Sport - Policjant zdobył tytuł super pływaka - wlodawa.NET


Sport - Policjant zdobył tytuł super pływaka

Włodawa - Policjant podkom. Tomasz Pawlik zdobył tytuł super pływaka, na sygnale Włodawa, 112 Włodawa

Tytuł brązowego "Superpływaka" w akcji organizowanej przez MOSiR zdobył włodawski policjant – podkom. Tomasz Pawlik. Nasz kolega przez ponad miesiąc trwania przedsięwzięcia przepłynął łącznie ponad 71 km spędzając na pływalni 24 godziny. To już kolejny raz kiedy policjant wziął udział w tym przedsięwzięciu. Przypominamy, że w roku ubiegłym zdobył tytuł złotego "Superpływaka".


W sobotę odbyło się uroczyste zakończenie akcji "Superpływak 2018" organizowanej przez włodawski MOSIR. Każdy z uczestników miał za zadanie do końca trwania akcji, czyli do 28 lutego przepłynąć dystans co najmniej 50 km. Jednym z laureatów przedsięwzięcia został policjant Komendy Powiatowej Policji we Włodawie – podkom. Tomasz Pawlik. Nasz kolega w czasie trwania całej akcji, czyli od 15 stycznia do końca lutego, przepłynął łącznie 71 100 m co dało mu tytuł brązowego "Superpływaka".

Policjantowi w trakcie przedsięwzięcia nie zabrakło wytrwałości, na pływalni spędził aż 24 godziny. To już kolejny raz kiedy podkom. Tomasz Pawlik wziął udział w akcji. W roku ubiegłym zdobył tytuł złotego "Superpływaka". Wówczas przez 4 miesiące trwania przedsięwziecia przepłynął łacznie ponad 262 km spędzając na pływalni 94 godziny.

Naszemu koledze serdecznie gratulujemy osiągnietego wyniku i życzymy dalszej wytrwałości oraz sukcesów w rozwijaniu swojej pasji.

E.T.

/ź/ policja.gov.pl

Włodawa - Policjant podkom. Tomasz Pawlik zdobył tytuł super pływaka na sygnale Włodawa, 112 Włodawa

/ź/ mosir.wlodawa.eu


↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji:

Podaj dalej, powiadom znajomych....

wlodawa.net w google news - baner- zapraszamy  obserwuj juz dziś

Orchówek - Karnawał 2018

Orchówek - Karnawał 2018 w szkole w orchówku

Jak co roku czas karnawału to cudowna tradycja przepełniona muzyką, tańcem i zabawą. 12 lutego 2018 roku odbył się w nasze szkole bal karnawałowy. W zasadzie dwa bale, ponieważ oddziały przedszkolne bawiły się w rytm muzyki pirackiej, zaś klasy I-VII w scenerii bajkowej.

Uczestnicy balu nie mogli się nudzić, chętnie uczestniczyli w konkursach i zabawach prowadzonych przez animatorów. Bal umożliwił wszystkim uczestnikom spędzenie czasu w miłej atmosferze.

Orchówek - Karnawał 2018 w szkole w orchówku

Wspólna zabawa przyniosła wiele radości, a to było głównym celem imprezy. Dziękujemy dzieciom za przybycie w pięknych karnawałowych strojach. Kolejny bal już za rok.

 

/ź/ szkolaorchowek.pl

↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji: 02/03/2017

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Włodawa - Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Włodawa - Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, Żelazny, Jastrząb, Edward Taraszkiewicz Choć na termometrze było minus 12 stopni, to jednak włodawianie uczcili pamięć Żołnierzy Wyklętych. Obchody rozpoczęła msza św. w ich intencji w kościele pw. św. Ludwika, po której miało miejsce złożenie pod pomnikiem żołnierzy oddziału AK-WiN wiązanek. Ze względu na siarczysty mróz i apele rodziców uczniów zrezygnowano z apelu poległych i dłuższych uroczystości pod pomnikiem.

Tak do kościoła, jak i pod pomnik przybyły liczne delegacje szkół, służb i instytucji. W sposób szczególny prezentowała się klasa mundurowa z popularnego „Modrzewiaka”. Przemówienia wyjątkowo wygłoszono w kościele, po mszy. Jako pierwszy głos zabrał Andrzej Romańczuk – starosta włodawski. - Dziś zebraliśmy się tu, aby oddać hołd tym, którzy nosili w sercach wartości najważniejsze: Bóg, honor, Ojczyzna – mówił starosta. - I byli gotowi byli poświęcić za te wartości coś najcenniejszego - życie, czasem nie tylko swoje, ale również swoich najbliższych.

Bo kiedy mowa o Żołnierzach Niezłomnych, nie wolno zapominać też o tych, którzy byli z nimi i ich wspierali czynem i słowem, zwłaszcza mam tu na myśli rodziny, które często były za tę pomoc przez komunistyczną władzę brutalnie prześladowane.

łodawa - Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, Żelazny, Jastrząb, Edward Taraszkiewicz Głos zabrał też wicewojewoda Robert Gmitryczuk, o. Dariusz Cichor – przeor klasztoru oo. paulinów, burmistrz Wiesław Muszyński i (pod pomnikiem) kpt. Edmund Brożek. Ten ostatni – 92-letni uczestnik antykomunistycznej partyzantki - nie krył wzruszenia, dziękując uczestnikom uroczystości. Było patriotycznie i godnie. Uroczystości przygotowało włodawskie starostwo wraz z kołem Światowego Związku Żołnierzy AK we Włodawie i Stowarzyszeniem Rodzina Katyńska Włodawa.

łodawa - Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, Żelazny, Jastrząb, Edward Taraszkiewicz

Żołnierze wyklęci, żołnierze niezłomni, polskie powojenne podziemie niepodległościowe i antykomunistyczne – antykomunistyczny, niepodległościowy ruch partyzancki, stawiający opór sowietyzacji Polski i podporządkowaniu jej ZSRR, toczący walkę ze służbami bezpieczeństwa ZSRR i podporządkowanymi im służbami w Polsce. Liczbę członków wszystkich organizacji i grup konspiracyjnych szacuje się na 120-180 tysięcy osób. W ostatnich dniach wojny na terenie Polski działało 80 tysięcy partyzantów antykomunistycznych. Ostatni członek ruchu oporu – Józef Franczak ps. „Lalek” z oddziału kpt. Zdzisława Brońskiego „Uskoka” – zginął w obławie w Majdanie Kozic Górnych pod Piaskami (woj. lubelskie) osiemnaście lat po wojnie – 21 października 1963 r. W praktyce jednak większość organizacji zbrojnych upadła na skutek braku reakcji mocarstw zachodnich na sfałszowanie przez PPR wyborów do sejmu w styczniu 1947 i powyborczej amnestii, po której podziemie liczyło nie więcej niż dwa tysiące osób. W walkach podziemia z władzą zginęło około 15 tys. ludzi, w tym około 7 tys. członków podziemia.

/ź/ powiatwlodawski.pl

↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:

data publikacji: 25/07/2018

Podaj dalej, powiadom znajomych....