczodrywki po raz 15!

Plakat szczodrywki 2015„Festiwal Kolęd i Szczodrywek nad Bugiem” jest od wielu lat sztandarową imprezą organizowaną przez Starostwo Powiatowe we Włodawie i Włodawski Dom Kultury. Ukazuje on specyficzny, pograniczny repertuar pieśni oraz obyczajów.

Głównym celem festiwalu jest pielęgnowanie wielokulturowości Polesia z jego specyficznym językiem, obyczajami i obrzędowością związanymi z obchodami świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku. Uczestnicy wykonują jedną kolędę w języku polskim, a drugą w ukraińskim lub białoruskim. Impreza ma zasięg międzynarodowy.

[wp_ad_camp_1]

Udział w tegorocznej XV edycji festiwalu zapowiedziało 45 zespołów, z których 9 przybędzie z Ukrainy, 4 z Białorusi, a pozostałe z całego województwa lubelskiego. Patronat honorowy nad tegorocznym festiwalem objął Sławomir Sosnowski - Marszałek Województwa Lubelskiego. Serdecznie zapraszamy 23 stycznia 2016 r., o godz. 10.00 do Włodawskiego Domu Kultury, przy al. J. Piłsudskiego 10 we Włodawie.

(c) powiatwlodawski.pl

[osm_map_v3 map_center="51.546,23.555" zoom="18" width="100%" height="450" post_markers="1"]

[wp_ad_camp_4]

Szczodrywki 2015 Plakat

data publikacji: 13/01/16

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Sławatycze: Wybrano Brodacza Roku 2015

Brodacze Sławatycze Sławatycze: Wybrano Brodacza Roku 201529 grudnia w Sławatyczach zorganizowano wybory „Brodacza Roku 2015”. Konkurs odbył się w plenerze w centrum Sławatycz. Sławatycze to jedno z niewielu miejsc w kraju, gdzie tradycja zakończenia starego roku jest kultywowana. Konkurs poprzedziły występy artystyczne grupy Perełki z miejscowego GOK. Publiczność zgromadzona oprócz pięknych wykonań kolęd i pastorałek podziwiała prezentacje BRODACZY.

Do prezentacji w konkursie przystąpiło 15 brodaczy. Każdy z nich z numerem indentyfikacyjnym prezentował swój misternie przyozdobiony strój (kapelusz, maskę i okrycie) nie tylko publiczności, ale przede wszystkim komisji oceniającej, aby pozostawić po sobie jak najlepsze wrażenie artystyczne. Komisja oceniająca w składzie: Grzegorz Kiec - Wójt Gminy, Zyta Kosińska – Kierownik Działu Instrukcyjno – Metodycznego Miejskiej Biblioteki Publicznej w Białej Podlaskiej, Anna Chwedoruk – Instruktor Działu Instrukcyjno – Metodycznego MBP w Białej Podlaskiej, Krzysztof Kowalski - brodacz z lat 80 i 90-tych, Sławomir Iwaniuk - nauczyciel sztuki w Zespole Szkół w Sławatyczach wnikliwie przypatrywała się poszczególnym elementom stroju.

Po dość długiej naradzie komisja postanowiła nagrodzić następujących brodaczy:

I miejsce i tytuł Brodacza Roku 2015 zdobył Arnold Sołoduszkiewicz z Nr14
II nagrodę zdobył Damian Zagajski z Nr13
III miejsce przypadło dla Dawida Spólnego z Nr4

Przyznano również trzy wyróżnienia dla

Tomasza Buraczyńskiego Nr3
Kacpra Kuszneruka Nr10
Dominika Hasiuka Nr6


Sławatycze: Wybrano Brodacza Roku 2015

Nagrody wręczył Wójt Gminy Grzegorz Kiec. Wszyscy uczestnicy konkursu dodatkowo otrzymali upominki z uroczystości heraldycznych. Publiczność mogła posłuchać recitalu kolęd i pastorałek w wykonaniu rodzimej wokalistki Elżbiety Gruszkowskiej; nabyć pamiątki i gadżety promujące gminę Sławatycze, posmakować sławatyckiego bigosu przygotowanego przez Panie z miejscowego Zespołu Szkół. Organizatorami konkursu byli Gminny Ośrodek Kultury, Gminna Biblioteka Publiczna i Zespół Szkół w Sławatyczach. Honorowy Patronat nad imprezą sprawowali Wójt Gminy Grzegorz Kiec, Przewodnicząca Rady Gminy Józefa Buczek. S

[wp_ad_camp_4]

prawnie i rzeczowo imprezę poprowadził przyjazny Sławatyczom Ryszard Nilipiuk z Włodawy. Patronat medialny i prasowy sprawowały: Agencja Reuters, Biała24, Radio Biper, Podlasie24, TVP i RL Lublin, Podlasie Się Dzieje, Portal BiałaPodlaska24.info, Dziennik Wschodni, Słowo Podlasia, Gościniec Bialski. Swoją obecnością zaszczycili miłośnicy sławatyckiej tradycji, reżyserzy, etnografowie, redaktorzy i fotoreporterzy z różnych wydawnictw z Warszawy, Lublina, Białegostoku. Niech ta piękna etykieta etniczności Sławatycz nigdy nie przeminie, jak najszybciej zostanie wpisana do ogólnopolskiego rejestru niematerialnego dziedzictwa kulturowego i oby nadal jak najwięcej barwnych postaci mężczyzn ożywało pod koniec „starego roku”.

29 grudnia w Sławatyczach zorganizowano wybory „Brodacza Roku 2015”. Konkurs odbył się w plenerze w centrum Sławatycz. Sławatycze to jedno z niewielu miejsc w kraju, gdzie tradycja zakończenia starego roku jest kultywowana. Konkurs poprzedziły występy artystyczne grupy Perełki z miejscowego GOK. Publiczność zgromadzona oprócz pięknych wykonań kolęd i pastorałek podziwiała prezentacje BRODACZY. Do prezentacji w konkursie przystąpiło 15 brodaczy. Każdy z nich z numerem indentyfikacyjnym prezentował swój misternie przyozdobiony strój (kapelusz, maskę i okrycie) nie tylko publiczności, ale przede wszystkim komisji oceniającej, aby pozostawić po sobie jak najlepsze wrażenie artystyczne.

Komisja oceniająca w składzie: Grzegorz Kiec - Wójt Gminy, Zyta Kosińska – Kierownik Działu Instrukcyjno – Metodycznego Miejskiej Biblioteki Publicznej w Białej Podlaskiej, Anna Chwedoruk – Instruktor Działu Instrukcyjno – Metodycznego MBP w Białej Podlaskiej, Krzysztof Kowalski - brodacz z lat 80 i 90-tych, Sławomir Iwaniuk - nauczyciel sztuki w Zespole Szkół w Sławatyczach wnikliwie przypatrywała się poszczególnym elementom stroju. Po dość długiej naradzie komisja postanowiła nagrodzić następujących brodaczy: I miejsce i tytuł Brodacza Roku 2015 zdobył Arnold Sołoduszkiewicz z Nr14, II nagrodę zdobył Damian Zagajski z Nr13, III miejsce przypadło dla Dawida Spólnego z Nr4. Przyznano również trzy wyróżnienia dla Tomasza Buraczyńskiego Nr3, Kacpra Kuszneruka Nr10, Dominika Hasiuka Nr6. Nagrody wręczył Wójt Gminy Grzegorz Kiec. Wszyscy uczestnicy konkursu dodatkowo otrzymali upominki z uroczystości heraldycznych.

Publiczność mogła posłuchać recitalu kolęd i pastorałek w wykonaniu rodzimej wokalistki Elżbiety Gruszkowskiej; nabyć pamiątki i gadżety promujące gminę Sławatycze, posmakować sławatyckiego bigosu przygotowanego przez Panie z miejscowego Zespołu Szkół. Organizatorami konkursu byli Gminny Ośrodek Kultury, Gminna Biblioteka Publiczna i Zespół Szkół w Sławatyczach. Honorowy Patronat nad imprezą sprawowali Wójt Gminy Grzegorz Kiec, Przewodnicząca Rady Gminy Józefa Buczek. Sprawnie i rzeczowo imprezę poprowadził przyjazny Sławatyczom Ryszard Nilipiuk z Włodawy.

Patronat medialny i prasowy sprawowały: Agencja Reuters, Biała24, Radio Biper, Podlasie24, TVP i RL Lublin, Podlasie Się Dzieje, Portal BiałaPodlaska24.info, Dziennik Wschodni, Słowo Podlasia, Gościniec Bialski. Swoją obecnością zaszczycili miłośnicy sławatyckiej tradycji, reżyserzy, etnografowie, redaktorzy i fotoreporterzy z różnych wydawnictw z Warszawy, Lublina, Białegostoku. Niech ta piękna etykieta etniczności Sławatycz nigdy nie przeminie, jak najszybciej zostanie wpisana do ogólnopolskiego rejestru niematerialnego dziedzictwa kulturowego i oby nadal jak najwięcej barwnych postaci mężczyzn ożywało pod koniec „starego roku”.

Tekst: B. Szulej Fot. R. Szczur
http://slawatycze.pl/

 

data publikacji: 31/12/15

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Sławatycze: Konkurs Brodacz Roku 2015

3959977_plakat_brodacz Sławatycze:  Konkurs Brodacz Roku 2015Gminny Ośrodek Kultury w Sławatyczach ogłasza konkurs sławatyckiej tradycji regionalnej pożegnania starego roku jednej z nielicznych w kraju „ Na Najładniejsze Przebranie” (Okrycie, Maskę i Kapelusz Brodacza).

Prezentacje i wybory BRODACZA roku 2015 odbędą się w Centrum Sławatycz lub w Sali Widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Sławatyczach 29 grudnia 2014 r. godz. 15.00. W przerwie prezentacji odbędą się występy zespołów i solistów w repertuarze kolęd i pastorałek.

Organizatorzy zapewniają trzy nagrody pieniężne dla trzech Najładniejszych stroi BRODACZY oraz 2 wyróżnienia

[wp_ad_camp_4]

Tradycję zakończenia starego roku BRODACZE prezentują tylko w pełnym obowiązującym przebraniu. Zakaz prezentacji bez kapelusza i maski. W konkursie mogą wziąć udział wszyscy chętni bez względu na wiek. Uczestnicy konkursu „Brodacze„ proszeni są o osobisty kontakt z organizatorami konkursu w Gminnym Ośrodku Kultury celem omówienia szczegółów prezentacji do dnia 28.12.2015 roku.

Radosław Szczur

(c)http://slawatycze.pl/

tv.wlodawa.net
masz wideo wyślij nam link:. echo@wlodawa.net data publikacji: 28/12/15

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Włodawa: Konkurs na najładniej ubraną choinkę

s9W czwartkowe przedpołudnie we Włodawie na dobre zagościł przedświąteczny nastrój. Dzieci i młodzież z włodawskich szkół i przedszkoli wzięły udział w konkursie na najładniej ubrana choinkę zorganizowanym przez Urząd Miejski we Włodawie.

 

Świąteczne drzewka na deptaku zostały przystrojone wykonanymi przez uczestników ozdobami. Dekoracjom towarzyszyła oprawa muzyczna, o którą zadbali uczniowie   Szkoły Muzycznej we Włodawie. Komisja  konkursowa w składzie: Wiesław Muszyński, Joanna Pogonowska i Agnieszka Kuryłowicz, bacznym okiem śledziła postęp prac by móc wybrać najpiękniejsza choinkę.

[wp_ad_camp_4]

Pierwsze miejsce w kategorii przedszkoli zajęło Przedszkole Miejskie nr 2 we Włodawie.

W kategorii szkół triumfowała Szkoła Podstawowa nr 3. Dziękujemy pracownikom Włodawskiego Domu Kultury i Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji za pomoc w organizacji konkursu.

(c)http://um.wlodawa.eu

 

data publikacji: 15/12/15

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

I Turnieju Siatkarskiego Służb Mundurowych

dsc_02497 Listopada 2015r. W zespole Szkół w Sławatyczach odbył się I Turniej Siatkarski o Puchar Komendanta Placówki Straży Granicznej w Sławatyczach z okazji Święta Niepodległości.

Do zawodów stawiło się 11 drużyn (10 reprezentacji placówek Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie tj. PSG Biała Podlaska, PSG Terespol, PSG Sławatycze, PSG Dołhobrody, PSG Włodawa, PSG Wola Uhruska, PSG Dorohusk, PSG Kryłów, PSG Chłopiatyn, PSG Lubycza Królewska oraz zespół siatkarski „BELFER” z Włodawy).

Oficjalnego Otwarcia zawodów dokonali Komendant PSG Sławatycze ppłk SG Artur Rapa, Przewodniczący TOZ NSZZ FSG Piotr Marczuk, Wójt Gminy Sławatycze Grzegorz Kiec oraz Dyrektor Zespołu Szkół w Sławatyczach Dorota Gryciuk.

 

[wp_ad_camp_4]

Następnie zostało przeprowadzone losowanie drużyn, które zostały przydzielone do dwóch grup eliminacyjnych. Grupa A: • PSG Sławatycze • PSG Lubycza Królewska • PSG Wola Uhruska • PSG Biała Podlaska • PSG Kryłów Grupa B: • PSG Dołhobrody • PSG Chłopiatyn • BELFER Włodawa • PSG Włodawa • PSG Terespol • PSG Dorohusk Awans z Grypy A wywalczyły reprezentacje placówek ze Sławatycz oraz z Lubyczy Królewskiej, natomiast z grupy B PSG Chłopiatyn i PSG Dorohusk. Półfinały: PSG Sławatycze – PSG Chłopiatyn 2:1 PSG Lubycza Królewska – PSG Dorohusk 0:2

W meczu o trzecie miejsce PSG Chłopiatyn nie dał szans drużynie z Lubyczy Królewskiej pewnie wygrywając 2:0. W finale spotkały się zespoły ze Sławatycz oraz z Dorohuska. Pierwszy set w pięknym stylu oraz po ciężkim boju trafił na konto Placówki ze Sławatycz, lecz niestety kolejne dwa sety słusznie należały do reprezentacji PSG z Dorohuska. Ok godz. 18.00 nastąpiło rozdanie nagród. Pierwsze 5 drużyn otrzymało puchary oraz dyplomy, natomiast pozostała część zespołów otrzymała pamiątkowe dyplomy z podziękowaniem za udział w turnieju.

Klasyfikacja Końcowa: 1 Miejsce – PSG Dorohusk 2 Miejsce – PSG Sławatycze 3 Miejsce – PSG Chłopiatyn 4 Miejsce – PSG Lubycza królewska 5 Miejsce – BELFER Włodawa

[wp_ad_camp_2][wp_ad_camp_3]

Indywidualne Nagrody: Zawodnik Fair Play – Mateusz Zubiak - Najlepiej Zagrywający Zawodnik – Karolina Brus (PSG Sławatycze) Najlepiej Przyjmujący Zawodnik – Łukasz Będziejewski Najlepiej Atakujący Zawodnik – Tomasz Wojnar (PSG Chłopiatyn) MVP – Arkadiusz Suchocki Wręczenia pucharów, dyplomów oraz statuetek dokonali: • Komendant Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej gen. bryg. SG Wojciech Skowronek • Komendant Placówki Straży Granicznej w Sławatyczach ppłk SG Artur Rapa • Przewodniczący TOZ NSZZ FSG Piotr Marczuk • Wójt Gminy Sławatycze – Grzegorz Kiec. W podziękowaniu za okazaną pomoc przy organizacji turnieju Pan Piotr Marczuk złożył na ręce Pani Dyrektor Zespołu Szkół w Sławatyczach pamiątkowy grawerton dla Dyrekcji oraz całego Zespołu Szkół w Sławatyczach.   Gaeria_spotkania Obszerna fotogaleria

(c) http://slawatycze.pl

[osm_map_v3 map_center="51.765,23.557" zoom="17" width="100%" height="450" marker_latlon="51.76596,23.55722"  marker_name="mic_red_pinother_02.png"] data publikacji: 25/11/15

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Odsłona ikon we Włodawie

DSC_0017Już po raz trzeci w jesienno-zimowym kalendarzu wydarzeń kulturalnych Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie Galeria „Na Parterze” gości ogólnopolską pokonkursową wystawę Pisanie Ikon, tym razem WŁODAWA`2015. W systemie wystawienniczym prezentowane są 22 prace 16 osadzonych z jednostek penitencjarnych całego kraju nadesłane w ramach III edycji Ogólnopolskiego Konkursu Pisania Ikon organizowanego przez Zakład Karny we Włodawie.

Ikonom towarzyszą wiersze autorstwa Sergiusza Rabinina – lubelskiego uczonego, badacza przyrody i myśliciela.
Na monitorach E-Galerii obejrzeć można zdjęcia z poprzednich edycji konkursowych oraz elektroniczną wersję okolicznościowego folderu wydanego w roku bieżącym.

Uzupełnieniem wystawy są wyeksponowane w gablotach wystawienniczych kartki pocztowe przedstawiające Cerkwie Prawosławne oraz mini-ikony ze zbiorów prywatnych Olgi Puś, pracownika włodawskiej książnicy.
23 października 2015 r. uroczysty wernisaż pokonkursowy zgromadził ponad 80 gości; przedstawicieli władz samorządowych, służb mundurowych, duchowieństwa prawosławnego i rzymsko-katolickiego, dyrektorów instytucji i prezesów stowarzyszeń oraz przedsiębiorców współpracujących z Zakładem Karnym we Włodawie.

[wp_ad_camp_4]

Uroczystego otwarcia wystawy dokonali gospodarz obiektu Jacek Żurawski – dyrektor Biblioteki oraz gospodarz wydarzenia – ppłk Zbigniew Wysokiński – dyrektor Zakładu Karnego we Włodawie. Słowem wstępnym wydarzenie opatrzyli Jego Ekscelencja Abel – Arcybiskup Lubelski i Chełmski oraz ppłk Jacek Głuch – Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Lublinie gratulując organizatorom cennej i oryginalnej inicjatywy oraz wzorcowej współpracy z lokalnym środowiskiem. Do gratulacji dołączyli Wicestarosta Włodawski – Adam Panasiuk i Burmistrz Włodawy – Wiesław Muszyński. Wyrazy uznania od Dyrektora Generalnego Służby Więziennej – gen. Jacka Kitlińskiego przekazała na ręce dyrektora ZK we Włodawie mjr Agnieszka Bochniewicz – specjalista Biura Penitencjarnego Centralnego Zarządu Służby Więziennej w Warszawie.

Genezę i przebieg kolejnych edycji konkursu przybliżyła projekcja filmu zrealizowanego przez skazanych Zakładu Karnego we Włodawie wg scenariusza i pod kierunkiem mł. chor. Elżbiety Rabczewskiej – wychowawcy d/s kulturalno-oświatowych oraz przekazana zaproszonym gościom bogato ilustrowana okolicznościowa broszura-folder „Ogólnopolski Konkurs Pisania Ikon Włodawa”; z przedmową dyrektora Zakładu Karnego we Włodawie ppłk Zbigniewa Wysokińskiego, słowem wstępnym Arcybiskupa Lubelskiego i Chełmskiego Abla oraz artykułem „IKONA przestrzeń modlitwy” autorstwa ks. Jerzego Ignaciuka – kapelana prawosławnego.

Ze słowem nawiązującym do tematyki konkursu i eksponowanej wystawy zwrócił się do gości w wykładzie „Geneza ikonostasu” ks. Jarosław Szczur – kapelan prawosławny służby więziennej w Opolu Lubelskim.
Całość dopełnił koncert pieśni cerkiewnych Kameralnego Chóru „Sacrum” pod dyrygenturą Angeliki Iwaniuk.

Wernisaż był okazją do podsumowania na forum publicznym tegorocznej edycji konkursu, która trwała ponad pół roku; od 14 kwietnia do 30 września. Uczestnicy spotkania zapoznani zostali z werdyktem Komisji Konkursowej, w której uczestniczyli: Jolanta Madej – absolwentka Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie, Mirosław Trochanowski – absolwent Policealnego Studium Ikonograficznego w Bielsku Podlaskim oraz ks. Jerzy Ignaciuk – kapelan prawosławny więziennictwa we Włodawie. Spośród 22 prac nadesłanych z 13 jednostek penitencjarnych Laureatkami III Ogólnopolskiego Konkursu „Pisanie Ikon – Włodawa 2015” zostały:

św. Efrem Syryjczyk z Zakładu Karnego we Włodawie – I miejsce,
św. Mikołaj z Aresztu Śledczego w Kielcach – II miejsce,
Hodegetria z Zakładu Karnego w Rzeszowie – III miejsce,
Święta Rodzina z Zakładu Karnego w Białej Podlaskiej – wyróżnienie,
Matka Boża Iwierska z Zakładu Karnego we Włodawie – wyróżnienie.

Organizatorami Ogólnopolskiego Konkursu Pisania Ikon są Dyrektor Zakładu Karnego we Włodawie – ppłk Zbigniew Wysokiński oraz Kapelan Więziennictwa Prawosławnego – ks. Jerzy Ignaciuk. Honorowy Patronat nad konkursowym projektem sprawuje Prawosławny Arcybiskup Lubelski i Chełmski Jego Ekscelencja Abel oraz Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Lublinie ppłk Włodzimierz Jacek Głuch. Rolę koordynatora organizacyjno-merytorycznego powierzono mł. chor. Elżbiecie Rabczewskiej – wychowawcy d/s kulturalno-oświatowych w ZK we Włodawie. Partnerem lokalnym przedsięwzięcia jest Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie.

Zamykając III edycję konkursową Dyrektor Zakładu Karnego we Włodawie ppłk Zbigniew Wysokiński gorąco podziękował za liczne uczestnictwo w spotkaniu wernisażowym. Szczególne słowa podziękowania skierował do osób i instytucji skutecznie wpierających proces resocjalizacji osadzonych we włodawskiej jednostce penitencjarnej. Pamiątkowe statuetki „Za dotychczasową współpracę” przekazał na ręce Jego Ekscelencji Prawosławnego Arcybiskupa Lubelskiego i Chełmskiego Abla oraz Dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie Jacka Żurawskiego. Odlewy Aniołów wykonane przez osadzonych we włodawskim Zakładzie Karnym wraz bukietami kwiatów otrzymały panie: mjr Agnieszka Bochniewicz – specjalista Biura Penitencjarnego CZSW w Warszawie i dyrygentka chóru „Sacrum” Angelika Iwaniuk. Bukiet kwiatów z Podziękowaniem-

Dyplomem wręczony został malarce-terapeutce Jolancie Madej. „Upominkiem specjalnym” – jedną z nagrodzonych ikon w poprzedniej edycji – uhonorowany zostanie, po powrocie do Warszawy „posłańca specjalnego” w osobie mjr Agnieszki Bochniewicz, Dyrektor Generalny Służby Więziennej – gen. Jacek Kitliński.
Pokonkursowa ekspozycja Pisanie Ikon – Włodawa 2015 prezentowana będzie w Galerii „Na Parterze” Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie do końca 2015 r. w godzinach 9:30 – 17:00.

(c) https://um.wlodawa.eu

data publikacji: 28/10/15

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Włodawa: Przegląd Piosenki Żołnierskiej za nami

Włodawa: Przegląd Piosenki Żołnierskiej za namiJeden duet, sześciu solistów i dziesięć zespołów wzięło udział w tegorocznej edycji Przeglądu Piosenki Żołnierskiej, który odbył się 24 października w sali widowiskowej Włodawskiego Domu Kultury.

Uczestnicy mogli zaprezentować swoje umiejętności wokalne w trzech utworach. Jury oceniało występy w trzech kategoriach: duety, zespoły i soliści.

Lista laureatów wygląda następująco:

DUETY:
miejsce I – Jadwiga i Ryszard Granicowie z Włodawy

ZESPOŁY:
miejsce I – Zespół Śpiewaczy Kulczynianki z Kulczyna
miejsce II – Zespół Męski z Dubeczna
miejsce III – Zespół Śpiewaczy Wesołe Sąsiadki z Kołacz

Włodawa: Przegląd Piosenki Żołnierskiej za nami

 

[wp_ad_camp_4]

SOLIŚCI:
miejsce I – Andrzej Sobolewski z Sawina
miejsce II – Jadwiga Granica w Włodawy
miejsce III – Teresa Ciodyk z Włodawy

Ponad to jury przyznało wyróżnienia: Patrycji Maik z Włodawy oraz Zespołowi Męskiemu Pagon z Włodawy.  Zwycięzcy otrzymali z rąk burmistrza – Wiesława Muszyńskiego oraz wicestarosty – Adama Panasiuka dyplomy oraz nagrody.  Głównym organizatorem przeglądu był Związek Weteranów i Rezerwistów Wojska Polskiego – Oddział Powiatowy we Włodawie. Głównym celem przedsięwzięcia jest upowszechnianie i kultywowanie demokratycznych tradycji Wojska Polskiego.

(c) https://um.wlodawa.eu

data publikacji: 26/10/15

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Międzynarodowe śpiewanie w SP 3

sp3-obcojezyczna2015-300x199Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 im. gen. Franciszka Kleeberga we Włodawie chętnie śpiewają zagraniczne piosenki. W tegorocznym Konkursie Piosenki Obcojęzycznej, który odbył się we wtorek 3 marca, wystąpiło 220 solistów i zespołów wokalnych. Po raz pierwszy najlepsi wykonawcy otrzymali specjalne statuetki.Uczniowie włodawskiej „trójki” śpiewali po jednym utworze w językach angielskim, niemieckim lub rosyjskim, a ich występy były oceniane w dwóch kategoriach wiekowych.

Wśród młodszych wokalistów z klas I – III pierwszą nagrodę wyśpiewała Małgorzata Krukowska z IIIa, drugie miejsce zajęła Wiktoria Mackiewicz z Ib, która jako jedyna wykonała piosenkę po rosyjsku, a trzecie jej klasowa koleżanka Nela Daniluk. Za występy grupowe statuetkę otrzymała klasa IIIc, a kolejne nagrody trafiły do pierwszej grupy z IIc i klasy Iid.

[wp_ad_camp_4]

Jury przyznało w tej kategorii także dwa wyróżnienia dla IIIb i Ib. — Spośród uczniów z klas IV – VI najlepiej, zdaniem jurorów, zaprezentowała się Patrycja Maik z Vc. Drugie miejsce zajęła Julia Markiewicz z VIc, a trzecie ex aequo Julia Gonerska z IVa i Sylwia Winiarczyk z Vd. W kategorii zespołów najlepsze oceny jury zebrała klasa Vc, a kolejne trofea zdobyły – trio Ala Borowska, Ada Markiewicz i Ala Chudzik z Vib oraz grupa pierwsza z Wyróżnienia jurorzy przyznali pierwszym grupom z klas IVa i Va.

[wp_ad_camp_3][wp_ad_camp_3]

Tegoroczne prezentacje oceniały nauczycielki Renata Ślązak, Marta Kobielas i Małgorzata Grzywaczewska. Statuetki, nagrody rzeczowe i dyplomy, ufundowane przez Radę Rodziców, zostaną wręczone podczas koncertu laureatów, którego termin jeszcze nie jest ustalony.

(c)http://um.wlodawa.eu

data publikacji: 10/03/15

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Zapaśnicze zmagania młodzików i juniorów

zapasy2015-300x225115 zawodników z 7 klubów rywalizowało w miniony weekend we Włodawie w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego Młodzików i Juniorów w Zapasach o Puchar Dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.Reprezentanci gospodarzy z Miejskiego Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Zapasy” Włodawa stanęli na podium 15 razy, a w klasyfikacji drużynowej zajęli trzecie miejsce. Najlepiej wśród młodzików spisał się Wiktor Franczak, który zwyciężył w kategorii wagowej 35 kilogramów.

[wp_ad_camp_1]

Drugi w tej kategorii był Szymon Dados, a na trzecich pozycjach zawody ukończyli: Mikołaj Krzysiak w kategorii 29 kilogramów, Krystian Bielecki w kategorii 32 kilogramów, Szymon Skibiński w kategorii 53 kilogramów, Jakub Chorąży w kategorii 59 kilogramów, Mikołaj Stupnicki w kategorii 66 kilogramów, Bartłomiej Jaworski w kategorii 73 kilogramów i Daria Olesiejko w kategorii 73 kilogramów. W grupie juniorskiej na pierwszym stopniu podium stanęli Konrad Rusiński w kategorii 58 kilogramów i Adam Gaj, który walczył w kategorii 69 kilogramów.

[wp_ad_camp_4]

Drugie miejsce w tej kategorii zajął Dawid Błaszkiewicz, a kolejny srebrny medal wywalczył Rafał Litwiniuk w kategorii 85 kilogramów. Z brązowymi krążkami zawody ukończyli Paweł Sadowski w kategorii 50 kilogramów i Kamil Zając w kategorii 85 kilogramów. — Z powodu choroby w turnieju nie wystąpił trzykrotny Mistrz Polski młodzików Ernest Dorosz, a kontuzja wykluczyła z rywalizacji mistrza kraju kadetów Łukasza Rusińskiego. Drużynowo mistrzostwa wygrał LUKS „Suples” Kraśnik, drugi był LMKS Krasnystaw, a trzecie miejsce ex aequo zajęły „Iskra” Spiczyn i MLUKS „Zapasy” Włodawa.

[wp_ad_camp_3][wp_ad_camp_3]

Ponadto w zawodach, które odbyły się w hali włodawskiego MOSiR-u, wzięli udział młodzi zapaśnicy z Lublina, Łęcznej i Zamościa. Kolejną zapaśniczą imprezą we Włodawie będą zawody Pucharu Polski Kadetów, które będą jednocześnie eliminacją centralną do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Zapasach w Stylu Wolnym. Jeden z najliczniej obsadzonych turniejów w Polsce odbędzie się pod koniec marca, a udział w rywalizacji zapowiedziało 250 zawodników z całego kraju.

(c)http://um.wlodawa.eu

data publikacji: 10/03/15

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy