Sport - Kolejne 3 złote medale Zguczyńskiego - wlodawa.NET


Sport - Kolejne 3 złote medale Zguczyńskiego

Sport - Kolejne 3 złote medale Zguczyńskiego - SMS - Włodawa Bardzo dobrze zaprezentował się Szymon Zguczyński reprezentujący SMS Włodawa w rozegranych 18.03.2018 r. w Łucce k. Lubartowa Mistrzostwach Województwa Młodzików Młodszych w tenisie stołowym. W grze mieszanej w parze z Zuzanną Pawelec (KS Sygnał Lublin), po trudnym meczu finałowym,

gdzie przegrywali już 0:2 i 4:6 w trzecim secie, udało im się odwrócić rywalizację i zwyciężyć 3:2 parę Zuzanna Borek (UPKS Arka Ryki) i Kamil Płachta (KS Sygnał Lublin). To był pierwszy złoty medal Szymona w tych zawodach.

W grach indywidualnych, Szymon potwierdził dobrą dyspozycję i nie dał szans swoim rywalom, pewnie zwyciężając wszystkie pojedynki, zdobywając drugi złoty medal.

Sport - Kolejne 3 złote medale Zguczyńskiego - SMS - Włodawa

W grze podwójnej wystąpił z Kamilem Płachtą (KS Sygnał Lublin) i tu jako faworyci nie zawiedli i pewnie zwyciężyli swoich rywali. To trzeci złoty medal Szymona w tym turnieju. Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych turniejach!

/ź/ http://sms.wlodawa.net

👍 👾 👎 👾
↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji:

Podaj dalej, powiadom znajomych....

wlodawa.net w google news - baner- zapraszamy  obserwuj juz dziś

Włodawa - Więzienie dba o wizerunek

Włodawa - Więzienie dba o wizerunek, Włodawa na sygnale, 112 Wlodawa, Wiezienie we Wlodawie

Służba Więzienna zmienia się na różnych płaszczyznach. Zakład Karny we Włodawie korzysta z nowych możliwości jakie daje m.in. ustawa z dnia 15 grudnia 2016 r. o ustanowieniu „Programu modernizacji Służby Więziennej w latach 2017–2020”.  Modernizacja Służby Więziennej ma na celu uczynić naszą formację „tańszą, bardziej efektywną i nakierowaną na jak najlepszą realizację nałożonych zadań”.

Zmiana przeznaczenia jednostki

Zmiana przeznaczenia Zakładu Karnego we Włodawie wprowadzona w roku 2017 jest jedną z istotnych zmian w funkcjonowaniu włodawskiej jednostki penitencjarnej. Zakład Karny we Włodawie jest jednostką typu zamkniętego dla mężczyzn recydywistów penitencjarnych z oddziałem typu półotwartego dla mężczyzn recydywistów penitencjarnych. W okresie wcześniejszym funkcjonował jako zakład karny typu półotwartego.

Włodawa - Więzienie dba o wizerunek, Włodawa na sygnale, 112 Wlodawa, Wiezienie we Wlodawie Nowoczesne uzbrojenie

W dniu 21.03.2018 r. Zakład Karny we Włodawie w ramach programu modernizacyjnego otrzymał nowe składniki wyposażenia - nowoczesne uzbrojenie, które jest jednym z istotnych elementów umundurowanej formacji jaką jest Służba Więzienna. Jednostka do magazynu podręcznego przyjęła strzelby kal. 12 Mosberg Flex 500, strzelby powtarzalne kal. 12 Mosberg model 53693, celownik holograficzny, 40 mm wyrzutniki pocisków obezwładniających, kaski ochronne z osłoną twarzy, kamizelki, nagolenniki i rękawice ochronne, ochraniacze, kamizelki i pasy taktyczne, naboje specjalne kal. 40 mm i naboje 9 mm parabellum. Otrzymane wyposażenie stanowi swoisty gwarant ochrony i bezpieczeństwa jednostki penitencjarnej.

Włodawa - Więzienie dba o wizerunek, Włodawa na sygnale, 112 Wlodawa, Wiezienie we Wlodawie Zmiana identyfikacji wizualnej

Identyfikacja wizualna to podstawowe narzędzie, służące kreowaniu wizerunku danej instytucji w społeczeństwie. Termin ten określa ogół symboli i zachowań stosowanych w firmie w celu uzyskania czytelnej i spójnej identyfikacji co wyróżnia ją spośród innych firm. Jako instytucja potrzebna i ważna w społeczeństwie, w którym funkcjonujemy już blisko 100 lat chcemy być właściwie identyfikowani. Wprowadzona zarządzeniem Dyrektora Generalnego Służby Więziennej Księga Znaków spajając system wizualny polskiego więziennictwa jest najważniejszym elementem całościowej identyfikacji naszej formacji i właściwie kreuje nasz wizerunek.

Włodawa - Więzienie dba o wizerunek, Włodawa na sygnale, 112 Wlodawa, Wiezienie we Wlodawie Nowe miejsca pracy dla skazanych

Jesienią 2017 r. rozpoczęły się prace związane z budową hali produkcyjnej na terenie Zakładu Karnego we Włodawie. Hala produkcyjna powstająca przy Zakładzie karnym we Włodawie jest realizowana w związku z rządowym programem „Praca dla Więźniów”.

Włodawa - Więzienie dba o wizerunek, Włodawa na sygnale, 112 Wlodawa, Wiezienie we Wlodawie

Realizowany przez Służbę Więzienną program jest programem wspierania szeroko rozumianej readaptacji społecznej osób przebywających w zakładach karnych i aresztach śledczych a w szczególności ich aktywizacji zawodowej. W wyniku tych działań stworzone zostaną nowe miejsca pracy dla osób osadzonych w Zakładzie Karnym we Włodawie.

opracował : ppor. Daniel Pręciuk

/ź/ sw.gov.pl

↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji: 12/04/2016

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Włodawa - Pomylone skarpetki, uśmiech i łzy... /wideo/

Włodawa - Pomylone skarpetki, uśmiech i łzy...

Tytułowe trzy elementy nawiązują do trisomii 21, o której szczególnie pamiętaliśmy w środę, 21 marca i na znak solidarności z osobami dotkniętymi Zespołem Downa wszyscy założyliśmy skarpetki nie do pary...  Światowy Dzień Zespołu Downa to święto ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Od 2012 roku patronat nad obchodami sprawuje Organizacja Narodów Zjednoczonych.

Co roku organizatorzy przygotowują szereg wydarzeń mających na celu promowanie praw osób z Zespołem Downa do pełnego uczestniczenia w życiu społecznym, tym razem ze szczególnym uwzględnieniem dostępu do opieki zdrowotnej i rehabilitacji.

Ten wyjątkowy dzień na długo pozostanie w naszej pamięci. Refleksja i wzruszenie towarzyszyło nam nieustannie. W skarpetkowym spotkaniu zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną we Włodawie i Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Lepsze jutro" uczestniczyła młodzież ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego i uczniowie klasy V „c" z wychowawczynią, panią Martą Kobielas ze Szkoły Podstawowej Nr 3 we Włodawie.

Włodawa - Pomylone skarpetki, uśmiech i łzy...

Relację z przebiegu wydarzenia odnajdziemy na facebookowym profilu Stowarzyszenia „Lepsze jutro". Pozwalamy sobie zacytować jej fragment :)

„Mama Bartka (chłopca z zespołem Downa) opowiedziała nam ciekawie o tym, jacy są ludzie, którzy mają dodatkowy chromosom... Potem słuchaliśmy fragmentów książki Moniki Krajewskiej "Mój młodszy brat", oglądaliśmy papierowy teatr na podstawie książki kamishibai Beatrice Almagna "Lew w Paryżu". A na koniec wspaniale się bawiliśmy przy tworzeniu żywej książki.

Całość spotkania prowadziły panie bibliotekarki. BRAWO, BRAWO JESTEŚCIE WIELKIE!!! Oczywiście zabraliśmy ze sobą do domu skarpetki „nie do pary", aby nam przypominały wspaniale spędzony czas. Nie zabrakło również elementów nawiązujących do obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Rozdaliśmy uczestnikom zakładki do książek oraz kalendarzyki i kartki okolicznościowe, które powstały w ramach projektu "A to Polska właśnie... " , zrealizowanego przez nas w 2017 r. Autorami rysunków na wymienionych gadżetach są uczestnicy warsztatów artystycznych, w tym nasi podopieczni: Bartek Kołtun z zespołem Downa, Tymek Gajos i Krzysztof Piekło."

Stowarzyszenie „Lepsze jutro" przy okazji wydarzenia przekazało do naszych zbiorów książki dotyczące tematu niepełnosprawności. Nowe tytuły uzupełnią biblioteczny księgozbiór. DZIĘKI WIELKIE :)

Dziękujemy za pełne uśmiechu i wzruszeń spotkanie wśród cukierków i kolorowych skarpetek :) Do zobaczenia w naszej bibliotece!

Joanna Orzeszko, Edyta Pietrzak Fot. Urszula Panasiuk

/ź/ mbpwlodawa.pl/

↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:

data publikacji: 07/08/2017

Podaj dalej, powiadom znajomych....