Urszulin - Dzielnicowi odwiedzili bibliotekę - wlodawa.NET


Urszulin - Dzielnicowi odwiedzili bibliotekę

Urszulin-Dzielnicowi z Urszulina odwiedzili bibliotekę w ramach akcji Bezpieczne Ferie

Policjanci z Urszulina przeprowadzili pogadanki o bezpieczeństwie w sieci oraz o tym jak spędzać bezpiecznie ferie. W spotkaniu brało udział blisko 30 osób.

Wczoraj w Bibliotece Publicznej w Urszulinie dzielnicowi z Komisariatu Policji w Urszulinie w ramach działań „Bezpieczne Ferie” spotkali się z dziećmi i młodzieżą z gminy Urszulin, by opowiedzieć im o tym jakie zagrożenia czają się w sieci, o tym, że żadna informacja raz wrzucona do sieci nie ginie, o tym, że nie mogą ufać osobom poznanym w sieci, przemocy oraz skutkach prawnych działań naruszających przepisy prawa.


Policjanci opowiedzieli też młodzieży o formach bezpiecznego spędzania czasu podczas ferii, że zdrowy rozsądek wystarczy, by ten czas był dla wszystkich bezpieczny oraz by wszyscy cali i zdrowi mogli wrócić do szkoły. Przypomnieli by nie wpuszczać do domu nieznajomych, dokładnie zamykać drzwi.

Zwrócili też uwagę na bezpieczeństwo na drodze i noszenie odblasków. Przypomnieli również o odpowiedzialności prawnej nieletnich oraz odpowiadali na pytania uczestników spotkania, a na koniec życzyli wszystkim udanych i bezpiecznych ferii.

B.Sz.

/ź/ policja.gov.pl

👍 👾 👎 👾
↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji:

Podaj dalej, powiadom znajomych....

wlodawa.net w google news - baner- zapraszamy  obserwuj juz dziś

Włodawa - XVII Festiwal Kolęd i Szczodrywek nad Bugiem /wideo/

Włodawa-XVII Festiwal Kolęd i Szczodrywek nad Bugiem 2018

(27 stycznia) Do Włodawy zjechało na sobotni XVII Festiwal Kolęd i Szczodrywek nad Bugiem – Włodawa 2018 prawie 300 uczestników reprezentujących 19 zespołów. W sali włodawskiego kina, gdzie koncertowano, było nie tylko gorąco, ale przede wszystkim śpiewnie i radośnie. Oprócz krajowych artystów z całej Lubelszczyzny, wystąpili także goście z zagranicy (z Białorusi i Ukrainy).

Festiwal otworzył gospodarz imprezy: Andrzej Romańczuk. Wśród obecnych na sali gości byli także – Sergiej Botwicz - wicekonsul Białorusi w Białej Podlaskiej i Romuald Pryll – przewodniczący Rady Powiatu we Włodawie.

Wzorem lat ubiegłych, chętnych na festiwal było tak wielu, że organizatorzy musieli skrócić występy artystów tylko do dwóch utworów. Łącznie uczestniczyło w festiwalu prawie 300 artystów, w tym 6 z zagranicy! Zespoły z Ukrainy i Białorusi dojeżdżały w trakcie imprezy prosto z zagranicy.

Czteroosobowe jury w składzie: Janina Biegalska, Paweł Łobacz, ks. Jerzy Ignaciuk i Andrzej Sar miało, po wysłuchaniu wszystkich artystów, bardzo trudny orzech do zgryzienia. Jak w podsumowaniu podkreślono – Jury wyraża słowa uznania dla zespołów śpiewaczych za przywracanie wspólnego kolędowania w różnych językach tak charakterystycznych dla nadbużańskich ziem i tradycji chrześcijańskich Wschodu i Zachodu.

Zakończenie i rozdanie nagród nastąpiło w sali kina WDK. Wspólnym śpiewom, kolędom i właśnie – szczodrywkom – długo nie było końca. Wszyscy wspaniale się bawili jeszcze długo po ogłoszeniu wyników i rozdaniu nagród. W imieniu władz powiatu nagrody wręczał starosta A. Romańczuk i przewodniczący R. Pryll. Wyniki: Zespoły z akompaniamentem - I miejsce – Wołyńskie Słowiki, II – Wodohraj, III – Kresiowiak. Kapele – II miejsce – Cudowianki. Zespoły sopwiewacze a’capella – I miejsce (ex aequo) – Kresowianki i Zorianycja, II – Głosy Polesia, III (ex aequo) - Dołhobrodzkie Zadułyńce i Medunica. Trzy wyróżnienia – Koral, Mołodyczki i Rosa.

Głównym organizatorem i finansującym Festiwal było Starostwo Powiatowe we Włodawie, natomiast współorganizatorem Włodawski Dom Kultury. Celem festiwalu jest upowszechnianie, udostępnianie i ochrona folkloru poprzez integrujące spotkania zespołów z powiatu włodawskiego i zza granicy wschodniej, pokazanie pieśni i obrzędów religijnych, edukacja, wychowanie, potwierdzenie hasła „Kultura nie zna granic” i zbliżenie kultur religijnych.

/ź/ powiatwlodawski.pl


↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji: 09/05/2017

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Region: Trwa nabór do służby w Nadbużańskim Oddziale SG

Region-Trwa nabór do służby w Nadbużańskim Oddziale SG Nadbużański Oddział Straży Granicznej w Chełmie, w trybie ciągłym prowadzi nabór kandydatów do służby przygotowawczej. W 2018 roku planuje się przyjąć do służby 90 funkcjonariuszy.

Przebieg postępowania kwalifikacyjnego:

Postępowanie kwalifikacyjne składa się z dwóch etapów. W I etapie postępowania kwalifikacyjnego zostanie dokonany przegląd złożonych przez kandydata dokumentów oraz w oparciu o nie zostanie wystawiona wstępna ocena w zakresie spełnienia przez niego wymagań określonych w ustawie. W przypadku złożenia lub przedłożenia przez kandydata niekompletnych lub wadliwie wypełnionych dokumentów, podanie zostanie zwrócone w celu poprawienia lub uzupełnienia. Ponowne złożenie podania wraz z niekompletnie lub wadliwie wypełnionymi dokumentami może skutkować odmową wszczęcia postępowania.

Zgodnie z posiadanym zakresem kompetencji uprawnionym do rozpatrywania próśb osób ubiegających się o przyjęcie do służby w jednostce organizacyjnej Straży Granicznej jest Komendant Oddziału. Po dokonaniu szczegółowej analizy przedłożonej przez kandydata wymaganej dokumentacji może poddać kandydata procedurze opracowania lub odstąpić od dalszego prowadzenia postępowania jeżeli prowadzenie postępowania nie znajduje jego zdaniem uzasadnienia w potrzebach służbowych Straży Granicznej. Kandydat, który uzyskał akceptację Komendanta Oddziału w kwestii kontynuowania postępowania kwalifikacyjnego kierowany jest na:

- wstępną rozmowę kwalifikacyjną pozwalającą w szczególności na ocenę umiejętności autoprezentacji, poprawności w formułowaniu myśli, umiejętności nawiązywania kontaktu, poziomu elokwencji, a także poznania zainteresowań kandydata, zakresu kwalifikacji zawodowych i posiadanej wiedzy o Straży Granicznej oraz motywacji do podjęcia służby,

- testy psychologiczne określające predyspozycje intelektualne i osobowościowe kandydata (test trwa około 6 godzin) – w przypadku, gdy kandydat zgłosi się na badanie w złym stanie zdrowia, złym samopoczuciu spowodowanym m.in. zaburzeniem po sytuacji traumatycznej (przeżyciu lub byciu świadkiem traumatycznego przeżycia) ma obowiązek poinformowania o tym przeprowadzającego badanie psychologiczne, a psycholog ma prawo nie przeprowadzić przedmiotowego badania,

- badania psychofizjologiczne.

Ponadto kandydat zostanie objęty procedurą ustalającą, iż daje rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach ustawy o ochronie informacji niejawnych. W ramach I etapu postępowania kwalifikacyjnego zostaną wykonane sprawdzenia w ewidencjach, rejestrach i kartotekach prawdziwości danych zawartych w kwestionariuszu osobowym. I etap postępowania kwalifikacyjnego kończy się oceną kandydata i wystawieniem opinii w przedmiocie dopuszczenia do drugiego etapu postępowania kwalifikacyjnego. Negatywny wynik jednego z elementów postępowania obejmującego I etap powoduje przerwanie prowadzonego postępowania kwalifikacyjnego.

Region-Trwa nabór do służby w Nadbużańskim Oddziale SG

W ramach prowadzonego I etapu postępowania kwalifikacyjnego istnieje możliwość odbycia przez kandydata próbnego testu sprawności fizycznej na co najmniej 7 dni przed terminem rozpoczęcia II etapu postępowania. Udział w przedmiotowym teście jest nieobowiązkowy.

II etap postępowania kwalifikacyjnego odbywa się w jednym z ośrodków szkolenia Straży Granicznej. Składa się on z:

- testów pisemnych obejmujących test z wiedzy ogólnej oraz test ze znajomości języka obcego,

- testu sprawności fizycznej,

- rozmowy kwalifikacyjnej.

Po pozytywnym ukończeniu II etapu postępowania kwalifikacyjnego kandydat kierowany jest do rejonowej komisji lekarskiej celem ustalenia zdolności do służby.

Region-Trwa nabór do służby w Nadbużańskim Oddziale SG

Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce:
http://www.nadbuzanski.strazgraniczna.pl/nos/praca/funkcjonariusze/17203,Funkcjonariusz-nabor.html

W ostatnio prowadzonym naborze, w 2017 roku, przyjęto do służby  74 funkcjonariuszy.

Służbę w Straży Granicznej może pełnić osoba:
- posiadająca wyłącznie obywatelstwo polskie,
- o nieposzlakowanej opinii,
- niekarana za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe,
- korzystająca w pełni z praw publicznych,
- posiadająca co najmniej średnie wykształcenie
- posiadająca zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej,
- dająca rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych.

/ź/ nadbuzanski.strazgraniczna.pl

↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:

data publikacji: 05/10/2019

Podaj dalej, powiadom znajomych....