Ćwiczenia Dom Pomocy Społecznej w Różance - wlodawa.NET


Ćwiczenia Dom Pomocy Społecznej w Różance

Straż Pożarna, Dom Pomocy Społecznej  W Różance, Włodawa, Różanka Gmina, Powiat, Ćwiczenia

6 października o godzinie 10.00 uczestniczyliśmy w dużych ćwiczeniach zgrywających na terenie Domu Pomocy Społecznej "Senior" w Różance. Ćwiczyliśmy gaszenie tego typu obiektów gdzie występuje duża liczba  mieszkańców o ograniczonej zdolności poruszania się. Założeniem ćwiczeń był pożar we wschodnim skrzydle obiektu. Na potrzeby ćwiczeń ewakuowaliśmy pozorantów (w tym piękne panie pielęgniarki z DPS Senior) przy pomocy podnośnika hydraulicznego oraz wydzielonymi pożarowo klatkami schodowymi na deskach jako osoby leżące.

[wp_ad_camp_5]

Na koniec zbudowaliśmy specjalny namiot pneumatyczny dla osób ewakuowanych. Końcowym elementem działań było sprawdzenie możliwości ratowników w przypadku gdyby jedna z osób chciała wyskoczyć przez okno. Przećwiczyliśmy sprawienie skokochronu i negocjacje z osobą która chciała wyskoczyć. Ćwiczenia obserwowali rozjemcy z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej z Lublina.

Straż Pożarna, Dom Pomocy Społecznej  W Różance, Włodawa, Różanka Gmina, Powiat, Ćwiczenia

W ćwiczeniach brały udział jednostki OSP z Dołhobrody, Żuków, Hanna, Stary Brus, Różanka, Zahajki. Na miejscu była także Policja oraz Wydział Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego we Włodawie.

tekst i zdjęcia mł. bryg. Makarewicz Waldemar

źródło: whttp://www.straz.wlodawa.pl/


👍 👾 👎 👾
↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji:

Podaj dalej, powiadom znajomych....

wlodawa.net w google news - baner- zapraszamy  obserwuj juz dziś

Równać Szanse

Publiczne Gimnazjum nr 2 im. Zamoyskich we Włodawie , Równać Szanse,  Włodawa,

"Równać Szanse” to ogólnopolski program realizowany przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży, a administrowany przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności. Został utworzony, aby dać młodym ludziom szansę na dobry start w dorosłe życie. Za pomocą ciekawych projektów mogą oni rozwijać zainteresowania oraz odkrywać swoje mocne i słabe strony.

Wiedza i umiejętności, które zdobędą, przydadzą się im na całe życie, niezależnie od tego, co postanowią robić w przyszłości. Nastolatkowie nauczą się wykorzystywać to, co może im sprzyjać, skutecznie planować, zjednywać sobie innych oraz wierzyć we własne siły. Są to kompetencje, dzięki którym człowiek świetnie poradzi sobie w codziennym życiu.

Młodzi ludzie z Publicznego Gimnazjum nr 2 im. Zamoyskich we Włodawie już po raz kolejny biorą udział w programie „Równać Szanse”. Pod okiem opiekunów z Włodawskiego Towarzystwa Edukacyjnego zaproponowali działania, jakie w jego ramach zrealizują. Już podczas pierwszego spotkania pojawiło się mnóstwo interesujących sugestii. Projekt, który uczestnicy zrealizują, nosi nazwę: „Czym się złoci kwiat paproci?”. W trakcie zajęć cofną się oni do czasów naszych przodków.

[wp_ad_camp_5]

Dzięki różnorodnym metodom poznają tradycje, obrzędy, realia życia oraz kulturę wczesnośredniowiecznych Słowian, a także Poleszuków. Na młodych badaczy czekają warsztaty kulinarne oraz rzemieślnicze, elementy uprawy roślin, kursy ze średniowiecznej i współczesnej astronomii, studia fotograficzne i filmowe, poznawanie średniowiecznego uzbrojenia i oczywiście wycieczki. Nie będzie miejsca na nudę! Nastolatkowie dowiedzą się wielu fascynujących rzeczy, świetnie się przy tym bawiąc i zawierając nowe znajomości.

W ciągu kilku najbliższych miesięcy młodzież zorganizuje noc świętojańską, wycieczkę do wybranego grodziska na Lubelszczyźnie, będzie obserwować niebo. Weźmie udział w warsztatach dotyczących magicznych obrzędów oraz zajęciach rzemieślniczych na temat Bożego Narodzenia. Młodzi ludzie cieszą się, że mogą uczestniczyć w projekcie. To będzie dla nich świetna okazja, aby się rozwijać, jednocześnie miło spędzając czas. Opiekunami projektu są Marta Kaczmarska, Beata Rudziewicz oraz Krzysztof Oksytiuk – nauczyciele Publicznego Gimnazjum nr 2 we Włodawie.

źródło: http://pg2.pl/

[mapsmarker marker="53"]

marker="53"]

↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji: 25/08/2017

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Sport: XVII Bieg Sobiborski

XVII Bieg Sobiborski, Sport, Sobibór, Włodawa, Powiat

(9 października) Tegoroczny XVII Bieg Sobiborski zgromadził kilkuset uczestników. Tylko do Biegu Głównego na tradycyjnej trasie liczącej 12,5 km zgłosiło się 185 zawodników. Zwyciężył Tomasz Pawłowski z Lacka z czasem 44 min 12 sek. Najstarszy biegacz uczestnik biegu głównego – Zbigniew Szymański – za dwa lata skończy 70 lat. Nagrody i medale wręczał m.in. Adam Panasiuk – wicestarosta włodawski, który również otwierał bieg główny w Sobiborze.

Uczestnicy biegli, aby uczcić pamięć ofiar byłego hitlerowskiego obozu zagłady w Sobiborze. W tym roku przypada 73. rocznica powstania więźniów i likwidacji obozu, w którym śmierć ponosiło ok. 180 tys. osób.
W zawodach uczestniczyły dzieci, młodzież i dorośli. Przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych i gimnazjaliści rywalizowali na Rynku wokół Czworoboku we Włodawie.

W biegu głównym zawodnicy rywalizowali w kategoriach „open” kobiet i mężczyzn. Trasa biegu głównego w tym roku liczyła 12,5 kilometra. Biegacze wystartowali spod bocznicy kolejowej w Sobiborze, skąd ofiary szły do komór gazowych, by przez las i Orchówka dotrzeć na włodawski rynek.

Sponsorem głównym zawodów było włodawskie MPGK. Dlatego też nagrody i upominki zwycięzcom wręczali nie tylko burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński i wicestarosta Adam Panasiuk, ale również prezes MPGK – Hubert Ratkiewicz. Głównym organizatorem imprezy, przy której pomagali m.in.: pracownicy WDK, nauczyciele, policja, straż miejska, zespół medyczny pogotowia ratunkowego oraz wolontariusze, był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji we Włodawie.

Po raz drugi zorganizowano także klasyfikacje wśród funkcjonariuszy Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej. Wśród kobiet najlepszym pogranicznikiem okazała się Aleksandra Jakubczak z PSG Hrebenne, a wśród mężczyzn Paweł Gregorczuk z PSG Terespol.

Wyniki:

Bieg główny kobiet: 1. Aleksandra Jakubczak (Hrebenne) – 46,40; 2. Ewa Furmanik (Świerże) – 54,33; 3. Monika Milart (Mościce Dolne) – 56,46.

Bieg główny mężczyzn: 1. T. Pawłowski (Lack) – 44,12; 2. Marek Wilgos (Jarosławiec k. Uchań) – 45,21; 3. Mirosław Ożóg – 45,47.

źródło: www.powiatwlodawski.pl

 

↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:

data publikacji: 25/03/2020

Podaj dalej, powiadom znajomych....