Gmina Hanna Liderem Rozwoju Regionalnego - wlodawa.NET


Gmina Hanna Liderem Rozwoju Regionalnego

Hanna, Lider, Liderem Rozwoju Regionalnego, Włodawa, Powiat, Regiona

Gmina Hanna 27 października 2016 r. na IV Polskim Kongresie Przedsiębiorczości otrzymała tytuł Lidera Rozwoju Regionalnego. Jest to prestiżowy ogólnopolski program, którego laureatami zostają firmy i miasta działające dla dobra lokalnej społeczności – skutecznie pozyskujące fundusze unijne na inwestycje, realizujące je sprawnie i szybko, a przy tym nie zapominające o wielu innych potrzebach mieszkańców.

[wp_ad_camp_5]

Tytuł Lidera Rozwoju Regionalnego trafia do miejsc, gdzie widać pozytywne zmiany w otoczeniu dzięki realizacji wielu kluczowych projektów. Program prowadzi Polska Agencja Przedsiębiorczości i „Biznes Plus” w Gazecie Wyborczej. W wydaniu papierowym i internetowym gazety co miesiąc opisywane są sukcesy lokalnych i regionalnych liderów.

Jednym z punktów IV Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości, który tym razem odbywał się w Lublinie, było wręczenie tytułów Lidera Rozwoju Regionalnego. Podczas odbierania statuetki Wójt Gminy Hanna Grażyna Kowalik zadedykowała ją mieszkańcom gminy Hanna oraz pracownikom urzędu. Na kongresie oraz uroczystej gali w Filharmonii lubelskiej wójtowi towarzyszyli: kierownicy referatów oraz jednostek organizacyjnych gminy.

Galeria zdjęć - Lider Rozwoju Regionalnego 2016

źródło: http://www.gminahanna.pl/

[mapsmarker marker="1"]


👍 👾 👎 👾
↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji:

Podaj dalej, powiadom znajomych....

wlodawa.net w google news - baner- zapraszamy  obserwuj juz dziś

Międzynarodowe partnerstwo

Białoruś, Ukraina, Polska, Granica, Bug, Współpraca Nadgraniczna, Powiat, Włodawa, Dni dobrosąsiedztwa

26 października w siedzibie starostwa włodawskiego odbyło się spotkanie partnerskich regionów z Ukrainy i Białorusi. Starosta Andrzej Romańczuk wraz z wicestarostą brzeskim(Białoruś), wicestarostą Szackim (Ukraina) oraz przedstawicielami Parków Narodowych Poleskiego, Szackiego i Polesie Nadbużańskie dyskutowali na temat wspólnych inicjatyw w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020.

Rozmowy dotyczyły wspólnych pomysłów i planów wpisujących się w priorytet „Promocja kultury lokalnej i zachowanie dziedzictwa historycznego” jakie mogą realizować trzy przygraniczne samorządy.- Liczymy na naprawdę duży zastrzyk finansowy z Unii - mówi starosta Andrzej Romańczuk.

Wspólne przedsięwzięcia będą dotyczyły m.in. wybudowania Osady Poleskiej, jako atrakcji turystycznej na terenie Poleskiego Parku Narodowego w okolicach Jeziora Wytyckiego oraz mariny nad Jeziorem Białym. Przyrodnicy z Brześcia zaproponowali zbudowanie infrastruktury turystycznej w Domaczewie. Zaś nad Jeziorem Świtaź zagospodarowanie i wyposażenie plaży do celów rekreacyjnych.

[wp_ad_camp_5]

Rozmawiano również o konieczności remontu dróg jak i potrzebie utworzenia nowych tras rowerowych, które stanowiły by, pomimo granicy, jedną spójną całość. Ponadto powiat włodawski planuje rozszerzyć cieszącą się dużym zainteresowaniem imprezę Europejskie Dni Dobrosąsiedztwa o Białoruś w okolicach Domaczewa.

- Warto podkreślić, że projekty mogą otrzymać do 2,5 mln EUR dofinasowania, z czego wkład własny wynosi tylko 10% - mówi starosta. - Na pewno nie uda nam się wszystkich planów zrealizować, ale trzeba sięgać po unijne środki, gdyż jest duża szansa na otrzymanie grantu. Poza tym pisanie i realizacja wspólnych projektów wzmacnia nasze partnerstwo transgraniczne.

[wp_ad_camp_2][wp_ad_camp_3]

Wcześniej powiat włodawski z sukcesem realizował już różne projekty z partnerami zza wschodniej granicy, m.in. Zarząd Dróg Powiatowych we Włodawie zrealizował projekt pn. „Poprawa bezpieczeństwa osób korzystających z sieci komunikacyjnej pogranicza Polski, Białorusi i Ukrainy”.

Projekt realizowany był w partnerstwie z Szacką Radą Wiejską. Całkowity koszt projektu wyniósł 807 445,48 euro. Za te pieniądze kupiono lub zostanie zakupionego wiele sprzętu drogowego, m.in. pługi, rębaki, koparki czy dostawcze auta. Wkład własny wyniósł tylko 10% projektu.

źródło: www.powiatwlodawski.pl

[mapsmarker marker="1"]

marker="1"]

↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji: 25/02/2020

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Podpisanie umowy partnerskiej w Brześciu

Brześć, Białoruś, Granica, Współpraca, Powiat, Gmina, Włodawa

31 października delegacja z Powiatu Włodawskiego odwiedziła Brześć. W UMCHS Brześć odbyło się spotkanie robocze, w których omówiono problemy z przygotowaniem wniosku i podpisano umowę o współpracy w zakresie wspólnego projektu pomocy technicznej międzynarodowej pod roboczym tytułem "Doskonalenie systemów ochrony przeciwpożarowej na terenach przygranicznych powiatu włodawskiego i obwodu brzeskiego", planowane realizacja programu współpracy Transgranicznej Unii Europejskiej "Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020".

Partnerem wiodącym projektu jest gminy Włodawa. Wstępny budżet - 2,5 mln €, w tym po stronie białoruskiej - 1 mln euro. W ramach projektu planuje się budowę budynku remizy strażackiej w miejscowości Domaczewo i przebudowa jednostki ratownictwa pożarowego budynku № 3 działu Brzeskich Sytuacji Nadzwyczajnych.

Na terenie Gminy Włodawa z planowanych inwestycji wymienia się budowę Centrum Zarządzania Kryzysowego na miejscu remizy OSP w Orchówku oraz zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego. Ponadto planowany jest zakup średnich samochodów ratowniczo-gaśniczych dla pięciu gmin oraz budowa garażu w Hańsku oraz mieście Włodawa.

Podczas wizyty delegacja zwiedziła obiekty utworzone w ramach Unii Europejskiej Współpracy Transgranicznej Programu "Polska-Białoruś-Ukraina 2007-2013" - Międzynarodowe Młodzieżowe Centrum Wolontariatu młodych ratowników ognia i muzeum straży pożarnej z regionu brzeskiego.

źródło: www.gmina-wlodawa.pl

↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:

data publikacji: 05/03/2017

Podaj dalej, powiadom znajomych....