Wytyczno - 78 rocznica bitwy KOP - wlodawa.NET


Wytyczno - 78 rocznica bitwy KOP

Wytyczno - 78 rocznica bitwy KOP

 

Bitwa pod Wytycznem – stoczona 1 października 1939 pomiędzy Zgrupowaniem KOP gen. Wilhelma Orlik-Rückemanna a Armią Czerwoną.  Oddziały Korpusu Ochrony Pogranicza zgrupowane po walkach z Armią Czerwoną na Polesiu i Wołyniu przeszły Bug i stanęły na odpoczynek w rejonie Kosynia na północ od Chełma.

30 września grupa KOP podjęła dalszy marsz w kierunku Parczewa, aby tam dołączyć do Samodzielnej Grupy Operacyjnej "Polesie" gen. Kleeberga. Przy próbie przekroczenia szosy Włodawa-Lublin w  miejscowości Wytyczno doszło jednak do walki z oddziałami pancernymi Armii Czerwonej nacierającymi od strony Włodawy.  - Wikipedia 

 

źródło: www.nadbuzanski.strazgraniczna.pl, pl.wikipedia.org

👍 👾 👎 👾
↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji:

Podaj dalej, powiadom znajomych....

wlodawa.net w google news - baner- zapraszamy  obserwuj juz dziś

Granica: 75 kg haszyszu nie wyjedzie z Polski

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału SG udaremnili przemyt 75 kg haszyszu o szacunkowej wartości prawie 3 mln zł. Narkotyki wywęszył pies służbowy Straży Granicznej BOLO. Do sprawy zatrzymano 45-letniego ob. Litwy, który próbował przemycić narkotyki na Ukrainę przez przejście graniczne w Dorohusku. Zatrzymanemu, postawiono już zarzuty związane z posiadaniem i przewozem znacznych ilości substancji narkotycznych, co uwarunkowane jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Ujawnione narkotyki należały do obywatela Litwy. Mężczyzna próbował wyjechać z Polski 20 września br. przez drogowe przejście graniczne w Dorohusku. Pojazd marki Mercedes, którym podróżował cudzoziemiec, był sprawdzany pod kątem legalności jego pochodzenia.

Pies służbowy BOLO zaznaczył jednak jego wnętrze sugerując możliwe miejsce ukrycia narkotyków. Po dokładnej kontroli samochodu, w jego skrytkach konstrukcyjnych, rzeczywiście ujawniono hermetycznie zamknięte pakunki różnej wielkości z oleistą substancją. Niezawodny psi nos nie mylił się, użyty tester narkotyczny wykazał, że jest to haszysz.

45-letni obywatel Litwy, który usłyszał już zarzuty związane z próbą przemytu narkotyków, decyzją sądu, został aresztowany na okres 3 miesięcy. Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, prowadzą czynności w tej sprawie pod nadzorem Prokuratury Krajowej - Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji w Lublinie.

Jest to kolejne w tym roku zatrzymanie tak dużego transportu substancji narkotycznych przez funkcjonariuszy Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej. Od początku roku funkcjonariusze NOSG zatrzymali już narkotyki o wartości ponad 11 mln zł.

źródło: www.nadbuzanski.strazgraniczna.pl

↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji: 18/07/2020

Podaj dalej, powiadom znajomych....

370 zgłoszeń na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa

Od ponad roku funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa na terenie powiatu włodawskiego zostało wprowadzonych 368 zgłoszeń, z tego 242 zostało potwierdzonych. Największa ilość zgłoszeń dotyczy spożywania alkoholu w miejscu niedozwolonym. Łącznie w tej kategorii wpłynęło 190 zgłoszeń, z czego 153 zostały zostało potwierdzone.

Kolejne częste zgłoszenia to przekraczanie dozowolonej prędkości przez kierujących. Otrzymaliśmy 85 takich zgłoszeń, z czego 60 zostało potwierdzonych. Wiele zgłoszeń – 28 dotyczyło nieprawidłowego parkowania. Pozostałe zgłoszenia dotyczyły m. in.: miejsc grupowania się małoletnich zagrożonych demoralizacją, zdarzenia drogowe z udziałem zwierząt leśnych, żebractwa, niewłaściwej infrastruktury drogowej, niszczenia zieleni, aktów wandalizmu czy nielegalnych rajdów samochodowych. Najwięcej zgłoszeń zostało odnotowanych na terenie miasta Włodawy.

Efektem analizy pierwszych miesięcy działania KMZB jest opracowanie prze policyjnych programistów kilku zmian w funkcjonowaniu narzędzia. Przede wszystkim zgłaszający mają możliwość dodać do zgłoszenia krótkiego opisowego komentarza. Jego długość może osiągnąć maksymalnie 500 znaków. Została również wprowadzona opcja - dodawanie zdjęć, które po modyfikacjach można dołączać do internetowego zgłoszenia przy wykorzystaniu KMZB.

Do zgłoszenia można dodać 3 pliki o łącznej wielkości 5 MB. Zmieniły się także nazwy niektórych zagrożeń. Zostały połączone kategorie: „niewłaściwa infrastruktura drogowa” oraz „nieprawidłowe oznakowanie drogi” i obecnie znajdują się pod hasłem „niewłaściwa infrastruktura drogowa”. Z kolei zagrożenie „miejsce grupowania się małoletnich” przekształcono na „grupowanie się małoletnich zagrożonych demoralizacją”. Została też dodana nowa kategoria „wałęsające się bezpańskie psy”.

Podczas korzystania z mapy należy jednak pamiętać, że
 nie służy ona do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997. Prosimy o odpowiedzialne korzystanie z aplikacji.
 Każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji.

Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa

E.T.

źródło: www.lubelska.policja.gov.pl

↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:

data publikacji: 19/04/2012

Podaj dalej, powiadom znajomych....