112: Ślubowanie nowych funkcjonariuszy NOSG - wlodawa.NET


112: Ślubowanie nowych funkcjonariuszy NOSG

112: Ślubowanie nowych funkcjonariuszy NOSGWczoraj, w Komendzie Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej odbyło się uroczyste ślubowanie 34 nowo przyjętych funkcjonariuszy SG. Uroczystość odbyła się w asyście pocztu sztandarowego NOSG oraz w obecności kadry kierowniczej Oddziału i rodzin nowo przyjętych funkcjonariuszy.

Rotę ślubowania odczytał Komendant Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej płk. SG Jacek Szcząchor, zaś błogosławieństwa nowym funkcjonariuszom udzielił kapelan katolicki NOSG ks. ppłk SG Wiesław Kondraciuk.

112: Ślubowanie nowych funkcjonariuszy NOSG

Nowo przyjęci funkcjonariusze SG, najbliższy czas spędzą w ośrodku szkoleniowym SG by wiosną powrócić do służby w ochronie granicy państwowej.


Służbę w Straży Granicznej może pełnić osoba:

- o nieposzlakowanej opinii,
- która nie była karana za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe,
- korzystająca w pełni z praw publicznych,
- posiadająca co najmniej średnie wykształcenie,
- posiadająca zdolność fizyczną i psychiczną do służby,
- gotowa podporządkować się szczególnej dyscyplinie,
- dająca rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych,
- posiadająca uregulowany stosunek do służby wojskowej (warunek nie dotyczy kobiet oraz absolwentów szkół wyższych),
- która podda się procedurze kwalifikacyjnej i zda egzamin w jednym z Ośrodków Szkolenia SG.

Szczegółowe informacje dotyczące postepowania kwalifikacyjnego do służby znajdują się w znajdują się w zakładce:

http://www.nadbuzanski.strazgraniczna.pl/nos/praca/funkcjonariusze/17203,Rekrutacja-do-sluzby-w-Nadbuzanskim-Oddziale-Strazy-Granicznej.html

/ź/ nadbuzanski.strazgraniczna.pl

👍 👾 👎 👾
↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji:

Podaj dalej, powiadom znajomych....

wlodawa.net w google news - baner- zapraszamy  obserwuj juz dziś

Różanka: Ocalić pamięć 2018

Różanka: Ocalić pamięć 2018

Pośród cmentarzy cichych uliczek, jak wierna pamięć - palą się znicze... Mieszkańcy oraz pracownicy Domu Pomocy Społecznej "Senior" w Różance uczcili pamięć tych, co odeszli. Choć ich życia płomień zgasł, to myśli o nich są przecież w nas...Różanka: Ocalić pamięć 2018  data-sizes=

Powiązane tematycznie: 

Ocalić pamięć 2017

/ź/ dps.senior.com.pl

↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji: 03/03/2016

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Włodawa: Patriotyczny mural na więziennym murze

Włodawa: Patriotyczny mural na więziennym murze we Włodawie pod hasłem Bliżej Wolności

W roku 2018, który związany jest ze stuleciem odzyskania niepodległości przez Polskę, Zakład Karny we Włodawie po raz kolejny akcentuje tą szczególną rocznicę w programie resocjalizacyjnym dla osób skazanych pt. „Bliżej Wolności”.

Niepodległość

Niepodległość to niezależność państwa od wpływu innych jednostek politycznych. Państwo Polskie odzyskało utraconą niepodległość w 1918 r., po 123 latach zaborów trzech innych państw.

Włodawa: Patriotyczny mural na więziennym murze we Włodawie pod hasłem Bliżej WolnościFakt ten był długim i stopniowym procesem okupionym wieloma zrywami niepodległościowymi i przelaną krwią Polaków a zakończenie I wojny światowej przyczyniło się do przyspieszenia odzyskania Niepodległości. Polska odzyskała upragnioną Niepodległość 11.11.1918 r. Na czele państwa stanął Józef Piłsudski.

„Bliżej wolności”

W związku ze 100-leciem odzyskania przez Polskę Niepodległości w Zakładzie Karnym we Włodawie powstał kolejny program resocjalizacyjny obejmujący przedsięwzięcia o charakterze patriotyczno - edukacyjnym.

Włodawa: Mural na murze więzienia we Włodawie pod hasłem Bliżej WolnościProgram powstał przy pomocy pracowni artystycznej „ARTEJA” na mocy zawartego porozumienia. Głównym założeniem programu "Bliżej Wolności" było poszerzenie i ugruntowanie wiedzy na temat dróg prowadzących Polskę do odzyskania niepodległości, kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich.

Włodawa: Patriotyczny mural na więziennym murze we Włodawie pod hasłem Bliżej Wolności Projekt był drogą ku wolności szeroko pojętej, wolności od przemocy i uprzedzeń, wolności istnienia oraz do swobody wyrażania własnych wartości w sposób akceptowany. Program “Bliżej Wolności" prowadzony był przez terapeutów z pracowni artystycznej „ARTEJA” I st. kpr. Kamila Śledzińskiego – zajmującego się sprawami kulturalno-oświatowymi we włodawskiej jednostce.

Artystyczna lekcja historii

Zwieńczeniem programu „Bliżej Wolności” było wykonanie techniką malarską, historycznego muralu akcentującego polską wolność na frontowym murze Zakładu Karnego we Włodawie. Wykonany na północnej części muru zakładu karnego projekt przedstawia tzw. ojców niepodległości, którzy mieli swój udział w odzyskaniu niepodległości Polski. Z odzyskaniem Niepodległości przez państwo polskie kojarzy się przede wszystkim marszałek Józef Piłsudski.Włodawa: Patriotyczny mural na więziennym murze we Włodawie pod hasłem Bliżej Wolności

Tematyka muralu obejmuje również inne znane osobistości, które poświęciły się wolnej i niepodległej Polsce oraz symbole, które kojarzą się z walką o wolną Polskę. Mural zrealizowany został przez osadzonych uczestników programu pod nadzorem osób prowadzących program.

tekst: ppor. Daniel Pręciuk na podstawie modelu teoretycznego programu resocjalizacji „Bliżej Wolności”, wikipedia

zdjęcia: ppor. Daniel Pręciuk

/ź/ sw.gov.pl

loading...

 

↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:

data publikacji: 02/03/2018

Podaj dalej, powiadom znajomych....