Prawie 300 kg suchej karmy i 150 kg karmy w puszkach zostało zebrane podczas pierwszej w szkole akcji na rzecz zwierząt ze schroniska. W akcję zaangażował się co 6 uczeń, a jej efekty przerosły nasze oczekiwania!
Zebrano:
karma sucha - 290 kg
karma w puszkach - 150 kg
konserwy mini - 40 szt.
saszetki - 94 szt.
przysmaki - 22 szt.
batony - 6 kg
koce - 19 szt.
ręczniki - 28 szt.
legowiska - 4 szt.
kołderki - 14 szt.
nosidełko - 1 szt.
szampony - 2 szt.
środki od pcheł - 2 szt.
sch ndrapaki - 2 szt.
smycze, obroże, zabawki - po kilka szt.
żwirek - 22 kg.
Dary dla zwierząt przyniosło około 120 uczniów i kilkunastu pracowników szkoły.
"Adoptując jednego psa nie zmienisz całego świata,
ale cały świat zmieni się dla tego jednego psa".
Koordynatorki szkolnej akcji: B. Puczyńska, M. Błażejczyk
Dziękujemy!
/ź/ sp3wlodawa.pl/
Zobacz również:
Więcej...
data publikacji:
Podaj dalej, powiadom znajomych....
Włodawa: 37 rocznica wprowadzenia stanu wojennego /wideo/
W dniu 13 grudnia 2018 r. pod tablicą pamiątkową upamiętniającą osoby internowane do Zakładu Karnego we Włodawie w grudniu 1981 r., przypomniano wydarzenia związane z kolejną rocznicą wprowadzenia stanu wojennego w Polsce.
Stan wojenny w Polsce - Ośrodek Odosobnienia w Zakładzie Karnym we Włodawie
Stan wojenny w Polsce został wprowadzony w dniu 13 grudnia 1981 r. na mocy uchwały Rady Państwa. Powołano Wojskową Radę Ocalenia Narodowego, władzę w kraju przejęło wojsko. Nauka w szkołach i na uczelniach została zawieszona, wprowadzono cenzurę korespondencji i godzinę milicyjną. W nocy z 12 na 13 grudnia 1981 r. w Zakładzie Karnym we Włodawie utworzono Ośrodek Odosobnienia dla Internowanych, przeznaczony dla działaczy politycznych.
W tym samym dniu do ośrodka we Włodawie przywieziono 68 internowanych z woj. lubelskiego, sukcesywnie dowożąc następne osoby w grudniu 1981 r. Na początku 1982 r. ośrodek internowania w Zakładzie Karnym we Włodawie stał się jedynym ośrodkiem internowania na Lubelszczyźnie, przebywało w nim wówczas 320 internowanych z 5 województw: bialskopodlaskiego, chełmskiego, lubelskiego, siedleckiego i zamojskiego. W kolejnych miesiącach liczba internowanych zmieniała się. Pod koniec marca 1982 rozpoczęto likwidację włodawskiego ośrodka, przenosząc internowanych do innych ośrodków. Łącznie przebywało tutaj ponad 360 osób, kilkakrotnie podejmowano akcje protestacyjne.
W temacie:
Włodawa: 36 rocznicy wprowadzenia stanu wojennego /wideo/
Włodawa: Święto Niepodległości 2o18 /wideo/
Ostatnie pożegnanie Leona Taraszkiewicza „Jastrzębia”
W lokalnych obchodach kolejnej rocznicy wprowadzenia stanu wojennego udział wzięło kierownictwo włodawskiej jednostki penitencjarnej. Ppłk Marek Abramowicz, kpt. Artur Łyszczyk i mjr Krzysztof Jeleński złożyli kwiaty i oddali hołd pod tablicą poświęconą internowanym, znajdującą się na murze zakładu karnego. Pod tablicą wystawiono asystę honorową w celu podkreślenia rangi tego wydarzenia.
Zebrani złożyli wieńce i zapalili znicze. Następnie funkcjonariusze uczestniczyli we mszy św. w kościele pw. św Ludwika we Włodawie. Coroczne uczestnictwo przedstawicieli włodawskiej jednostki penitencjarnej w tych uroczystościach jest upamiętnieniem zarówno wydarzeń historycznych o znaczeniu ogólnopolskim ale także lokalnej historii związanej z Zakładem Karnym we Włodawie.
tekst i zdjęcia : ppor. Daniel Pręciuk, źródło historyczne - https://powiatwlodawski.pl
/ź/ sw.gov.pl
Lista internowanych w Zakładzie Karnym Włodawa
Zobacz również:
Więcej...
data publikacji: 16/12/2015
Podaj dalej, powiadom znajomych....
Włodawa: Międzynarodowy Dzień Wolontariusza 2018
Praca, którą wykonuje się za darmo, z potrzeby serca, jest istotnie bezcenna. W celu wyrażenia uznania dla trudu wolontariuszy na całym świecie każdego roku 5 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. To doskonała okazja, by uświadomić społeczeństwu wysiłek, jaki wkładają wolontariusze w bezinteresowne niesienie pomocy innym.
W tym wyjątkowym dniu Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu we Włodawie we współpracy z Młodzieżowym Centrum Kariery OHP we Włodawie i Kołem Gospodyń Wiejskich w Susznie przygotowało uroczystość, która rozpoczęła się mszą świętą w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego we Włodawie. Po nabożeństwie wszyscy zebrani udali się do sali wielofunkcyjnej przy parafii na dalszą część uroczystości.
Zobacz również:
Włodawa: X-lecia Centrum Wolontariatu /wideo/
Włodawa: Wolontariusze świętowali
Były przemowy zaproszonych gości, gorące podziękowania i występy artystyczne. Swoim doświadczeniem w pracy wolontariusza podzielili się: ks. M. Puzewicz, J. Orłowska (prezes Centrum Wolontariatu w Lublinie), dr P. Gawryszczak (wojewódzki komendant OHP) oraz ks. D. Parafinuk (koordynator zespołu Caritas przy parafii NSJ we Włodawie).
Po części oficjalnej przyszedł czas na poczęstunek przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich w Susznie oraz młodzież z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Korolówce-Osadzie. Uczennice klasy III PTB, Patrycja Kisiel i Joanna Kopiel pod opieką p. Emilii Litaszewskiej przygotowały pyszne gofry, które cieszyły się ogromnym uznaniem nie tylko wśród najmłodszej części uczestników.
„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest i nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.” Jan Paweł II
Emilia Litaszewska
/ź/ zsr-korolowka.pl/
Zobacz również:
Więcej...
Podaj dalej, powiadom znajomych....