Kiermasz Walentynkowy w Sławatyczach


Kiermasz z racji odpustu ku czci św. Walentego

Kiermasz Walentynkowy w Sławatyczach

14 lutego br. po głównych uroczystościach odpustowych ku czci św. Walentego w Sali GOK odbył się Kiermasz Walentynkowy. Na przygotowanych stoiskach, które nawiązywały swoim wystrojem do klimatu Walentynek, można było podziwiać i zakupić różne przepiękne arcydzieła i przedmioty z przeznaczeniem na prezent dla najbliższej osoby wykonane przez uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy ze Sławatycz, dzieci i młodzież z miejscowego Zespołu Szkół, rodzimych twórców z gminy Sławatycze i Hanna: Panie Małgorzatę Jaroszuk, Jadwigę Golińską, Halinę Grocholską, Małgorzatę Tymoszuk. Misternie wykonane obrazy, szklane wazony, korale, kompozycje kwiatowe, wyroby koronkarskie, oraz inne przedmioty cieszyły się dużą popularnością wśród zainteresowanych uczestników kiermaszu.

Czy wiesz, że przy zakupie ubezpieczenia twojego samochodu 🚘 w Mubi przez link polecający👇👇👇

mubi.pl/id-GMM29C

otrzymasz gwarantowane 150 zł wypłacane prosto na Twoje konto. Wybierając najtańszą polisę w Mubi, możesz dużo zaoszczędzić, a wysyłając SMS-a do znajomych lub rodziny, możesz podzielić się informacją o najkorzystniejszej ofercie która tu znalezleś i pomóc im też zdobyć 150 zł bonusu. Przypominamy, że bonus 150 zł za zakup to realne obniżenie składki, a samo porównanie kilkudziesięciu ofert może zaowocować oszczędnością nawet kilkuset złotych.
Pamiętaj, nikt nie lubi przepłacać za OC!
Ta oferta to doskonała okazja, aby zaoszczędzić.

Wśród stoisk z rękodziełem znalazło się również stoisko z kosmetykami, które było bardzo oblegane szczególnie przez Panie; dodatkowo była możliwość skorzystania z bezpłatnego zabiegu pielęgnacji dłoni opierającego się na peelingu oraz masażu olejkiem rozgrzewającym. Organizatorami kiermaszu byli Gminny Ośrodek Kultury i Gminna Biblioteka w Sławatyczach.

Kiermasz Walentynkowy w Sławatyczach

Obszerna galeria zdjęć na stronie Gminy Sławatycze

Tekst i foto: B. Szulej

źródło: www.slawatycze.pl

 


↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji:

Podaj dalej, powiadom znajomych....

wlodawa.net w google news - baner- zapraszamy  obserwuj juz dziś

La Manita zdobywcą Pucharu Prezesa BOZPN

Sławatycze Turniej Halowy W dniu 19 lutego 2017 roku w hali sportowej Zespołu Szkół odbył się Nadbużański Turniej Piłki Nożnej pod honorowym patronatem Prezesa BOZPN Witolda Wójtowicza i Wójta Gminny Sławatycze Grzegorza Kiec.

W turnieju uczestniczyło dwanaście drużyn z dwóch powiatów bialskiego oraz włodawskiego; mecze poprowadzili sędziowie z BOZPN-u. W tym roku ponownie puchar za pierwsze miejsce zdobyła drużyna składająca się z zawodników Eko Różanki drużyna występowała pod nazwą La Manita.

Na drugim stopniu podium znalazła się drużyna z bialskiej okręgówki LZS Dobryń Duży a na najniższym stopniu podium Kłodzkie Szatany, nasz pierwszy zespół niestety uplasował się tuż za miejscem medalowym na czwartej lokacie. Co do przebiegu turnieju zespoły rywalizowały w trzech grupach w każdej z nich zagrało cztery zespoły do dalszej fazy przechodzili zwycięscy grup oraz drużyna z najlepszym bilansem z miejsca drugiego.

W grupie A najlepsze okazały się Kłodzkie Szatany które z pięcioma oczkami na koncie i bilansem bramkowym 4-3 wygrały grupę tuż za nimi w tabeli młodzi zawodnicy z Hanny 4 punkty oraz drugi skład miejscowego LKS Sławatycze, tabelę grupy A zamyka zespół z Tucznej z trzema punktami. W grupie B jak się okazało najsilniejszej na turnieju prym wiódł zespół z Dobrynia odnotowując dwa zwycięstwa i remis uplasowali się na pierwszym miejscu za ich plecami La Manita dwie wygrane które pozwoliły awansować jako najlepsza drużyna z drugiej lokaty, trzecie miejsce po dobrym występie zajmuje Orzeł Żuków zespół odnotował wygraną z Maxem Rossosz oraz minimalną porażkę z La Manita która nie pozwoliła im wyjść z grupy.

Tabele zamyka zespół z Rossosza z jednym punktem urwanym zwycięscy grupy. W grupie C najlepszym ku uciesze miejscowej publiczności okazał się zespół LKS Sławatycze I zanotował on 7 punktów pokonują Bug Hanna starszych 1-0, KS Dąbrowicę 3-1 oraz remisując z Warką Dobratycze 1-1. Drugą lokatę w grupie zajmuję Warka niestety nie notując porażki z 5 oczkami odpada z turnieju, kolejne miejsce dla zespołu z Dąbrowicy 4 punkty a stawkę zamyka Bug Hanna starsi z zerowym dorobkiem punktowym.

Poziom grupy C był najbardziej wyrównany dlatego cieszę się że naszym chłopakom udało się wygrać tą grupę i awansować do półfinału, Po zakończeniu gier eliminacyjnych przystąpiono do rozgrywania półfinałów w pierwszym z nich zespół z Dobrynia Dużego pokonał Kłodzkie Szatany 2-1, drugi półfinał był bardziej emocjonujący po regulaminowym czasie gry który wynosił 10 minut na tablicy widniał remis 1-1 do wyłonienia finalisty potrzebne były rzuty karne i tu niestety nasza największa bolączka w drugiej serii zawodnik miejscowego LKS myli się co pozwala La Manicie która w trzech seriach nie odnotowała żadnego pudła awansować do finału. Podobnie jak w półfinale tak i w meczu o trzecie miejsce LKS remisuje 1-1 tym razem z zespołem z Kłody i znów sędziowie przeprowadzają konkurs rzutów karnych tym razem pomyłek było aż trzy z tego dwa razy mylili się nasi zawodnicy i trofeum za miejsce trzecie trafiło do Kłodzkich Szatanów.

[wp_ad_camp_3]

W finale spotkały się drużyny LZS Dobryń oraz La Manity po wyrównanym boju padł remis 1-1 i po raz trzeci licznie zebrani kibice mogli podziwiać rzuty karne w trzech seriach oba zespoły pomyliły się raz o tym kto zwycięży turniej decydowała nagła śmierć i czwartej serii zawodnik z Dobrynia nie wykorzystuje karnego a zawodnik La Manity po pewnym strzale pokonuje bramkarza LZS i zapewnia zwycięstwo swojej drużynie.

Po zakończeniu finału nastąpiła dekoracja Pucharami za trzy pierwsze miejsca; puchary wręczali Prezes BOZPN - Witold Wójtowicz, Wójt Gminy Sławatycze – Grzegorz Kiec, Przewodnicząca Rady Gminy w Sławatyczach – Jolanta Buczek. Po dekoracji drużyn nastąpiły wybory indywidualnych zawodników turnieju i tak najlepszym bramkarzem został bramkarz Kłodzkich Szatanów, Królem strzelców Mateusz Chwedoruk z La Manity a najlepszym zawodnikiem całego turnieju Łukasz Biegajło z LZS-u Dobryń wszyscy panowie otrzymali pamiątkowe statuetki z rąk Przewodniczącego Rady Powiatu - Mariusza Kiczyńskiego, Wiceprezesa BOZPN - Władysława Makarewicza, przedstawicieli Zarządu BOZPN Ewarysta Gasiewicza i Stanisława Lesiuka.

Pragnę podziękować za zaszczycenie swoim udziałem w turnieju; władzom Powiatu Bialskiego, Gminy Sławatycze, Bialskopodlaskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Na koniec podziękowania przesyłam do wszystkich kibiców za liczne przybycie, paniom z Zespołu Szkół które przygotowały posiłki regeneracyjne dla zawodników, prezesowi klubu LKS Sławatycze oraz trenerowi żółto-czarnych za organizację i uczestniczenie w turnieju.

Cóż żegnamy się z halą i niedługo wracamy na duże boisko wpierać naszych w walce o awans, turniej uważam za udany gdyż zgromadził młodych zawodników i choć na chwile oderwał ich od telewizji czy też internetu. W przyszłym roku do udziału zaprosimy drużyny z regionu nadbużańskiego z Białorusi i Ukrainy i tym samym wzrośnie ranga turnieju. Do zobaczenia za rok.

Obszerna galeria zdjęć z turnieju na stronie Gminy Sławatycze

Tekst: W. Buraczyński Foto: K. Spólna

źródło: www.slawatycze.pl

↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji: 01/08/2023

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Odebrał kluczyki pijanemu z Hańska

Pijany z Hańska w Macoszynie Małym

Wczoraj ok. godz. 15:30 dyżurny włodawskiej komendy otrzymał zgłoszenie, z którego treści wynikało, że w m. Macoszyn Mały nietrzeźwy kierujący próbuje odjechać samochodem. Na miejsce zostali skierowani policjanci Zespołu Patrolowo - Interwencyjnego, którzy potwierdzili zgłoszenie.

Funkcjonariusze ustalili, że zgłaszający, mieszkaniec gm. Hańsk, widząc jak mężczyzna znajdujący się pod widocznym działaniem alkoholu próbuje odjechać spod sklepu samochodem m-ki Ford Fiesta natychmiast zareagował. Najpierw unieruchomił silnik pojazdu, a następnie wyjął kluczyki ze stacyjki i powiadomił policję. Po przebadaniu na stan trzeźwości okazało się, że kierujący, 79-latek z gm. Hańsk, ma w organizmie prawie 2 promile.

Teraz 79-latek odpowie za swoje postępowanie przed Sądem. Zgodnie z kodeksem karnym jazda w stanie nietrzeźwości jest zagrożona karą do 2 lat wiezięnia.

Natomiast na godną pochwały postawę zasłużył 44-letni mieszkaniec gm. Hańsk, który zareagował we właściwy sposób widząc nietrzeźwego za kierownicą.

E.T.

źródło: www.lubelska.policja.gov.pl

[mapsmarker marker="53"]

↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:

data publikacji: 14/02/2017

Podaj dalej, powiadom znajomych....