Wsparcie dla rodziców maluchów - wlodawa.NET


Wsparcie dla rodziców maluchów

Obraz 010Gmina Miejska Włodawa powinna pomóc rodzicom małych dzieci, które uczęszczają do niepublicznych żłobków lub klubów dziecięcych. Tak uważa burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński, który taką propozycję złoży na najbliższej sesji Rady Miejskiej 23 grudnia.

To jedna z pierwszych moich decyzji na stanowisku burmistrza. Dopłaty do żłobków próbowałem przeforsować jeszcze będąc radnym, ale moje argumenty, poparte badaniami o konieczności wprowadzenia takiego rozwiązania, wcześniej nie znalazły uznania. Teraz wierzę, że ten pomysł zostanie zaakceptowany – mówi Informacyjnej Agencji Samorządowej Wiesław Muszyński. Jego zdaniem opłata za niepubliczny żłobek lub klub dziecięcy to duże obciążenia dla rodziców. – W jednym ze żłobków czesne wynosi 330 złotych, a po doliczeniu kosztów wyżywienia sięga prawie 500 złotych. Sytuacja rodzin, w których więcej niż jedno dziecko ma do 3 lat jest jeszcze trudniejsza, dlatego miasto powinno im pomóc – tłumaczy burmistrz Muszyński.

Czy wiesz, że przy zakupie ubezpieczenia twojego samochodu 🚘 w Mubi przez link polecający👇👇👇

mubi.pl/id-GMM29C

otrzymasz gwarantowane 150 zł wypłacane prosto na Twoje konto. Wybierając najtańszą polisę w Mubi, możesz dużo zaoszczędzić, a wysyłając SMS-a do znajomych lub rodziny, możesz podzielić się informacją o najkorzystniejszej ofercie która tu znalezleś i pomóc im też zdobyć 150 zł bonusu. Przypominamy, że bonus 150 zł za zakup to realne obniżenie składki, a samo porównanie kilkudziesięciu ofert może zaowocować oszczędnością nawet kilkuset złotych.
Pamiętaj, nikt nie lubi przepłacać za OC!
Ta oferta to doskonała okazja, aby zaoszczędzić.

Samorząd nie ma własnych żłobków ani klubów dziecięcych, ale we Włodawie są trzy takie placówki prowadzone przez inne podmioty, w tym dwa żłobki i jeden klub. To do nich ma trafić wsparcie w postaci dotacji celowej, która w przypadku żłobków będzie wynosić 250 złotych na każde dziecko, a w klubie 150 złotych. By otrzymać pieniądze z budżetu miasta wysokość opłat nie może być nieograniczona. Samorząd przyzna dotację jeśli prowadzący żłobek będzie pobierać od rodziców opłatę za pobyt malucha nie wyższą niż 200 złotych, natomiast w przypadku klubu limit ten nie może przekroczyć 100 złotych.

[wp_ad_camp_3][wp_ad_camp_3]

Z szacunków, które już trafiły do włodawskiego magistratu wynika, że obecnie w niepublicznych żłobkach i klubie dziecięcym przebywa 28 maluchów. Na tej podstawie obliczono, że dofinansowanie ich pobytu będzie kosztować miasto około 75 tysięcy złotych. Burmistrz Wiesław Muszyński zastrzega, że wysokość dotacji nie będzie stała i w każdym roku będzie zależeć od liczby dzieci. Jeśli radni zaakceptują propozycję burmistrza dotacje będą wypłacane od stycznia przyszłego roku. Projekt uchwały w tej sprawie ma być rozpatrzony podczas najbliższej sesji Rady Miejskiej, która jest planowana na wtorek 23 grudnia.

(c) wlodawa.eu


↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:

Więcej...


data publikacji:

Podaj dalej, powiadom znajomych....

wlodawa.net w google news - baner- zapraszamy  obserwuj juz dziś

O przygotowaniach do zimy

zima-starostwo-1214(19 grudnia) O zbliżającej się nieuchronnie zimie i ewentualnych zagrożeniach mówili podczas posiedzenia członkowie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego we Włodawie. Posiedzeniu przewodniczył po raz pierwszy nowy starosta – Andrzej Romańczuk.

Jako pierwsza głos zabrała Wiesława Kadrow - dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych we Włodawie przedstawiła procedury związane z postępowaniem w przypadkach obfitych opadów śniegu, silnych wiatrów czy też niskich temperatur. W tym sezonie zimowym drogi powiatowe będą utrzymywane wyłącznie w IV i V standardzie (co oznacza m.in., że czas likwidacji śliskości nie może przekraczać 8-10 godz. od momentu wystąpienia zjawiska powodującego śliskość). Przygotowano setki ton mieszanki z przygotowaniem na drogi powiatowe.

Pani dyrektor stwierdziła, że środki finansowe na ten cel ma, gdyż praktycznie zimy jeszcze nie było. Z kolei Mieczysław Chwała – kierownik Zarządu Dróg Wojewódzkich we Włodawie omówił przygotowania „jego firmy” do zimy. – Będziemy odśnieżać wszystkie nasze drogi na całej szerokości – mówił. – W przypadku nawrotu zimy, będziemy posypywać tylko solą lub mieszanką piaskowo-solną. Mamy do utrzymania również chodniki i ścieżkę rowerową, które będziemy posypywać wyłącznie piaskiem.

Przedstawiciel PSP pożarnej zwrócił uwagę na zadania straży, które są niejako „pomocnicze”. Straż będzie oczywiście pomagać w tych wszystkich miejscach, które są trudno dostępne dla mieszkańców i służb. Przypomniał także o trwającej cały czas profilaktycznej akcji związanej z korzystaniem z urządzeń grzewczych. – Kwestii czadu i związanych z tym zagrożeń nie wolno lekceważyć – mówił strażak. Z kolei policja koncentruje się przede wszystkim na problemie bezpieczeństwa drogowego oraz ewentualnego zabezpieczenia mienia w przypadkach ekstremalnych zagrożeń.

Natomiast Krzysztof Wojtal – Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego przedstawił prawne i techniczne aspekty związane z zagrożeniami zawalania się dachów w wyniku intensywnych opadów śniegu. Jego zdaniem, winą za wiele zawaleń ponoszą niewprawni cieśle, którzy nacinają krokwie. Zdaniem inspektora najgorszy jest mokry śnieg, a do tego wiatr. W ciągu ostatnich kilku lat kilkadziesiąt budynków zawaliło się w powiecie włodawskim z tego powodu.

[wp_ad_camp_1]

Na koniec A. Romańczuk postawił zadania kierownikom powiatowych służb, inspekcji i straży w związku z okresem zimowym i obfitymi opadami śniegu oraz przekazał rekomendacje burmistrzowi i wójtom gmin w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa w okresie zimowym. Wśród tych zaleceń są m.in. te: dokonać przeglądu właściwych procedur reagowania na wypadek gwałtownego ataku zimy, przeprowadzić analizę stanu gotowości w służbach, inspekcjach i strażach powiatowych do podjęcia działań w sytuacjach kryzysowych, zapewnić niesienie pomocy społecznej przez instytucje powiatowe oraz organizacje społeczne, osobom niedołężnym, starszym oraz bezdomnym, rozpoznać możliwości tymczasowego zakwaterowania osób ewakuowanych z uwagi na negatywne skutki ataku zimy (internaty, bursy szkolne, szkoły itp.), udzielać pomocy w zakresie dostarczania niezbędnych produktów (w miarę zgłaszanych potrzeb) do miejsc niedostępnych dla normalnego transportu ze względu na warunki pogodowe, przekazywanie do środków masowego przekazu informacji o lokalnych utrudnieniach na drogach i wyznaczonych objazdach, przygotowanie do uruchomienia alternatywnej komunikacji w sytuacjach wystąpienia intensywnych opadów śniegu i długotrwałego utrzymywania się niskich temperatur, zabezpieczenie miejsc ewakuacji i niezbędnego asortymentu oraz pomocy medycznej dla podróżnych będących w stanie zagrożenia, którzy oczekują na nieprzejezdnych szlakach drogowych lub mieszkańców miejscowości, do których jest utrudniony dojazd.

[wp_ad_camp_3][wp_ad_camp_3]

Starosta poprosił także wszystkie służby zaangażowane w sprawę przygotowania do zimy, by ze sobą jak najściślej współpracowały, szczególnie w kwestii wymiany potrzebnej informacji.

W dyskusji m.in. poruszono na wniosek wójta gminy Wola Uhruska sprawę konieczności zabezpieczenia miejsca na utylizację zwierząt w czasie występowania epidemii. Wójt Jan Łukasik jako ewentualne miejsce dla całego powiatu wskazał wysypisko śmieci we Włodawie. Niektórzy członkowie Zespołu mieli inne zdanie. Do tej kwestii Zespół powróci w najbliższym czasie.

(c) Autor: Waldemar Zakrzewski /powiatwlodawski.pl

↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji: 15/12/2022

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Boże Narodzenie wg „Nadaktywnych”

600x0_nadaktywni-premiera-2„Boże Narodzenie w domu Św. Mikołaja” to kolejne przedstawienie grupy „Nadaktywnych”, działającej w Miejskiej Bibliotece Publicznej we Włodawie. Na premierę spektaklu przybyło prawie stu widzów, którzy mimo przedświątecznych zajęć znaleźli czas, by obejrzeć nowe widowisko młodych, zdolnych aktorów.Przygotowania do spektaklu rozpoczęły się w październiku. Już na pierwszych zajęciach, które odbywały się raz w tygodniu, reżyser i autorka scenariusza Krystyna Skrabek przedstawiła zarys całego przedsięwzięcia, a ośmioro nadaktywnych aktorów, przy wsparciu Joanny Orzeszko z MBP, zabrało się do pracy. Każdy miał własny pomysł na kreację sceniczną i wszystkie zostały wysłuchane i przedyskutowane, a potem odegrane.

W dniu premiery, w świetle kolorowych reflektorów i przy żywo reagującej publiczności aktorzy rozwinęli skrzydła, dając niezwykły spektakl, nagrodzony przez widzów rzęsistymi brawami.

W głównych rolach wystąpili: Dawid Lewczuk – Św. Mikołaj, Oliwia Wałecka – Mikołajkowa, Martyna Oleniak – Babcia (mama Św. Mikołaja), Tomasz Jankowski i Katarzyna Kuszpa – Elfiki, Sandra Michalska i Martyna Dominiczak – Śnieżynki (ciotki z Ameryki) oraz Dagmara Lewczuk – Mały Kotek.

Warsztaty teatralne Grupy Nadaktywnej odbywały się przy wsparciu Miejskiej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych we Włodawie.

(c) wlodawa.eu
↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:

data publikacji: 29/11/2017

Podaj dalej, powiadom znajomych....