Turniej - Strona 66 z 68 - wlodawa.NET

14 czerwca – Okuninka triatloniści na start!

01-bieg-zelazny-120620014Bardzo poważna impreza triatlonowa nad J. Białym w Okunince odbędzie się w sobotę, 14 czerwca o godz. 13 w Okunince. Zgłosiło się do niego prawie 200 zawodników z całej Polski. Jednak wystartuje tylko 150, bo na tyle są przewidziane te zawody. „Żelazny Bieg” może stać się cykliczną imprezą o ogólnopolskiej randze. Głównym organizatorem jest włodawskie starostwo.

[wp_ad_camp_3]

14 czerwca na trasie Okuninka – Orchówek planowany jest triatlon – czyli zmagania sportowców o ekstremalnych możliwościach. Triatlon składa się z trzech części – pływania, jazdy rowerem i biegu długodystansowego. Podczas minionej olimpiady w Londynie to właśnie tę dyscyplinę oglądało najwięcej mieszkańców tego miasta. Cieszy się ona zatem coraz większą popularnością. Teraz zawita nad J. Białe.

- Impreza będzie elementem promocji województwa lubelskiego, jak również upowszechni ideę zdrowego trybu życia oraz stanowić będzie żywą lekcję historii o żołnierzach Polskiego Podziemie Niepodległościowego. Cieszy mnie, że druga edycja tych zawodów przerosła nasze oczekiwania i zgłosiło się znacznie więcej chętnych niż mieliśmy miejsc - mówi Wiesław Holaczuk, starosta włodawski. „Żelazny Bieg” dedykowany jest pamięci Żołnierzy Wyklętych, którzypo wojnie zmagali się z komunistycznym totalitaryzmem.

[wp_ad_camp_3][wp_ad_camp_3]

Bieg będzie organizowany w formie triathlonu o charakterze sprint - 750 m pływania, 20 km jazdy rowerem oraz 5 km biegu. Planowana trasa zawodów obejmuje dwie miejscowości Okuninkę i Orchówek. Zawody rozgrywane będą w dwóch kategoriach open: kobiet i mężczyzn powyżej 16. roku życia. Przewidywane są atrakcyjne nagrody.

Głównymi organizatorami „Żelaznego Biegu” są: Starostwo Powiatowe we Włodawie oraz stowarzyszenie Leniwce.pl Szczegółowy program imprezy wraz ze wszelkimi informacjami znajduje się na stronie www.zelaznybieg.pl - Jestem przekonany, że impreza ta może stać się niedługim czasie wizytówką naszego regionu.

[wp_ad_camp_4]

Widowiskowość triathlonu i piękna przyroda powiatu włodawskiego powodują, że warto zorganizować takiego typu zawody nad Jeziorem Białym – dodaje Mariusz Zańko (kierownik zawodów).

(cc) http://powiatwlodawski.pl

[osm_map lat="51.524" lon="23.538" zoom="12" width="600" height="450" ]

data publikacji: 12/06/14

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Mistrzowska sztafeta z PG 1

01-mistrzowska-sztafeta-b-168x300Włodawa będzie mieć swoją reprezentację w finale ogólnopolskim Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Podczas zawodów wojewódzkich, które odbyły się w piątek 6 czerwca drużyna dziewcząt z Publicznego Gimnazjum nr 1 zajęła pierwsze miejsce w „sztafecie szwedzkiej”.

[wp_ad_camp_3]

Jest to konkurencja lekkoatletyczna, polegająca na przebiegnięciu przez cztery zawodniczki czterech różnych dystansów. W zespole z Włodawy Klaudia Błaszczuk pobiegła na 100 metrów, Nikola Królikowska na 200, Andżelika Labbe na 300 metrów, a Agata Wereszczyńska na 400 metrów.

Sukces gimnazjalistek jest tym większy, że miały godne rywalki, 14 najlepszych drużyn z województwa lubelskiego. Gratulując wygranej już teraz wypada zacisnąć kciuki za dzielne dziewczęta, które będą reprezentować nie tylkoWłodawę, ale cały region w zawodach centralnych, zaplanowanych na 16 czerwca w Łodzi.

[wp_ad_camp_4]

(cc) http://um.wlodawa.eu

data publikacji: 12/06/14

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Sport: Mistrzostwa Polski LZS młodych zapaśników

01-mistrzostwa-polski-lzs-2014-300x225Ponad 100 zawodników z 20 klubów rywalizowało w miniony weekend we Włodawie w Mistrzostwach Krajowego Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe Kadetów, Juniorów i Młodzieżowców.

Gospodarze z Międzyszkolnego Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Zapasy-Włodawa” zdobyli indywidualnie pięć medali, a drużna kadetów stanęła na trzecim stopniu podium.  Złoty krążek wywalczył w kategorii wagowej 50 kilogramów Łukasz Rusiński.

[wp_ad_camp_4]

Na drugim miejsce zawody ukończyli Konrad Rusiński w kategorii 54 kilogramów i Kamil Zając w kategorii 85 kilogramów.  Brązowe medale zdobyli Adam Gaj w kategorii 69 kilogramów i Rafał Litwiniuk w kategorii 76 kilogramów. W klasyfikacji klubowej kadetów pierwsze miejsce zajął „Ceramik” Krotoszyn, drugi był AKS Białogard, a trzeci MLUKS „Zapasy-Włodawa”.

Rywalizację juniorów i młodzieżowców wygrał LMKS Krasnystaw, przed „Iskrą” Spiczyn i „Orłem” Namysłów.  Zwody sportowe były połączone ze zbiórką pieniędzy na rzecz włodawskiego hospicjum.

(cc) http://um.wlodawa.eu

data publikacji: 12/06/14

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

3 Otwarte Szachowe Mistrzostwa Powiatu Włodawskiego

szachy-090614-01

7 czerwca w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego we Włodawie odbyły się III Otwarte Szachowe Mistrzostwa Powiatu Włodawskiego Młodzików, Juniorów i OPEN o puchar starosty Powiatu Włodawskiego. W zawodach wzięło udział pięćdziesięciu szachistów z Włodawy, Lublina, Chełma, Hanny, Woli Uhruskiej, Dołhobród, Łomaz i Wyryk. Wśród tego zacnego grona znaleźli się również goście z Ukrainy z Lubomla i Kowla.

[wp_ad_camp_1]

Organizatorem turnieju było Starostwo Powiatowe we Włodawie. Turniej otworzył gospodarz miejsca Wiesław Holaczuk starosta włodawski. Zawody sędziował Zbigniew Pyda - sędzia klasy międzynarodowej. W sędziowaniu wspierał go Łukasz Fiała z Włodawy.  Turniej był klasyfikowany w czterech grupach wiekowych: do lat 9, do lat 13, do lat 19 oraz OPEN. W grupie do lat 9 zwyciężył Szymon Domański z Lublina przed Mikołajem Szychulcem z Chełma i Cezarym Sobachowiczem z Łomaz.

[wp_ad_camp_3][wp_ad_camp_3]

W grupie do lat 13 pierwsze miejsce zajęła Antonina Samolyuk z Lubomla na Ukrainie, drugie miejsce zajął Artem Manzhos z Kowla na Ukrainie, zaś trzecie powędrowało do Krzysztofa Iwańczuka. Z Chełma. W grupie do lat 19 triumfował Rafał Bojczewski z Lublina przed Dariuszem Lubelskim z Chełma, i Pawłem Kaźmierukiem z Wyryk.

[wp_ad_camp_4]

Natomiast w grupie OPEN zwyciężył Edward Chowra z Chełma, drugie miejsce zajął Mirosław Król z Chełma a trzecie miejsce powędrowało do Mirosława Czajkowskiego z Hanny. Zwycięzcy z rąk starosty włodawskiego - Wiesława Holaczuka otrzymali puchary, zaś wszyscy zawodnicy pamiątkowe dyplomy.

(cc) powiatwlodawski.pl

data publikacji: 09/06/14

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

112: Szkolenie straży miejskich i gminnych

qstrazmiejskaStrzelanie-01

Odwiedziliśmy także grób byłego Komendanta Straży Miejskiej we Włodawie Dariusza Kazuro.

W ramach wyszkolenia strzeleckiego przeprowadziliśmy V Ogólnopolskie Zawody Strzeleckie im. Dariusza Kazuro z broni pneumatycznej.

W kategorii drużyn: I miejsce zajęła Straż Miejska z Lubartowa, II miejsce Straż Miejska z Kraśnika, a III Straż Miejska z Puław.

[wp_ad_camp_4]

Indywidualnie: I miejsce zajął Tomasz Furmanek z Zamościa, II miejsce Paweł Wiejak z Puław, a III miejsce Artur Ozon z Lubartowa.

Wśród komendantów najlepiej strzelali: I miejsce Jakub Bącal z Kraśnika, II miejsce Andrzej Korolczuk z Międzyrzeca Podlaskiego, a III miejsce Andrzej Toporkiewicz z Tarczyna.

Statuetkę dla najlepiej strzelającej kobiety zdobyła Małgorzata Tybura ze Straży Miejskiej w Zgierzu. Po rozdaniu dyplomów i pucharów na wszystkich uczestników czekała niespodzianka – występ zespołu wokalnego “Mołodyczki” z Ukrainy.

(cc) http://um.wlodawa.eu

data publikacji: 30/05/14

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Przedszkolne recytacje w „Tygodniu Bibliotek”

600x0_przedszkolne-recytacje-1"Kruk i żaba”, „Niewidzialna patelnia”, „Moja siostra królewna” i „Zapach czekolady” to tylko wybrane utwory, które zaprezentowali uczestnicy Międzyprzedszkolnych Prezentacji Recytatorskich we Włodawie.W „Tygodniu Bibliotek” zorganizowali je Miejskie Przedszkole nr 2 i Miejska Biblioteka Publiczna.

W tegorocznej edycji dzieci prezentowały twórczość Danuty Wawiłow. Spotkanie opatrzono hasłem „Majówka z wierszem Danuty Wawiłow” i jak na prawdziwą majówkę przystało były pachnące kwiaty i wiosna w postaci prowadzących dwóch barwnych… „wiosenek” Bogusławy Górskiej i Marzeny Sugier.

W prezentacjach wystąpiło kilkunastu recytatorów. Wszyscy byli bardzo dobrze przygotowani, a urok osobisty i ekspresja sceniczna małych artystów dodatkowo skomplikowały pracę jurorom, którzy mieli ogromne problemy z wytypowaniem liderów. Ostatecznie zdecydowali, że w grupie 3-4 latków pierwsza nagroda należy się Gabrieli Eustrat z Miejskiego Przedszkola Integracyjnego, druga trafi do Mileny Woch z Miejskiego Przedszkola nr 2, a trzecia do Zuzanny Gierach z Miejskiego Przedszkola nr 1.

[wp_ad_camp_1]

Laureatami wśród 5-6 latków zostali Damian Nahuluk z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Orchówku, Natalia Kalinowska z Niepublicznego Przedszkola „Mała akademia” i Bianka Pradiuch z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej nr 3. Dodatkową nagrodę przyznaną przez widownię otrzymał Olaf Woliński z Miejskiego Przedszkola nr 1, który zdobył uznanie publiczności wierszem pod tytułem „Szybko”.

Recytacje oceniały poetka „Nadbużańskiej Frazy”, działającej przy STKN we Włodawie Teresa Ciodyk, kierownik włodawskiej filii Biblioteki Pedagogicznej w Chełmie Beata Wulczyńska i Joanna Orzeszko z MBP we Włodawie.

[wp_ad_camp_4]

Zorganizowane z okazji „Dnia Bibliotekarza” recytacje przedszkolaków zainaugurowały we Włodawie obchody „Tygodnia Bibliotek”, który potrwa do najbliższego czwartku. W poniedziałek 12 maja o 11.00 we włodawskiej książnicy odbędzie się otwarte spotkanie bibliotecznych Dyskusyjnych Klubów Książki, a dzień później o 13.00 organizatorzy zapraszają na wernisaż wystawy rysunku „Manga i anime – Nowy język Japonii” Nikodema Weremczuka, Jakuba Pawlika i Damiana Kasprzaka. To uczniowie pierwszej klasy Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 i II Liceum Ogólnokształcącego im. A. Frycza Modrzewskiego we Włodawie. Ich przygoda z mangą rozpoczęła się od fascynacji serialami anime, a ich twórczość to tak zwany fanart, czyli rysunek wykonany przez fana, przedstawiający postać z filmu. Cześć prac to kopie kadrów, inne są próbą samodzielnego uchwycenia konwencji japońskiej kreski. Jak sami zgodnie podkreślają to dopiero początek ich drogi, nadal uczą się rysować i mają nadzieję, że z czasem będzie im to wychodziło coraz lepiej.

[wp_ad_camp_3][wp_ad_camp_3]

Program „Tygodnia Bibliotek” przygotowany na środę 14 maja wypełni finał 14 Festiwalu Twórczości Dziecięcej z podsumowaniem konkursów „Zakochaj się we Włodawie” i „Mój nadzwyczajny świat” oraz prezentacjami szkolnych kół teatralnych. Wszystko rozpocznie się o 11.00 w Galerii „Na Parterze”.

Tegorocznym obchodom towarzyszy wystawa rękodzieła Jadwigi Granicy „Haftem malowane” i ekspozycja, podsumowująca konkurs „Zakochaj się we Włodawie”.

(cc) http://um.wlodawa.eu

data publikacji: 22/05/14

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Festiwal Piosenki Przyrodniczej

FestiwalPiosenkiprzyrodniczej-051413 maja 2014 r. w Szkole Podstawowej nr 3 swoje umiejętności wokalne zaprezentowali laureaci Festiwalu Piosenki Przyrodniczej podczas koncertu galowego. Organizatorem wspomnianego festiwalu była Szkoła Podstawowa nr 3 we Włodawie. Piosenki o tematyce ekologicznej i przyrodniczej śpiewali uczniowie szkół podstawowych powiatu włodawskiego.

Patronat honorowy nad konkursem objął Poleski Park Narodowy, Burmistrz Włodawy i Starostwo Powiatowe we Włodawie, dlatego też nie zabrakło wśród publiczności przedstawicieli władz miasta i powiatu. Przybył burmistrz – Jerzy Wrzesień, Starostwo Powiatowe reprezentował Leszek Popik – kierownik wydziału Edukacji i Polityki Społecznej Starostwa Powiatowego we Włodawie.

[wp_ad_camp_3][wp_ad_camp_3]

Nie zabrakło też przedstawicieli Poleskiego Parku Narodowego, reprezentowali go Anna Myka-Raduj – kierownik zespołu do spraw edukacji i udostępniania parku i Marek Tokarzewski, który w krótkim wystąpieniu nawiązał do Dnia Ziemi 2014 i hasła – „Zmieniaj nawyki – nie klimat!”. Laureaci Festiwalu otrzymali pamiątkowe dyplomy, statuetki i nagrody.

(cc) http://um.wlodawa.eu

data publikacji: 16/05/14

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Włodawa: Stara Kaflarnia po staremu

kaflarnia-28-powiatGmina Miejska Włodawa rezygnuje z 8-milionowej unijnej dotacji na zagospodarowanie „Starej Kaflarni” wraz z terenem wokół niej. Przyczyną jest brak zgody Rady Miejskiej na realizację projektu, wartego ponad 11,5 miliona złotych. Władze miasta wysłały do Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie pismo, w którym informują, że są zmuszone zrezygnować z realizacji projektu, a burmistrz Jerzy Wrzesień podziękował wszystkim osobom i organizacjom wspierającym ten pomysł.

W oświadczeniu opublikowanym na stronie internetowej włodawskiego magistratu Jerzy Wrzesień stwierdził, że „Stara Kaflarnia” z amfiteatrem, Promenada Nadbużańska, wyremontowane ulice Mostowa i Spokojna oraz park przy ul. Kościuszki, służyłyby mieszkańcom. „Włodawa, dumne i coraz szerzej rozpoznawalne Miasto Trzech Kultur, miałaby w kolejnych latach również dochody dzięki odwiedzinom turystów. Po to powstał projekt remontu „Starej Kaflarni”, który wywołał mnóstwo emocji. Niestety nie tylko pozytywnych” – napisał burmistrz miasta.

[wp_ad_camp_4]

Jerzy Wrzesień podziękował aktywnym mieszkańcom, którym zależy na rozwoju miasta, za zaangażowanie w obronę projektu, przybycie na sesję Rady Miejskiej, by przekonać radnych do słuszności planowanej inwestycji, a także za pozytywne wypowiedzi w mediach i stworzenie dobrej atmosfery wokół projektu w środowiskach lokalnych, wśród znajomych i przyjaciół.

— „Dziękuję Zarządowi Cechu Rzemiosł i Przedsiębiorczości, reprezentującemu około stu zrzeszonych w nim firm, którzy w realizacji inwestycji widzieli dużą korzyść dla miasta, zarówno przy budowie, jak i podczas funkcjonowania obiektu. Prowadząc własny biznes, znając realia rynkowe i ogromną konkurencję, przedsiębiorcy nie dopuszczają sytuacji, w której z własnej woli oddają pozyskane z trudem fundusze” – napisał burmistrz Włodawy.

Słowa podziękowania skierował również do pracowników urzędu miejskiego, za poświęcony czas i siły, mając nadzieję, że ich praca nie była bezcelowa i że w nieodległej przyszłości uda się ten projekt zrealizować. Odnosząc się do argumentów, którymi kierowali się radni, głosujący przeciwko projektowi, burmistrz Włodawy stwierdził, że było w nich wiele nieprawdy, często były one nieprecyzyjne i niepowiązane ze stanem rzeczywistym.

Jednocześnie Jerzy Wrzesień zapewnił, że miasto było w pełni przygotowane do realizacji inwestycji, zaplanowanych w budżecie, a realizacja projektu nie wymagała zaciągania nowych kredytów. „Mam nadzieję, że kolejne projekty będą przyjmowane bardziej otwarcie, by rozwijać nasze miasto i z dumą patrzeć na jego rozkwit” – zakończył burmistrz Wrzesień.

źródło: www.um.wlodawa.eu

tv.wlodawa.net
masz wideo wyślij nam link:. echo@wlodawa.net data publikacji: 28/04/14

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Lingwistyczne pasje w Modrzewskim

LO-Ruski-01Katedra Slawistyki Instytutu Neofilologii PWSZ w Chełmie była organizatorem I Konkursu Gramatycznego Języka Rosyjskiego. Do udziału w zmaganiach konkursowych zaproszono uczniów szkół ponadgimnazjalnych z województwa lubelskiego.

Pisemny test obejmował zagadnienia z gramatyki języka rosyjskiego z zakresu szkoły średniej. W konkursie uczestniczyła młodzież szkół średnich z Chełma, Hrubieszowa, Biłgoraja i Włodawy. II miejsce w konkursie i tytuł laureata zdobyła reprezentantka ZSZ nr 1 i II LO

Katedra Slawistyki Instytutu Neofilologii PWSZ w Chełmie była organizatorem I Konkursu Gramatycznego Języka Rosyjskiego. Do udziału w zmaganiach konkursowych zaproszono uczniów szkół ponadgimnazjalnych z województwa lubelskiego. Pisemny test obejmował zagadnienia z gramatyki języka rosyjskiego z zakresu szkoły średniej. W konkursie uczestniczyła młodzież szkół średnich z Chełma, Hrubieszowa, Biłgoraja i Włodawy. II miejsce w konkursie i tytuł laureata zdobyła reprezentantka ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie – Karolina Sawczuk z kl. i LO.

Z kolei przy wsparciu merytorycznym swoich nauczycieli Urszuli Kalenik i Elżbiety Kochan, Karolina wraz z koleżanką Dorotą Książek, reprezentowała szkołę w XIV Konkursie Ortograficznym Języka Rosyjskiego. Jury przyznało obu uczennicom tytuły laureata. Ponadto Karolina Sawczuk wykazała się dużą wiedzą i umiejętnościami językowymi w eliminacjach okręgowych XLV Olimpiady Języka Rosyjskiego, które odbyły się w Instytucie Filologii Słowiańskiej UMCS w Lublinie.

[wp_ad_camp_4]

W zawodach olimpijskich wzięło udział 57 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z województwa lubelskiego i podkarpackiego. Uczennice Modrzewskiego rozwijają swoje pasje i zainteresowania nie tylko w konkursach lingwistycznych. Prezentują także szkołę i miasto w konkursach plastycznych, recytatorskich i realioznawczych.

źródło:  http://powiatwlodawski.pl/

[osm_map lat="51.561" lon="23.563" zoom="16" width="600" height="450" type="Mapnik"]

data publikacji: 22/04/14

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy