Urszulin: Procesja Bożego Ciała - wlodawa.NET


Urszulin: Procesja Bożego Ciała

Urszulin: Procesja Bożego Ciała Włodawa na Sygnale
31 maja 2018 r. Kościół Katolicki obchodził Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, czyli potocznie Boże Ciało. 


Urszulin: Procesja Bożego Ciała Włodawa na Sygnale

Tradycyjnie w organizację oraz w obchody włączyła się jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Urszulinie. Naszym zadaniem było wspólnie z policją zapewnienie bezpiecznego przejścia procesji. 

Urszulin: Procesja Bożego Ciała Włodawa na Sygnale

Jak zwykle nasi strażacy aktywnie uczestniczyli w samej ceremonii, niosąc baldachim oraz tworząc asystę procesji. Procesja przeszła ulicami: Lubelską, Pocztową, Kwiatową i Chełmską.

Tekst i fot. Iwona Jung

/ź/ osp-urszulin.cba.pl

Zobacz również:

Urszulin: Międzygminne zawody strażackie

Urszulin: Festina Wola czyli Spieszcie do Woli


↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji:

Podaj dalej, powiadom znajomych....

wlodawa.net w google news - baner- zapraszamy  obserwuj juz dziś

Powiat: Problem wykluczenia komunikacyjnego

Powiat: Problem wykluczenia komunikacyjnego
Do 20 proc. polskich wsi nie dociera jakikolwiek transport publiczny, a do wielu pozostałych nie więcej niż 2 autobusy dziennie – alarmują organizacje pozarządowe.

W Polsce transport publiczny poza dużymi miastami, szczególnie tam, gdzie nie dociera kolej, a także na terenach wiejskich, przeżywa głęboki kryzys. Z dawnej sieci PKS zlikwidowano już połowę tras. Od 2004 r. liczba kursów komunikacji publicznej spadła tam o 40 proc. O tyle samo od tego czasu zmniejszyło się średnie napełnienie autobusów. Od 1993 r. pozamiejski transport autobusowy stracił 75 proc. pasażerów. Takie zatrważające statystyki przekazują organizatorzy kampanii obywatelskiej #MyPasażerowie – Ratujmy transport w regionach. Prowadzą ją: Fundacja Pro Kolej, Instytut Spraw Obywatelskich, Klub Jagielloński i Fundacja Nowe Spojrzenie. Do ich apelu w tej sprawie przyłączył się także Kongres Ruchów Miejskich.,

Organizatorzy kampanii dużo mówią także o samorządach. Twierdząc, że ponad 60 proc. gmin w ogóle nie zajmuje się transportem publicznym, 50 proc. skontrolowanych przez NIK samorządów nie badało i nie analizowało potrzeb przewozowych w tym zakresie, a gminy, w których nie istnieje organizowana przez samorząd komunikacja publiczna, zamieszkuje 13,8 mln osób. „Jeżeli nie posiadają własnego samochodu, a w ich miejscowości nie ma przystanku kolejowego, to skazani są na łaskę lub niełaskę przewoźników autobusowych” – czytamy w materiałach, dotyczących akcji. „0 proc. pewności dojazdu, częstotliwości, standardu i bezpieczeństwa gwarantuje obecny system transportu autobusowego w regionach”.

Problem „wykluczenia komunikacyjnego” poza dużymi miastami pogłębia nieustająca likwidacja kolejnych połączeń autobusowych. W praktyce oznacza to, że mieszkańcy wielu miejscowości, nie posiadający własnego auta czy prawa jazdy, mają ogromne problemy z dojeżdżaniem do pracy, do lekarza, do szkoły. Wielu rodziców jest skazanych na codzienne dowożenie swych dzieci do szkół średnich.

Już są oczekiwane nowe połączenia z Włodawą 

- Wybierając szkołę średnią, uczniowie z terenów wiejskich sugerują się często nie jej poziomem czy profilem, ale tym, czy da się do niej dojechać transportem publicznym lub czy rodzice będą mogli ich do niej dowozić – mówi Bartosz Jakubowski z Klubu Jagiellońskiego.

 

Powiat: Problem wykluczenia komunikacyjnego

Jakub Majewski z Fundacji Pro-Kolej wskazuje, że ten problem dotyczy, choć w mniejszym stopniu, także miejscowości, do których docierają tory kolejowe. Jako przykład przytacza Karpacz, który ma linię kolejową, ale mimo to od kilkunastu lat pociągi pasażerskie do niego nie jeżdżą (ta linia wymaga remontu).

Organizatorzy kampanii postulują przede wszystkim likwidację tzw. białych plam transportowych, czyli miejsc, do których nie dociera żaden transport publiczny. Chcą, by:

• zdefiniować minimalne standardy gwarantowane wszystkim obywatelom
• porzucić mit o samofinansowaniu się komunikacji autobusowej (transportu publicznego nie da się finansować z samych wpływów z biletów)
• sięgnąć po oszczędności, jakie przynosi konkurencyjny wybór przewoźnika (przetargi na obsługę linii i połączeń zamiast monopolu samorządowego przewoźnika mogą obniżyć koszty o 30 proc. – tak było w Niemczech)
• zlikwidować nadużycia towarzyszące refundacji ulg ustawowych (chodzi m.in. o wyłudzanie ulg na podstawie fikcyjnych biletów)
• przekazać część z rosnących przychodów podatkowych samorządom – jako podstawę systemu finansowania transportu publicznego
• wskazać szczebel samorządu odpowiedzialny za organizację transportu autobusowego i wyposażyć w narzędzia do realizacji tej misji
• uprościć system ulg i ujednolicić go dla komunikacji autobusowej i kolejowej

100 mandatów i 40 zatrzymanych dowodów rejestracyjnych

Organizatorzy akcji domagają się, by te postulaty zostały uwzględnione w przygotowywanej przez rząd od dłuższego czasu nowelizacji ustawy o publicznym transporcie zbiorowym. Przestrzegając, że dalsze przedłużanie się prac nad tą ustawą może doprowadzić do tego, że „nie będzie już czego ratować”.

- To już nie tylko regres – mówi Bartosz Jakubowski z Klubu Jagiellońskiego. - Komunikacja autobusowa poza miastami jest na skraju upadku. Jeśli teraz nic z tym nie zrobimy, niebawem sytuacja stanie się nieporównanie gorsza niż obecnie: publiczny transport autobusowy zostanie nam tylko w miastach.

Więcej informacji pod linkami:

https://lepszytransport.pl/manifest-pasazera/#manifest-pasazera

https://lepszytransport.pl/blog/publiczny-transport-zbiorowy-w-polsce-studium-upadku/

/jmk/

/ź/ Kurier PAP

 

Powiat: Lokalni przedsiębiorcy odznaczenie

Urszulin: Powiatowe Oskary rozdane /wideo/

 

↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji: 28/04/2017

Podaj dalej, powiadom znajomych....

112: Komendant Wioletta Pawluk odchodzi z Włodawy

112: Komendant Wioletta Pawluk odchodzi z Włodawy - wlodawa na sygnale
Dziś Komendant Wojewódzki Policji w insp. Robert Szewc w obecności władz samorządowych, zaproszonych gości, policjantów i pracowników cywilnych jednostki wprowadził na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji mł. insp. Wiolettę Pawluk. Uczestnicy zbiórki pożegnali również dotychczasowego komendanta podinsp. Mariusza Kołtuna, który awansował na stanowisko Komendanta Miejskiego Policji w Chełmie.

Dzisiaj przed południem odbyło się uroczyste przekazanie obowiązków na stanowisku Komendanta Powiatowego Policji w Krasnymstawie. Podczas uroczystej zbiórki wprowadzenia na to stanowisko mł. insp. Wioletty Pawluk dokonał Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie insp. Robert Szewc. Uczestnicy żegnali również dotychczasowego komendanta podinsp. Mariusza Kołtuna.

Suchawa: Grzybiarze zgubili się w lesie

Insp. Robert Szewc w swoim przemówieniu podkreślił, iż zauważona została dobra praca podinsp. Mariusza Kołtuna, która nagrodzona została awansem. Nadmienił również, iż kobiety doskonale potrafią zarządzać i dobre tradycje w Krasnymstawie będą kontynuowane.

112: Komendant Wioletta Pawluk odchodzi z Włodawy - wlodawa na sygnale

Komendant podinsp. Mariusz Kołtun dziękował wszystkim za wspólną służbę i współpracę. Dwuletni okres służby w Krasnymstawie nazwał „pięknym okresem” zarówno w życiu zawodowym jak i prywatnym. Swojej następczyni życzył miłych dni w krasnostawskiej komendzie i dalszych sukcesów w pracy zawodowej.

112: Komendant Wioletta Pawluk odchodzi z Włodawy - wlodawa na sygnale

Mł. insp. Wioletta Pawluk obejmując stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Krasnymstawie podkreśliła, iż jest to dla niej zaszczyt i wyzwanie. Deklarowała, iż dołoży wszelkich starań by co najmniej zachować dotychczasowy poziom bezpieczeństwa. Ponadto wyraziła wolę szeroko rozumianej współpracy z jednostkami samorządowymi i innymi służbami.

Grzybiarze ze Świdnika dziękują policjantom

W uroczystości udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych, zaprzyjaźnionych służb, policjanci oraz pracownicy cywilni, którzy również przyłączyli się do podziękowań i gratulacji.

112: Komendant Wioletta Pawluk odchodzi z Włodawy - wlodawa na sygnale

Komendant Powiatowy Policji w Krasnymstawie mł. insp. Wioletta Pawluk służbę w policji pełni od 1998 roku. Przez większość tego okresu związana była głównie ze służbą kryminalną w Komendzie Miejskiej Policji w Chełmie. Od czerwca 2012 roku do grudnia 2016 roku była Naczelnikiem Prewencji tejże komendy. Następnie awansowała na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji we Włodawie. Z dniem 1 czerwca br. została mianowana na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Krasnymstawie. Prywatnie lubi muzykę i dobrą książkę.

P.W.

/ź/ policja.gov.pl

tv.wlodawa.net
masz ciekawe wideo prześlij nam link: echo@wlodawa.net
↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:

data publikacji: 09/03/2016

Podaj dalej, powiadom znajomych....